» »

Protokol

Protokol

Temo vidijo: vsi
««
153 / 182
»»

vostok_1 ::

That's why i'm apprehensive about it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

poweroff je izjavil:

Ampak to je še vedno nasilje.

Sicer pa menda ISIS svoje borce na debelo zalaga z amfetamini in ostalimi drogami. Ne boli...


Zdaj si pa že smešen.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Ne ne bo prostora za vse!

Prostora bo 360 stopinj/št. prebivalcev, roughly, v best case scenario.


Nevem kaj mislis s temi stopinjami ampak trenutno ti lahko v racunalniku zivi nekaj tisoc Simsov. Tisoc milijard instanc v Protokolu ne bi smel biti problem. Cel Jupiter lahko predelas v racunalnik. Pa se Saturn in Uran zravn, ce ti pase. To bo cist dost.

vostok_1 ::

Wait what?

Hočeš povedat, da te bom še v protokolu moral prenašat? Fak, what a lousy deal.

Actually, tisto s stopinjami ni dobra ideja, ker bi sistem bil spet kapitalističen, v resnici ciljamo na komunizem.
Hmm. I'm out of ideas.

Glede simsov, daj poskušaj istočasno furat 1000 instanc, ki nekaj počenjajo...češ vidt, da bo sistem švical.
Drugače pa Jupiter, Saturn in Uran sta tako mizerna vira energije. Patetična. Mogoče za en dober VR zajtrk.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

v resnici ciljamo na komunizem.


Ja, samo na komunizem next generation.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Double_J ::

poweroff je izjavil:

Ampak to je še vedno nasilje.

Sicer pa menda ISIS svoje borce na debelo zalaga z amfetamini in ostalimi drogami. Ne boli...


Sej ne bo nasilja. Pri uploadu se dolocene stvari ne bodo uploadale, kaksna se bo pa dodala. Sej to se ti skozi zivljenje stalno dogaja.

Droge ali pa sex so presvoh pleasure, to je narobe z njima.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

nevone ::

Droge ali pa sex so presvoh pleasure, to je narobe z njima.


Za droge ne vem, sex je pa kar ok užitek, če se ga prav konzumira. Seveda pa še zdaleč ni edini in tudi ni potrebno, da je užitek maksimalen možen.

Glavno je, da ni bolečine. Užitek potem pride sam po sebi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

nevone je izjavil:

Glavno je, da ni bolečine. Užitek potem pride sam po sebi.


Kaj bomo pa z mazohisti?

vostok_1 ::

BigWhale je izjavil:

nevone je izjavil:

Glavno je, da ni bolečine. Užitek potem pride sam po sebi.


Kaj bomo pa z mazohisti?


Kaj pa je Stalin počel z nesomišljeniki?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

BigWhale je izjavil:

nevone je izjavil:

Glavno je, da ni bolečine. Užitek potem pride sam po sebi.


Kaj bomo pa z mazohisti?


K tebi jih bomo pripeljali, da jih boš mučil.

o+ nevone

vostok_1 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

nevone je izjavil:

Glavno je, da ni bolečine. Užitek potem pride sam po sebi.


Kaj bomo pa z mazohisti?


Kaj pa je Stalin počel z nesomišljeniki?


Ti mogoče res nimaš boljše ideje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

nevone ::

Kaj bomo pa z mazohisti?


Po drugi strani pa, pokaži mi enega mazohista. Torej, da uživa izključno v bolečini in v ničemer drugem.

Mazohizem je neke vrste prilagoditev na bolečino. Komot bi shajali tudi brez tega. Tudi mazohisti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Double_J ::

https://www.theguardian.com/technology/...


“We’re still decades away from anything like human-level general intelligence,” he reminds me. “We’re on the first rung of the ladder. We’re playing games.”
Dve šivanki...

nevone ::

Double_J je izjavil:

https://www.theguardian.com/technology/...


“We’re still decades away from anything like human-level general intelligence,” he reminds me. “We’re on the first rung of the ladder. We’re playing games.”


Ja, vem, tebe samo zanima a bo 2020.

Iz linka:
Since their meeting, Hassabis points out, Hawking has not mentioned “anything inflammatory about AI” in the press; most surprisingly, in his BBC Reith lectures last month, he did not include artificial intelligence in his list of putative threats to humanity. “Maybe it helped, hearing more about the practicalities; more about the actual systems we might build and the checks and controls we can have on those,” Hassabis ventures. He glances around the room, with its indecipherable glyph-strewn whiteboards. “This all seems a lot more understandable, reasonable, once you understand the engineering.”

There is no hope for me, obviously, but does he really believe Hawking was converted? “I think at the end, yeah, he was quite reassured. He has this hilarious, very dry sense of humour, and just before I left, I said to him, ‘So what do you think?’ And he typed out, ‘I wish you luck.’ And then, with this really cheeky twinkle in his eye, added, ‘But not too much.’” Demis Hassabis gives me his own disarming smile. “I thought, ‘I’ll take that as a win.’”


o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Double_J ::

Ja, vem, tebe samo zanima a bo 2020.


No ja, jaz bom kake 50let predvidoma se zdrzal na tem svetu, tako da se mi ne mudi toliko. Ce se takrat ne bo nic, potem pa verjetno nikoli ne bo nic.

Poleg tega se lahko zgodi goo. V tem primeru je bolje, da se ne zgodi singularnost, ker ta svet vseeno ima neko pozitivno vrednost.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

kuall ::

več programerjev bi se moralo s tem ukvarjat (tako kot se jaz!) pa bi prej dosegli nek spodoben ai. za razliko od raznih jypetopv, ki trdijo, da se bo AI sam napisal :)) jaz verjamem da bo vsako malenkost treba trdo oddelati pa bo na koncu lep rezultat, tako kot povsod. še nobena hiša ni magično sama od sebe zrasla, tako tudi ai ne bo.

nevone ::

No ja, jaz bom kake 50let predvidoma se zdrzal na tem svetu, tako da se mi ne mudi toliko. Ce se takrat ne bo nic, potem pa verjetno nikoli ne bo nic.


Čemu potem iz celega članka izpostavitev ravno tistega citata?

Poleg tega se lahko zgodi goo. V tem primeru je bolje, da se ne zgodi singularnost, ker ta svet vseeno ima neko pozitivno vrednost.

Saj iz Celja v Ljubljano je tudi bolje, da se ne pelješ, ker se lahko zgodi nesreča.

Življenje je nevarno v vsakem primeru. Tvegamo pa glede na morebitno pridobitev, ne na morebitno izgubo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

jype ::

kuall je izjavil:

za razliko od raznih jypetopv, ki trdijo, da se bo AI sam napisal
Citiraj me.

(Ja, vem, ne moreš, ker jaz nisem teslo, ki bi kaj takega izjavilo.)

Po drugi strani smo pa že zgradili infrastrukturo, s katero bomo lahko spreminjali pravila, tudi v protokolu. Kmalu bodo ti problemi smatrani za univerzalno rešene.

https://www.tezos.com/static/papers/whi...

nevone ::

jaz verjamem da bo vsako malenkost treba trdo oddelati pa bo na koncu lep rezultat, tako kot povsod. še nobena hiša ni magično sama od sebe zrasla, tako tudi ai ne bo.


Hiša sicer ni nastala sama, ampak AI je stvar, ki lahko nastane spontano. To je sicer malo verjetno, a ne nemogoče. Če bo nastala sama, je za nas seveda lahko usodna. Če stvari vzamemo v svoje roke obstaja možnost, da dela nam v prid.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Joj nevone.

Kot rečeno. Največje glavce sveta, ne znajo naredit, za nas, optimalne fitness funkcije. Kaj šele obvladanje entitete nepredstavljivo naprednejše od nas.

Fuck. Že par naslednjih generacij Alexe, Sirija, Cortane itd. bodo vrjetno dokaj funkcionalno sposobne, čeprav totalno nesentientne. Kar jim manjka so samo še noge in roke. And you could probably never catch up to them.

They could brute force us, četudi se jim niti ne sanja o umetnosti in podobnem.

Skratka, to da bomo lahko ultimativno nadvladali tako inteligenco je tako grozno naivna laž. Never gonna happen.
The best we can hope for, je da ji damo dober zgled and hope it evolved correctly to notice it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Double_J ::

Čemu potem iz celega članka izpostavitev ravno tistega citata?


Da vemo koliko je v resnici ura.

Saj iz Celja v Ljubljano je tudi bolje, da se ne pelješ, ker se lahko zgodi nesreča.

Življenje je nevarno v vsakem primeru. Tvegamo pa glede na morebitno pridobitev, ne na morebitno izgubo. 


Lahko izgubimo ali pa pridobimo. Moznosti za eno ali drugo pa so kdo bi vedel kaksne.

. za razliko od raznih jypetopv, ki trdijo, da se bo AI sam napisal 


To je trdil Thomas. Da v dovolj mocnem racunalniku avtomatsko vzklije superinteligenca. Rabis samo nakljucno setirane bite.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

Double_J je izjavil:

To je trdil Thomas. Da v dovolj mocnem racunalniku avtomatsko vzklije superinteligenca. Rabis samo nakljucno setirane bite.
Ampak Thomas se glede tega ni motil. Pravzaprav se IMO da formalno dokazati, da je to vedno res.

7982884e ::

sama od sebe ne, ji moras dati vsaj toliko svobode in in ovrednotenja uspesnosti, kot je dala narava evoluciji.

mislim, enotne, matematicno/logicno pravilne definicije AI itak ni. tako da ce hoce nekdo simulatorju vremena reci AI, naj. ampak da bo se tako mocna masina sproducirala nekaj res intelektualno koristnega, bo pa treba se nekaj cloveske pameti investirati v njen razvoj.

nevone ::

Kot rečeno. Največje glavce sveta, ne znajo naredit, za nas, optimalne fitness funkcije. Kaj šele obvladanje entitete nepredstavljivo naprednejše od nas.

Fuck. Že par naslednjih generacij Alexe, Sirija, Cortane itd. bodo vrjetno dokaj funkcionalno sposobne, čeprav totalno nesentientne. Kar jim manjka so samo še noge in roke. And you could probably never catch up to them.

They could brute force us, četudi se jim niti ne sanja o umetnosti in podobnem.

Skratka, to da bomo lahko ultimativno nadvladali tako inteligenco je tako grozno naivna laž. Never gonna happen.
The best we can hope for, je da ji damo dober zgled and hope it evolved correctly to notice it.


Ali je ob takšnih sklepih nadaljna debata sploh smiselna?
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone je izjavil:

Ali je ob takšnih sklepih nadaljna debata sploh smiselna?
Je, ker se fantič moti.

BigWhale ::

nevone je izjavil:

ampak AI je stvar, ki lahko nastane spontano. To je sicer malo verjetno, a ne nemogoče. Če bo nastala sama, je za nas seveda lahko usodna. Če stvari vzamemo v svoje roke obstaja možnost, da dela nam v prid.


Jaz sem preprican, da se v vsakem dovolj kompleksnem sistemu slej ali prej vzpostavi neka zavest in inteligenca. Tudi na internetu se bo, ce mu damo dovolj casa.

nevone ::

Da vemo koliko je v resnici ura.


A misliš da veste koliko je?

Poleg tega, če iz vsega napisanega izpostaviš zgolj časovno napoved, potem si precej zgrešil.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Jaz sem preprican, da se v vsakem dovolj kompleksnem sistemu slej ali prej vzpostavi neka zavest in inteligenca. Tudi na internetu se bo, ce mu damo dovolj casa.


V to, da je za pojavitev zavesti potrebna neka velika kompleksnost, jaz rahlo dvomim. Tudi ne vem točno, kaj naj bi ta kompleksnost bila. Dejstvo je, da človek obdela daleč največ informacij, ampak da bi to bilo nujno za vzpostavitev zavesti, pa kot sem rekla, nisem prepričana.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Lonsarg ::

Jaz bi po filingu rekel, da sama količina informacij in računska moč(brute force) za samo zavest/inteligenco ni poglavitvenega pomena(čeprav najbrž vpliva posredno), z drugimi besedami - ni zadosten pogoj.

Bolj poglavitna je količina različnih algoritmov in hitrost sprememb teh algoritmov -> to je tista prava inteligenca, ki sama nove algoritme vzpostavlja on the fly in lahko pripelje do zavesti. To je ravno čar človeških možganov. Da imajo veliko število algoritmov, ter da po tekočem traku delajo nove algoritme(za kar je nevronska mreža idealni hardware).

Je pa brute računska moč idealna za simulacijo evolucije -> torej kreiranje AI. Ker je kompeksnost algoritmov, ki bi simulirali to digitalno okolje za evolucjo precej manjša od kompleksnosti dejanske AI morda to programerji celo uspemo spisati:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kuall ::

jype je izjavil:

kuall je izjavil:

za razliko od raznih jypetopv, ki trdijo, da se bo AI sam napisal
Citiraj me.

(Ja, vem, ne moreš, ker jaz nisem teslo, ki bi kaj takega izjavilo.)


Narobe veš, kot ponavadi.

Ni problema, mi gre iskanje dobro od rok, evo sem ti že našel tvoje genialno izjavo:
https://slo-tech.com/forum/t681327/p526...
Trdil si, da se je AI (google translate) sam napisal. Zdej se boš izmikal, da nisi mislil dobesedno ali kaj podobnega. Resnica pa je, da so z njim imeli veliko dela. Google translate ni niti toliko pameten, da bi se sam naučil pomena besed samo z analiziranjem enega človeškega jezika ampak rabi obstoječe človeške prevode, da deluje. Kaj šele, da bi se sam napisal.

Imaš še:
1. evolucijo: edino na ta način se lahko nekaj "samo" od sebe naredi, brez predhosnega načrta, bodisi je ta načrt v genih ali pa v mislih ustvarjalca.
2. nevronske mreže: to je način, kako shranit podatke o delovanju sveta na podlagi verjetnosti in podobnosti med stvarmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Kot rečeno. Največje glavce sveta, ne znajo naredit, za nas, optimalne fitness funkcije. Kaj šele obvladanje entitete nepredstavljivo naprednejše od nas.

Fuck. Že par naslednjih generacij Alexe, Sirija, Cortane itd. bodo vrjetno dokaj funkcionalno sposobne, čeprav totalno nesentientne. Kar jim manjka so samo še noge in roke. And you could probably never catch up to them.

They could brute force us, četudi se jim niti ne sanja o umetnosti in podobnem.

Skratka, to da bomo lahko ultimativno nadvladali tako inteligenco je tako grozno naivna laž. Never gonna happen.
The best we can hope for, je da ji damo dober zgled and hope it evolved correctly to notice it.


Ali je ob takšnih sklepih nadaljna debata sploh smiselna?


Care to elaborate?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

kuall je izjavil:

Zdej se boš izmikal, da nisi mislil dobesedno ali kaj podobnega.
Seveda nisem mislil dobesedno. Šlo je za pogovor o tem, koliko if stavkov naj bi bilo notri. Google translate je vaja v strojnem učenju in nihče ni programiral jezikovnih pravil zanj. Če si mislil, da sem namigoval drugače, si se zmotil.

kuall je izjavil:

Google translate ni niti toliko pameten, da bi se sam naučil pomena besed samo z analiziranjem enega človeškega jezika ampak rabi obstoječe človeške prevode, da deluje. Kaj šele, da bi se sam napisal.
Vidim, da ne veš, kako te reči delujejo, pa si potem narobe predstavljaš.

vostok_1 je izjavil:

Care to elaborate?
Lahko jaz: Histeričen si, zato je težko razpravljati s tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kuall ::

Ti si narobe predstavljaš, jype.
Se mi ne da it s teboj teh tvojih neumnih debat, ker ne bova pogruntala nič pametnega, pa še nevarno je, da človek izgubi veselje za temo, če se o njej pogovarja s takimi kot si ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

kuall je izjavil:

Ti si narobe predstavljaš, jype.
Motiš se.

kuall je izjavil:

Se mi ne da it s teboj teh tvojih neumnih debat
Ti si prvi začel. Jaz sem človeku lepo poljudno razložil, da programerji niso pisali nikakršnih if stavkov, ti si pa iz tega potegnil idejo, da je machine learning nastal, ker je nekdo preveč word dokumentov stlačil v eno mapo.

nurse013 ::

Dejta se raje zment kateri se bo prvi aplavdu...
:)
you gotta be kidding me...

kuall ::

Ti se motiš.
Nivo debate s teboj je kot s 5 letnikom haha. Daj odrasti?

Jaz sem človeku lepo poljudno razložil...

in:
kuall> Ni se sam napisal (google translate) ampak so ga ljudje.

Nope. Sam se je napisal.


Ne se smešit. Ne podtikat, ne žalit ljudi. Ti se imaš še dost za naučit, kako se pravilno obnaša.

Kar pa sem jaz v resnici hotel povedat z izjavo "ni se sam napisal ampak so ga ljudje" je bilo tole:
NE da so pisali if stavke ampak so pa morali vedet točno, kaj delajo. Ne pa da so ustvarili neke dobre pogoje in upali, da se bo potem program sam napisal/naučil. To se ni zgodilo, kakor si naš jypetek predstavlja. Programerji so hudičevo dobro vedeli kaj delajo, če ne bi jim ne bi uspelo naredit tako dobrega programa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

kuall je izjavil:

Ne se smešit. Ne podtikat, ne žalit ljudi. Ti se imaš še dost za naučit, kako se pravilno obnaša.
Ne nakladaj.

kuall je izjavil:

NE da so pisali if stavke
Daj preberi debato, no.

kuall je izjavil:

so pa morali vedet točno, kaj delajo.
Neverjetno.

kuall je izjavil:

Ne pa da so ustvarili neke dobre pogoje in upali, da se bo potem program sam napisal/naučil.
Tega ni nihče trdil.

kuall je izjavil:

To se ni zgodilo, kakor si naš jypetek predstavlja.
O pravilnem obnašanju se moraš še veliko naučiti.

kuall je izjavil:

Programerji so hudičevo dobro vedeli kaj delajo, če ne bi jim ne bi uspelo naredit tako dobrega programa.
Če bi ti vedel, kako strojno prevajanje deluje, ne bi pisal neumnosti po forumu.

kuall ::

ena od stvari, ki mi gredo na živce je ta, če ljudje govorijo, kako nekaj ni, namesto da bi razložili kako bi moralo biti. to pa delajo zato, ker je to način, kako sam sebe delat pametnega. tudi v veliko knjigah imaš tak način pisanja. začeli bodo razlagat neko napačno idejo, ampak svoje razlage pa ne bodo dali. naš jype ne bo nikoli razložil kakšne svoje ideje ampak bo samo ali limal linke ali pa govoril "motiš se". glede na to, koliko piše na tem formumu bi si lahko vzel čas, da razloži vsaj eno svojo idejo, ampak tega ne bomo videli od njega. to pa ne bo naredil zato, ker mu ni cilj razvijanje novih idej ampak mu je cilj izpasti pameten.
enovrstice so resda mogoče bolj simpatične, ampak to raje prišparaj za osvajanje žensk, ne pa za debato o umetni inteligenci.
drugi razlog zakaj noče nobene svoje stvari razložit pa je to, ker po sebi sklepa, da bomo to uporabili proti njemu in vsako njegovo idejo napačno razumeli samo zato, da ga osmešimo. tako kot on ves čas dela.

jype ::

kuall je izjavil:

raje prišparaj za osvajanje žensk, ne pa za debato o umetni inteligenci.
Če ne bi bil tak pamž bi zelo dobro razumel, da je to ena in ista stvar.

kuall je izjavil:

drugi razlog zakaj noče nobene svoje stvari razložit pa je to, ker po sebi sklepa, da bomo to uporabili proti njemu in vsako njegovo idejo napačno razumeli samo zato, da ga osmešimo. tako kot on ves čas dela.
Ja, res, strah me je, da me bo kdo osmešil! *se prevrne čez rampo*

Double_J ::

misliš da veste koliko je?

Poleg tega, če iz vsega napisanega izpostaviš zgolj časovno napoved, potem si precej zgrešil.


Podal sem mnenje nekoga, ki se spozna na te reci. Predvidevam, da je znal podati ustrezen casovni okvir.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

vostok_1 ::

Jz zadeve gledam konceptualno.
Če znaš narisat znaš tudi izračunat, and vice versa.

Mi pa ne samo da ne znamo izračunat, niti narisat ne.

Zadeva je simple. Če znaš vzgojit otroka, ki se bo držal najvišjih etičnih standardov, bi načeloma moral znati tudi AI naučiti.
Problem je ker v RL, so vedno neki caveati.

Kar jaz vidim dosegljivo iz tehničnega vidika je slečede:

-Čimveč dokumentirat svojo osebnost, da boš imel vhodne podatke za v bazo
-Skenirat možgane do največje resolucije možne. Ki pa žal ni takšna kot bi si želeli. Fizika preprečuje.
-Ustvarit AI ekosistem z povsem ločenimi virtualkami. V vsako od teh "uploadat" prejšnji alineji.

To, da bo AI neki editiral n shit. To je ne samo izredno težko, če ne že nemogoče ampak tudi nepotrebno.

Kar bo AI pa moral znati je samostojen resource management, znat kolebat med neenakomerno razpršeno entropijo po vesolju in to primerno distribuirat.

Nadaljno. Izdelati bo moral praktično 100% zanesljiv snapshot sebe. Nekaj nevtrinov zbije par bitov...and voila...lahko da bodo vse entitete sedaj živele v virtualnem peklu, ali bo se zadeva mutirala in začela sama sebe napadati.

Hočem vam povedat, da vi falirate že v osnovnih konceptih. Kregate se o nekih tehničnih detajlih, kot mravlje se kregajo kam tisti strohnel list postavit. Ne vidijo pa da bo hudournik odplaknil celo mravljišče.

Če sem čist iskren, ne nevone niti jype nista dali niti enega konkretnega odgovora na karkoli. Zgolj neka meglena upanja.

Jz sem dal tiča na mizo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Lonsarg ::

Digitalizacija človeških možganov je seveda tudi en od pristopov, zaenkrat pač ni bilo govora o tem. Poleg tega je odvisno od definicije če tak AI smatraš za AI, ker je baziran na biološki inteligenci, ampak to je že stvar semantike:)

Jaz bi sicer po filingu rekel da bo mnogo lažje AI naredit z digitalno evolucijo v simulatorju, kot pa kopirat človeške možgane -> pač iz fakta da se informacijska tehnologija razvija hitreje kot biotehnologija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

vostok_1 ::

Digitalizacija človeških možganov je ena taka meglena floskula, ki se jo ljudje radi poslužujejo kot deus ex machina.

V resnici je pač bullshit. Vsaj do tiste mere kot želimo.
Dalo se bo aproksimirat, ampak moral boš bit pripravljen na izgubo določenih kosov svoje identitete.
Some will be willing. Some probably not.

Glede druge točke, se bolj strinjam.

Lažje bo naredit neko simulacijo, ki pa kot rečeno, bo tudi imela pomankljivosti.
Zato pa pravim, da edina verzija uploada bo le delna. Posredna.

Ampak spet morda to ne bo tak problem. Glede na to, da folk je povsem zadovoljen seksat lutke.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

FrRoSt ::

7982884e je izjavil:

sama od sebe ne, ji moras dati vsaj toliko svobode in in ovrednotenja uspesnosti, kot je dala narava evoluciji.

mislim, enotne, matematicno/logicno pravilne definicije AI itak ni. tako da ce hoce nekdo simulatorju vremena reci AI, naj. ampak da bo se tako mocna masina sproducirala nekaj res intelektualno koristnega, bo pa treba se nekaj cloveske pameti investirati v njen razvoj.


Tukaj; lahko kar povdarim, da pri vseh temah, ki jih berem, - tudi tukaj, ljudje sploh ne razumejo, kaj je INTELIGENCA, kako je definirana in kako se uporablja, . . . in kaj se pod njo Razume. :P

Zato bi morali v posebni temi *** Inteligenca *** zadevo najprej razčistiti, da bi jo (ljudje) pravilno razumeli in dojeli, potem pa bi šli lahko korak naprej. ;)

Lonsarg je izjavil:

Digitalizacija človeških možganov je seveda tudi en od pristopov, zaenkrat pač ni bilo govora o tem. Poleg tega je odvisno od definicije če tak AI smatraš za AI, ker je baziran na biološki inteligenci, ampak to je že stvar semantike:)

Jaz bi sicer po filingu rekel da bo mnogo lažje AI naredit z digitalno evolucijo v simulatorju, kot pa kopirat človeške možgane -> pač iz fakta da se informacijska tehnologija razvija hitreje kot biotehnologija.


Korak v pravo smer. Morda. :P

Končno. :))

In kaj sploh je AI in kako je definirana!? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

vostok_1 ::

No, načeloma tehnično ni toliko pomembno, ampak da.

Kot rečeno, niti fundamentov nimamo razjasnjenih, kaj šele zgrajenih.

Problem je že dosti pred izgradnjo resnične UI. Še koliko iteracij narrow AI moramo preizkusit, da pridemo do tam in pri tem se ne jinx-imo.
The odds are terribly slim.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

A dej dej.

vostok_1 ::

Isto mi govori baba med seksom.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nurse013 ::

Verjamem
:)
you gotta be kidding me...

nevone ::

Podal sem mnenje nekoga, ki se spozna na te reci. Predvidevam, da je znal podati ustrezen casovni okvir.


Kako pa veš, da se spozna, če se sam ne spoznaš? Ali mar misliš, da če piše stvari, s katerimi se ti strinjaš, da potem se spozna? Zanimivo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Nekaj nevtrinov zbije par bitov...and voila...lahko da bodo vse entitete sedaj živele v virtualnem peklu, ali bo se zadeva mutirala in začela sama sebe napadati.


Sicer se generalno strinjam s teboj, predvsem v tem, da je skeniranje mozganov in kopiranje mozganov nekaj tezjega, kot si verjetno predstavljamo ampak nevtrini ti ne bodo zbijali nicesar. Ce bi bli nevtrini kak vecji problem, potem nas ze zdaj ne bi bilo tukaj. Skozi vsak cm tvoje koze gre kakih 65 miljard nevtrinov vsako sekundo. Pa cist nic te ne boli! ;)

jype ::

BigWhale je izjavil:

Pa cist nic te ne boli! ;)
Seveda ga boli.

A še nisi opazil, da njega boli _popolnoma vse_?
««
153 / 182
»»