» »

Protokol

Protokol

Temo vidijo: vsi
««
151 / 182
»»

nevone ::

Razen če misliš naredit vse nas v popolnoma identične entitete, it's not gonna change. Sam po tej logiki, več kot enega sploh nima smisla uploadat.


Ti že veš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

More than you, from the looks of it.

Ampak kakorkoli že. Neke ultimativne etične rešitve ni, ker vse vodi v paradokse. It's the nature of things, termodinamika n shit.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Neke ultimativne etične rešitve ni, ker vse vodi v paradokse.


Nič vse ne vodi v paradokse. Če ne veš kako bi stvar rešil, ni treba kar razlagat, da je ni možno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Seveda vodi. Tvoja svoboda je moj zapor in tako dlje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Ishmael ::

Zamenjajte vaše osebnosti z mojim univerzalnim multiplikatom. Skupaj z menoj v tretje tisočletje !

I am packistan and I approve this message.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

nurse013 ::

Pa ni teorije da boste vostok uplovdal v en cip..
Misija nemogoce
:)
you gotta be kidding me...

Double_J ::

nevone je izjavil:

Protokol so samo motivi, ki jih superinteligenca ima ali pa nima vgrajenih vase.


Ne. To je totalnaa "regulacija" z ogromno svobode, ampak ne destruktivne.

Seveda pa nam mora AI najprej znati odgovoriti na vprašanja, ki se tičejo delovanja tega sveta v namen njegove in naše ohranitve.

o+ nevone


Protokol so read-only pravila.
Dve šivanki...

Double_J ::

poweroff je izjavil:

Double_J je izjavil:

Jaz sem govoril za superinteligenco. To je pa kot pristanek na luni. Vsi vemo kaj je potrebno za to.

Aha. VSI vemo.

Potem ti verjetno ne bo problem razložiti kaj točno potrebujemo za to?


Za razlozit je tezko, kako deluje inteligenca. Lahko tudi povem zakaj. Iz evolucijskega stalisca bi bilo drago, da bi razumeli kako nasi mozgani delujejo. Bolj se splaca, da se tej resorsi raje porabijo za to, da mozgani se bolj perfektno delujejo.

Ampak tudi na luno je evolucijsko drago pridet, pa smo vseno prisli.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Double_J ::

https://www.quantamagazine.org/a-new-sp...

Ne tako dobra novica za bliznjo singularnost. Dva izotopa litija popolnoma drugace delujeta na mozgance, pa ceprav se razlikujeta samo v kvantnih efektih.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Okapi ::

Tudi z uploadom bodo težave, če so kakšni kvantni pojavi povezani z zavestjo.

nevone ::

Tudi z uploadom bodo težave, če so kakšni kvantni pojavi povezani z zavestjo.


Če bi imela zavest problem s kvantnimi pojavi, je tudi biološka evolucija ne bi zgenerirala.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Zakaj ne?

Kvantni pojavi so očitno ključni za učinkovito delovanje fotosinteze. Po tvoji logiki evolucija tudi fotosinteze ne bi mogla "narediti".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

nevone ::

Okapi je izjavil:

Zakaj ne?

Kvantni pojavi so očitno ključni za učinkovito delovanje fotosinteze. Po tvoji logiki evolucija tudi fotosinteze ne bi mogla "narediti".


Kvantni pojavi niso nič ključni za delovanje fotosinteze, tako kot tudi za zavest ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

7982884e ::

mozgani mogoce ze "cutijo" kvantne pojave, ampak nevroni so pa pac na vecjem fizicnem nivoju, da bi bili konkretno vplivani z njihove strani. ker ni v mozganih nicesar, kar bi tudi proizvajalo nekaksne kvantne signale, ne gre pricakovati, da so potem kvantni pojavi karkoli drugega kot sum, ki ga mozgani iznicujejo, tako kot ga iznicujejo moderni procesorji (sicer ne bi delali).

BigWhale ::

"Ja pa vem!"
"Ne pa ne ves!"

Tole ne sodi v Z & T.

nevone ::

BigWhale je izjavil:

"Ja pa vem!"
"Ne pa ne ves!"

Tole ne sodi v Z & T.


No ja ... sicer ni bilo čisto tako, ampak saj zastopim, da je tepcem treba malo popuščati, da se ne radikalizirajo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Double_J ::

Okapi je izjavil:

Eni pravijo drugače.
http://www.bbc.com/earth/story/20160715...


Glede vonja se mi zdi zelo zanimivo.
Dve šivanki...

FrRoSt ::

nevone je izjavil:

BigWhale je izjavil:

"Ja pa vem!"
"Ne pa ne ves!"

Tole ne sodi v Z & T.


No ja ... sicer ni bilo čisto tako, ampak saj zastopim, da je tepcem treba malo popuščati, da se ne radikalizirajo.

o+ nevone


To bi bila pametna in primerna izkušnja za Protokol. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

BigWhale je izjavil:

"Ja pa vem!"
"Ne pa ne ves!"

Tole ne sodi v Z & T.


No ja ... sicer ni bilo čisto tako, ampak saj zastopim, da je tepcem treba malo popuščati, da se ne radikalizirajo.

o+ nevone


Spet bi centralno planerji radi širili harmonično družbo?
Hasn't the past taught you anything?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Spet bi centralno planerji radi širili harmonično družbo?
Hasn't the past taught you anything?


Mene je preteklost naučila ogromno. Ampak ne vem čemu bi se zaletavali in prepuščali preživetim napakam.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

You are right. Ampak včasih to tvoje flirtanje z državnim intervencionizmom me mal zaskrbi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

vostok_1 je izjavil:

You are right. Ampak včasih to tvoje flirtanje z državnim intervencionizmom me mal zaskrbi.


Katerim intervencionizmom? A to, da ima država dober vpogled v dogajanje v družbi?

Dokler nismo zreli za anarhijo (popolno svobodo), je to edina možnost, seveda s predpostavko, da je država v službi svojih državljanov in ne v službi preucavanja med državnimi organi in ostalimi udeleženci. Če pristanemo na to, da država ali skupnost držav ni zmožna vzdrževati reda in miru, potem smo že doomed.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

vostok_1 ::

Že že. Ampak, ti se mi zdi gledaš mal bolj kolektivistično vse skupaj. Vrjetno zaradi tega, ker se siliš bit optimistka. To apriori zahteva od tebe, da vrjameš v družbo in posledično jo tudi želiš spremenit, v to, kar misliš da bo dobro za vse. In pol spet končaš na tistih tlakovanih tleh, ki vodijo veš kam.

I'm willing to accept that a certain body count is necessary for a good future. You don't. Slednje običajno konča tako, da je potem še več mrtvih ali ekvivalent temu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Ampak, ti se mi zdi gledaš mal bolj kolektivistično vse skupaj.

Ne. Jaz gledam tako, da je treba generirati (pa rečmo temu vzgajati) posamenike, ki so individualisti in kolektivisti. Individualizem je dober do te mere, da človek bolj z distanco gleda na stvari, kolektivizem pa, da se vse skupaj bolje zliva v celoto. Oboje je potrebno.

Vrjetno zaradi tega, ker se siliš bit optimistka. To apriori zahteva od tebe, da vrjameš v družbo in posledično jo tudi želiš spremenit, v to, kar misliš da bo dobro za vse. In pol spet končaš na tistih tlakovanih tleh, ki vodijo veš kam.

Pesimizem je dober samo, če ni čustven. Se pravi, da se zavedaš negativnih izhodov, a te ti ne prevzamejo toliko, da te vodijo.

I'm willing to accept that a certain body count is necessary for a good future. You don't. Slednje običajno konča tako, da je potem še več mrtvih ali ekvivalent temu.

Kako si prišel do tega, da jaz ne?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Double_J ::

https://www.wired.com/2016/10/president...

Obami so svetovalci povedali, da smo dalec od singularnosti.
Dve šivanki...

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Ampak, ti se mi zdi gledaš mal bolj kolektivistično vse skupaj.

Ne. Jaz gledam tako, da je treba generirati (pa rečmo temu vzgajati) posamenike, ki so individualisti in kolektivisti. Individualizem je dober do te mere, da človek bolj z distanco gleda na stvari, kolektivizem pa, da se vse skupaj bolje zliva v celoto. Oboje je potrebno.

Vrjetno zaradi tega, ker se siliš bit optimistka. To apriori zahteva od tebe, da vrjameš v družbo in posledično jo tudi želiš spremenit, v to, kar misliš da bo dobro za vse. In pol spet končaš na tistih tlakovanih tleh, ki vodijo veš kam.

Pesimizem je dober samo, če ni čustven. Se pravi, da se zavedaš negativnih izhodov, a te ti ne prevzamejo toliko, da te vodijo.

I'm willing to accept that a certain body count is necessary for a good future. You don't. Slednje običajno konča tako, da je potem še več mrtvih ali ekvivalent temu.

Kako si prišel do tega, da jaz ne?

o+ nevone


Maybe you rubbed me the wrong way once. Not sure.


But anyway, nekoliko povezano...veste, ko se vpali debata o AI na kaki laični predstavitvi, pogosto začnejo z nekimi "že grki so debatirali o etiki...itd." bullshit stuff.
Pogovarjamo se že tisoče let, pa nismo nič bližje odgovoru...why is that!? Put one and one together...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Obami so svetovalci povedali, da smo dalec od singularnosti.


Ne vem no, če je to res tisto najpomembnejše.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Pogovarjamo se že tisoče let, pa nismo nič bližje odgovoru...why is that!? Put one and one together...


Saj smo bližje odgovoru. Pravzaprav racionalno odgovor vsi poznamo, le da tega odgovora ne znamo živeti. Vedno se najde nekdo, ki to krši in potem se sproži verižna reakcija.

Etičnost brez doslednega nekršenja dogovora ne more preživeti.

Zato rabimo Protokol, ki nas bo "prisilil" da se tega držimo, pri čemer bomo vseeno imeli dovolj recimo temu svobode in seveda sredstev, da nam to ne bo težko.

To ni nedosegljivo. Ne bo se pa nujno zgodilo, sploh pa ne samo od sebe. Sodelovati bi morali vsi.

Če bomo pustili, da gre nekontrolirana evolucija naprej svojo pot, potem bo pač naprej z nami delala eksperimente, namesto, da bi mi delali eksperimente z njo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

I knew you'd say that.

Ampak do we?

Kaj pa torej? Živeti vsak po svoje v povsem izoliranem balončku, for eternity?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Kaj pa torej? Živeti vsak po svoje v povsem izoliranem balončku, for eternity?


Jaz ne vem, kako naj povem, da ne izpade povsem čudno, ali kakšno konotacijo si pravzaprav dal temu izoliranemu balončku.

Sem že povedala, da smo sedaj vpeti v igro biološke evolucije, ki nas sili v takšna razmišljanja, da se nam izoliran balonček zdi velika traparija in povsem nedopustna opcija.

Vse to delovanje proti temu je namenjeno reprodukciji, ker je to osnovni pogoj za preživetje. Biološka evolucija (in memetska, ki na njej bazira) ni neumna, da bi nas naredila takšne, da ne bi tako razmišljali. Ker takšni se na ta način itak samoizločajo.

Ne znamo niti pogledati malo iz distance, ampak se mora vse vklapljati v trenutni način življenja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Vse kar si rekla je lahko res.

Ampak jz se tako sedaj, kot kasneje, ultra amplificiran, bom še vedno spraševal po istih zadevah.
Razen, če me pač boš editirala. Ampak kot rečeno...če me boš na licu mesta vprašala, ali naj zavržem pomemben del obstoja, da bom lahko imel svoj very own kurbenhouse za naslednjih triljon let.
Kaj pa vem...najbrž bom kar en lep čas bulil v nebo in razmišljal.
Kak simpleton pa bo takoj ti podpisal.

Ali bo imel Protokol self kill switch...to sem že spraševal.

I think, smrt v dobri družbi, z upa polnimi mislimi, dobrimi zgodbami in brez bolečin je vrhunec obstoja.
Šure, lahko sicer to doživiš ob koncu zadnje črne luknje ali v kaki beznici. No ajde, pri prvem ni več upa, pri drugem slaba družba.
Razen...če bi bila možnost, da se vesolje po boltzmanovo resetira.

You know what...on second thought...i might just stick around for a bit longer, but not for the reason you think. I want to see that final gamma ray, the rest is just fun but useless filler to me.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Double_J ::

Okapi je izjavil:

Tudi z uploadom bodo težave, če so kakšni kvantni pojavi povezani z zavestjo.


A je mozen upload in kaj bi to pomenilo za teorijo o eni zavesti po tvoje?
Dve šivanki...

nevone ::

Ali bo imel Protokol self kill switch...to sem že spraševal.


Lahko ga ima, ampak zakaj bi ga uporabil, če ti nič hudega ne bo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Ampak jz se tako sedaj, kot kasneje, ultra amplificiran, bom še vedno spraševal po istih zadevah.


Lahko se boš spraševal, ampak te ne bo skrbelo. Oziroma boš gledal na to neobremenjeno.

Saj ... zakaj pa se trudimo razvozlati vse neznanke? Zato, ker bi radi imeli vpliv, da bomo lahko brezskrbno uživali v raznih dejavnostih.

Edina izjema pri teh neznankah do družboslovna vprašanja, za katera bi raje videli, da nihče ne ve, kako delujejo. Najbolj se bojimo samih sebe. To recimo je/bo treba spremeniti.

You know what...on second thought...i might just stick around for a bit longer, but not for the reason you think. I want to see that final gamma ray, the rest is just fun but useless filler to me.


What do I think the reason is?


o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FrRoSt ::

nevone je izjavil:

Spet bi centralno planerji radi širili harmonično družbo?
Hasn't the past taught you anything?


Mene je preteklost naučila ogromno. Ampak ne vem čemu bi se zaletavali in prepuščali preživetim napakam.

o+ nevone


Iz prihodnosti se ne da veliko naučiti. ;) Trki, napake, preživetje in razpuščenost so povsem postranskega pomena. :P
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Okapi ::

Double_J je izjavil:

Okapi je izjavil:

Tudi z uploadom bodo težave, če so kakšni kvantni pojavi povezani z zavestjo.


A je mozen upload in kaj bi to pomenilo za teorijo o eni zavesti po tvoje?
Zaenkrat ni videti teoretičnih zadržkov, da upload ne bi bil mogoč. In sem prepričan, da imamo vsak svojo, od drugih različno zavest.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Ali bo imel Protokol self kill switch...to sem že spraševal.


Lahko ga ima, ampak zakaj bi ga uporabil, če ti nič hudega ne bo.

o+ nevone


nevone je izjavil:

Ampak jz se tako sedaj, kot kasneje, ultra amplificiran, bom še vedno spraševal po istih zadevah.


Lahko se boš spraševal, ampak te ne bo skrbelo. Oziroma boš gledal na to neobremenjeno.

Saj ... zakaj pa se trudimo razvozlati vse neznanke? Zato, ker bi radi imeli vpliv, da bomo lahko brezskrbno uživali v raznih dejavnostih.

Edina izjema pri teh neznankah do družboslovna vprašanja, za katera bi raje videli, da nihče ne ve, kako delujejo. Najbolj se bojimo samih sebe. To recimo je/bo treba spremeniti.

You know what...on second thought...i might just stick around for a bit longer, but not for the reason you think. I want to see that final gamma ray, the rest is just fun but useless filler to me.


What do I think the reason is?


o+ nevone



Ker the only way to feel alive is to know you can die.

Glede aktivnosti. Veš, tudi sedaj bi lahko počel več kot počnem glede uživanstva. But i don't. The feeling of wanting something is much more enjoyable and long lasting than having that thing.

Veš. Bil sem hardcore gamer nekoč. In sem se kar znal v igro uživet, ampak nowadays, komaj še kako pogledam. Skoraj več užitka najdem v nečem realnem, četudi težjem, kot pa nečim umetnim. Ker vem, da zelo vrjetno i'll never see this upload, vsaka zadeva trenutno ima lepši vonj, lepše se čuti itd. Sicer to se vse da sfejkat v protokolu, ampak tisto milisekundo ko boš skočil iz simulacije vn, kjer predvidevam, da boš resnično zavesten, boš začel kontemplirat ali ima to sploh kak smisel.
Jz osebno se ne bojim smrti. Let these two men explain it to you:

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

FrRoSt ::

vostok_1 je izjavil:

Vse kar si rekla je lahko res.

Ampak jz se tako sedaj, kot kasneje, ultra amplificiran, bom še vedno spraševal po istih zadevah.
Razen, če me pač boš editirala. Ampak kot rečeno...če me boš na licu mesta vprašala, ali naj zavržem pomemben del obstoja, da bom lahko imel svoj very own kurbenhouse za naslednjih triljon let.
Kaj pa vem...najbrž bom kar en lep čas bulil v nebo in razmišljal.
Kak simpleton pa bo takoj ti podpisal.

Ali bo imel Protokol self kill switch...to sem že spraševal.

I think, smrt v dobri družbi, z upa polnimi mislimi, dobrimi zgodbami in brez bolečin je vrhunec obstoja.
Šure, lahko sicer to doživiš ob koncu zadnje črne luknje ali v kaki beznici. No ajde, pri prvem ni več upa, pri drugem slaba družba.
Razen...če bi bila možnost, da se vesolje po boltzmanovo resetira.


To misliš tako, kakor se ti vsako jutro ponovno resetiraš!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

vostok_1 ::

Ne vem, če razumem vprašanja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Skoraj več užitka najdem v nečem realnem, četudi težjem, kot pa nečim umetnim.


Tako se razmišlja zato, ker je to trenutno edini način preživetja.

Preveč si izključujoč. Ne verjameš v to, da lahko včasih odigraš kakšno igrico, in da lahko uživaš tudi v "realnih" stvareh.

Ne iskati univerzalnega odgovora. Ostani razpršen med več opcij. Živiš seveda tisto, ki je trenutno recimo najprimernejše, ampak to ne pomeni, da ne smeš razmišljati o alternativah. (Pa ne samo o aternativah, ki pomenijo naš propad.)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

FrRoSt ::

vostok_1 je izjavil:

Ne vem, če razumem vprašanja.


Potem zaprosi za razlago. ;) Tale Protokol je kar prometna tema. Se bo že kdo ustavil in ti ponudil razlago (prevod)! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nevone ::

In sem prepričan, da imamo vsak svojo, od drugih različno zavest.


Verjetno je le tako, da imamo različne stvari ozaveščene.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FrRoSt ::

nevone je izjavil:

In sem prepričan, da imamo vsak svojo, od drugih različno zavest.


Verjetno je le tako, da imamo različne stvari ozaveščene.

o+ nevone


Nekateri imajo sestavljenih več kosov puzzla kakor drugi. :P In obratno. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Okapi ::

Hočeš reči, da so vse slike enake, samo barve so drugače razporejene na njih?:))

FrRoSt ::

Okapi je izjavil:

Hočeš reči, da so vse slike enake, samo barve so drugače razporejene na njih?:))


NE. Falil si. :))

Vse slike so različne, samo vsi puzli imajo podobno obliko. :P
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nevone ::

Hočeš reči, da so vse slike enake, samo barve so drugače razporejene na njih?


Nimaš pojma, zato se nehaj usajat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

A smo že spet tam, ko bo moral Kit brisati? Ti nimaš pojma, zato se nehaj usajati.;((

nevone ::

Okapi je izjavil:

A smo že spet tam, ko bo moral Kit brisati? Ti nimaš pojma, zato se nehaj usajati.;((


Ja, začne naj pa s teboj. Razen, če tistega emotija na koncu pobrišeš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

(Bom replicirala komentar brez emotija.)

Hočeš reči, da so vse slike enake, samo barve so drugače razporejene na njih?

Moja replika na tvojo, je bila neke vrste dopolnilo, ker nenazadnje gre za čim boljšo definicijo zavesti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
««
151 / 182
»»