» »

[c#]Pomoč

[c#]Pomoč

G_mAn ::

Delam aplikacijo podobno notepadu in sicer želim da ko odprem nov dokument da se mi odpre v tabih(zavihkih). Med temi zavihki pa bi rad da bi delalo kopiranje, lepljenje in te osnovne funkcije. Sam sem se težave rešil tako da sem naredil 2 formi in na eni formi vse te gumbe in operacije, ki jih lahko delaš v beležnici na drugi formi pa imam RichTextBox, kar se potem prikaže v zavihku. Na formi2 sem napisal tole funkcijo
public RichTextBox textBox2
        {            
        get
            {
                return richTextBox1;
            }
        }
, ki mi vrne to vnosno polje, ki ga imam na formi

in potem še primer kode, ko kliknem na gumb kopiraj na formi1

 Form2 forma = new Form2();
            forma.textBox2.Copy();
                MessageBox.Show(forma.textBox2.Text);

Težava je, ker v messageBox nič ne izpiše se pravi da ne dobi nobenega texta in potem mi tudi nič ne kopira. Če ve kdo kakšno rešitev se že vnaprej zahvaljujem :).

Ericssony ::

Zakaj pa ne uporabiš Clipboard razreda?

Clipboard.SetText(TxtBox1.Text);
TxtBox2.Text = Clipboard.GetText();

G_mAn ::

Sem probal pa isto, ker problem je v tem da se ne prenese besedilo, ker mi program javi napako, da ne more bit vrednost null, se pravi da ne dobi teksta ki bi ga rad kopiru. Nevem a je potrebno še kakšno drugo lastnost spremenit al kaj, ker sem probu nardit tut funkcije za kopiraj in prilepi in tudi dobim prazen text.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G_mAn ()

Ericssony ::

Ne poznam celotne kode, pravtako mi ni jasno zakaj rabiš drugo formo za copy & paste. Po moje si se napačno lotil tega projekta.

Glede na tvojo zgornjo kodo pa: metoda Copy kopira izbrano besedilo - torej če ne izbereš nič tudi nič ne kopiraš.
Metoda Clipboard.SetText pa javi napako ArgumentNullException v primeru če kopiraš objekt, ki nima vrednosti - predhodno preveriš z if stavkom.

Kontaktiraj me na ZS, če rabiš konkretno pomoč pri projektu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# povezava forma in classa

Oddelek: Programiranje
172137 (1600) Miko55
»

C# iz form2 v form1,textboxi

Oddelek: Programiranje
131850 (1476) Keki
»

C# Pomoč

Oddelek: Programiranje
131308 (1133) jizzer
»

c# class

Oddelek: Programiranje
342147 (1741) japol
»

C# Program

Oddelek: Programiranje
392972 (1895) Spura

Več podobnih tem