» »

Mar Mac OS X res nima naprednih nastavitev za wireless?

Mar Mac OS X res nima naprednih nastavitev za wireless?

iskra ::

Zadeva gre nekako takole. Lastnik stanovanja od kolega ne da gesla (in ključa) za router in tako ne moremo spremeniti gesel in nastavitev, da bi v omrežje spustili iMac-a. Ključ za povezavo gre nekako takole aabbcc1122, key #3, shared key. To gre na vseh Linuxih, Windowsih, Nokiah in ostalih napravah gladko skozi. Na Macu pa teh nastavitev ne najdem nikjer. Zabil sem že kak dan ali dva na netu, da bi spravil zadevo v omrežje, pa mi ne uspe (invalid password, ker pač ne morem dodati ostalih dveh parametrov).

Zna kdo tu pomagati?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Matek ::

Kaj za točno naj bi pomenilo key #3?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

iskra ::

Pri WEP enkripciji imamo od štirih ključev izbranega tretjega (key number 3).
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

5er--> ::

Verjetno kakšen wep.

Matek ::

A so slučajno v passwordu kaki čudni znaki al je dobesedno tak, kot si ga napisal?

Poskusi sledeče:
System Preferences -> Network -> AirPort ~> Advanced -> tvoj network -> spremeni security z WEP Password na WEP 40/128 bit key hex.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

iskra ::

Sem prebrskal vse opcije. Če dam 64 bit WEP in vstavim geslo (ni takšno, kot sem ga napisal, je malce bolj ab2e4c12de, vem pa tudi da mora tako zgledati), nimam nikjer možnosti izbire "shared key", "open key" ali tako nekako in kateri zaporedni ključ naj sistem uporabi za dostop do wirelessa. OS X me vpraša samo po geslu, ostalih parametrov nimam kje nastavljati.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Matek ::

Če je not kak $, zna biti problem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

borchi ::

očitno ne bo šlo...
FYI, the Wi-Fi certification testing only tests one key at a time, in slot 1 (that's slot 0, if you count like a good C programmer). There are many things that the 802.11 specs allow, that are nevertheless outside of what Wi-Fi certifies. This is one of them.

Let your sysadmin know that s/he's configured the network in a non-Wi-Fi-compliant manner, and maybe s/he'll see the light.


vem, da ti bolj malo pomaga...
l'jga

mte ::

probaj tukaj geslo pretvoriti v hex kodo in rezultat (pač tretjega od 64-bitnih) vpiši namesto gesla:
http://www.powerdog.com/wepkey.cgi

Sicer se nisem poglabljal v razloge, vendar pri WEP mi je do zdaj delalo samo preko hex kode.
lp

blackbfm ::

Kolikor jz razumem situacijo on vpisuje pravilno hex kodo, problem je v tem ker je na routerju označen tretji ključ kot "default key", po standardu bi moral bit pa key 1 označen. Je pa čudno da mac tega ne bi podpiru, je pa čisto verjetno ker je apple pač:P


Lastnik stanovanja od kolega ne da gesla (in ključa) za router


Kaj to pomeni..nimate fizičnega dostopa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priklop na net(adsl) za 7 oseb

Oddelek: Omrežja in internet
161407 (1061) micvak8
»

iMac ne sprejme gesla

Oddelek: Omrežja in internet
61277 (1232) zee
»

Router Netgear MR814v2 - problem z WEP

Oddelek: Omrežja in internet
51408 (1365) lopov
»

Teroristi uporabljajo tuja nezaščitena brezžična omrežja

Oddelek: Novice / Zasebnost
496305 (3908) madviper
»

zaklepanje ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
206422 (5973) preem

Več podobnih tem