» »

Matična bolj vroča kot procesor

Matična bolj vroča kot procesor

dozBK ::

Lep pozdrav.

Nisem ravno ekspert kar se tiče računalnikov, tako da nisem prepričan če je trditev, da mora biti nekaj narobe, če procesor teče pri 45°C, matična pa na 50°C. To je seveda pod obremenitvijo.

Matična je ASUS P5K SE, procesor pa Intel Core2Duo E8400. Na procesorju ni tovarniškega hlajenja.

Je temperatura matične zaskrbljujoča?

Program, ki ga uporabljam za temperaturo je PC Probe II. Sicer pa sem preveril temperaturo tudi v BIOSu in kaže bolj ali manj isto.

Kot pa še eno stransko vprasanje, koliko rpm je normalno za ventilator na CPU? Moj se je zadnji čas vrtel okoli 800rpm dokler nisem izključil FanQ v BIOSu, sedaj pa se vrti 1900-2000rpm.

Hvala za odgovore.

mareSLO ::

Definitivno nebi smela bit plata tako vroča. Za cpu fan pa so taki obrati normalni. Tisti FanQ, pa kar pusti izklopkljen, bo saj normalno hladil.

dozBK ::

Obstaja možnost da je to zaradi grafične (tovarniško overclockana), ali pa mogoče senzorji kaj narobe berejo? Dvomim v slednje...
Kakšna ideja za tako visoko temperaturo matične? Pred kratkim sem notranjost računalnika sčistil.

axee ::

Kakšno pa imaš ventilacijo v ohišju? Pomoje zna bit tuki problem, al je pa tovarniško heatsink slabo nameščen, oz slabo nameščena termalna pasta.

dozBK ::

Imam to ohišje. Vsebuje dva ventilatorja, 14cm spredaj in 12cm zadaj.
Napajalnik je THERMALTAKE 700W W0105RE.

Računalnik so sestavili pri Mlacomu. Naročil sem ga po delih, tako da ima vse še garancijo, zaradi česar se mi tudi ne zdi ravno pametno preverjati kako "slabo" je nameščena termalna pasta.

Pyr0Beast ::

Ne skrbi. Čipseti se lahko BP grejejo tudi preko 90°C. Seveda se njihova življenjska doba skrajša vendar že prek kaj drugega rado umre.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jan01 ::

Kaj če bi pogledal temperaturo še s katerim drugim programom?!

BoLhCa ::

Ne skrbi zaradi teh 50°C, sploh ker si napisal, da je to v full-loadu. pri meni je na idlu plošča na 48-49°C...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hudo pregrevanje prenosnika - Acer 571g

Oddelek: Pomoč in nasveti
191154 (613) Shadow666
»

temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
476886 (4333) mayhem
»

Preglasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
434196 (3720) mersault
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421266 (19709) Xserces
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352148 (1613) PINki

Več podobnih tem