» »

3D modeliranje in prenosnik

3D modeliranje in prenosnik

duro3 ::

Pozdravljeni!

Ker se ukvarjam z 3D modeliranjem in ker so programi vedno bolj požrešni bo počasi nastopil čas za menjavo prenosnega računalnika. Moje želje so da je procesor nad 2.0 GHz, spomina da ima vsaj 3 giga (800Mhz) in najpomembnejše, da ima grafično kartico z 1024 Mb lastnega rama.
Kolikor sem sam iskal sem našel samo enega primernega in sicer Asus N50Vn. Cena se giblje med 860 in 899€.
Ima kdo kaj iskušenj z njih ali pa nasplošno z Asusi?
Pa prosil bi, če še kdo pozna kateri prenosnik z najmanj takšnimi zahtevami, ki sem jih opisal naj mi javi, max cena naj bo 1200€.

Najlepše hvala!

Lp!

Leks ::

ASUSi so zanesljivi, poglej kakšnega EliteBooka, vendar dvomim da bo prišel v tvoj cenovni razred (z zahtevano specifikacijo).

bluefish ::

... da ima grafično kartico z 1024 Mb lastnega rama...

Niti ne potrebuješ, če ne delaš s CAD programi v 3D načinu z veliko poligoni,...

duro3 ::

Delam z Solidworksom in Catio, velike sestave ( do 200 partov) in simulacije. Pa tudi rad bi kupil tako zadevo, da mi je ne bo treba spet čaz kako leto menjat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: duro3 ()

dzinks63 ::

Pri rolan imaš kar nekaj izbire.
Zanimiv je npr: ASUS N50VN Core 2 Duo P8400 2,26 GHz/ 15,4"/3072MB/320GB/nVidia 9650 GT 1GB/VHP za 899€, vendar malo šepa resolucija monitorja, ni ravno nevem kaj za 3D.
Bolj primeren, vedar dražji, je npr:
FUJITSU-SIEMENS Amilo Xi 3650 P8400 18.4" FullHD 1920x1080/2,2GHz/4096MB/500GB/GF 9600M GT 512MB/VHP za 1399€
V tvojem primeru, če gre za resno zadevo, se boš pač moral malo potrudit in nabavit nekaj poštenega, mogoče celo kar z profi grafično Quadro ali firegl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

murmur ::

najblizji tvoji ceni je recimo Hp firegl.
"Delam z Solidworksom in Catio"
Kar pomeni, da pridejo v postev samo CAD graficne kartice (firegl, quadro)?

Icematxyz ::

Sposodi si kak prenosnik od kakšnega sodelavca ali znanca pa preizkusi kako dela. Pa boš takoj videl kateri cenovni razred potrebuješ. Tu ni neke "globoke" logike zadaj.

Inštaliraš in odpreš sestav ali posamezni del in obdeluješ. Če gre normalno tekoče potem ok če ne pa pač ni dovolj.

duro3 ::

sej ta rešitev je najlažja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

racunalnik za autocad

Oddelek: Kaj kupiti
234867 (3738) dmk
»

grafična za Solidworks

Oddelek: Strojna oprema
433090 (2389) Icematxyz
»

Nov prenosnik? - Lenovo vs. Dell

Oddelek: Kaj kupiti
164163 (3782) quartz
»

Prenosnik za študij?

Oddelek: Kaj kupiti
373679 (2483) drejc
»

Delovna postaja za CAD aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506270 (5324) Person

Več podobnih tem