» »

Iščem najcenejšo in najenostavnejšo GSM številko za GPS real time tracking

Iščem najcenejšo in najenostavnejšo GSM številko za GPS real time tracking

tomaz321 ::

Kot že povedano- zanima me kaj je najcenejša GSM številka za real time GPS tracking - to je GPS tracking naprava, ki na željo sporoči, kje se nahaja, za to pa potrebuje SIM kartico (da lahko pošlje SMS s kordinatami) - Zadeva je primerna za sledenje avtomobilom, v primeru da so ukradeni oz. je lahko v veliko pomoč logističnim firmam.

Ker mora biti notri SIM kartica iščem zadevo, ki bi imela najcenejše vzdrževanje aktivnosti GSM številke (običajno so to predplačniški paketi - mislim da imajo vsi 5 EUR na 3 mesece), vendar mi tisto polnjenje ni všeč - če že, potem je dobro, da se lahko polni tudi na daljavo (preko drugega telefona oz. preko računalnika).

Ker se mi ne da klicati vseh uporabnikov me zanima, če vi mogoče veste, kdo ima najcenejši in najenostavnejši način polnjenja (če obstaja tudi kakšen, ki bi lahko preko trajnika nakazoval gor, da mi ne bi bilo treba misliti na to polnjenje). Lahko pa predlagate tudi kakšnega v tujini če poznate oz. veste, da je poceni in omogoča lahko polnjenje - ker GSMja se praktično ne rabi vedno samo v skrajnih silah pošlje SMS, drugače pa mora imeti samo pripravljeno linijo)

neres ::

Tušmobil0 - 0€ naročnine.

Keyser Soze ::

Em, kar se tiče Mobi paketov je polnenje možno dokaj enostavno - preko Monete oz. posebnega niza/ukaza poslanega z GSMa.

*127*5*031XXXXXX# (5 je vrednost polnitve) ter nato še potrditveni niz ko prejmeš povratno sporočilo *127#.

Za hitro polnenje par št. niti ne tako zamudno. Je pa zamudno, če govorimo o več številkah.

P.S.: Mobitel ima tehnično najbolj dovršeno omrežje. Trenutno. Pri nas. Tudi pokritost oz. kvaliteta signala je nad ostalimi ponudniki. Zanesljivost pa blizu 100%. Kar za druge ne moreš rečt. Mi sicer ni všeč Mobitel kot firma, ampak na žalost je edini pri nas ki ponuja celoten paket (ugodna(?) cena/zanesljivost/pokritost).
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

vuki ::

Jaz tudi gleda malo za temi trackerji, kaj si pa zaenega ubodel oz. ga boš?

Ice-Heki ::

A ni pri predplačniških karticah tako, da sicer lahko polniš preko Monete, itd. vendar moraš obvezno na 3 mesece kupiti vsaj eno kartico in jo fizično vnesti v telefon; ker pred približno enim letom sem imel doma eno Halo kartico pa jo v nedeljo nisem mogel spraviti k življenju, ker sem moral fizično kupiti kartico (vsaj tako so mi takrat razložili na S!Mobilovi pomoči)

tomaz321 ::

Jaz tudi gleda malo za temi trackerji, kaj si pa zaenega ubodel oz. ga boš?


Nisem je še kupil, gledal pa sem po ebay-u, kjer jih je na izbiro kar veliko, takšnih prenosnih in takšnih, ki jih za vedno namestiš v avto (se napaja direkt na akokumlator in ima antene speljane tako da je boljši sprejem), vendar praktično vsaka ima način sporočanja podatkov o lokaciji preko GSMja!

@neres
Hvala za tole - naročniških razmerij sploh nisem gledal. Sem poklical in so rekli, da ni časovno omejeno oz. ni pogojev, da bi moral klicarit, da ti držijo številko, da je pač le tak paket, da plačaš kolikor porabiš- upam, da je res tako, vendar si ne predstavljam kako bo to zgledalo, če bo hotel npr. vsak slovenec kakšno številko za vsak slučaj, ki mu po moji logiki ne more nikoli propasti (zadeva bo prišla zelo prav tudi kolegu, ki ima vikend, kjer so mu že nekajkrat vlomili, sedaj pa je dal gor alarm in ker nima telefonske linije, tušsignal pa ima, bo preko tega tušmobil0 zvezal!)

reeves ::

A ni pri predplačniških karticah tako, da sicer lahko polniš preko Monete, itd. vendar moraš obvezno na 3 mesece kupiti vsaj eno kartico in jo fizično vnesti v telefon


Ne. Vsaj enkrat na 3 mesece moraš napolniti, ni pomembno kako.

LuGi ::

Solidna zadevca

Cena je pa tudi ugodna ;) + Tusmobil0

Pesimist ::

tušmobil? najmajn zanesliv ponudnik izberes? Noja res da majo 0€amo ce ti je kaj do avta in da bos mel signal tudi za naslednim ovinkom? Lol.

Mobitel ma enotni paket za 2.99€ na mesec. Sicer pa polnjenje ni tak zapleteno sploh in lahko direkt z planeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

LuGi ::

Bo ze enkrat presaltal tam kjer je omrezje :D

neres ::

Tušmobil res nima najboljšega omrežja (sicer tudi gostuje v Mobitelovem). Ampak odvisno kaj so prioritete, kako se bo točno uporabljalo.

Če želi čimbolj konstantno in nemoteno sledenje po Sloveniji, potem je Mobitel boljši. Če pa se gre samo za najt ukradeno vozilo pa bo verjetno tudi Tušmobil v redu. Treba je samo še preverit, če deluje gostovanje v Črni gori... ;)

blackbfm ::

A ni pri predplačniških karticah tako, da sicer lahko polniš preko Monete, itd. vendar moraš obvezno na 3 mesece kupiti vsaj eno kartico in jo fizično vnesti v telefon


Ne. Vsaj enkrat na 3 mesece moraš napolniti, ni pomembno kako.


Vem da je pri simobilu je tako da moraš kupit kartico in jo vnest, drugače se ne podaljša.

Keyser Soze ::

tušmobil? najmajn zanesliv ponudnik izberes? Noja res da majo 0€amo ce ti je kaj do avta in da bos mel signal tudi za naslednim ovinkom? Lol.

Mobitel ma enotni paket za 2.99€ na mesec. Sicer pa polnjenje ni tak zapleteno sploh in lahko direkt z planeta.

Se strinjam, ponovno. Če kdo ni dojel prvega posta. Gre se verjetno tudi za varnost vozila. In če vozilo lahko pošlje zgolj par SMSov v času, ko nekdo lahko že onemogoči GPS tracker, je veliko bolj pomembno, da ti SMS v največji možno verjetnosti prispejo na cilj, kot pa to, da ti ni treba dat 1,6EUR na mesec za "račun". =)
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIM kartica za majhno količino prenosa podatkov

Oddelek: Mobilne tehnologije
236479 (3207) mksoft
»

nakup predplačniške sim kartice katerega ponudnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
113851 (2945) modelno1
»

Predplačniški paket

Oddelek: Mobilne tehnologije
184050 (3432) GTX970
»

Sim kartica

Oddelek: Mobilne tehnologije
103023 (2541) fantasycamp
»

Kako porabiti denar na mobitelu?

Oddelek: Loža
114247 (3941) amigo_no1

Več podobnih tem