» »

Švica - odkrijmo jo v 7 dneh

Švica - odkrijmo jo v 7 dneh

SkIDiver ::

Pripravljamo se na odkrivanje švice z avtodomom v nekje 7 dneh.
Zanimajo me nasveti predvsem kaj si ogledati, kaj je tisto kar se splača ogledat in nikakor ne bi smeli zamudit, spregledat, se peljat mimo, ...

Preveril sem že na strani www.myswitzerland.com ter nekaj knjižnih vodnikov po Švici pa me vseeno še vedno zanima kakšna osebna izkušnja. Dobrodošli tudi nasveti kakšno pot ubrat.

PS: Ko smo že ravno pri tematiki me zanima, če kdo ve kako je s postavitvijo avtodoma zunaj kampov. Ali se lahko ustaviš in prenočiš na postajališčih, parkiriščih, ... ali samo v kampih?
  • spremenil: SkIDiver ()

A. Smith ::

Mogoče, namesto uvoda ...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

SkIDiver ::

Zanimivo ni kaj. Človek že razmišlja, če se ne bi samo peljal preko v Francijo :)

No kakorkoli o predlaganih turističnih znamenitostih so me še vedno sama ušesa :)

tony1 ::

Glede na to, da je tam Red z veliko začetnico, po moje da lahko parkiraš samo v kampih...

SkIDiver ::

Imam tudi sam tak občutek ja.

gzibret ::

Jaz ti tudi kampiranje izven kampov toplo odsvetujem.

Poglej si pa Engelberg (ledenik, se da gor pridet z gondolo) in Bern, morda še Ženevo.
Vse je za neki dobr!

iso2000 ::

glas za ogled Luzerna - meni najlepše mesto, ki sem ga do sedaj obiskal v Švici
Basel in Bern sta tudi simpatični mesti
Ženeva mi ni bila preveč všeč - nasploh so mi bili mnogo bolj všeč "nemški" deli, ki so mnogo lepše urejeni (beri pospravljeni) . Ko sem iz Basla prišel v Ženevo sem imel občutek, ko da sem prišel na drug planet ;-)
Sam sem kupil tridnevno karto za vlak in opravil takšno manjše krožno popotovanje.

LP

gzibret ::

Sem bil v Luzernu, pa ni bil nič kaj ekstra, razen propadlega ultra luksuznega hotela na hribčku, pa morda še KKL (ga je narisal nek slavni arhitekt).
Vse je za neki dobr!

smilyxx ::

Z družino smo bili pred leti v Švici z avtodomom, pa se je v večini primerov dalo prespati na parkiriščih (sam v tem ne vidim nič slabega), težili so v Grindenwaldu in Zermattu( oz. v vasici pod njim).

Sicer pa, če bi šel še enkrat bi si ogledal Zermatt, pa naj bo še tako turističen. Matterhorn je res vredn vidt, je mogočna gora, sploh če greš z žičnico do enega izmed razgledišč. Ponujajo tud nek offroad skiroje s katerimi se pol lohk furaš, dost zabavna zadeva.

Ustavil bi se tud v Grindenwaldu, pa magar še na Jungfraujoch. V primerjavi s Zermattom je več japončkov, pa tud ni tolk idiličen (lohk greš z avtom v mesto, v Zermatt samo z vlakom). Blizu je tudi wengen, samo tam nismo bli, tako da težko rečem kako je. Je pa v sosednji dolini en dost nor podzemni slap, sicer nima prov ogromn prostega pada, samo je vreden ogleda.

Glede mest je pa tako, Luzern in Zurrich sta mi bila lepa. Blizu zurricha so slapovi Rena, tko no so kul za pogledat, najboljš da se pogoogla za slikami. Majo tud en hud prometni muzej, vse od vlakov do avionov. Tud živalski vrt v Zurrichu je kar hud. Nad Luzernom je pilatus, tud eno razgledišče, ki je sicer sam neki nad 2k metrov, pa tud dost bolj oddaljen si od 4 tisočakov kot v Zermattu in Grindenwaldu, se pa pelješ z najbolj strmo zobato železnico.

Dost blizu francoske meje je pa če me spomin ne vara najvišji jez v Evropi, samo se imena ne spomnim.

To je to kar vem iz glave, če se pa še kej spomnim pa napišem.
Save water.
drink beer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smilyxx ()

SkIDiver ::

smilyxx hvala ti! Zelo dobre informacije!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najem avtodoma in pasti

Oddelek: Loža
449112 (3408) Mike_Rotch
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221087 (11896) VolkD
»

Zahodna obala Amerike - 21 dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312981 (10037) piskotk
»

CeBIT

Oddelek: Loža
454465 (1716) TheHijacker
»

Švica

Oddelek: Loža
299878 (8813) antonija

Več podobnih tem