» »

Nov Quad build

Nov Quad build

itak37 ::

Antec P182 PC Tower - black
Enermax PRO82+ 525W PC Power Unit
ASUS P5Q Deluxe - LGA775 Socket for Intel - P45 Chipset - ATX
Intel Core 2 Quad Q8200 - 2.33 GHz, 4 MB L2 Cache, 775 Socket (boxed version)
NOCTUA NH-U12P Cooler
OCZ Gold Edition Dual Channel 2 x 2 GB DDR2-1066 PC2-8500 CL5 PC Memory Units 2x (8GB skupaj)
WESTERN DIGITAL VelociRaptor WD1500HLFS Hard Drive - 3.5" - 150 GB - 10,000 rpm - 16 MB - SATA
ASUS Radeon EAH 4670 - 512 MB GDDR3 - HDMI - PCI-Express 2.0

PC NI ZA IGRE, doma imam že par HDDjev in DVD. Nameravam rahlo navit (3GHZ), če bo možno brez spreminjanja napetosti. Za večino komponent sem pregledal review-e, edino RAM in CPU hladilnik sem dal bolj na oko.

Mnenja in priporočila?

bluefish ::

če ni za igre, potem lahko še nekaj prihraniš pri grafični.

itak37 ::

Rabim 2xDVI in pa ATI, mislim da je ta najcenejša, oz. 4650 je nekaj cenejša, vendar se mi zdi da ima nekam majhne ventilatorje -- več hrupa. Aja, tiho delovanje sistema ima visoko prioriteto.

jest10 ::

Tudi 3650 imajo 2xDVI

x45 ::

raje AMD x4 940BE , ploščo pa Asus 790 GX, bolje in ceneje.

TOP ::

Bolje ne dosti ceneje pa še manj,si tam tam.Kot prvo ne razumem zakaj rabiš plato Deluxe.vzemi raje PRO pa boš lahk lih tako navil pa za razliko v ceni vzami bolši proc,recimo Q9400.

BuBBle.D ::

raje AMD x4 940BE , ploščo pa Asus 790 GX, bolje in ceneje.


Ne vsiljevat AMD-ja s svojim fanboyizmom, ko pa je človek jasno napisal kaj želi in nikjer ne vidim AMD.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

clix ::

raje AMD x4 940BE , ploščo pa Asus 790 GX, bolje in ceneje.


Ne vsiljevat AMD-ja s svojim fanboyizmom, ko pa je človek jasno napisal kaj želi in nikjer ne vidim AMD.

Lej, človek je napisal da želi mnenja in priporočila. Če še ne veš, to pomeni da mu lahko kaj svetujemo, ker če bi bil že 100% odločen da bo to kupil, ne bi spraševal na forumu...

itak37 ::

Malo sem še pregledal matične, pa vidim da je P5Q-E skoraj identična Deluxe za precej nižjo ceno, tako da bom verjetno kar P5Q-E vzel.
Ima kdo še kak boljši predlog za RAM-e in CPU hladilnik?

X45: ne smeti mi teme, AMD me ne zanima.

x45 ::

raje AMD x4 940BE , ploščo pa Asus 790 GX, bolje in ceneje.


Ne vsiljevat AMD-ja s svojim fanboyizmom, ko pa je človek jasno napisal kaj želi in nikjer ne vidim AMD.


fanboy si zgleda ti vprašal je za nasvet, ti pa favotriziraš ostarel 775 z quad celeronom.

-ninja-91- ::

heh, ampak res čist vsaka tema o nakupu proca se spremeni v bitko argumentov kaj je bolš... ne se pa prtoževat nad predlogi, če nisi že na začetku postavil jasne meje od koga proc boš kupu, ker se vse teme končajo s prepirom....

TOP ::

Ej X45 napisal si ostarel 775 res je tud v penzijo gre sam ni nič drugače z AM2+ in Phenom 940 ker itak ne bo šel gor na AM3 plate tako da je isto AM2 zastarelo.Glede teme ja to plato vzem je super in razmisli o bolšem procu,glede ramov ne vem zakaj rabiš 8gb.

itak37 ::

heh, ampak res čist vsaka tema o nakupu proca se spremeni v bitko argumentov kaj je bolš... ne se pa prtoževat nad predlogi, če nisi že na začetku postavil jasne meje od koga proc boš kupu, ker se vse teme končajo s prepirom....


Hehe, res je, že takoj bi moral napisat da poznam preference x45 in ga zaprosit da mi ne smeti...

Steinkauz ::

ČE ne misliš navijat je tak cpu cooler brezveze,

x45 ::

heh, ampak res čist vsaka tema o nakupu proca se spremeni v bitko argumentov kaj je bolš... ne se pa prtoževat nad predlogi, če nisi že na začetku postavil jasne meje od koga proc boš kupu, ker se vse teme končajo s prepirom....


Hehe, res je, že takoj bi moral napisat da poznam preference x45 in ga zaprosit da mi ne smeti...


Smetiš si sam s tvojimi pro-intel-fun-boy-izjavami.
Drugič pa je res bolje da se na začetku sprdneš da ne tratimo čas za take ....

d0rK ::

A bu bu bu, x45.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere rame!? ...prodam grafično kartico (novo

Oddelek: Kaj kupiti
372057 (1566) r3spect
»

GTX 260,280

Oddelek: Strojna oprema
372158 (1336) clix
»

Katere komponente

Oddelek: Kaj kupiti
191644 (1354) x45
»

ANTEC 900 Core i7 EXTREM GAMER

Oddelek: Strojna oprema
231679 (1206) x45
»

Mnenja o tej konfiguraciji

Oddelek: Kaj kupiti
171045 (832) x45

Več podobnih tem