» »

i7 mašina - je ok?

i7 mašina - je ok?

«
1
2

Fizikalko ::

Kaj pravite na tole kišto:

Intel® Core™ i7 920
Gigabyte GA-EX58-DS4
NZXT. Alpha Classic ohišje
Mushkin PC3-12800 "High Performance" KIT 6144MB 1600 MHz DDR III
Noctua NH-U12P hlad. za proc
Sapphire Radeon HD 4830 512MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x
Gigabyte GT-U8000-RH tuner
Samsung SH-S223F BEBE pekač
2 x WD 6400AAKS 640 GB
1x WD GREEN POWER 1 TB
Corsair VX 450W napajalnik

ostalo:
Logitech wave tipkovnica, MX Revolution miš
HP L2475w ekran (S-IPS)

Je v redu skupaj dano? Stvar bi bla bolj za resno delo, ne za igre.

LeQuack ::

Tud če bo za resno delo je še zmer smiselno vsaj 4850 nabavt za grafično.
Kar se TV tunerja tiče še nisem vidu kakšnega, ki bi dal vsaj približno enako dobro sliko kot navadn TV, razen seveda če gre za digitalen signal.
Diske bi jaz vzel Black serijo od WDja, ker so najboljši performančno.
Napajalnik mogoče mal močnješi.
PA mal overkill RAMa, pomeni da boš mogu laufat 64 bitni OS in s tem povezani problemi.
Tud tista opeka od hladilnika za resno delo ne bo potrebna, če ne boš glih orenk navijal. Stock intel hladilniki niso glasni.
Quack !

Kenshin ::

Definiraj "resno delo".

Osebno ne bi priklapljal TV-kartice na službeni računalnik, ker se še prehitro pojavijo težave z njihovimi gonilnikami. ;((
Resno tudi razmisli o brezprekinitvenem napajanju. Mogoče tudi o močnejšem napajalniku.
Drugače je kar ok.

Brane2 ::

Mogoče bi blo fajn imet močnejši napajalnik.

Nazadnje sem ubodel LC-jev 6600, pa je kar v redu. Bistveno solidnejši od "slavnih" 6550, tudi lepše izdelan v notranjosti. Lahko pa porabiš kak € več in vzameš ( isto LCjevega ) Archangela ali manjšega kaj iz te serije...
On the journey of life, I chose the psycho path.

AngelOfDeath ::

Napajalnik vsekakor močnejši i7 ne slovi po majhni porabi
edit: Slovnica

Fizikalko ::

Mah napajalnik je po moje zadosti, saj grafična ni kej dost huda, orica bo pa menda že napojil, sej zmore 34A na 12V...

Grafične res ne rabim močejše, še ta je kar max. Zakaj pa bi za resno delo rabil kaj boljšega? Zdi se mi, da je dovolj, če pa ni, pa povejte...

Aja, definicija resnega dela: programiranje s precej potratnim razvojnim okoljem (IBM Websphere Commerce Suite, DB2 Enterprise,...), tko da tud rama je ravno prav.

OS bo vsekakor 64-biten. Najbrž sem obsojen na Visto, ker imajo xp x64 velike probleme z gonilniki.

Pri dikih žal nimam izbire, saj jih že imam. In ne bom menjal. Ostalo bi blo novo.

Hladilnik je pa opeka zato, ker bi rad orenk tišino... A stock je precej tih ali zgolj znosen? Navijala se pa mašina ne bo...

Tnx

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Ohišje bi jst vzel:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Uno ma neke modre ledice pa mi ne deluje preveč "delovno" :P

BuzzFuzz ::

Pozdravljen,

Vzami 620W ali 650W Corsair napajalnik, ter 1333Mhz rame (Kingston, Patriot), že 3Gb bo dovolj.
Grafična je dovolj močna za delo in zabavo.

Raptor15 ::

Pomoje si si ti zamislil računalnik bolj za igre kakor pa delo. Za delo sploh ne potrebuješ takega procesorja vzameš raje core 2 duo pa naviješ pa ti dela isto kakor pa i7. Res raje vzami 2 jedrni procesor pa magari vzameš 4 jedrnega. No sam se odloči jaz na tvojem mestu nebi vzel tega no. Pa glede napajalnika raje vzami kakega 750W Ultra Silent. Vedno mora biti 10-20% rezerve odvisno tudi od izkoristka napajalnika...

Samek1337Q ::

Raptor, daj ne bluzi. Če je rekel, da rabi PC za delo, ga rabi za delo, nevem zakaj bi si to izmišljeval. Core i7 je v aplikacijah veliko bolj zmogljiv, kot kakršen koli dvojedernik, pa četudi ga naviješ v nebesa. Glede napajalca pa se strinjam z večino ljudi tukaj - že sam procesor "poje" večino moči tega napajalca - odloči se za vsaj 620W, če že ne 750W Corsair.

Lp, Samek1337

Raptor15 ::

Kaj pravite na tole kišto:

Intel® Core™ i7 920
Gigabyte GA-EX58-DS4
NZXT. Alpha Classic ohišje
Mushkin PC3-12800 "High Performance" KIT 6144MB 1600 MHz DDR III
Noctua NH-U12P hlad. za proc
Sapphire Radeon HD 4830 512MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x
Gigabyte GT-U8000-RH tuner
Samsung SH-S223F BEBE pekač
2 x WD 6400AAKS 640 GB
1x WD GREEN POWER 1 TB
Corsair VX 450W napajalnik

ostalo:
Logitech wave tipkovnica, MX Revolution miš
HP L2475w ekran (S-IPS)

Je v redu skupaj dano? Stvar bi bla bolj za resno delo, ne za igre.


a si malo nor 450W napajalnik :8) najmanj 650 sam svetujem 750Ultra silent

dzinks63 ::

Corsair VX-450W, spec: Ta Corsair VX-450W je zelo dober napajalnik, pa vendarle bi priporočal za tole konfiguracijo malo močnejšega brata : Corsair VX-550W
Drugače pa grafično kakšno GF, npr: PX9800 GT (ali celo kakšno cenejšo), s katero lahko izkoristiš CUDO, če seveda uporabljaš take programe in primarni disk recimo: WD VelociRaptor 300GB, 10000rpm, 16MB, SATA, kateri je pravi dirkač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

TOP ::

Sej tud z 450W bo delal sam uprašanje kako.Če pa se boš spomnu da boš še mal navil potle pa ni varjante,bo takoj pokleknu.

b16 ::

napajalnik je res švoh.. :S dela glih za silo use skupi! usai 750w

ModriN96 ::

Mašina je definitivno zakon...napajalc pa saj 600w, mogoče lc 6600, 8650 oz nekaj podobnega temu...

rgv45vg4t335 ::

Resno delo? Jaz bi nabavil prenosnka, npr. HP EliteBook http://h10010.www1.hp.com/wwpc/si/sl/sm...

Poleg osnovnih 2 GB dodaš še 4 GB RAM in seveda 64 bitni OS.

Karkoli resnega boš delal, boš moral na koncu pokazati stranki. Če bo vse doma na tvojem desktopu boš imel sitnosti - ja, sej pr men duma vse špila...:).
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Fizikalko ::

Napajalc stavim, da bo čez glavo. Bom sprobal, če ne pa zamenjam.

6 GB rama je za moje potrebe minimum, bolj me zanima, če sem izbral prave.

Še enkrat: navijal NE bom, zato tudi ne rabim ne vem kakšnega napajalnika. Za stock frekvence bi pa ja moral zadoščat...

Notebook seveda gladko odpade, tako zaradi zmogljivosti kot zaslona.

Raptor15 ::

koliko pa pride takle prenosnik? nikjer nisem zasledil cene

Fizikalko ::

Stranka nima pa kaj za videt na razvojni mašini, za take stvari so testne mašine in pa produkcijske...

Fizikalko ::

BTW, prenosnik mam že IBM T61 (proc T7500, 4 GB rama,...), pa bi vseeno imel še stacionarno žival.

rgv45vg4t335 ::

Pokažeš lahko tudi na razvojni, ni razloga da ne bi. Če hočeš za vsak drek delati deploy na testni strežnik pa izvoli.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

No, ni to zdej glavna debata, v firmi imamo itak testno mašino, do katere stranka dostopa. To mašino pa bi si nabavil za delo od doma, kjer se lahko igram po njej po milji volji, deployam pa potem na testno...

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Brane2 ::

Ne vem kje kotira Corsair a i lastnih izkušenj ti povem, da ni dobro gnati stalno napajalnika blizu deklariranih meja. Vse skupaj se bolj greje in elektrolitski kondiji se hitreje starajo in napihnejo.

Če uporabljaš mašino res za delo, se bo dostikrat dogajalo, da bo preživela brez reseta in izklopa po veliko dni skupaj in takrat je fino imeti rezervo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fizikalko ::

Tile watti niso najbolj merodajni, najbrž. Recimo tale LC:

http://www.mimovrste.com/artikel/240001...

ima slabše 12V linije kot un Corsair. Pa naj bi bil konkretno močnejši.

Ni mi tud jasno, zakaj je potem Corsair VX 450W čez 70 EUR, uni LCji, ki so nazivno fulmočnejši,pa po 40 EUR...

Mopar ::

Tle si izbral komponente za največje denarje, zdej pa neki škrtariš z napajalnikom ki bo zlo na knap izbrani konfiguraciji. Če si lahko privoščiš i7, pa Noctuo za hlajenje nenavitga proca, potem si lahko tudi Enermax Infinitija 650W.

Fizikalko ::

Ne, fora je v tem, da imam tega Corsairja že doma...

oberskitona ::

jas res ne zastopim tolko okrog teh napajalnikov meni laufa hd 4850, p5qpro, 4gb rama, trdi disk, 2 dodatna ventilatorja, E8400 na napajalniku KING YES 300W, pa ga vrjetno obremenim s kakim gta 4, in drugimi igrami pa zadeva deluje še s dvema neonkama na ohišju vkloplenima.

Mopar ::

No to je pa čist druga stvar. Še vseeno, probaj prodat ta napajalc in si kupi močnejšega. Že sam procesor če se ne motim porabi do 130W.

Če rabiš za work, se mogoče splača ozret še za Mac Pro-jem. V tujini kar ugodno, razen če si specifično vezan na okna.

http://www.cancomuk.com/Apple-Mac/Mac-P...

Fizikalko ::

Recimo, svoj čas sem imel IBM mašino, ki je laufala na 235 W napajalniku (tak je bil pač vgrajen):

X2 3800+
2 GB rama
7600 GS
2 diska
pekač
tuner
zvočna

delal 100% stabilno.

Fizikalko ::

Vezan na Okna...

Brane2 ::

Recimo, svoj čas sem imel IBM mašino, ki je laufala na 235 W napajalniku (tak je bil pač vgrajen):

X2 3800+
2 GB rama
7600 GS
2 diska
pekač
tuner
zvočna

delal 100% stabilno.


Sam si navedel vzrok - "IBM". Bi delalo enako stabilno z LC-jevim ali kakim no-name 235W napajalnikom, to je pa drugo vprašanje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fizikalko ::

Sej to je bistvo tega, kar sem hotel povedat. Da je velika razlika med Corsair 450 W in LC 450 W...

Raptor15 ::

Sej to je bistvo tega, kar sem hotel povedat. Da je velika razlika med Corsair 450 W in LC 450 W...

Kaj si potem sploh spraševal če ne poslušaš nobenega? Sam dobro ti hočejo pa nič če nočeš

Fizikalko ::

Ma pri napajalniku itak ni bila glavna dilema, ker ga pač imam in bom sprobal...

Vprašanje je bilo bolj glede proca, plate in ramov...

Raptor15 ::

Ma pri napajalniku itak ni bila glavna dilema, ker ga pač imam in bom sprobal...

Vprašanje je bilo bolj glede proca, plate in ramov...

ja saj si dejal da so tisti rami kao najbolši in jih že imaš doma potem nevem zakaj taka panika za nič

Brane2 ::

Sej to je bistvo tega, kar sem hotel povedat. Da je velika razlika med Corsair 450 W in LC 450 W...



To ni primerljivo. IBM že ima ime, ki ga mora ščitit, Corsair pa je le še en od poševnookih z nekaj svežimi uspehi.

Če gledaš malo bolj resne teste napajalcev, boš opazil da se vsi modeli znanih imen ne obnesejo vedno dobro, včasih niti deklariranih lastnosti ne dosežejo.
Poleg tega trajajo ti testi približno pol ure po napajalniku.

Lahko ti iz prve roke povem, da je velika razlika med tem, kar je napajalnik sposoben dati tekom pol ure in tem, kar bo zagotovo dal od sebe pri enaki obremenitvi skozi vse leto ali dlje.

Res je, LC ni neko ime, vendar ko mi je pre dnevi crknil njihov LC6550 ( crknil vent, napajalec se je pregrel), sem skočil v Comtrona po 6600tko ( 600W ). Glede na to, da te napajalce poznam odznotraj na pamet, ti lahko pvem, da je 6600tka redizajnirana, narejena veliko preglednejše, lepše in nasploh čistejše.
Pri delu se zelo malo greje in nasploh se mi zdi zelo dobra zadeva za tistih €50.

Ker pa misliš imeti gor i7 ( ki tak ni ravno poceni v celoti) in z njim resno delati, mogoče ni odveč vzeti kak model, ki je sposoben dati nekaj več in ki naj bi imel vsaj 5% večji izkoristek- kot je recimo LC-jev "Archangel". ZAgotovo imajo drugi proizvajalci enake ali mogoče boljše modele, a ta se mi je zdel zanimiv, ker stane tistih €100...

Vsekakor pa ne bi rinil tja 450W napajalnika, tudi če ima malo bolj znano ime.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fizikalko ::

ja saj si dejal da so tisti rami kao najbolši in jih že imaš doma potem nevem zakaj taka panika za nič


Kdaj že sem rekel, da rame že imam?

Fizikalko ::

Hja, bom videl. Bo treba sprobat, če se bo obešalo, bom pa nabavil kaj močnejšega.

Aja, Brane2, un napajalnik v IBM-u je bil nek čudn no-name...

Sem v eni temi celo poslikal in karakteristike napsial...

Fizikalko ::

Evo, sem zrofkal moje slikce, ko sem takrat poslikal tisto IBM mašino oz. napajalnik (teme na ST nisem našekl, ampak vem, da je bila, saj sem poslikal v ta namen).

Podatki tistega napajalnika 235W:

12V...14A
5V...25A
3.3V...18A

Firma je pa HIPRO, made in China.

AngelOfDeath ::

Sej to je bistvo tega, kar sem hotel povedat. Da je velika razlika med Corsair 450 W in LC 450 W...



To ni primerljivo. IBM že ima ime, ki ga mora ščitit, Corsair pa je le še en od poševnookih z nekaj svežimi uspehi.

Če gledaš malo bolj resne teste napajalcev, boš opazil da se vsi modeli znanih imen ne obnesejo vedno dobro, včasih niti deklariranih lastnosti ne dosežejo.
Poleg tega trajajo ti testi približno pol ure po napajalniku.

Lahko ti iz prve roke povem, da je velika razlika med tem, kar je napajalnik sposoben dati tekom pol ure in tem, kar bo zagotovo dal od sebe pri enaki obremenitvi skozi vse leto ali dlje.

Res je, LC ni neko ime, vendar ko mi je pre dnevi crknil njihov LC6550 ( crknil vent, napajalec se je pregrel), sem skočil v Comtrona po 6600tko ( 600W ). Glede na to, da te napajalce poznam odznotraj na pamet, ti lahko pvem, da je 6600tka redizajnirana, narejena veliko preglednejše, lepše in nasploh čistejše.
Pri delu se zelo malo greje in nasploh se mi zdi zelo dobra zadeva za tistih €50.

Ker pa misliš imeti gor i7 ( ki tak ni ravno poceni v celoti) in z njim resno delati, mogoče ni odveč vzeti kak model, ki je sposoben dati nekaj več in ki naj bi imel vsaj 5% večji izkoristek- kot je recimo LC-jev "Archangel". ZAgotovo imajo drugi proizvajalci enake ali mogoče boljše modele, a ta se mi je zdel zanimiv, ker stane tistih €100...

Vsekakor pa ne bi rinil tja 450W napajalnika, tudi če ima malo bolj znano ime.



Nekatere Corsairove napajalnike izdeluje Seasonic, nekatere pa CWT, za druge izdelovalce ne vem.
LC-jeve boljše napajalnike izdeluje CWT. Tako je verjetno tudi z tvojim 6600 ?

Tako da so nekateri modeli v bistvu enaki pri obeh firmah ;)
edit: Slovnica

Fizikalko ::

No, ste imeli nekateri kar prav po svoje. Zadevo nabavil in priklopil na 450 VX Corsair, ki je zadevo sicer fural brez težav s stabilnostjo, a se je očitno kar naprezal, saj so začele tuljave tulit in to orenk.

Sem moral nabavit torej še napajalnik - odločil sem se za Antec NeoPower 650W.

Zdaj je ok.

Aja, pa plato sem vzel malo boljšo:

Gigabyte GA-EX58-UD5

Fizikalko ::

Aja, pa še za boljše ohišje sem se odločil: Antec P182

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Namesto Radeona pa sem vzel Geforce 9600 GT Gigabyte Silent 1 GB

HP L2745w ima namreč probleme z Radeoni - ko se vklopi screen saver ali se monitor ugasne, ne dobiš več signala nazaj, dokler ne restartaš mašine...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

opeter ::

koliko denarja si za vse skupaj porabil? Če seveda ni skrivnost...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LordTado ::

asusko delux bi vzel namesto gigabyte...

pa napajalc do 40A.

Fizikalko ::

Če misliš ampere na 12V, jih ima 3 x po 19 A

Aja, vse skupaj je blo okrog 2 jurja, ne vem točno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

LordTado ::

ok

kak je monitor?lapa slika?

veš kej probej,odpri si eno okno srednje veliko recimo explorer pa migaj sem ter tja,pa povej če se ti pojavijo dvojni robi ko treseš okno?

lp

Fizikalko ::

Probal, nič dvojnih robov.

Z monitorjem sem zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Galaxy ::

Ohišje bi jst vzel:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Uno ma neke modre ledice pa mi ne deluje preveč "delovno" :P


Take makine ne smeš skrivati :)

Steinkauz ::

Komu jo boš pa kazal?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sestava močnejšega PCja, prosim za pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
222918 (2501) klinker
»

zmogljiv in tih pc

Oddelek: Kaj kupiti
172200 (1713) knehtl
»

Kakšen napajalnik da bo vse lepo špilalo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51083 (975) pozitron
»

Koliko W napajač?

Oddelek: Kaj kupiti
171618 (1183) Calligulla
»

Kateri napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
211625 (1625) Calligulla

Več podobnih tem