» »

UMTS zunanja antena

UMTS zunanja antena

c0dehunter ::

Lep pozdrav, na vikendu imamo slabši UMTS signal kot doma. Zaradi tega dela 3G omrežje počasneje (internet). Zanima me, če bi kaj pomagalo, če bi mobitel priključil na navadno anteno, ki je sicer TV zunanja antena? :D
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

poweroff ::

Antena mora biti ustrezna (umerjena).
sudo poweroff

Azrael ::

Tako je, antena mora biti grajena za pravo frekvenčno območje. Če ni, ne koristi.
Nekoč je bil Slo-tech.

para! ::

No, še eno vprašanje, ki morda spada v to temo. Tudi sam uporabljam UMTS dostop do interneta, in sicer preko Linksys UMTS routerja, zadeva funkcionira zadovoljivo. Zdej, glede na izgled routerja, je videt samo eno anteno, in sicer za wi-fi, antena za UMTS pa je očitno vgrajena? Obstaja kakšna možnost, da bi na ta router obesil zunanjo anteno? Router namreč nima priključka za zunanjo UMTS anteno, tko da mi je jasno, da so potrebne modifikacije, zanima me le, če je možno?

lp
Death before dishonor!

Azrael ::

V teoriji je možno, v praksi pa precej težko, sploh brez opreme in znanja.

Frekvence so precej visoke (2.1GHz) in pri takih frekvencah lahko za milimeter drugače postaljen nek element pomeni razliko med dobro delujočo in nedelujočo napravo, ali še bolj pogosto napravo, ki za silo deluje in pri tem moti vse v svoji okolici.
Nekoč je bil Slo-tech.

para! ::

Ok, hvala za razlago, se bom zaenkrat zadovoljil s 4Mbit prenosi :)

ali še bolj pogosto napravo, ki za silo deluje in pri tem moti vse v svoji okolici.


Tole z motenjem vseh ostalih v okolici je pa precej zanimivo. Kej več info?

lp
Death before dishonor!

Azrael ::

Za info, s tem se ni igrati.

Ne motiš namreč samo naprav, ki delajo na istem frekvenčnem področju, ampak mnogo širše. Ob tem, da je danes frekvenčni spekter zatrpan, boš hitro stopil na žulj ne samo sosedovemu mulcu in kakšnemu radioamaterju, ampak tudi specialnim službam, kot so reševalci, gasilci, vojska, policija... in takrat ni nemogoč nek uradnen obisk, kjer hudič odnese šalo.
Nekoč je bil Slo-tech.

baresi ::

Pozdrav!
Dvomim da je v tem routerju predvideno posebej anteno za wifi in posebej za umts. Verjetno je kar ena antena od 2,1 do 2.5 GHz.
lp baresi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baresi ()

sundavi ::

zanima me če je možno zgradit anteno za usb modem ki ima priklop za zunanjo anteno
če je možno mi lahko prosim kateri posreduje kaki načrt in navodila za iizdelavo

L.P,

poweroff ::

Je možno. Treba je malo izračunati dimenzije... žal je od mojih radioamaterskih izpitov minilo že precej časa.... morda bo kakšen Brane2 pomagal.
sudo poweroff

Alexius Heristalski ::

Iskra Tela prodaja UMTS antene (pdf).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilni internet-težki pogoji.

Oddelek: Omrežja in internet
203250 (2176) Daniel
»

Router 3G za Edge signal mobitel

Oddelek: Strojna oprema
244405 (4149) todman74
»

Zunanja antena za mobitelov ZTE MF622 USB MODEM

Oddelek: Omrežja in internet
127919 (3522) dpgangsta
»

UMTS izgube na dolžini usb kabla

Oddelek: Omrežja in internet
213967 (3449) js osebno
»

Zunanja antena za gprs/UMTS kartico Novatel wireless Merlin XU870

Oddelek: Omrežja in internet
63834 (3290) Spajky

Več podobnih tem