» »

racunalnik za autocad

racunalnik za autocad

AnubisOfDoom ::

Torej, kaksen racunalnik kupiti za autocad...

Kolikor vem, so raznorazne stvari, kot sta quadro in firegl za autocad brezveze, ker naj bi jih ne podpiral. Gre pa tukaj za 2D risanje projektov v AutoCADu in 3D risanje v ACAD BAU. Torej pri graficni bi vzel recimo geforce 9600GT ali kaj podobnega...

Mislil sem core 2 quad, ali pa mogoce stirijedrni opteron (spet, afaik naj bi autocad podpiral vecjedrnost in pohitritev se baje pozna), ne vem pa primerjave med temadvema procesorjema, je pa tudi res da je quad veliko veliko cenejsi od opterona...

RAMa je verjetno fino da ga je 6 GB ali pa mogoce vsaj 4 GB, pa se drag ni.

Maticna plosca, tukaj verjetno ni treba izumljati tople vode, pomojem bo nekaj za okrog 40 evrov od asusa povsem zadosti

malo pokomentirajte tole in cena naj ne bo previsoka (oziroma cim nizja), pa racunajte da se sistem uporablja samo za autocad in acad bau, torej kaksne igre, video rendering in ostale graficno zahtevne aplikacije odpadejo. Zanima me tudi, kako je z autocadom + win xp 64 bit (baje na visti autocad dela slabse kot na win xp), ker ce bi instaliral 4 giga rama bi bilo potrebno dat v sistem 64 bitne winse...

ne gre se za eno res high-end masino, je pa fino ce bo to namenski racunalnik za autocad, saj se druge stvari res ne bojo uporabljale

bluefish ::

Ravno pri CAD programih pridejo Quadro/FireGL kartice na plano. Seveda pa je efekt opazen le ob delu v 3D načinu in ob velikem številu poligonov v viewportu. Presoja je tvoja. Bo pa verjetno zadostovala ena navadna grafična. Sicer pa se na netu najde postopek s katerim lahko narediš softmod (programsko) na navadnih karticah in dobiš nekaj %.
Procesor ja, je fino 4jedrni. Glede na to, da pri tem ciljaš na stabilnost delovanja, ni nujno, da je nek navijalec. Kljub vsemu pa investiraj malo več v matično, kot pa le 40€.
RAMa bo dovolj 4GB, seveda pa potrebuješ tudi 64-bitni operacijski sistem.

AnubisOfDoom ::





no saj, ubistvu med najslabsim quadrom in nekaj povprecnega res ni neke velike razlike v ceni... Ampak mamo eno masino, ki ima quadro, pa se ne opazi nobenega pospeska glede na primerljive z "ne-quadro"...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Tista z 9800GT bo čisto OK. Lahko bi celo izbral 9600GT, vendar pa itak ni neke velike razlike v ceni.
Namesto 250GB diska raje vzemi WD 320GB, ker ima le eno plato in je tišji in hitrejši.
Za plato in proc pa še počakaj na kakšno mnenje. Phenom2 varianta bi znala priti še ceneje.

AnubisOfDoom ::

aha, bom, pa bom pogledal se za 9600gt, saj se mi zdi da je zelo dober nakup... Drugace pa bi prosil se za kaksen nasvet...

bibip ::

Sam prisegam na nekaj kar ima vsaj 256bitni memory bus.

AnubisOfDoom ::

hm, zakaj? utemelji

bibip ::

Če sta dve grafične enakovredne, ena z 128 in druga z 256 bitnem spominom, je z 256 samo manj zatikanja. Deluje bolj gladko. Sem imel problem z zatikanjem. Saj deluje. Zna biti pa moteče.

Če je 9800gt samo par kovacev dražja, ti jo priporočam pred 9600gt. Čeprav bo samo ACAD, pa nikoli ne veš, kdaj bo kakšen modelirnik zraven skočil. Pa čeprav bi bil samo kakšen sketchup.

mesoreznica ::

Kaj boš z quadom v 2D autocadou?

Mi v firmi smo ga pihnili z quadi. 2D acad razen za: regen in redraw še naprej veselo uporablja samo eno jedro.

Če še za kaj drugega potrebuješ Quada potem ga vzemi drugače pa najhitrejšega C2D. Recimo E8500.

Kar se rama tiče pa odvisno od velikosti risb in števila risb, ki jih imaš naenkrat odprtih in pa seveda verzije Autocada (recimo 2009 je precej bolj RAM požrešen kot 2007).

Vsekakor minimalno 4GB za resno delo z večimi velikimi risbami. Će boš imel 64bit operacijski sistem ga vzami 8GB. DDR2 ram je poceni.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

LorD_DDooM ::

Renderiranje je breme procesorja, ne grafične.

Kot je že bilo omenjeno, ACAD slabo izkorišča večjedrno arhitekturo in raje preferira eno hitro jedro kot več počasnejših. Čisto možno je da dvojedrnik prejšnje generacije pomete s svežimi quadi, sploh če gledamo v cenovnem segmentu. Čez par mesecev izide ACAD 2010, upa se na izboljšanje podpore, trenutno pa je stanje bolj bogo.
Tu je še Vista, s katero se ACAD ne razume najbolje. Autodesk Inventor je v tem pogledu boljši, SolidWorks 2009 64 pa na Visti 64 leti ko sneta sekira.

Cenovno ugodna odločitev je hiter Core 2 Duo procesor, E8500, E8600, ostanek gre v boljšo ploščo, pomnilnik in hiter disk (pa mogoče večji monitor/dual screen, delovnega prostora ni nikoli dovolj :) ).

Primer testa v eno-nitnem okolju

Glede grafične in ACADa ne bi kompliciral, srednji razred navzgor, AMD 4650/nVidia 9600.

AnubisOfDoom ::

kot sem ze v drugi temi omenil, bom verjetno vzel 3 GB rama, zaradi omejitve na 32 bitno okolje

Panter83 ::

Zdravo, tudi sam se zanimam za konfiguracijo (prenosnik), na kateri bo tekel autocad.
Nekaj bo tudi risanja v 3D. 1000 Eur je zgornji limit. Predpostavka je tudi
17" zaslon. Večina laptopov ima Ati-jevo HD grafično kartico, kako je kaj kompatibilna
z Autocad-om?


LP

TOP ::

3gb rama je nesmisel,ker tale plata podpira duel chanel in 2x2 deluje super.

Panter83 ::

TOP je izjavil:

3gb rama je nesmisel,ker tale plata podpira duel chanel in 2x2 deluje super.

:D
Gledal sem naslednji sistem:

model Pavilion dv7
zaslon 17,3" - 44 cm HD+ LED Bright View 1600x900
procesor Intel Core i3 330M (2,13GHz 3MB L2 predpomnilnika)
pomnilnik 4 GB DDR3 1066 MHz (ni proste reže)
trdi disk 640 (2x 320 GB) GB SMART SATA 5400 vrt./min.
grafična kartica nVidia GeForce GT320M, 1GB DDR3

CENA: 900 Eur

Ima kdo izkušnje glede GT320M in autocada? Je resolucija 1600x900 zadostna, da poleg vseh toolbarov ostane še kaj delovne površine?

Ajd

Relanium ::

No jaz imam podobne moči prenosnik:
i5 420m
4GB ram
ATI Radeon 5650
ter 640GB disk
drugače je model Toshiba L670 15Q
tudi za nekje 900EUR kake 2 meseca nazaj

in ti rečem da mi AutoCAD LT 2011 sploh ne deluje tekoče. Ok saj deluje sam se vseno hoče malo zatikat, kar pa je vsaj meni moteče.
Tazadnje verzije AutoCADov so en velik šmorn.
Mogoče bi še moral par stvari izklopit, pa kaj optimizirat stvari, nevem ker nisem še kaj konkretnega delal na tej verziji zdaj.

Po mojem mnenju je še zadnja nekak vredu verzija 2008

Drugače pa takole izgleda na 1600X900

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Panter83 ::

Relanium je izjavil:

No jaz imam podobne moči prenosnik:
i5 420m
4GB ram
ATI Radeon 5650
ter 640GB disk
drugače je model Toshiba L670 15Q
tudi za nekje 900EUR kake 2 meseca nazaj

in ti rečem da mi AutoCAD LT 2011 sploh ne deluje tekoče. Ok saj deluje sam se vseno hoče malo zatikat, kar pa je vsaj meni moteče.
Tazadnje verzije AutoCADov so en velik šmorn.
Mogoče bi še moral par stvari izklopit, pa kaj optimizirat stvari, nevem ker nisem še kaj konkretnega delal na tej verziji zdaj.

Po mojem mnenju je še zadnja nekak vredu verzija 2008

Drugače pa takole izgleda na 1600X900


Si poskusil tudi s kašno drugo grafično kartico? Mene predvsem zanima kako se obnese tale GeForce...

Relanium ::

Žal ne, ker tadrugi računalnik pod mojim skrbništvom (GF 6600GT) ima samo 1GB ramov - premalo za AutoCAD ampak čisto zadovoljivo za Catio V5R19.
Žalostno.

Pomoje pri AutoCAD grafična sploh nima nekega vpliva, bolj pri modelirniku.

Offtopic: zdaj če začenjaš z faxom ali kaj podobnega in autocad ni obveza, predlagam da čimprej šaltaš na modelirnik, ter tam delaš pod drafting, res pa da se Autocad naučiš v 2 dnevih, modelirnik pa 2 letih ali več

LP

nejcek74 ::

offtopic: če začenjaš z arhitekturnim faxom se le dobro nauči autocad, ker zaenkrat še ni primernejšega programa

če se ne žreš preveč zaradi 3d-ja, v acadu lepo izklopiš hardware accelerator (options, system, performance setings, manual tune, razkljukaš čisto zgoraj). Potem se še znebiš ribbona (kar je malo težavnejše) in si zmagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Dr_M ::

Pomoje pri AutoCAD grafična sploh nima nekega vpliva, bolj pri modelirniku.


Seveda ima, ampak potrebujes Quadro/FireGl. Ze najcenejsi modeli prinesejo velike pohitritve,
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JeZo ::

Mogoče kaj takšnega

3147 Mainboard S - 1156 ASUS P7P55D, ATX(Osnovne plošče) 116.46EUR
5796 Procesor INTEL Core i5-760, 2,83GHz, LGA1156, Quad-Core, Boxed(Procesorji) 196.65EUR
5902 RAM DDR3 4GB Kit (2x 2) PC3-10600 1333MHz CL9 GeIL Value (Pomnilnik) 66.82EUR
4188 Grafična kartica PCI-E PNY Quadro FX 1700, 512MB GDDR2(Grafične kartice) 455.76EUR
5741 Trdi disk WD 1TB 7200 64MB SATA2 BLACK WD1002FAEX(Trdi diski) 88.86EUR
4203 DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn(Optične enote) 17.79EUR
3673 Ohišje Midi ANTEC Three Hundred, črna, brez napajalnika(PC Ohišja) 59.00EUR
4735 Napajalnik Silentpower LC6650GP3-650W V2.3(Napajalniki) 52.18EUR

cena: 1053.52

http://www.sestavi.si/index.php/compute...

LP!

amigo_no1 ::

AutoCAD je vsako leto slabši, tako kot Nero.

@nejcek74
ArchiCad ?


Quadro za Acad je totalen overkill.

@Relanium
Če že omenjaš Catio in Drafting, ponavadi naprej narišeš model in potem preslikaš poglede v drafting, spremeniš nekaj v modelu, se tudi drafting avtomatsko spremeni, v tem je čar modelirnikov, kar Acad definitivno ni, za to kategorijo ima Autodesk Inventorja.
Catia kot mi je znano še vedno ne podpira večjedrnih procesorjev.. Baje z v5r20 "že" prikaže assemblyje v draftingu posebej (uporabno za kosovnice).

V 2 dnevih se ne naučiš niti Worda, kaj šele Acada.

Relanium ::

@asdffghhhhh
Ja no, pač fino je če delaš v smeri modelirnikov ker se potem iz modela da še kaj druga narediti.

Ampak glede učenja, AutoCAD 2 dni mogoče ne ampak tista logika - črta na črta - ni neka umetnost se naučiti.
Umetnost je v modelirniku se znajti.

Za študenta ki gre študirat pa JeZo, dvomim da se mu splača grafično za 450EUR kupovat

IIIman ::

@Panter83 - Mogoče je malenkost čez tvoj budget, ampak a si zasledil ASUS N71JV-TY068V W7 (90NYVA25011373VM139)? Je malce boljši od tvojega predloga.

dmk ::

priporočam navaden laptop za 600eur. to je dovolj dobro
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konstrukterski programi

Oddelek: Programska oprema
197007 (4593) Machete
»

Profesionalni Fermi

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3111255 (10200) Jst
»

Autocad ali Pro/Engineer, kaj izbrati za začetnika?

Oddelek: Programska oprema
164724 (4408) Loki
»

Predavanje AutoCad-a

Oddelek: Programska oprema
153216 (2944) Invention
»

Delovna postaja za CAD aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506289 (5343) Person

Več podobnih tem