» »

Napačno vodilo?!

Napačno vodilo?!

NorcCc ::

Bok.

Zanima me katera graficna kartica bi pasala na maticno, katera ima sedaj geforce 2. Dav sm notri radeon x600xt vendar ne pase oz. ni tapravo vodilo. Zanima me katera bi pasala? Racunalnik ima pa se 256 rama, tako da ce bi kupu 1 gb se zravn, bi cod 2 delu? Ma pa intel centrino(not sure) 2,5 Ghz, delujoc na 1,8 Ghz

Hvala za pomoc!

kixs ::

Vse kar je na AGP. Na primer kaksna 6600GT.

kihc ::

Zelo verjetno je da imaš matično z AGP 2x, na katero pa novejše agp grafe na pašejo (večina podpira samo agp 4x/8x).
x

NorcCc ::

kera graficna bi bila potem najboljsa za agp 2x?

kixs ::

kihc:
ne ga strasit!

Maticne plosce okoli leta 2000 in naprej so ze imele AGP4X. Procesorji okoli 2GHz so prisli ven sele tam 2002. Tako ima njegova maticna prav gotovo podporo za AGP4X. Kar pomeni, da naj isce graficno od Geforce 6600GT naprej.

kihc ::

Hm, ok tisto o procesorju sem res spregledal, sem samo vidu kaksna grafo maš pa kolk rama pa sklepal da je plošča med starejšimi.

Vseeno je pomoje najbolje da pogledaš katero plato imaš in nato zgooglaš ali ti podpira agp 4x/8x ali ne, da ne bo kakšnih težav.
x

Azrael ::

Najprej ugotovi kaj imaš. Tole ugibanje ne pelje nikamor. Vsekakor pa nimaš Centrino procesorja, saj ta ne obstaja, platforma Centrino je za prenosnike, kar pa tudi nimaš.

Žal je to edino kar je mogoče izluščiti iz vprašanja.v katerem skoraj ni informacij.

Uporabi Cpu-Z in ugotovi kaj imaš. Potem pa dalje, prej nikakor.
Nekoč je bil Slo-tech.

NorcCc ::

hvala, azrael, vam sporocim, ko dobim podatke. kere podatke moram potem sporociti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NorcCc ()

kixs ::

Azrael:
meni se zdi cisto dovolj informacij :)) Ne bi bilo nic narobe se model maticne, ampak skoraj ni pomembno.

NorcCc:
Napisi model maticne plosce. Pozeni CPU-Z in imas zavitek Mainboard. Prepisi MODEL. Morda se BIOS DATE. Pod Graphics interface ti pa pise kaj imas zaeno vodilo in hitrost.

lp

NorcCc ::

Evo to je zdj link;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NorcCc ()

Azrael ::

Precejšnja razlika na tvoj prejšnji opis (Ma pa intel centrino(not sure) 2,5 Ghz, delujoc na 1,8 Ghz).

Po sliki sodeč Imaš AMD Socket A procesor in ploščo MSI MS-6380E.

Zadeva ima 4x AGP in uporablja DDR RAM (ne DDR2 oz novejši DDR 3).
Nekoč je bil Slo-tech.

kixs ::

Kot sem ze rekel, nabavil Geforce 6600GT AGP ali boljso. Vendar kaj vec kot 7600GT AGP ne bo imelo haska na tej platformi. Imas namrec Socket A, AMD platformo, verjetno pa procesor Athlon XP 2500+ ... kar ti napise v prvem zavihku CPU.

LP

NorcCc ::

torej naj kupim 7600Gt AGP in 1 gb rama, in cod 2 bo delal spodobno?
taka graficna kartica? ;http://www.elektronika.si/product_info....
najlepsa hvala vsem za pomoc!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NorcCc ()

Azrael ::

Verjetno ne bo v redu, saj ozko grlo že sedaj predstavlja za današnje dni počasen procesor. Z boljšo grafiko, bo to še bolj očitno.

IMHO kupi nov PC, tega pa prodaj.
Nekoč je bil Slo-tech.

kixs ::

En ti ravno prodaja rabljeno 7600GT AGP v malih oglasih.

Ceprav bi bila res boljsa ideja zamenjat cel racunalnik. To stukanje, na tako stari platformi, dejansko ne pelje nikamor in je skoda vsakega €.

lp

mtosev ::

tu mas ugoden pc : http://www.chiptrade.si/index.php?pageI...

cod2 bo na tem letel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NorcCc ::

saj vem da je dejansko pc "zelo star" kupu sm ga za dobrih 80€ + monitor, tipkovnica pa miska. Zato sem pa mislil za 100€ nadgradit pc. hvala vsem, ki ste mi pomagali.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kero grafo na AGP

Oddelek: Kaj kupiti
291623 (1623) michel
»

Ali se mi splača kupiti X1950 PRO, 512MB, AGP

Oddelek: Kaj kupiti
331822 (1020) Melanholija
»

PCI vodilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
624833 (4053) gavro
»

Katero grafo kupiti za agp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11610110 (7043) J4CK
»

6600gt

Oddelek: Kaj kupiti
301763 (1134) Orbit89

Več podobnih tem