» »

mysql problem s šumnikom v where like

mysql problem s šumnikom v where like

tmz ::

Hi!

Imam en čuden MySql problem. Na enem serverju zadeva deluje pravilno, na drugem pa ne. Imam čisto preprost sql stavek.

SELECT Email
FROM Emaili
WHERE Email LIKE '%č%'

In na enem serverju pokaže samo emaile, ki imajo č noter (seveda č ne sme biti v email naslovu), na drugem serverju mi pa pokaže tudi vse emaile, ki imajo noter črko c.
Seveda nimam iste verzije MySql. Server, kjer deluje napačno, je novejša verzija (5.0.45-log), server, kjer deluje pravilno pa je starejša verzija MySqla (5.0.33-log). Tudi glede character setov so malo drugačne nastavitve, samo vseeno ne vem zakaj bi delal drugače, če vnesem direktno v HeidiSQL. Pa tudi preko php kode mi isto napako dela. Koda je pa ista in connection ima iste nastavitve.

Ima kdo kakšno idejo. Hvala!

t3hn0 ::

polja v tabeli naj bodo utf8_slovenian, takoj ko se povezes z bazo (pri php skripti), pa dodaj na koncu se:

mysql_query("SET NAMES utf8");


//edit:
to je sicer za sumnike da so pravilno shranjeni v bazi...mas mogoce zadaj se kako skripto (k npr: tinymce) k bi ti sumnike pretvarjala v iso format? (npr: č > č)
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

tmz ::

tole sem že imel vpisano:
@mysql_query("SET NAMES 'utf8'");

Tako ali tako mi tudi v GUI vmesniku (HeidiSQL) za MySql dela narobe. Najbrž je neka nastavitev baze ali tabel. Da bi bila verzija MySql vzrok za to najbrž ni mogoče? So preveč trivialne zadeve.
Druge stvari (vpis, izpis) mi delajo ok. Samo tale zadeva v where stavku ni ok.

tmz ::

ha. sedaj sem pogruntal, da imam na serverju kjer zadeva dela ok nastavljen polje Email latin2_general_ci collation. Na serverju kjer ne dela, pa ima to polje utf8_general_ci collation. Do obeh serverjev dostopam na isti način z istimi parametri.
Mi zna kdo razložit zakaj utf8 ne dela ok.

t3hn0 ::

poiskusi z utf8_slovenian_ci, kot sem ze v prejsnem postu napisal :)
^.^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MySQL php težava!

Oddelek: Izdelava spletišč
8878 (665) Estreznik
»

C# - MySQL - šumniki

Oddelek: Programiranje
51986 (1885) Matthew
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196579 (6116) SPEEEED
»

utf-8 in dolzina polja v mysql

Oddelek: Izdelava spletišč
103593 (3343) tmz
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423534 (2624) krho

Več podobnih tem