» »

Film "Globoka modrina" - original naslov

Film "Globoka modrina" - original naslov

ali3n ::

Slučajno kdo ve kakšen je originalni naslov filma, ki so ga pri nas pred leti predvajali pod naslovom "Globoka modrina" - pa ne mislim na film, kjer so v glavni vlogi pametni morski psi - "Deep Blue Sea", ampak na tistega potapljaškega...

Alien

kuglvinkl ::

Režiral ga je Luc Besson, to imaž zadosti za preganjat se po googlu. Namreč, štorija o Kitajcih.
Your focus determines your reallity

perci ::

Originalni naslov filma je The Big Blue (Le Grand Bleu) oz. po naše Velika modrina in ne "Globoka" modrina.

kuglvinkl: štorija o kitajcih? Ne sledim ti

Je pa omenjeni film ravno pred kratkim bil v kinoteki in bo ziher v kratkem spet, ker je zelo popularen in je IMHO zelo dober film.

Zgodba je pa o globinskem potaplanju na dah in o prijateljstvu med Jacquesom Mayolom (Jean-Marc Barr)in Enzom Molinarijem (Jean Reno), ki se že od otroštva bolje počutita pod gladino kot nad njo.

Zgodba naj bi bila prirejena po resnični, vendar tisti, ki ste film videli, veste da je malo izven realnosti, kar pa je po mojem tudi namen filma.

kuglvinkl ::

Perci: edukativni učinek z učenjem ribariti, kot pa podariti ribo. Če bi uheblal v Google Luc Besson, bi absolutno naletel tudi na Le Grand Bleu.
Your focus determines your reallity

perci ::

aha

kuglvinkl ::

Sicer pa, ti meniš, da je vreden ogleda? Zgodba je verjetno bolj tako tako. Kaj pa fotografija, verjetno neprekosljiva kaj? Si gledal junijski napovednik, da bo v kratkem spet?

Jebo sem imel s trojčkom in nisem utegnil it v sredo v Kinoteko.
Your focus determines your reallity

perci ::

Novega kinotečnika sicer nisem še videl, vem pa, da ta film v kinoteki dostkrat vrtijo, tko da mislim, da bo enkrat v bližnji prihodnosti spet.
Film je po mojem mnenju definitivno vreden ogleda. Načeloma mi Luc Besson sicer ni preveč všeč, ampak pri tem filmu mu je pa uspelo. Ne samo fotografija (ta je pri Bessonu nasploh dobra), tudi zgodba je zares vredna ogleda, čeprav včasih (redko sicer, ampak vseeno) dobi holivudski priokus.
Sicer pa imam divx (zelo kvaliteten) doma, tko da povej če hočeš in ti ga enkrat na fax prinesem al pa se enkrat v šiški oglas in dobiš.

bigbug ::

Mislim,da bo med vikendom na TV(Na nekem tujem kanalu).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Men in Black International

Oddelek: Sedem umetnosti
314305 (1938) c3p0
»

Lucy

Oddelek: Sedem umetnosti
315016 (2356) oo7
»

Filmi in serije v francoščini

Oddelek: Sedem umetnosti
61008 (879) goldenratio
»

Lockout 2012

Oddelek: Sedem umetnosti
122512 (2073) Nikec3

Več podobnih tem