» »

64bit in 32 bit Windows Vista

64bit in 32 bit Windows Vista

Slo-One ::

Razmišljam, da bi si naložil 64 bitno visto, ker imam trenutno 32 bitno pa mi ne podpira 4gb rama. Toraj ali se mi splača naložiti 64 bitno.

1. Ali bi mi delovali vsi 32 bit programi na 64 bitni visti. In če ne kako se da to pošlihtat.
2. Kako opazna je razlika med 32 in 64 bitno.
3. Ali je mogoče imeti z dual bootom 2 visti naenkrat 32 in 64 bit ali pa če je mogoče Visto nadgraditi na 64 bitno. Trenutno imam Vista enterprise.

NoXy ::

1. Meni delajo vsi programi.
2 Ni razlike samo podpira več rama.

Mr.G. ::

1. Meni delajo vsi programi.
2 Ni razlike samo podpira več rama.


JE razlika in to zelo velika. Predvsem je 64bit doooosti hitrejša.

blackbfm ::

Daj kakšen primer. Jaz ne verjamem da je tok razlike. To bo čez 10 let ko bo vse optimizirano za 64bit.

tsatthoggua ::

Vista x64 - dela primerno hitro, vendar moram se vedno imeti dual boot (XP), ker mi retardiran HP printer ne deluje v Visti.

Do sedaj nisem imel se z nobenim programom tezav. Kjer se lahko zapleza je pri driverjih. Preveri ce obstajajo driverji za Vista x64 za vse naprave, ki jih uporabljas : printer, scanner,.. potem pa kar pogumno.

NoXy ::

Mr.G.
JE razlika in to zelo velika. Predvsem je 64bit doooosti hitrejša.

No povej mi v katerem programu se pa takoooo zelo pozna. V takem ki ga uporablja pač večina nas.

Mr.G. ::

Hja, sam delam v 3D modelirniku (Inventor 2009) in photoshopu.
In tukej se hitrost izjemno pozna.
Za igrce ne vem, ker jih ne špilam in me tud ne zanimajo.

Hp printer,fax in skener (vse v enem), ko sem enkrat nesu svoj comp na šiht, ker tam imam dell in je crknu, se mi je čist lpo povezal in tud use lpo funkcionira.

Je pa res da sem pri nakupu svojga Hp 8710W dobu zravn : XP professional,Vista Bussines 32 in 64 bit ter vse gonilnike za operacijska sistema.

Katere programe ki "ga uporablja večina nas" pa ne vem,kaj večina uporablja.
Gledanje po internetu tko al drugače ni povezano z brzino računalnika,za tipkanje v Wordu in delanje razpredelnic v Excelu pa ne vem če je kdo hitrejši kot Win 98 in 7 let star računalnik.

Tako daaaaa,če je šansa se da gor Visto 64 bit, če pa ni te šanse je pa Xp na vse cente dost al pa kaj drugega.

Lp,


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali naj naložim 64biten ali 32biten win 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
223395 (2842) whiteghosted
»

32bit 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
112548 (2265) ender
»

XP pro 32 ali 64 bit

Oddelek: Operacijski sistemi
183407 (2736) Dr_M
»

64bit vs 32bit Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
122520 (2225) smeks
»

Windows 64-bit in programi 32-bit?!

Oddelek: Operacijski sistemi
103528 (3291) Izi

Več podobnih tem