» »

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče .....

««
97 / 102
»»

PrimozR ::

Kje si doma?

tomos ::

@PIPI sem ti poslal ZS.
lep pozdrav

PrimozR ::

A je kdo iz Ptuja oz. okolice pa je malo bolj vešč, da bi mu pomagal? Jaz sem nekako celo Slovenijo stran :)

Mitja358 ::

Poskusi še posodobiti BIOS.

tomos ::

Kako pa to gre, da posodobiš bios? Plata podpira šestjedrnike že brez posodobitev oz. jih naj bi, torej ta amd x4 955 pa je zunaj že nekaj časa ali ne? Bom vseeno pogledal za posodobitve bios-a, vendar pa ne vem kako se to naredi, tak da če bi mi kdo razložil bi bil zelo vesel.
lep večer vsem skupaj..

Vanadium ::

Kaj ti pa piše v biosu glede procesorja? Lahka je res da so te nategnili.

Xserces ::

870GX plate ze iz prvim biosom podperajo quad ja ali ne?;D ce ga pol je nateg*?
ne more ti proca narobe poimenovat... rofl
amd black edition phenom2 955 = amd x3 755 (ki ga na netu nism niti najdu xD)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

klinker ::

Vanadium je izjavil:

Kaj ti pa piše v biosu glede procesorja? Lahka je res da so te nategnili.


Sej je napisal da mu pod specifikacijami napise x4 955. Jst bi reku da je kak bug v cpu-z...npr meni vse kaze prav (cpu@2,93ghz), ko pa pozenem 3dmark mi pa pod specifikacijami pise da je navit na 3,3ghz. Prav tako mi core temp kaze neke cudne frekvence.
Lahko poskuis se resetirat bios, ce ne pomaga ga posodobi...naceloma imas na cdju od plate program za bios update iz win, drugace pa pejdi na Asusov pejdz ter poberi dol zadnji bios in windows flash utility.

jest10 ::

klinker je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Kaj ti pa piše v biosu glede procesorja? Lahka je res da so te nategnili.


Sej je napisal da mu pod specifikacijami napise x4 955. Jst bi reku da je kak bug v cpu-z...

Zaradi hrošča v CPU-Z mu nekako ne bi izklopilo enega jedra, se ti ne zdi?

Xserces ::

amd x3 755 to je fora ker ta procesor ne obstaja ...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Mitja358 ::

To bi po logiki lahko bil 955 z izklopljenim enim jedrom, kar tudi je.

Xserces ::

UPDATI bios
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

klinker ::

jest10 je izjavil:

klinker je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Kaj ti pa piše v biosu glede procesorja? Lahka je res da so te nategnili.


Sej je napisal da mu pod specifikacijami napise x4 955. Jst bi reku da je kak bug v cpu-z...

Zaradi hrošča v CPU-Z mu nekako ne bi izklopilo enega jedra, se ti ne zdi?


Ne, lahko pa narobe prebere info...glede na to da mu ne vem kje normalno izpise x4 955 kot pravi sam...ceprav je meni lih cpu-z edini kazal vedno vse pravilno. Jst bi reku da je z biosem ali pa celo s samo plato kaj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Mitja358 ::

Zaženi upravitelja opravil in poglej, koliko stolpcev imaš pri CPE-ju.

D3m ::

Lahko pa posodobi BIOS, vidim na Asusovi strani so za to plato več ali manj popravki za "Improve system stability".
|HP EliteBook|R5 6650U|

tomos ::

Torej kateri bios moram naložiti od teh? http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=Y...
So v zadnji verziji čisto vsi popravki, ali moram enega po enega? V bistvu mi vsepovsod kaže amd x4 955 samo, da ima pač 3 jedra. x3 755 pa mi je pokazalo v coretemp-u in cpu-z. Če so to tri normalno delujoča jedra s 3.2ghz se mi zdi brezveze da bi sploh kaj probal reševati zdaj. Proc ima tako ali tako 3 leta garancije in lahko rečem verjetno tudi po kakšnem letu trgovini, da sem komaj sedaj ugotovil, da ima 3 jedra. Verjetno ne morem zahtevati od mylemon.at, da mi plačajo poštnine, da ga pošljem k njim in, da oni nov proc pošljejo meni zopet nazaj na moje stroške?
drugače pa me zanima ali lahko karkoli zaserjem, če update-am bios? Ker dokler dela komp normalno ne bi rad imel sranja.
lep pozdrav

Mitja358 ::

BIOS naložiš samo zadnjega, v tvojem primeru 0902. Prvo poglej koliko stolpcev imaš v upravitelju opravil. Nevem zakaj nebi imel X4 955, če si ga tudi kupil.

_koki_ ::

Ma pomoje je problem v tem da ta verzija čipseta še ni podprta v verziji cpu-z ki ma nameščeno in zarad tega prihaja do izpisa napačnih vrednosti...

Mitja358 ::

Zato pa mu ravno pravim naj zažene upravitelja opravil in bo takoj videl.

PrimozR ::

Mitja358 je izjavil:

Zaženi upravitelja opravil in poglej, koliko stolpcev imaš pri CPE-ju.

Lol, končno en pameten, ki misli. Sem ravnokar hotel to predlagati. Task Manager bo azgotovo prikazal število jeder, ki dejansko delujejo.

klinker ::

Pa sej je ze ene 3x to napisal :D

tomos ::

upravitelj opravil je tisto, ko si stisno ctrl, alt in delete naenkrat? in kaj naj tam vidim, če mi kaže samo neki graf.. šel sem pod upravitelj naprav, potem pa tam pod procesorji in mi piše trikrat zapored navzdol amd x4 955, ampak to samo trikrat :8)

PrimozR ::

V upravitelju greš pod View -> CPU History in izbereš one graph per CPU. Oz. kako, Pogled -> Zgodovina procesorja/CPU-ja (3. izbira v meniju, 2 oz. obenem zadnja, ki ima še en podmeni) in spodnja opcija, ki je na izbiro. Torej posamezen graf na procesor, ne skupen graf za vse procesorje. Magari naredi screenshot :)

DJ MartiNi ::

BIOS nadgradi. Ni nič zakompliciranega. Pobereš zadnji BIOS z ASUSove strani za tvojo plato in ga skopiraš na USB ključ. Ob ponovnem zagonu računalnika pritisneš ALT+F2 za zagon flash aplikacije, prebrskaš kje je ta bios (se pravi greš na pogon USB ključa) in potrdiš. Načeloma ne bi smelo biti težav. Imaš pa v navodilih od plate na strani 2-3 postopek kako se flasha pa si malo preberi kako pa kaj, ter na kaj moraš paziti.

Za prikaz informacij procesorja, plate, spomina... pa jaz uporabljam kar AMD Overdrive. Dobiš ga lahko tukaj.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Dr_M ::

Na geizhalsu se je pojavil Phenom II X6 1075, ocitno je BE :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Xserces ::

aha in kaj je razlika?:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Mitja358 ::

Nižja cena ter 200 MHz manj, ki pa jih itak dosežeš z navijanjem. Like 955 ter 965.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

WyattEarp ::

kdaj bo pa X6 1075 pr nas?
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

sebek1 ::

Zdej mam novo plato od asusa pa se mi pod stress testingom procesor kar sam od sebe downclocka. Multiplier iz 18 na 4, zdej ugotovo sem, če hladim VRM od plate je stable. Imam m4a785D-M pro, se, da to kako rešit, ker res ne mislim imet še enega ventilatorja na plati, ker v drugih aplikacijah je stable. To mi dela tudi na stock frekvencah.

x45 ::

plato reklamiraj, ker ne dela ok z tem cpu jem. .. mora pa bit uradno podprt cpu...

sebek1 ::

Plata dela vredu, cpu je phenom 940 in je uradno podprt, za brezveze ne bom reklamiral, ker bom isto sranje dobil nazaj, že 2 dfijevi sta mi crknili, sranje od sranja so tele matx plate od amdja, ko sem bil še na atx z m3a79-t deluxe ni blo enega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sebek1 ()

Mitja358 ::

Na otip je VRM vroč?

sebek1 ::

Zelo vroč, pač saj vem VRM se očitno pregreva, ker ta plata nima hladilnega telesa, sam vseeno mislim, da na stock frekvencah tega ne bi smelo delat, plata podpira tudi 6 jedrnike.

Je pa tak, ko VRMiji šumijo je ful speed, ko neha šumet pade multiplier na 4 in to dela v enakomernem zaporedju.

TOP ::

AMD X6 1075 ma odklenjen množilnik ima pa ga Dinocomp po ceni 262e.

Mitja358 ::

S plato je sigurno nekaj narobe.

@TOP preveč za evropski trg, klasično za nas :D

sebek1 ::

Zakaj pa potem dela vse brez problema, če daš ventilator čez VRMje, pač cheap matx plata, dokler dela vredu drugje bom pusto zaenkrat, pri stress testingu bom pa dal ventilator prek.

x45 ::

če plata podpira cpu mora delat z njim brezhibno.
Je pa nepisano pravilo da za 4 in več jedrne phenome plata naj bo od boljše ( dražje , ATX ) zgornje cenovne tretjine ponudbe plat z vsaj 5 faz .

WyattEarp ::

Kupujem AMD 1090T Phenoma X6, pa plato bom Asus - M4A89GTD PRO/USB3. Za ram pa ne vem. da bo kompatibilno, da se bo dalo malo navit in da ne bo predrago.
Kjerga mislite da bi blu bulš?
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.mlacom.si/artikel/49140/G-Sk...

ta pr mlacomu je kao za Phenom x6 optimizeran... ne vem če je kej res na tem da bo bulš s tem kej delalo, al nima veze.
a?
hvala.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

TOP ::

Daj poglej pri Dinokompu maš Gskill za okrog 115e in so več kot dovolj.Zakaj boš vzel 1090 ker je 100e dražji in ma množilnik odklenjen a navija se čist isto.Poglej na Youtube maš tako plato kot si ti zbral in proc 1055T vodič kako se navije na 4ghz.

WyattEarp ::

TOP, na http://www.gskill.com/products.php?inde... - te k si ti napisal - piše na njihovi strani da so za Intel. al bodo delal isto tud za AMD?
sem pa gledal, da bi vzel 1055T, samo odklenjen množilnik je tud dobra zadeva. čeprav, če se tud ta dobro navija, bom pa pogledal to zadevo. Plata bo pa ok?
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

TOP ::

Točno tele rame sem mislu bodo delal ja.Kar se tiče procov je odklenjen množilnik sam prednost,da ne rabiš dobre plate,ki dosega visok FSB in posledično lahk tud ram bolj naviješ,sam tole ni nobene prednosti.Plata je pa super,zato pa sem ti omenil tale proc,ki je kar cenejši.

Mitja358 ::

WyattEarp je izjavil:

Kupujem AMD 1090T Phenoma X6, pa plato bom Asus - M4A89GTD PRO/USB3. Za ram pa ne vem. da bo kompatibilno, da se bo dalo malo navit in da ne bo predrago.
Kjerga mislite da bi blu bulš?
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.mlacom.si/artikel/49140/G-Sk...

ta pr mlacomu je kao za Phenom x6 optimizeran... ne vem če je kej res na tem da bo bulš s tem kej delalo, al nima veze.
a?
hvala.


Tile so trenutno daleč najboljši P/P.

Mitja358 ::

dzinks63 ::

Lepo tole, nekaj udarnih:
X4 965 BE 185$ -> 159 $
X4 955 BE 165$ -> 139 $
X4 640 122$ -> 99 $

Mitja358 ::

Torej lahko počasnejše modele črtajo? X4 620, ker dvomim, da bo veliko cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

jest10 ::

Saj 620 je že itak bolj redek po trgovinah

x45 ::

WyattEarp je izjavil:

TOP, na http://www.gskill.com/products.php?inde... - te k si ti napisal - piše na njihovi strani da so za Intel. al bodo delal isto tud za AMD?
sem pa gledal, da bi vzel 1055T, samo odklenjen množilnik je tud dobra zadeva. čeprav, če se tud ta dobro navija, bom pa pogledal to zadevo. Plata bo pa ok?


za konkretno navitje in 6 jeder full ATX in 890 FX, s tole so lahko problemi... eden je poisal malo nazaj...

drgač pa za malo navitje bi morala bit.. po moje max 4 ghz oz že to bo izjmno dobro če prideš s to plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

x45 ::

Intel spet pripravlja nova podnožja za sandy bridge, torej tud 1366 in 1156 gre out..AMD pa bo z Am3 kompatibilen tud z Buldozerjem.

PrimozR ::

To se ve že par mesecev?

kmetek ::

dzinks63 je izjavil:

Lepo tole, nekaj udarnih:
X4 965 BE 185$ -> 159 $
X4 955 BE 165$ -> 139 $
X4 640 122$ -> 99 $


v slo?

Intel ga preprosto serje z podnožji, pa ne more vsake 2-3 leta MENJAT, a so fuknjeni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()
««
97 / 102
»»