» »

Kalibriranje LG W2600HP-BF, 26" TFT

Kalibriranje LG W2600HP-BF, 26" TFT

embryo ::

Zdravo

Kupu sem LGjev monitor in laufam ga na MacbookPro v os x
Barve so premočne, še posebej rdeča. Kako naj ubijem te barve? Za os x ne najdem nobenega driverja na LGjevi strani. Ima kdo kako idejo.
Pa nebi rad kupoval kalibratorjev

Hvala

kixs ::

Pri teh Wide Gamut monitorjih je najbolj enostavno zmanjsati "Saturation" ali "Color Vibrance" nekje v nastavitvah grafike.

lp

embryo ::

hm kje se to naredi v Mac OS. Jaz najdem samo Colour sync kjer pa ni možnosti spreminjat saturacije.
Driverjev za Mac OS tudi ni - ne obstajajo.
Ful sem razočaran nad monitorjem.

embryo ::

Poleg tega mi monitor oddaja nek nizek ton kadar je svetlost pod 80% zelo nadležno za vsakega ki ne prenaša nobenega šumenja, ventilatorjev, diskov, ipd.

Verjetno bom vrnil monitor.

Ciklamen ::

Problem ni v monitorju, ampak v MacOSu, ker ne dobiš teh driverjev oz. ni ustreznega programa :)

Skatey ::

pejdi pod system prefs/displays/colour pa klikni calibrate, pa si na roke nastavi profil. sicer pa najboljsi profil boš vedno dobil s hardwareskim kalibratorjem. za ene 100eur že dobiš kakšnega i1 ali pa huey-a od pantonea.
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

embryo ::

profil sem naštimal na Apple RGB. Kalibratorja pa tud nebi kupoval. Če bi to vedu bi raje vzel apple cinema ki stane 200 eur več ampak dela "out of the box" tko kot je treba - pa še tih bi bil. Tole LG brudnanje ki sem ga prisiljen zdaj poslušat je hudičevo nadležno - vsaj zame.

Vse pelje na to da bom monitor moral vrniti.

A kdo ve kaj kako se je treba za vračilo izdelka zmenit s prodajalciem. A morak kaj utemeljevat.
LG sem vzel pri hoh.de
Mislim da nebi smel komplicirat, saj je menda v zakonu da lahko stvar vrnem če se mi ne dopade - ni driverjev, piska in brunda, ima nepravilne barve...

Hvala za pomoč

embryo ::

Zdaj sem odkril še eno slabost ki je ne razumem.

Do sedaj sem uporabljal samo ekran na MacbookPro 15". Zdaj ko gledam 26" LG se mi zdi da svetloba blišči iz njega. Dobesedno ko primerjam laptopov ekran (tn matrika) in LG (S-IPS), je ekran na laptopu nekako mehek žameten prijetne za oči, velik LGjev pa oster, bodeč, skeleč - in to neglede na to koliko nastavim svetlost in kontrast vedno mi blešči. Svetloba je prav strupeno bela in sijoča.

Zanimivo in neverjetno pa je še to:
Nosim očala z veliko dioptrijo. Če z očali gledam ekran nekoliko pod kotom, vidim okoli temnih površin (gumbi text, črke, linje) sijočo mavrico. Npr. črn kvadrat sredi ekrana vidim tako da ima njegova spodnja stranica oranžno rdeč sij, zgornja stranica pa moder sij. Zaradi tega je mi je zelo težko brati text. Ta pojav je še bolj opazen pri močni rdeči ali magentni barvni površini. Če enako pod kotom gledam laptopov monitor ne vidim nobene mavrice.
Očitno je neka razlika v vrsti svetlobe monitorja, ki se v leči očal drugače lomi. Hecno ampak zelo moteče.

kixs ::

Poglej tole stran, ce ti kaj pomaga.
http://www.gballard.net/photoshop/srgb_...

MTm2H37rqt7B ::

S-IPS monitorji imajo to 'mavrico'. Vendar more bit kot gledanja velik (iz takega kota ne mors normalno gledat).

Zgodovina sprememb…

embryo ::

http://www.gballard.net/photoshop/srgb_...

kixs97, če prav razumem je tukaj govora samo za web browserje. Jest bi rabil da mi monitor v celoti dela v normalnih barvah. Al sem pa morda narobe razumel.

pux, a mogoče veš razložit zakaj vidim mavrco - kje je finta da jo na sips matriki vidim na tn pa ne. V mojem primeru je mavrca zelo očitna, že pri zelo majhnem kotu gledanja - imam očala z zelo visoko dioptrijo. Če gledam monitor povsem frontalno, vidim pravilno sliko samo v sredinjski tretini slike. S kontaktnimi lečami pa ne vidim nobene mavrice.

MTm2H37rqt7B ::

Zgleda si si ze sam odgovoril na svoje vprasanje. Zakaj pa se to dogaja samo pri ocalih z vecjo dioptrijo ti bi znal pa kaksen ki se bolj na optiko spozna bolje razloziti :)

Ce ti monitor ne odgovarja je bolje zadevo zamenjati kot iskati vzroke zakaj ti ne odgovarja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo za računalnikom - oči

Oddelek: Loža
445687 (3701) spam321
»

Professionalni monitor za video obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7312361 (10574) Zheegec
»

Pomoc pri izbiri komponent za graficno oblikovanje in arhitekturo

Oddelek: Kaj kupiti
141679 (1483) dmk
»

Monitor prijazen očem

Oddelek: Kaj kupiti
4010354 (9525) bluefish

Več podobnih tem