» »

Kakšen Gamerski računalnik za 800€

Kakšen Gamerski računalnik za 800€

icex45 ::

Najprej LP vsem ^^

Čas je da si kupim novi računalnik in zadnje čase nisem sledil več kaj je prišlo ven po novem kaj je trenutno aktualno... Prosim če mi pomagate in povete kaj si je trenutno pametno kupiti torej Gamerski računalnik tam nekje za 700€-800€.

Hvala za nasvete :D

dzinks63 ::

Revenant ::

Glavni in edini poudarek pri nakupu so igrce? Lahko posežeš po klasičnaih varijantah zgoraj, ali pa si omisliš še bolj gamersko verzijo računalnika. Recimo šparaš pri ramih, plati procesorju... ne me narobe razumet, s tem mislim zgolj nakup srednjega razreda "periferije", še poebej če navijanje ni tvoj primarni namen. In kar naenrat bo $$$ za nakup GTX 260 core 216 (jako važno!). Končni rezultat? Precej srečnejša igralska izkušnja kot pri standardnih izvedenkah predsestavljenih pcov. Torej ostane najpomembnejše kje sploh kupit. Sam še nikoli nisem kupoval po velikih štarcunah, jasno, saj tudi nisem iz lj/ce/mb. A v našem kraju imam majhno lokalno trgovinco, ki je hvale vredna, lahko sestavljaš komp po svoji izbiri, obstoječe konfiguracije po svoje preurejšaš izd.. vse se da zmenit, pri garanciji so hitri in učinkoviti, znajo svetovat, preden kišto prvič odneseš domov ti notranjost lepo uredijo, zvežejo kabelčke in take malenkosti... Vsekakor ti svetujem obisk "prave" trgovine, če ne poznaš nobene, predlogi pridejo!:D Pa da nebi kdo mislu da cene zaradi "majhnosti" trpijo!
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

Firebat ::

Preberi si članek na Toms Hardware pa boš videl kaj lahko dobiš tudi za 645$ faktor 0,8 je približno 523€, karje realna ocena komponent tudi pri nas.

Imam tudi sam 75€ vreden procesor E5200 na 4Ghz, ker se ta procesor navija brez težav.
Grafično pa imam Ati HD 3870 in lahko povem da nimam težav z igranjem novejših iger, seveda bi Ati HD 4850 prinesla še par cukerčkov na moje namizje, kot so Antistopic filtering ter AntiAliasing, kar malce izboljša igre, ampak še ne čutim potrebe po nakupu.

icex45 ::

Hvala vsem za odgovore in nasvete. Revenant jaz sem iz Maribora in pri nas je tud takšna trgovina Comtron in meni so tudi že tako postregli kot tebi, sicer nevem če to delajo vedno, ampak moj ata pozna tam vse in vedno dobi kakšen velik popust in tako naprej. vseeno pa bi se veselil predlogov saj Comtron nima več svoje trgovine, ker sta se Comshop in Comtron, ki sta včasih bila ena firma sedaj razcepila in sedaj nevem kakšno je stanje. Aja in še to ja predvsem mislim kupiti samo za igre, saj imam drugače več računalnikov in mislim totega zgolj za igre kupit in navijanje ni moj primarni namen.

Še enkrat hvala vsem za nasvete :)

dzinks63 ::

Če pa sestaviš po lastni izbiri in željah, pa lahko dobiš še kaj boljšega, npr: sestavi.si 784€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

icex45 ::

Dobro sedaj sem sestavo svoj računalnik prosim za nasvete če kaj spremenim:

ASUS P5Q PRO - P45 124.00€
Intel Core 2 Duo E8400 - BOX 164.00€
CORSAIR XMS2 DHX 4096MB 800Mhz cl4 KIT 75.00€
Club3D Radeon HD 4850 512MB OC 175.00€
SATA2 SAMSUNG F1 500GB 16MB 58.00€
SATA2 Pioneer DVR-216DBK 29.00€
Future Power 650W Ultra Silent 60.00€
Thermaltake Soprano DX VE7000BWS 97.00€

Skupaj 782.00€

Pol pa si še morem nabavit vse ostalo (tipkovnica,monitor,miška,slušalke)

Samsung SyncMaster T220 22" 221.00€
Logitech G15 Gaming Keyboard 70.00€
Logitech MX Revolution Laser 72.00€
Slušalke Plantronics GameCom 377 49.00€

Prosim za nasvete oz. popravke :)

Valvoline ::

Če planiraš navijat,obvezno ne pozabit še kakšn fajna kuler. :)

bluefish ::

namesto 500GB diska raje vzemi 640GB, ki je tišji in hitrejši.

Steinkauz ::

Jst bi kiro drugo firmo grafe vzelpa kot rečeno 640gb disk. Mogoče razmisli še o boljšem napajalniku:
http://www.elektronika.si/product_info....

charlotte ::

Če se smem še jaz priklučit me zanima kakšna je razlika v zmoglivostih med 9800GTX+ in modelom GTX260??

dzinks63 ::

Kar precejšnja ,(sploh če se gre za 216 model na večjih resolucijah), tako v zmogljivostih, kot tudi v ceni.

Revenant ::

Hvala vsem za odgovore in nasvete. Revenant jaz sem iz Maribora in pri nas je tud takšna trgovina Comtron in meni so tudi že tako postregli kot tebi, sicer nevem če to delajo vedno, ampak moj ata pozna tam vse in vedno dobi kakšen velik popust in tako naprej. vseeno pa bi se veselil predlogov saj Comtron nima več svoje trgovine, ker sta se Comshop in Comtron, ki sta včasih bila ena firma sedaj razcepila in sedaj nevem kakšno je stanje. Aja in še to ja predvsem mislim kupiti samo za igre, saj imam drugače več računalnikov in mislim totega zgolj za igre kupit in navijanje ni moj primarni namen.

Še enkrat hvala vsem za nasvete :)

tvoja konfig je kul. A vseeno se drži prejšnjega nasveta in nabavi kaj hitrejšega od 4850, na račun ostale periferije. več kot nasvet ti ne znam pomagat:D. Presprosto neumno bi bilo ne vzeti gtx 260 ali kaj sličnega, švohnejši porcesor te še dolgo ne bo oviral..
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

profii ::

zelo dobra kombinacija! sam imam zelo podobno, samo namesto p5q pro imam deluxe in sem zelo zadovoljen z računalikom. brez problema poganja najnovejše igrice.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero grafično (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524607 (3676) bluefish
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1008307 (6502) Pdove05
»

Gamerski PC 1.000 €

Oddelek: Kaj kupiti
251798 (1409) Valvoline
»

Nakup novega računalnika!

Oddelek: Kaj kupiti
201318 (1050) kekec17
»

Nasvet za nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
91367 (1202) mesoreznica

Več podobnih tem