» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
106 / 109
»»

dela ::

Ja, AE obračuna DDV, ampak če dobiš z "napačnim" kurirjem, ti vseeno lahko zaračunajo stroške carinskega postopka pri nas (ampak zavrneš pošiljko in AE načeloma vrne denar, če ni po tvoji krivdi). Ebay pa ne obračunava davkov, zato v vsakem primeru gre na carino (razen tistega global shipping), predvidevam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

kixs ::

Tudi eBay zaracuna DDV - tudi pri privat prodajalcu. Preko GSP gre potem avtomaticna prijava v nas sistem. Ce pa privat prodajalec, pozabi pri oddaji to povedat/deklarirat, pa placas DDV se enkrat. Potem od eBay-a zahtevas nazaj ze placan DDV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

dela ::

Hvala za info. Koliko je pa to pogosto, da ne deklarirajo kitajski privat prodajalci na ebayu tega pravilno? Stroške carinjenja, ki potem niso tvoja krivda, se tudi uspešno od prodajalca potem načeloma dobi nazaj ali ne? Oz. zavrne na carini in celo kupnino dobiš nazaj? (iz Azije kupijem 99 % drobnarije).

Na AE se je meni recimo v 1/30 primerov zgodilo (od sredine 2020), da je carina prestregla paket in zahtevala plačilo DDV in carinskega postopka, prodajalec je tudi napačnega kurirja uporabil (obljubljen je bil drug način dostave) in sem zavrnil paket ter dobil denar nazaj. Je potem pri AE večina DDVja pravilno deklarirana ali večina ni deklarirana, pa se potem samo izogiba logističnim potem, kjer so oblasti dosledne pri preverjanju tega?

DirkDiggler ::

Kako je zdaj kupovanje iz Ebay iz Anlgije ? A se plača davek ali samo strošek pošiljanja in carine ? Namreč kupil bi rabljen prenosni računalnik od privat prodajalca.

kixs ::

Placas DDV. Verjetno pa cena, ki jo vidis, ze vsebuje 22% davka. Ce poslje preko GSP - Global Shipping Program, ne bos pri nas nic dodatno placeval.

lolipop2 ::

V čem je point kupca iz Slovenije, da naroči nekaj prek ebaya, potem pa ne plača!?

Machete ::

Point je, da se je premislil, ali pa umrl.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

twom ::

Se mi zdi da je tale ebay (ebay.de) čedalje večja greznica...

opeter ::

twom je izjavil:

Se mi zdi da je tale ebay (ebay.de) čedalje večja greznica...


Postal je precej neuporaben odkar so odstranili med drugim lokacijski filter.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

Verjetno je kak bug. Ker je odvisno katero lokacijo imas nastavljeno. Npr. meni skoz deluje, imam pa nastavljeno na DE.

bastadu ::

Lokacijski filter še vedno deluje, ampak ne po defaultu ... Moraš iti pod "Erweiterte Suche" in potem tam izbrati lokacijo in potrditi in potem se očitno nastavitev shrane v cookie in imaš spet na voljo na levem widgetu ...

opeter ::

bastadu je izjavil:

Lokacijski filter še vedno deluje, ampak ne po defaultu ... Moraš iti pod "Erweiterte Suche" in potem tam izbrati lokacijo in potrditi in potem se očitno nastavitev shrane v cookie in imaš spet na voljo na levem widgetu ...


Oh, hvala. Pa res.

Mogoče komu še prav pride:

1. Klik na Erweitert


2. pri Ort je potrebno izbrati npr. EU


3. na koncu čisto spodaj klik na gumb Finden


4. tako se na levi ponovno pojavijo lokacije. Končno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JVbager ::

Pozdravljeni, upam, da mi lahko kako pomagate. Smo slovensko podjetje, ki se ukvarja s prodajo večje gospodarske mehanizacije. Preko E-baya bi želeli pošiljati manjše stroje (do 300kg - mulčarje, vrtavke ipd.).
Ustvarila sem portal na ebay.at, saj bi najprej želeli prodajati v sosednje države, da se sploh navadimo. Bi bilo bolje ebay.de, ebay.it? Kje je točno razlika? Ko vnašam izdelek ga moram potem na vse portale vnesti ali je dovolj, ko označim v katere države pošiljamo?
Pojavi se mi problem pri shippingu.
Povezala sem se z Eurosenderjem in pridobila nek okviren strošek koliko bi stalo pošiljanje takega paketa v bližnje države.
Zanima me kako naj uredim, da bo cena izračunana, ko bo vsak uporabnik želel izdelek kupiti. Glede na lokacijo kjer se nahaja.

Sedaj sem dala standard pošiljanje, pri zavihku domače pošiljanje pa zavarovano pošiljanje, v kolikor dam kaj drugega naj bi navedla dostavno službo pa mi ničesar ne najde.

Najlepša hvala za kakršno koli usmeritev, ker bom počasi izgubila živce.

Luka99 ::

Zdravo imam zelo čudno situacijo, narocil sem nekaj stvari od istega prodajalca na ebay.de, spodaj v opisu tudi piše, da sprejema vračila v roku 1 meseca. No jaz sem se odločil stvari vrnit, pošljem nazaj in sedaj prodajalec nič ne ve o vračilu. V paketu je bilo za dobra 2 jurja robe, kakšen nasvet kaj narediti, na ebay sem ze pisal in so odgovorili da še ni prejel paketa, jaz na sledenju paketa pa vidim da je že bil sprejet 1.12.2022.

kixs ::

Si vrnil na lastno pest ali preko eBay-a?

kixs ::

Poslji stevilko sledenja na eBay. Ce ti vidis, da je bil sprejet, bodo tudi oni. V tem primeru zakljucijo in vrnejo denar.

Luka99 ::

prodajalec mi je poslal shipping label. sem dodal na ebay tracking cifro vendar je ne osveži pravilno saj pise da je se v dostavi.

Machete ::

In to za vedno bo pisalo.
Lahko provaš ime carrierja malo spreminjat, če kaj bolje zagrabi: Posta Slovenije, Slovenian Post, Pošta Slovenije, Posta Slovenija.. not sure.. Nikol mi ni ratalo dobit delujoče povezave na ebay tracking.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Zato jim pa poslji direkten link sledenja od kaksnega trackerja. Npr.: https://www.trackingmore.com/

Lahko pa na Posti zahtevas poizvednico o posiljki. Dobis potrdilo o dostavi, kar lahko posljes tudi na eBay support.

Luka99 ::

hvala druzba reseno! malo dlje je trajalo ker imajo baje guzvo s paketi. lp

Racunalnik ::

Ce zelim prodajati na ebay.de to naredim tam ali na ebay.com?

Sem probal na ebay.de pa najeda z registriranjem banke zarad llacil kar je noviteta in me poslje na ebay.com vpisati bancni racun in ne gre mimo ce se racun ne zacme z SI jaz sem si ze davnaj odpru racun n26 ker do sedaj itak za ebay nismo obstajalu slovenci. Zdej pa spet novi problemi

jocoj ::

Jaz sem tudi hotel objaviti nekaj oglasov po dolgem času, ampak vpisovanje računa ne gre skozi, pa imam slovensko banko. Vedno javlja napako, ne glede na to, ali hočem vpisati na ebay.de ali ebay.com. Druge opcije sprejemanje plačil preko paypala pa več ne podpirajo. Moraš obvezno vpisati svoj bančni račun.

kixs ::

Bancni racun moras vpisati na svojem primarnem eBayu - kjer si se prvic vpisal. Pri meni je to co.uk in imam vpisano N26 banko. Ko je bil brexit, sem prenesel ebay.ie. Vendar dolocene stvari lahko spreminjam se vedno le na co.uk - npr. bancne racune. Pred 6.2021 sem imel le PayPal racun za izplacila.

jocoj ::

Ne dela. Je polno tem po spletu za ta problem. Enostavno te ne spusti naprej, ko vpišeš IBAN in ti javi napako. Na pomoči pravijo, da je tehnična napaka in naj poskusim z drugim računom. Hvala lepa, da bom za ta namen odpiral nove račune in vprašanje, če bo spustilo čez. Imam Nbanko in 23 let star račun na ebay.com.

katantor ::

Če nekaj prodaš na ebay-u znotraj EU. Me zanima kako je potem s pošiljanjem,m preko pošte slovenije. Kolikor sem izvedel moreš izpolnit obrazec IZVOZ pošiljk (carinska izjava CN23).
Zanima me, kaj izpolnite za prodajo rabljenega ali novega izdeleka. Katera dokumentacija naj spremlja paket, kaj napišeš ko prodaš rabljen ali nov izdelek. Bi rad prodal par stvari
Je to prodaja blaga (pa se priloži račun od prodanega izdelka), ali darilo?

Gre za prodajo kot fizična oseba. Ampak zgleda CN23 mora biti izpolnjen.

Machete ::

Ipolniš obrazec, ga sprintaš, ali pa samo uslužbenki poveš kodo, ki so jo dobil ob zaključku obrazca na spletu, to je vsa umetnost. Plačaš (lahko že prej na spletu), pošlješ. Opis? Ja napiši kaj je notri. Bodi kratek. Če nimaš dejavnosti, ne rabiš nobenih računov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

katantor ::

Se pravi lahko normalno izpolniš kot prodajo blaga, ter ne rabiš prilagati kakšnih ebay računov k paketu?

Kakšn je izkušnja s tem, kako si lahko povečaš možnost višjih mesečnih zneskov in število predmetov mesečno na ebay-u. Kot začetnik vidim da je omejitev 3/mesečno v skupni vrednosti 200$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: katantor ()

jocoj ::

Prej preveri, če lahko vpišeš svoj bančni račun, sicer ne boš mogel dvigniti sredstev. Jaz ga namreč ne morem, ker očitno ne podpirajo vseh bank v SEPA območju.

SumTingWong ::

Že leta nisem kupoval preko eBay. Kupil bi en pre-owned unlocked mobilni telefon. Cena je dobra, tudi z ebay izračunom davka/carine.

Cena je 200€ skupaj s poštnino. Kupim preko PayPal. Davek plačam ob prihodu v SLO? Kakšno carino lahko pričakujem, glede na znesek in da je nad 150€?

kixs ::

Preveri, da je objavljena cena res brez davka. eBay gleda tvojo lokacijo in v ceno ze sam avtomaticno doda DDV.

Machete ::

Daj link.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SumTingWong ::

https://www.ebay.com/itm/195179260824

Mobitel: 195$
Shipping: 26$
Import charges: 57$

210€ mobitel + 50€ davek. Pa potem je še carina predvidevam, tega podatka pa ne vem.

kixs ::

To je vse kar placas. Ker bo poslano preko GSP, bi moralo tudi cez carinsko posto it brez problemov.

bastadu ::

Ja Import Charges so vnaprej plačane uvozne dajatve, torej za ceno $278 pride direkt na tvoj naslov ...

SumTingWong ::

Super, hvala. Predvidevam da je v import charges vkljucena tudi carina potem. Ker je nekih 10$ vec kot je davek na nakup.

Machete ::

Zakaj ne vzameš z nemškega ebaya, saj je en kup te robe, pa takoj boš imel doma pa še brez raznih carinskih postopkov?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

SumTingWong ::

Če mi najdeš kaj do 300€ :) Nisem našel ponudbe pod 340€, v SLO je 360€+. Tukaj pa 260€. Je kar nekaj razlike, pa še USA ima Snapdragon. 4G frekvence ima, 5G pa ne bom imel v SLO :)) Probam lahko še edino kakšen auction v EU.

jocoj ::

A je kdo ugotovil, katere slovenske banke gredo čez pri verifikaciji ebay računa, če hočeš dandanes prodajati na ebayu? Nbanko mi ne sprejme, na ebay info se jim pa ne sanja. Odgovor, sprobajte več računov in boste videli, če bo kateri sprejet. Totalno so zasrali s tem, ko so onemogočili paypal za prodajalce.

kixs ::

Totalno so zasrali s tem, ko so onemogočili paypal za prodajalce.


Drzi.

Meni sicer N26 deluje, tako TRR kot MasterCard.

zajtam123 ::

N26 deluje BP

subscriber ::

Opažam, da ko grem na ebay.de prek nemškega VPN, mi na levi strani pokaže lokacijski filter in dela odlično. Dokler se ne prijavim. Ko se odjavim, ga tudi več ni, ker ve, da nisem od tam, prefriganec.

Če uporabim drug brskalnik, mi ga zopet pokaže. "Browser isolation" tehnika, ki jo predava Rob Braxman, le ni kar tako.


bastadu ::

Spet so nekaj zjebali filtre na ebay.de in ni mogoče filtrirati samo po EU, c'mon ebay!!

dela ::

bastadu je izjavil:

Spet so nekaj zjebali filtre na ebay.de in ni mogoče filtrirati samo po EU, c'mon ebay!!


Meni dela. Poskusi si lokacijo nastavit na Avstrijo, poštna številka npr. 1010, potem se ti bo pojavil EU filter. In večina prodajalcev iz EU, ki pošilja v Avstrijo, pošilja tud v Slovenijo, tako da so zadetki kar dobri. Tako vsaj jaz filtriram trenutno, je malo nerodno, ampak v osnovi se mi zdi sprejemljiv workaround (za odlogirano in "private" brskanje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

lolipop2 ::

Jaz za iskanje sploh ne uporabljam več ebay-a, ampak samo iskalnike ala geo-ship...

bastadu ::

lolipop2 je izjavil:

Jaz za iskanje sploh ne uporabljam več ebay-a, ampak samo iskalnike ala geo-ship...

Tole meni nič ne odpre, samo mleje nekaj u tri dni...

lolipop2 ::

bastadu je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Jaz za iskanje sploh ne uporabljam več ebay-a, ampak samo iskalnike ala geo-ship...

Tole meni nič ne odpre, samo mleje nekaj u tri dni...

https://geo-ship.com/#/

bastadu ::

Se opravičujem, pihole mi je zablokiral nalaganje strani, zgleda je nekako povezana z določenimi neželenimi stranmi ...

opeter ::

Meni lokacijski filter deluje na način, kot so ga opisali pred nekaj strani nazaj in sicer, preden klikneš na plavi gumb za iskanje (vseeno, katero evropsko ebay stran uporabljaš), klikni na dodatne opcije:
 Napredno iskanje

Napredno iskanje



Pojdi proti spodnji tretjini in tam lahko nastaviš omejitve glede lokacije, oziroma izbereš posamezno državo:


Opcije kot so bile Evropa, EU in Kontinenalna Evropa pa so po mojem skormnem mnenju umaknili. Oziroma že nekaj tednov nisem videl, da bi še obstajala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mat xxl ::

opeter je izjavil:

bastadu je izjavil:

Lokacijski filter še vedno deluje, ampak ne po defaultu ... Moraš iti pod "Erweiterte Suche" in potem tam izbrati lokacijo in potrditi in potem se očitno nastavitev shrane v cookie in imaš spet na voljo na levem widgetu ...


Oh, hvala. Pa res.

Mogoče komu še prav pride:

1. Klik na Erweitert


2. pri Ort je potrebno izbrati npr. EU


3. na koncu čisto spodaj klik na gumb Finden


4. tako se na levi ponovno pojavijo lokacije. Končno.



A se je to, kaj spremenilo, meni ne dela.
Erweiterte Suche tole še gre ppotem verjetno na Nach Verkaufer, ker pri meni ni nikjer ORT se ne pojavi nikjer,

Kak nasvet ....

bastadu ::

Ja saj to je to, po tem postopku, ki sem ga takrat napisal, ne deluje več, EU je totalno izginila iz opcij ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()
««
106 / 109
»»