» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
104 / 109
»»

krneki ::

Runner71 je izjavil:

A mogoče ima kdo link kje na Ebay-u se lahko pritožim za 2x zaračunan davek.....hvala


https://ocsnext.ebay.com/ocs/mudcwf?dep...

Runner71 ::

Prodajalcu sem že pisal....zakaj Ebay...zato ker sistem sam zaračuna ddv, katerega mora potem prodajalec preko IOSS urediti....in pri 15 paketih, pri 13 ni bilo urejeno.....in carinsko pošto ne zanima, če imam račun iz Ebaja, kjer piše da je davek že plačan in je gor IOSS številka.....al delam kaj narobe?

Krneki..bravo...to je to...hvala lepa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Runner71 ()

kixs ::

Tole najbolj sovrazim:

"Your snipe was too low due to eBay's bid increment system".

Moj bid je bil navisji, vendar ne dovolj :(

opeter ::

Ne vem, če ste kaj spremljali, a od 1. junija 2022 bodo cene njihovih storitev konkretno poskočile.
https://www.ebay.com/help/selling/fees-...

Obenem bo delež, ki ga odščipne ebay odvisen od prodanega predmeta, lokacija ter poštnine.

Hi,

We wanted to let you know that starting on Jun 1, 2022, we'll be changing how Promoted Listings Standard ad fees are calculated and updating our marketing program terms. As a result, you may see some changes in your ad fees.

Currently, these fees are based on the final price of the item, but starting Jun 1 they'll be calculated based on the total amount of the sale, using the same basis we use to calculate final value fees (including applicable taxes, shipping, and other applicable fees described here).
What will change for you

o Your ad fees will be calculated once you've made a final sale

o The Ad Fees estimation will no longer be available. The new ad rate calculation will include variables, like buyer location and shipping costs, that are not determined until the sale is complete. You'll still be able to view your ad fees from the Transactions section of your Payments tab, or in your sales report.

Updates to our terms

We'll be updating our marketing program terms to reflect these changes. We are also taking the opportunity to clarify certain other terms relating to our marketing programs including, for example, issues relating to account security, confidentiality, and updates. Our updated marketing program terms will take effect with the ad fee calculation change on June 1, 2022. Click here to read our updated terms of service.

Thanks for being part of the eBay community.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

marjan_h ::

Glede ebay.de me zanima, če se lahko vpišeš z istim računom kot za ebay.com?

Kot drugo vidim, da so tudi izdelki iz Anglije in Japonske. Torej prodajalci ne glede na izvorno državo tudi objavijo oglase na ebay.de in ni samo rezervirano za nemške prodajalce. V bistvu gre za prevedeno angleško stran v nemščino in cilja na kupce iz Nemčije?

Ne razumem kaj je smisel potem .de, .com, .it itd.

kixs ::

Ja, lahko se prijavis z istimi podatki.

Prednost je, da ponudi najprej kupcem na tej domeni/regiji. Ce imas izbrano tudi mednarodno posiljanje, bo tvoj oglas viden tudi na .com in drugih domenah, vendar nekje spodaj po iskanju. Prednost je tudi, da dobis placilo v EUR.

lolipop2 ::

Hej.

Iz ZDA sem naročil nekaj v skupni vrednosti 90€. DDV je bil že vračunan in pokasiran s strani ebaya. Danes pa je paket prispel v SLO in vidim na trackingu "Pošiljka zadržana na uvozni carini".
KAj lahko sedaj pričakujem? Bo pošta s Carine? Če jim pošljem potrdila bodo zadovoljni ali bo treba še tistih 2.50 miloščine nakazat?

jocoj ::

Dobil boš obvestilo in plačal DDV + manipulativne stroške. Meni niso upoštevali ddv, ki ga je obračunal ebay in to tudi za pošiljke vredne nekaj Eur, zato naročam samo še iz EU, ker se mi ne ljubi ukvarjati s temi njihovimi postopki. Razen, če je bilo poslano preko global shipping z dostavno službo. Tam ti že pri nakupu obračunajo dodatne dajatve.

Ales ::

Ali bodo pri nas še enkrat zaračunali DDV boš videl šele, ko dobiš dejanski poziv, da predložiš podatke o pošiljki. Morda bodo, morda ne, odvisno, ali so podatki bili pravilno vneseni ob pošiljanju. Na pozivu k predložitvi podatkov bo to vidno.

Če bodo zaračunali 2x, boš morali zahtevati povračilo od eBaya. V tem trenutku boš našim zaman razlagal, da si DDV že plačal. Pri carinskem postopku NE izbiraj dražjo obliko zastopanja in ne poskušaj prilagati podatkov, da je DDV plačan, ne pomaga. Je, kar je.

Lahko pa, da bo to itak upoštevano, boš videl.

lolipop2 ::

Bomo videli v ponedeljek. Ali pa v torek. V vsakem priemeru, če bo kaj treba, izberem neposredno zastopanje in čakam. Če bo pa 2x DDv, bom pa terjal ebay. Saj vrnejo brez problemov.

jocoj ::

Ales je izjavil:

Ali bodo pri nas še enkrat zaračunali DDV boš videl šele, ko dobiš dejanski poziv, da predložiš podatke o pošiljki.
Ko dobiš poziv, ne vidiš, ali bodo obračunali DDV. Tole vidiš šele, ko je postopek zaključen.

Ales ::

jocoj je izjavil:

Ales je izjavil:

Ali bodo pri nas še enkrat zaračunali DDV boš videl šele, ko dobiš dejanski poziv, da predložiš podatke o pošiljki.
Ko dobiš poziv, ne vidiš, ali bodo obračunali DDV. Tole vidiš šele, ko je postopek zaključen.

Če je Pošta Slovenije izvajalec carinskega postopka, pri njih takoj ob vnosu podatkov preko spleta izpiše ali je bila IOSS št. predhodno vnesena oz. ali je za njih DDV že poravnan. Še preden se dokončno izbere način zastopanja, vnese in potrdi klasifikacija, itd.. ... ali sem si narobe zapomnil? :|

lolipop2 ::

Hej! Ravnokar izpolnjujem za carinsko pošto pa imam opcijo "Skupna vrednost blaga"

Kaj tukaj vpišem? Ko sem kupil, je bil artikel 45€, ddv 19€ in stroški pošiljamaj 40 €

A vpišem 45€ ali 64€(45+19)?

Hvala

lolipop2 ::

Aha, že vidim. Ceno brez DDv. Jao, lahko bi to bolj razločno napisali pri opisu polja. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

lolipop2 ::

Hmm, tole se mi je pa zgodilo prvič.
Na ebayu naročim 8 izdelkov istega prodajalca (vse po cca 2€), dam v košarico in plačam. Vse Ok... nakar po nekaj časa grem v My ebay in pri izdelkih vidim tole:

"We removed this listing from the site. For more information and next steps go to Messages. For information about delivery, view your order details."

V Messages ni nič... izdelki so še vedno pod "kupljeno". Tudi prodajalec se je oglasil, ko sem ga kontaktiral. Kljub temu, da je do 25.6. odsoten. A je to kaj novega na ebayu? Kaj lahko pričakujem? Bo paket normalno poslan? Ne bo in bom moral počakati za refund?

kixs ::

Meni se je to ze zgodilo. Dobil vrnjeno kupnino.

lolipop2 ::

kixs je izjavil:

Meni se je to ze zgodilo. Dobil vrnjeno kupnino.


Pa takoj, ali si moral čakati na to da "paket npr. ni bil odposlan"?

kixs ::

Ker je to eBay naredil, je bilo v nekaj dneh vse urejeno.

mtosev ::

Res rabim pohvaliti enega nemškega sellerja na ebayu. Včeraj sem nekaj naročil in v manj kot dveh urah je pisalo, da je bil paket poslan.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kripto mesi ::

zelo uporaben podatek toše

Machete ::

Jaz bi pohvalil pa enega kitajskega prodajalca, lani je pisalo poslano minuto za tem, ko sem plačal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kixs ::

mtosev je izjavil:

Res rabim pohvaliti enega nemškega sellerja na ebayu. Včeraj sem nekaj naročil in v manj kot dveh urah je pisalo, da je bil paket poslan.


Pri meni je sledenje:

Tracking details

DHL tracking #**0092****

Jun 21, 2022
12:33am

Die Sendung wurde elektronisch angekündigt. Sobald die Sendung von uns bearbeitet wurde, erhalten Sie weitere Informationen.

Jun 20, 2022
11:29pm

Tracking number provided


Ceprav je na eBayu oznaceno kot poslano. V resnici se ni.

jocoj ::

mtosev je izjavil:

Res rabim pohvaliti enega nemškega sellerja na ebayu. Včeraj sem nekaj naročil in v manj kot dveh urah je pisalo, da je bil paket poslan.

Da je poslano, lahko označi kadarkoli hoče. Jaz sem konec maja nekaj naročil od nemškega prodajalca, označil je isti dan, štempelj od nemške pošte pa 13.6.:))

mtosev ::

Sem danes odprl eBay in tracking piše, da je včeraj odšel na pot.

Paket iz De je že doma. Hitro je prispel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

lolipop2 ::

Hmm, kje je bolje prodajati sedaj? eBay.com hoče doplačilo, da doda UK, UK ne kaže povsod (ali pač?) ebay.de pa ne vem, če ne kaže samo po evropi.

kixs ::

Ce imas oznaceno "international shipping", bo prikazan na vseh ebay.*. Res pa bo za zadetki, ki so oglasevani na lokalnem ebayu. Sam oglasujem samo na ebay.de in je dosti kupcev preko luze. V glavnem tisti, ki nekaj isce, bo nasel.

lolipop2 ::

kixs je izjavil:

Ce imas oznaceno "international shipping", bo prikazan na vseh ebay.*. Res pa bo za zadetki, ki so oglasevani na lokalnem ebayu. Sam oglasujem samo na ebay.de in je dosti kupcev preko luze. V glavnem tisti, ki nekaj isce, bo nasel.


A je kakšna opcija ebay.de v angleščini? Tako, kot ima npr. amazon.de?

kixs ::

Js tudi ne znam nemsko, pa sem se vseeno navadil.

Lahko uporabis tudi ebay.ie. Meni je bilo pomembno, da je znotraj EU in EUR. Vendar sem se odlocil za DE, ki ima najvecji potencial. Lahko pa recem, da je med kupci se najmanj Nemcev. Odvisno seveda kaj bos prodajal.

Amadeuss ::

Bwah tole s prodajo na Ebayu mi sedaj, ko berem tele poste zgleda cela znanost. Sem mislil, da je bolj enostavno8-O

Sam sem hotel prodati nekaj stare krame na ebayju, ker se mi je zdelo, da bi lahko dobil višjo ceno kot na Bolhi. Samo sedaj ne vem več, če prodajam kot fizična oseba, se moram ravno tako ubadati z DDV-jem? Je na koncu bolje in večja baza kupcev če se prijavim na .de ali na .com?

lolipop2 ::

eBay je easy. Ne rabiš se ukvarjat z DDV. To je za končne kupce. Objaviš artikel, dobiš denar, pošlješ, eBay pobere svoje procente in dobiš denar na TRR.

Amadeuss ::

Superca. Pa je bolje, da se registriram na .de ali na .com? Ali je načeloma vseeno na katerem od teh oddam oglas?

lolipop2 ::

načeloma je vseeno, če je roba iskana. Tisti, ki išče kaj specifičnega, tako ali tako pogleda vse ebay-e. Vsaj jaz delam tako. Se mi pa zdi, da je na ebay.com večja večina kupcev iz ZDA. Če pa targetiraš na evropo, potem pa ebay.de

Amadeuss ::

lolipop2 je izjavil:

načeloma je vseeno, če je roba iskana. Tisti, ki išče kaj specifičnega, tako ali tako pogleda vse ebay-e. Vsaj jaz delam tako. Se mi pa zdi, da je na ebay.com večja večina kupcev iz ZDA. Če pa targetiraš na evropo, potem pa ebay.de


Se lahko registriraš na oba (.com in .de) in na oba oddaš enak oglas?

Kadar recimo jaz iščem kaj zase načeloma pogledam na Amazon.de, ker se mi zdi da je nižja poštnina. Samo ne vem, mogoče bi pa kot prodajalec, na .com, od kupcev iz USA lahko iztržil kaj več? :)

lolipop2 ::

Amadeuss je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

načeloma je vseeno, če je roba iskana. Tisti, ki išče kaj specifičnega, tako ali tako pogleda vse ebay-e. Vsaj jaz delam tako. Se mi pa zdi, da je na ebay.com večja večina kupcev iz ZDA. Če pa targetiraš na evropo, potem pa ebay.de


Se lahko registriraš na oba (.com in .de) in na oba oddaš enak oglas?

Kadar recimo jaz iščem kaj zase načeloma pogledam na Amazon.de, ker se mi zdi da je nižja poštnina. Samo ne vem, mogoče bi pa kot prodajalec, na .com, od kupcev iz USA lahko iztržil kaj več? :)


Lahko na oba oddaš, ampak se lahko zgodi, da ti istočasno na obeh kupijo, potem pa... 8-O

Saj pravim, če imaš kaj iskanega, željenega, potem kjerkoli. Samo imej v vidu, da če kupijo iz ZDA, bo poštnina morala biti visoka. Da ne boš dal 5€ za pošiljanje tja.

Amadeuss ::

Superca, hvala za informacije:)

pikachu004 ::

Od istega trgovca bi rad kupil več stvari, v košarici mi zaračuna poštnino za vsako stvar posebaj. To je normlano na Ebayu ali kaj lahko naredim da plačam samo eno poštnino?

Runner71 ::

pikachu004 je izjavil:

Od istega trgovca bi rad kupil več stvari, v košarici mi zaračuna poštnino za vsako stvar posebaj. To je normlano na Ebayu ali kaj lahko naredim da plačam samo eno poštnino?


kontaktiraš prodajalca in se poskušiš dogovoriti za skupno poštnino....pogosto ne uspe....lp

kixs ::

Amadeuss je izjavil:

Superca. Pa je bolje, da se registriram na .de ali na .com? Ali je načeloma vseeno na katerem od teh oddam oglas?


Registriraj se v EU. Ko si registriran, lahko oddas oglas na katerikoli eBay. Vedi pa, da oglasi v tuji valuti, padejo pod eBay konverzijo v EUR in dobis na koncu veliko manj. Zato priporocam, da oddas oglas na ebay.de ali ebay.ie, pri postnini pa izberes tudi international posiljanje. Tako bo tvoj oglas viden tudi na drugih eBay domenah, vendar bolj spodaj. Tisti, ki isce, bo nasel.

Ce eBay vzame cca 15% pri prodaji v EUR, bo vzel pri prodaji v USD nekje 24%. Ce to ves, pa lahko za toliko tudi dvignes ceno izdelka.

lolipop2 ::

pikachu004 je izjavil:

Od istega trgovca bi rad kupil več stvari, v košarici mi zaračuna poštnino za vsako stvar posebaj. To je normlano na Ebayu ali kaj lahko naredim da plačam samo eno poštnino?


Če se ne boš zmenil oz. če ne bo hotel znižati, mu pa za kazen naročuj izdelke posamezno, enega po enega. :D

Sheteentz ::

Vidim, da ima en frajer dva identična oglasa, oba pa folk bida. A to je kak nov scam, za katerega ne vem al kaj?
https://www.ebay.com/sch/alexdroz0/m.ht...

Machete ::

Kaj pa če ima dve identični kartici in se mu pač ni dalo dveh fotografij nalagat?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Samael ::

Meni deluje legit. Če pogledaš pod njegov feedback (ki je 100% pozitiven) boš videl, da prodaja na veliko enake modele kartic. Kot je rekel Machete, verjetno gre zgolj za identični kartici. Ebay omogoča, da prodajo artikla z opisom in slikami shraniš kot template in po potrebi uporabiš za ostale (enake) artikle.
Samael != Samuel

Machete ::

Ali kdo ve zakaj na ebay.de ni mogoče oddati oglasa? Začne odpirati stran: https://www.ebay.de/sl/sell potem pa se obesi. Vsi adblokerji sklopljeni, provano tudi v več brskalnikih. ERR_CONNECTION_RESET
Do sedaj še nisem imel težav, nekaj časa že pa nisem ustvaril nobenega novega oglasa. Isto se zacikla tudi, če klikneš 'Selbst verkaufen'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Probaj se preko telefona.

opeter ::

Eno vprašanje: so na ebayu odstranili opcijo (filter), kjer si lahko izbral regijo/kontinent? Ker jaz tega več ne najdem ...


Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

opeter je izjavil:

Eno vprašanje: so na ebayu odstranili opcijo (filter), kjer si lahko izbral regijo/kontinent? Ker jaz tega več ne najdem ...



Jaz odprem eBay IE (Ireland) in tam je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kixs ::

Meni dela:

dela ::

opeter je izjavil:

Eno vprašanje: so na ebayu odstranili opcijo (filter), kjer si lahko izbral regijo/kontinent? Ker jaz tega več ne najdem ...


Imam par searchov bookmarkanih s tem filtrom in tudi meni naenkrat ne dela, sem hotel ravno vprašat enako. Preizkušeno na ebay.de, .it, .fr, .es., chromium in firefox. Vsi drugi filtri delajo, ta pa ne. Če grem med vse filtre, mi lokacijo še vedno prikaže na seznamu, ampak ko izberem ta filter, mi prikaže prazno okno.

Se pa spomnim, da so že pred par leti pohabili search, nekoč sem lahko iskal po celih kategorijah brez vpisanega iskalnega pojma vse dražbe, ki se končajo npr. čez 1 uro, zdaj tega že par let ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

echobravo88 ::

Potrjujem, da so nekaj spremenili na ebay-u.

Tudi jaz imam shranjenih nekaj iskanj vezanih na EU.

Ko to sedaj zaženem, mi vedno meče ven zadetke v USA, izginili je tudi geo filter...

dela ::

Opazil sem, da filter dela na ebay.com, lahko izbereš "europe" za lokacijo artikla. Ne vem pa, če je to isto kot "EU" filter na drugih domenah, kjer so izločeni tudi artikli iz UK. Pa tudi verjetno niso vsi oglasi na ebay.com, ki so na evropskih domenah.
««
104 / 109
»»