» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
101 / 109
»»

erkgheoruugh ::

Mastercard od Intesa SP
Ja v minus greš preprosto. Od prodaje sem imel plus na PP računu in sem to uporabil pri svojih nakupih namesto s kartice. Sedaj pa kupec, zahteva refund, ker ni dobil izdelka, jaz pa mu ga ne morem dat, ker mi paypal zavrača dodajanje sredstev na PP račun. V še večji minus pa mi ne dovolijo iti.
Sem zdej povezal še račun od banke pa da vidimo. Koliko časa traja, da se tiste mikro transkacije pojavijo, s katerimi potrdiš račun od banke?

jocoj ::

Po treh tednih ti še ni potrebno izdati refunda. Kdaj je zadnji predvideni rok dostave in ali imaš sledilno številko pošiljke?

erkgheoruugh ::

Ja estimated dleivery je bil predviden za 17 feb, torej prejšnji teden. Številka od naše pošte kaže samo, da je paket bil poskeniran ob izvozu. In to je zadnji zapis v začetku februarja. Uslužbenka mi je rekla, da pozvedb ne delajo dokler ne poteče 30 dni od pošiljanja.

jocoj ::

17.2. je zadnji dan? Lepo mu napiši, naj še malo počaka madona. Iz Španije sem en paketek čakal 6 tednov. Tudi iz UK k nam hodi veliko počasneje kot pred krizo.

erkgheoruugh ::

Ja moje želje so eno, realnost pa drugo. Že tko mi teži vsaj enkrat na teden.
Prišel sem na idejo, da bi si poslal denar z drugega paypal računa. Z ženinega npr.
A ni bilo včasih neka funkcija send to friend and family? Ima kdo izkušnje?

connel ::

Brez problema lahko pošlješ sredstva iz ženinega paypala na tvojega, dobiš v parih minutah oz. takoj.

erkgheoruugh ::

Ja pol smo tako rešili in je vsa zadeva šla skozi. Prej se žal nisem spomnil tega.

NoFear85 ::

Rabim pomoc, 15.1.2021 sem narocil zadevo, do danes je se ni, sedaj mi je prodajalec poslal msg, da ocitno se je nekje na posti zalomilo, da se ne cuti kriv, je pa pripravljen povrniti kupnino, vendar mi zavrne. Dobil naj bi ta zapis: "buyer not subscribed to payment services". Kaj to pomeni, oziroma kako to omogocim. Nisem podal se nobenega "dispute".

kixs ::

Odpri dispute in zahtevaj celotno povracilo.

Machete ::

Ni mi jasno zakaj ebay, še ni ločila UK od EU. Search EU only še vedno meče zadetke iz UK, pošiljanje pa je opcija: Europa + Großbritannien / Europäische Union + Großbritannien.. Ne pa samo EU naprimer.
Ebay fail.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

opeter ::

Machete je izjavil:

Ni mi jasno zakaj ebay, še ni ločila UK od EU. Search EU only še vedno meče zadetke iz UK, pošiljanje pa je opcija: Europa + Großbritannien / Europäische Union + Großbritannien.. Ne pa samo EU naprimer.
Ebay fail.


Se strinjam. Mene to tudi moti na recimo nemškem eBayu. Čeprav tukaj baje obravnava "zemljepisni" pojem Evrope.

Vsaj na ebay.de je tako:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DePalmo ::

A to sploh dela? Ker vedno ko sem dal EU only, sem imel vključene artikle iz Amerike in Kitajske, zato sem sklepal da pač ne dela ali ne znam uporabljat.

Machete ::

Meni dela. Najprej vrže izbrano območje artikla, potem pa še vse ostale zadetke.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

opeter ::

DePalmo je izjavil:

A to sploh dela? Ker vedno ko sem dal EU only, sem imel vključene artikle iz Amerike in Kitajske, zato sem sklepal da pač ne dela ali ne znam uporabljat.


Meni dela, oz. vsaj na način kot je Machete napisal.

En primer (še vedno pa zraven kaže Veliko Britanijo/UK):


https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Samo ena misel. Jaz gledam prek ebay.ie, ker je tam vse v english in tudi cene so v evrih. Prek co.uk pa so cene v funtih. Ebay.ie :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lolipop2 ::

na ebay.ie imaš samo te možnosti:

https://ibb.co/SQQn19K

povsod tiščijo to je*eno UK zraven

Kvinta ::

Torej zakaj eni prodajalci sploh firme naprimer v UK ali USA imajo carinske dajatve vračunane tam spodaj pod ceno vedno to piše kolko je treba doplačat spet drugi pa tega nimajo oz. zakaj nimajo to me zanima ,ker ko nekaj najdem je vedno en taki ko tega nima meni pa je bolj elegantno ,če to ma se ne rabim jajcat pol z našo carino.
A.C.A.B

kixs ::

Tisti, ki uporabljajo GSP, imajo navadno carinske postopke ze dodane.

maticm ::

Mi kdo lahko svetuje zakaj mi pri nastavitvi Exclude shipping locations? Vedno ko izberem Israel ali Japan mi doda še druge države:

Kleemen ::

Kupujem veliko preko eBaya in dobil sem email, da ne spoštujem njihovih pravil in so mi zato blokirali račun. Seveda sem se pritožil, saj sem član eBaya že 8 let in nikoli do sedaj ni bilo nobenega problema, razen kdaj kakšnega paketa nisem prejel in sem seveda zahteval refund, nič kaj takega. Odgovor sem dobil, da so pregledali račun in se odločili za blokado. Predvidevam, da zato ker na kupljene izdelke ne oddajam feedbackov, kaj drugega mi ne pride na misel.

Torej kaj sedaj? Izdelkov ne morem več naročat, je kakšna možnost da odprem nov račun ali če ga odprem z istimi podatki (drugi mail) bodo čez čas ugotovili da imam dva računa in še tega blokirali? Že imel kdo podoben problem? Hvala za informacije in nasvete.

Machete ::

Ne. Mislim, da nisi povedal čisto vsega. Zaradi nefeedbackanja, ti ne bi smeli (čeprav sem zagovornik feedbackanja vedno in povsod).
Si prodajal kaj nedovoljenega? Si bidal in skenslal buy prevečkrat? Imaš nadpovprečno število odprtih zahtevkov do prodajalcev?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

lolipop2 ::

To je tudi meni čudno, da bi zaradi feedbacka dobil block. Zihr je kaj drugega.

Kleemen ::

Ne vse kar sem naročil sem plačal, tudi kar je bilo na avkciji. Odprtih imam nekaj zahtevkov ja, ki smo jih s prodajalci rešili in so vrnili denar ali pa poslali nov izdelek. Predvsem Decembra in Januarja nisem prejel nekaj paketov, verjetno ker je bila taka gužva in so se kje izgubili. Dosti pa jih je bilo brez trackinga in potem niso mogli preverit kje je paket. Vse smo brez problema rešili s prodajalci, tako da pomoje to ne bi smel bit problem. Sem jim to tudi povedal in so rekli da je to njihova dokončna odločitev in bo račun ostal zablokiran.

kixs ::

Si bil kdaj ze opozorjen s strani eBaya na kaksne sumljive zadeve?

lolipop2 ::

A si mogoče komu v zasebnih sporočilih dajal mail naslov ali pa druge občutljive podatke?

Kleemen ::

Ja enkrat.. Activity on your account isn't following policy: Abusive buyer policy

Nevem pa kaj bi spadalo pod to glede na to da sem vse plačal, tudi kar je bilo refundov smo vse lepo rešili. Tudi ko grem pod one-time payment kjer bi moral bit celoten znesek za plačat v primeru, da bi bil v prekršku ali kaj ne bi kdaj plačal je znesek 0,00.

Okapi ::

Lahko da si vse "lepo" rešil, ampak če imaš nadpovprečno pošiljk, ki jih nisi prejel, te pač ebay preventivno odstrani. Lahko goljufaš, lahko imaš poštarja, ki krade, lahko imaš samo smolo... ebayu se s takimi ne ljubi ukvarjati.

Kleemen ::

To je res, ampak zaradi par neprejetih pošiljk ne kar blokirajo računa? No očitno imajo takšno politiko in jim je vseeno za enega kupca.

Kaj sedaj lahko sploh ustvarim nov račun z drugim mailom ali sploh ne morem več uporabljat ebaya preko sebe?

Kripto mesi ::

Kolikor te poznamo iz drugih tem, so te verjetno kar upravičeno odstranili.

Kleemen ::

?

Machete ::

Ni čisto samo račun, geldajo tudi naslove dostave. Tako, da ne odpirajo računov znotraj istega gospodinjstva naprimer. Jaz imam naprimer vseh zahtevkov za refund zgolj par v 15. letih in okoli 700 nakupih.. Mogoče 5 vse skupaj.. Tako, da bo ziher to razlog, da si jih preveč odprl.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kleemen ::

Aja potem je sigurno to ja, jst jih mam več kot 10-20 sigurno. Aha, potem tudi preko drugega družinskega člana ne bi šlo če se gleda tudi naslov?

lolipop2 ::

20 refundov? Kako pa ti to rata? Jaz imam že prek 150 nakupov, pa ne vem, če sem imel 2 refunda. 8-O

Kleemen ::

Kot sem napisal veliko robe ni bilo dostavljene, predvsem v Decembru in Januarju mi je kar nekaj paketov manjkalo. Enega sem naprimer naročil iz Kitajske Avgusta lani s trackingom pa je prišel komaj Februarja letos. Na trackingu pa sploh ni kazalo kje se nahaja.

Kripto mesi ::


+ hvali se, da konstantno vrača robo na aboutyou itd...

Mhm verjetno ga je ebay brez razloga blokiral. Potem pa svizec zavije... :))

d4vid ::

 speedpak

speedpak




Mi lahko kdo razlozi, kaj se dogaja s temi paketi, po sledenju naj bi bil paket že en teden v sloveniji, prejel ga pa še nisem?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kixs ::

Zadnje case dobiva obvestila o spremembi placil - eBay will begin managing payments

Ve kdo kaj to tocno pomeni? Google najde veliko na to temo ze od 2018, ko so v drugih drzavah to spremenili. Slovenija je na vrsti...

Samael ::

d4vid je izjavil:

 speedpak

speedpak




Mi lahko kdo razlozi, kaj se dogaja s temi paketi, po sledenju naj bi bil paket že en teden v sloveniji, prejel ga pa še nisem?

A nam zaupaš, v katerem formatu je tracking številka?
Če bo ugibal, bi namreč rekel, da gre za nekaj takšnega https://slo-tech.com/forum/t766655/p674... in pošiljka še niti v Sloveniji ni.
Samael != Samuel

Samael ::

kixs je izjavil:

Zadnje case dobiva obvestila o spremembi placil - eBay will begin managing payments

Ve kdo kaj to tocno pomeni? Google najde veliko na to temo ze od 2018, ko so v drugih drzavah to spremenili. Slovenija je na vrsti...

Kolikor sem razumel se ebay rešuje paypala (plačati bo sicer še vedno mogoče s paypalom, pa tudi kreditno, itd...) in gredo na drugi sistem. Sprememba se bo poznala predvsem prodajalcem, ki tako denar ne bodo skeširali na paypal, ampak se bodo morali registrirati v nov plačilni sistem.
Če je to plus ali minus še ne vemo, odvisno kakšen fee bo želel ta novi sistem in pa kako enostavno/oteženo/hitro/počasno bo skeširanje na bančni račun.
Samael != Samuel

Samael ::

Tule https://www.moneysavingexpert.com/news/... je videti kar dober povzetek plusov in minusov.

Za kupce se ne spremeni nič bistvenega (dodana opcija plačevanja preko Apple in Google paya), je pa sprememba za prodajalce.
Ob zgoraj omenjenim se nekateri pritožujejo čez slab UI, slabši support ebaya in pa nekoliko zakasnjeno skeširanje (ni instant, ampak dva delovna dneva). Plus je, da bo marsikdo preko fees prihranil kakšen cent tu pa tam.

Za eBay, ki že nekaj let ni več lastnik Paypala vsekakor dobra poslovna poteza - bodo preko običajnih sellers fees z dvigom le teh pobasali tudi procente, ki jih je od nakazila prodajalcu prej pobral Paypal.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

tikitoki ::

Njihov global shipping system je zanič. Nisem dobil paketa, poslali pa so mi sporočilo, da mi je bil dostavljen.
Seveda sem se pritožil in v plus jim štejem, da so povrnili kupnino. Sicer sem izgubil nekaj EUR zaradi razlike v menjalnem tečaju. Vmes mi je še kreditna potekla in bom imel še dodatno delo in po možnosti stroške.
njihova obrazložitev se je glasila, da je se je paket izgubil. Istočasno so še zapislai, da je bil dostavljen na drugi naslov. Meni to dvoje ni eno in isto. Ali se je paket izgubil, al pa so tolk neposobni, da zadevo dostavijo napačni osebi.

Moti me, da so se obnašali, kot, da mi delajo uslugo, da mi povrnejo kupnino. Če prevzamejo dostavo, pričakujem, da v primeru nedostave prevzamejo odgovornost. Sem prepričan, da so pošilje tudi zavarovane.

lolipop2 ::

Registriran sem preko ebay.co.uk in sem vedno urejal vse tam. Sedaj so pa nekaj spremenili. Ko sem želel kontaktirati prodajalca, da nisem prejel artikla, mi je vrglo na obrazec v nemščini, pod ebay.de in vse v nemškem
A to je bilo vedno tako? Očitno nas bodo avtomatsko vrgli na nemškega.

lolipop2 ::

In sedaj se dogovarjam s prodajalcem, pa mi vse v faking nemških obrazcih dela. Grrr!

opeter ::

Če je prodajalec v Nemčiji, potem ja, te vrže na nemški obrazec.

Sicer pa Velika Britanija je izstopila iz EU, torej angleščina naj ne bi bila več uradni jezik večine držav, razen Malte in Irske.

Apprends le français, oder lern Deutsch ...;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

lolipop2 ::

opeter je izjavil:

Če je prodajalec v Nemčiji, potem ja, te vrže na nemški obrazec.

Sicer pa Velika Britanija je izstopila iz EU, torej angleščina naj ne bi bila več uradni jezik večine držav, razen Malte in Irske.

Apprends le français, oder lern Deutsch ...;)


prodajalec je španec. Pa ne vem, zakaj ne bi angleščina ostala, če že imajo interface. :)

kixs ::

Kje si se registriral nima veliko veze. Odvisno je na kateri ebay je on oddal oglas in tudi na katerem si ga kupil.

Samael ::

opeter je izjavil:

Če je prodajalec v Nemčiji, potem ja, te vrže na nemški obrazec.

Pravzaprav to ne drži oz. ni tako by default, ampak kot pravi @kixs je prodajalec oddal oglas na ebay.de (pri tem pa je najbrž za določen listing plačal par centrov do evra oz. kolikor je že trenutno tarifa, da se oglas prikazuje še na .uk).
Če kot nemec objaviš oglas na .com te kot kupca seveda ne bo vrglo na ebay.de oz. mislim da se če pri listingu na .com ne izbereš in plačaš dodatno prikazovanje na katerem lokalnih ebayev se ta oglas tam (na ebay.de napr) sploh prikazoval ne bo.
Samael != Samuel

lolipop2 ::

Samael je izjavil:

opeter je izjavil:

Če je prodajalec v Nemčiji, potem ja, te vrže na nemški obrazec.

Pravzaprav to ne drži oz. ni tako by default, ampak kot pravi @kixs je prodajalec oddal oglas na ebay.de (pri tem pa je najbrž za določen listing plačal par centrov do evra oz. kolikor je že trenutno tarifa, da se oglas prikazuje še na .uk).
Če kot nemec objaviš oglas na .com te kot kupca seveda ne bo vrglo na ebay.de oz. mislim da se če pri listingu na .com ne izbereš in plačaš dodatno prikazovanje na katerem lokalnih ebayev se ta oglas tam (na ebay.de napr) sploh prikazoval ne bo.



ampak do sedaj mi nikoli ni metalo nemško v ebayu, ne glede od kod oz. kam je dal oglas kupec. Annoying je, ker nemščina ni moja "jaka strana" in se potem lovim s prevajanji.

Samael ::

Ja, verjamem, da je lahko to zoprno, ampak saj se, kot si ugotovil ne zgodi prav pogosto oz. večinoma, če ti ni treba ravno odpreti disputa, kontaktirati prodajalca enkrat ko je transakcija že mimo in podobno, sploh opaziš ne. Tudi v tem primeru ne bi :)

Zdajle, ko si me na to spomnil, se sprašujem, če ni eden potencialnih indikatorjev za to že pri sami valuti. Recimo, na ebay.com so stvari navedene v USD. Razen kadar niso oz. so v EUR, CAD ... spodaj pa piše "Approximately US $..." - kot naprimer tule (zgolj primer). Takrat je stvar originalno najbrž listana na katerem lokalnem ebayu, recimo tole s primera na ebay.fr (france).
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

opeter ::

kixs je izjavil:

Kje si se registriral nima veliko veze. Odvisno je na kateri ebay je on oddal oglas in tudi na katerem si ga kupil.


Hvala za informacijo. Vedno izvem nekaj novega. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
««
101 / 109
»»