» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
108 / 109
»»

bastadu ::

Če je predobro, da bi bilo res, potem obvoz ...

tikitoki ::

NI predobro, da bi bilo res. Je pa dobra cena. Ne tko, k zlatarji tu, k pogledajo kolk stane v nemciji novo in potem hocejo tolk za rabljeno tu.

lisaac ::

Izdelek katerga sm naročil 4 dni nazaj sem zdaj dobil sporočilo da je izdelek bil poslan iz Global Shipping Centra. V kolikšnem času bi znalo to priti na naslov? Res da je rok 23 november pa kljub temu me okvirno zanima, kako ta pot poteka vse do naslova naročnika. Sam sem precej nov v tem. Je pa stvar naroče preko portala .de ampak prodajalec je iz UK.

kixs ::

Cisto odvisno od nase carine. Verjetno cca 7-10 dni.

tikitoki ::

bastadu je izjavil:

Če je predobro, da bi bilo res, potem obvoz ...


https://www.ebay.de/itm/355169715283

Ni predobro, je pa vredu cena.

kixs ::

Pa se ponudis mu lahko kaksnih 10% manj.

Lahko kupis. eBay ima dober support, se posebej pri novih prodajalcih. Problem vidim le v tem, da ne posilja izven DE. Uporabis posrednika (npr. Paket Slovenija, C&M...) in ce je vse OK. Ni problemov. Ce moras zadevo vrniti, pa bos moral postnino kriti sam. Ker eBay krije samo tam kjer je poslal prodajalec.

Pri taksnih novih navadno posljem kaksno vprasanje in se sele potem odlocim za nakup ali pac ne.

Ales ::

tikitoki je izjavil:

Kaksne imate izkusnje s prodajalci brez ocen? Nasel sem nekaj, kar me zanima. Cena je ugodna, mogoce zelo ugodna oz. 60% nizja od najnizje, ze tako ugodne, cene novega izdelka. Oz. dalec najboljsa ponudba. Skoraj predobra ponudba oz. na meji.

Kako se vam je obnesela ebay zascita kupca? (zaenrkat nisem imel problemov, sam tudi ne kupujem drazjih stvari od prodajalcev brez pozitivnih predhodnih ocen)

A si ti normalen? :))

kixs ::

Na eBayu je vse mozno. Sicer tudi scam. Vendar ima eBay dobro zascito kupca.

Vcasih je dobro prodajalca kaj vprasat, prosit za dodatno sliko in hitro vidis kako je.

tikitoki ::

Ales je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaksne imate izkusnje s prodajalci brez ocen? Nasel sem nekaj, kar me zanima. Cena je ugodna, mogoce zelo ugodna oz. 60% nizja od najnizje, ze tako ugodne, cene novega izdelka. Oz. dalec najboljsa ponudba. Skoraj predobra ponudba oz. na meji.

Kako se vam je obnesela ebay zascita kupca? (zaenrkat nisem imel problemov, sam tudi ne kupujem drazjih stvari od prodajalcev brez pozitivnih predhodnih ocen)

A si ti normalen? :))


?

misek ::

Kako na ebay.de dati ponudbo na dražbi, če teži, da pošiljatelj ne pošilja v Slovenijo in torej ne morem sodelovati na dražbi? Sem želel uporabiti mailboxde servis in pošiljanje na nemški naslov.

Leider kann dieser Artikel nicht verschickt werden nach Slowenien. Aber nicht aufgeben - Wird in neuem Fenster oder Tab geöffnet.ähnliche Artikel von anderen Verkäufern finden. (5010)

kixs ::

Nemski naslov moras imeti vpisan pod "Delivery addresses". Pri sebi ga imam celo izbran kot Primary, kar verjetno ni potrebno.

misek ::

Hvala za nasvet! Naslov mora biti izbran kot Primary in sedaj deluje.

kixs ::

OK. Sem ze pozabil detaile.

Cthulhu ::

Prvič kupujem na ebay. Če naročim nekaj iz Nemčije in je poslano s Standard Shipping (DHL Paket International), ali lahko kot naslov dostave dam paketomat (Pošta Slovenije)?

MrStein ::

So že komu zaprli račun na eBay?

Sem dobil email (sicer z drugim username kot moj "pravi" account, mogoče pa je alias) z besedilom:

(your) account has been permanently suspended because of activity that we believe was putting the eBay community at risk.

Ker eBay-a ne uporabljam pogosto, verjetno že leto-dve ne, me je to malo presenetilo. V account login history nič ne piše, kdaj sem se prej prijavljal.

Sem jim pisal na support, ampak odgovor je biolerplate "zaprt račun, zaradi kršenja pravil, nič detajlov".

Login sicer deluje (je deloval potem, ko sem dobil prvi mail, po drugem še nisem probal).

Najprej sem mislil, da gre za neke vrste spam ali phishing, ampak potem je prišel "uradni" email (odgovor na moje vprašanje), ki trdi isto.

Kot rečeno, ebay ne uporabljam skoraj nikoli, imam pa račun še "iz časov Jugoslavije", po papirju so mi poslali takrat potrdilo o kreiranju računa (kako točno pismo je bilo, zdaj ne vem, mogoče ga kje v predalih najdem...) česar ugibam dandanes ne počno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Si mogoče račun odprl, ko si bil še mladoleten?

MrStein ::

Ne.

Možno pa je, da sem pozneje odprl drug račun, ker kot rečeno, je username v prvem obvestilu drugačno od "pravega". Pa še tako zveni, kot da bi kdo (jaz) za začasni account dal. Recimo gugu_34. Napram "pravemu" oblike mrstein in podobno (pravih tule nisem naštel).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mtosev ::

A je spoloh dovoljeno imeti več kot en account? Mislim, da ne.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Pred kratkim sem naročil en Blu-ray iz ZDA in mi pošiljka že par dni (od 29.11 stoji na istem mestu). Pri trackingu mi piše, da je pošiljka naložena v kontejner. A je to normalno?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

Dokaj. Včeraj sem prejel paket, ki še ni bil odposlan, pa takšnega, ki je prej 4 dni čepel v 3 km oddaljenem skladišču...

Samael ::

mtosev je izjavil:

A je spoloh dovoljeno imeti več kot en account? Mislim, da ne.

ebay dovoli več računov, zahtevajo pa da jih (recimo pri prodaji) ne uporabljaš tako, da preko večjega števila računov zaobideš kakšne restrikcije.

Multiple account policy overview
There are many reasons why users would choose to have more than one eBay account. For example, users who like to buy and sell may want separate accounts for each activity. Other users who maintain businesses on eBay may prefer to manage separate accounts for different product lines.

Whether you have one account or more, eBay expects users to manage each of their accounts effectively in order to meet the highest buyer and seller standards. These standards and rules regarding performance, risk, and best practices are applicable for each account and help ensure a safe and positive experience on eBay.


What are the guidelines?
Allowed Allowed
Users may have multiple accounts on eBay. We understand that there are various reasons why someone would choose to have more than one account.


Not allowed Not allowed
Registering new accounts or using other existing accounts to avoid buying and selling restrictions or limits or other policy consequences.



Vir: https://www.ebay.com/help/policies/iden...
Samael != Samuel

mtosev ::

mtosev je izjavil:

Pred kratkim sem naročil en Blu-ray iz ZDA in mi pošiljka že par dni (od 29.11 stoji na istem mestu). Pri trackingu mi piše, da je pošiljka naložena v kontejner. A je to normalno?

Že od SCANNED INTO SACK/CONTAINER
29. November 2023 17:38 Lokalni čas, Melrose Park, IL, US

Še ni spremembe. Bo to prišlo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ales ::

mtosev je izjavil:

mtosev je izjavil:

Pred kratkim sem naročil en Blu-ray iz ZDA in mi pošiljka že par dni (od 29.11 stoji na istem mestu). Pri trackingu mi piše, da je pošiljka naložena v kontejner. A je to normalno?

Že od SCANNED INTO SACK/CONTAINER
29. November 2023 17:38 Lokalni čas, Melrose Park, IL, US

Še ni spremembe. Bo to prišlo?

Pokliči na vlado naj pošljejo letalo posebej za tvoj plošček, pa je. Res nima smisla, da takole čakaš po dva, tri dni na dostavo iz ZDA, to je kršenje tvojih človeških pravic!

mtosev ::

:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Carinska pošta ne dela za vikend ane?
Petek sem poslal dispozicijo pa razen automated responsa nisem dobil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bastadu ::

Ja posebej za tebe bodo delali za vikend ... sedajle v decembru moraš biti zelo vesel, če bodo tvojo pošiljko obdelali prej kot v kakšnem tednu ...

Tidule ::

Sploh tiste, ki so še na ladji v ZDA.

kixs ::

En mi je stisnil negativni feedback. V tekstu pa vse pozitivno... ga vprasam, kaj je narobe. Pa pravi, da pozitivnega/nevtralnega ni mogel izbrati. Da je lahko dal samo negativnega??? Idiot! Mislim, da bom celo Italijo blokiral :grrr:

Okapi ::

kixs je izjavil:

En mi je stisnil negativni feedback. V tekstu pa vse pozitivno... ga vprasam, kaj je narobe. Pa pravi, da pozitivnega/nevtralnega ni mogel izbrati. Da je lahko dal samo negativnega??? Idiot! Mislim, da bom celo Italijo blokiral :grrr:

Mogoče lahko pošlješ njegov odgovor ebayevi podpori, da ti izbrišejo minus.

kixs ::

Sem dal Revise feedback in sem mislil, da eBay kaj naredi. Ampak mu samo posljejo sporocilo, da lahko spremeni feedback. On pa se vedno pravi, da ne more drugega izbrati, kot negativnega. Ne vem kaj dela!?

mtosev ::

mtosev je izjavil:

Carinska pošta ne dela za vikend ane?
Petek sem poslal dispozicijo pa razen automated responsa nisem dobil.

Danes dobil mail in plačal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bastadu ::

Sem čakal tudi že 2 tedna po tem, ko sem plačal carino/dajatve, da so sprostili pošiljko naprej ...

Samael ::

kixs je izjavil:

Sem dal Revise feedback in sem mislil, da eBay kaj naredi. Ampak mu samo posljejo sporocilo, da lahko spremeni feedback. On pa se vedno pravi, da ne more drugega izbrati, kot negativnega. Ne vem kaj dela!?


Predlagaj mu naj se prijavi v ebay z drugim brskalnikom, po možnosti brez auto-prevajalnika.
Samael != Samuel

Ales ::

Samael je izjavil:

kixs je izjavil:

Sem dal Revise feedback in sem mislil, da eBay kaj naredi. Ampak mu samo posljejo sporocilo, da lahko spremeni feedback. On pa se vedno pravi, da ne more drugega izbrati, kot negativnega. Ne vem kaj dela!?


Predlagaj mu naj se prijavi v ebay z drugim brskalnikom, po možnosti brez auto-prevajalnika.

Tako je, translate naj izklopi. Sem imel podobno težavo z nekom in je bil to vzrok, tako da naj vsaj to prvo poskusi.

kixs ::

Hvala za info. Bom poslal naprej. Ceprav ne vem ali bo razumel :lol:

Bolj mi je zanimivo, ce ne more izbrati pozitivnega, pa enostavno pusti negativnega. Pa gledam je uporabnik od 2007. Sicer malo z malo aktivnosti pod 50 feedbacka.

kixs ::

To je kot bi govoril steni... tupi svoje in ni sanse, da mu ga rata spremeniti. Sem ga vprasal za google translate, pa ne odgovori nic.

eBay support pravi, da oni ne morejo spremeniti. Da naj jih on kontaktira, da vidijo kaj dela, da mu lahko pomagajo. Sem mu to napisal ze vceraj, pa danes se kar tupi po svoje - copy paste kako naj js dam review feedback - pa to sem naredil ze v nedeljo in mu tudi napisal. To je neverjetno...

nekoman ::

Tole bi rad naročil iz kine, je dost cenejše kot pri nas:
https://www.ebay.com/itm/186221245331?

Kako je to pol z carino?
Če grem tam naprej na plačilo se ddv odšteje, torej kdaj ga moram pol plačat...?
Verjetno ko pride v slo? kako pol to oni zaračunajo?

Machete ::

Dobil boš obvestilo iz carinske poše, kjer ti bodo poslali sliko škatle in tracking številke in se moraš zjasnit kaj je notri in koliko.
Carinjenje sporržiš na njihovi spletni strani in piložiš račun ali kak print screen.
Plačal boš minimalno 4,75 za postopek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nekoman ::

aha.
pol bolš da pri nas vzamem pa dam 3€ več pa je gmh

Machete ::

Če se dobi, definitivno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

m4x7 ::

Živjo,

Mogoče kdo prodaja na eBayu kot s.p. (atipični DDV zavezanec)?
Če ja, bi prosil za ZS...bi imel par vprašanj. :)

Greek ::

Ali je kdo že naletel na težavo, ki jo od lani v EU ureja nov zakon o prodaji na spletnih platformah, torej - letno naj ne bi prodal več kot 30 izdelkov oziroma presegel meje 2000 eur? Če se to zgodi, ebay posreduje informacije FURSU. In kaj potem? Je treba pri napovedi za dohodnino stvari prijaviti ali kako se temu streže? Hvala in lp

mat xxl ::

Kako sedaj na Ebayu de iskati artikle, da ti prikaže samo artikle iz Europe ali EU. Vem, kje to naštimaš filter samo prikaže pa v glavnem samo CN, pa USA , domačih DE, pa komaj za vzorec ? Kak nasvet ?

darkolord ::

ebay.com -> item location -> europe

mtosev ::

Na ebayu sem nekaj kupil pa me zanima koliko je carina na izdelek, ki stane 152EUR?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Okapi ::

Carina je odvisna od tega, kaj si kupil. DDV je 22%.

mtosev ::

Software windows 11.

A noben ne ve?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

lolipop2 ::

Ena zanimiva stvar se mi je zgodila.

Pri prodajalcu iz ZDA sem se zanimal za nakup jeans jakne, pa nekaj omenjal, da je drag shippin in tudi sama jakna ni ravno poceni. In glej ga zlomka, prodajalec mi napiše, da mi bo jakno poslal zastonj. Menda jo bo res, danes oddal na pošto.

Kako bo v tem priemru s carino oz. v tem primeru verjetno samo davkom? Glede na to, da ni bilo prodaje, imam pa samo v najinem chat-u omenjeno, da bo poslal zastonj. Kako bodo ocenili vrednost?

Tidule ::

There is no free lunch.

Drugace pa vrednost jakne je jasno napisana v oglasu.
««
108 / 109
»»