» »

Vse o Ebay-ju

Vse o Ebay-ju

««
99 / 109
»»

Machete ::

En rant: skoraj nihče od kupcev ni toliko kulturen, da bi pustil pozitiven feedback. Se potrudiš, lepo spakiraš, greš ekstra mile za vsakega, pelješ zadevo tudi zvečer v gneči na pošto, da gre čimprej naprej, včasih požreš dražjo poštnino v svojo škodo, ampak ne, tudi toliko ni nobenemu mar, da bi dal pozitiven feedback, četudi koga obvestiš oz. pobaraš, če je vse vredu in če je zadovoljen in prosiš za pozitiven feedback. Že več 10 takih letos. Praktično 2/10 pustita feedback.
/rant
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Kaj ima to s kulturo? Prodajalci očitno mislite, da je dolžnost kupcev, da vam delajo reklamo.

Machete ::

Jaz nisem prodajalec profesionalno, prodajam odrabljene stvari ali kake posebne zadeve, ne gre se za nobeno reklamo. Odnos do kogar koli, ki si zate vzame čas in je korekten, četudi je to plačano se mi zdi osnovni minimum družbe.
Feedback je lepa gesta, nekako ne vidim to kot reklamo in je sistem na katerem bazira ebay že dolgo in je tudi tako uspešna platforma, prav zaradi tega mogoče.
Prav tako je tehnično super, če imaš feedbacke porihtane in veš, da je stvar zaključena.
Vzame nekako 5 sekund časa in je gonilo ebay sistema ter prijazna človeška gesta.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Luk as ::

Vsakemu sem še oddal feedback. Feedback pa je takšen kakršnega si zasluži. 90% je zelo dober ali odličen. Tistih 10% dober ali zadosten. Če je kaj narobe pa itak ne moreš oddat feedbacka po pritožbi. Razen če že naprej veš da nekaj ni ok in mu že prej daš slab feedback. Ali seveda, če si žleht in zajebavaš namenoma kupce. Toda ne vem kaj bi imel jaz od tega. Jaz samo hočem tisto, kar je opisano v oglasu. Tako je na ebayu, tako je na bolhi. Na žalost je bolha ratala greznica od greznice res polno ciganov, oziroma preprodajalcev. Največji problem pa je ker moderatorji ne znajo naredit reda.
Trenutno v takih razmerah pa je itak neuporabna, ker 90% robe se na bolhi proda/kupi osebno vsaj če hočeš da je vse ok.
riba smrdi pri glavi

kixs ::

Js dam feedback v ene 20%. Enostavno pretece cas, ko ga lahko das, ker prej navadno niti ne odpakiram paketa... tudi eBay garancijo tako izgubim, brezveze :lol:

DePalmo ::

Včasih sem vedno dal feedback, sedaj si na vsake toliko vzamem čas in potalam feedbacke. Če zamudim okno za oddajo feedbacka, ga pač ne oddam. Vedno pa oddam realen feedback, če pa kaj ne štima, pa itak odprem dispute.

Sicer pa na eBayu še nikoli nisem šel brat feedbacke pred naročilom, vedno samo pogledam splošno oceno in če je pod 98%, ne naročam ampak najdem alternativo. Zanimivo je pa to, da na Aliexpressu pa berem feedbacke pred naročilom. Sam tam pa mora biti vsaj 1000 naročil pri prodajalcu, drugače sklepam da je nov in da nebo odposlal. Se mi je že večkrat zgodilo.

Kvinta ::

Jaz dam feedback samo tistim ,ko ga dajo meni ostali se lahko na trepalnce postavijo.
A.C.A.B

DePalmo ::

Prodajalci ti vedno dajo feedback in kolikor vem, je nekaj let nazaj (ne vem točno kdaj) bila sprememba, da lahko dajo samo pozitivnega. Torej daš feedback vsem?

kixs ::

Meni dajo prodajalci feedback v kaksnih 70%. Navadno takim, ki ze takoj ob nakupu ne dajo, posljem sporocilo, da sem jim dal pozitivno oceno in jo pricakujem tudi od njih. Pa jih je se vedno nekaj, ki ne bodo dali. Ali pozabijo ali ne vedo kako... ker vecinoma kupujem od privat oseb.

Sheteentz ::

Bi me tale Expired oznaka morala skrbeti? Izdelek sem naročil 28. avgusta, zadnji update pa je Dongguan City, arrive at [Dongguan International Exchange Bureau and Exchange Station]

rimljan ::

Sheteentz je izjavil:

Bi me tale Expired oznaka morala skrbeti? Izdelek sem naročil 28. avgusta, zadnji update pa je Dongguan City, arrive at [Dongguan International Exchange Bureau and Exchange Station]




sicer je to ebay tema...pa vseeno na AE, gres pod my orders in imas na desni strani spodaj Evo (bot), ce ti potece kaksnen datum, klikni tam "not receive goods" in sledi navodilom...
rimljan

Sheteentz ::

saj sem naročil preko ebaya

Machete ::

Ta alltrack jemlji z rezervo, prav tako kitajske tracking številke.
Odpri v resolution center zadevo: 'didn't receive item' al neki takega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lolipop2 ::

Hmm, mogoče je že bilo napisano... pa vseeno, da ne grem vsega brati:

prijavljen sem na ebay UK, kjer prodajam in občasno tudi kak kupec iz nemčije vidi, ter kupi. Me pa zanima, kako je z vidnostjo objave na ebay.de, če artikel uploadam na ebayUK?

Na ebay.com je nekakšna opcija, da odkljukaš, če želiš, da je vidno tudi na ebayUK. Tu pa tega ni.
Ali je artikel viden na obeh, če uploadam na UK? Ali je bolje, da uploadam kar direktno na ebay.de?
Na oboje verjetno ni priporočljivo naenkrat? Kako pa je glede jezika, če na ebayDE objaviš v angleščini? Je kaj komplikacij?

Tnx

Machete ::

Tukaj imaš spisano skoraj vse: https://www.ebay.com/help/selling/selli...

Če se ne motim, bo tvoj oglas viden na vseh EU straneh, če imaš taj tudi pošiljanje.
Jaz raje izberem nemški, ker je valuta EUR in ne funt. Če želiš porabiti ali prenesti na račun funte imaš slabo nujno konverzijo. Razen, če ne kupiš kaj direkt v funtih seveda.

Glede jezika ni komplikacij.
Imaš pa boljše šanse, če ne dolgoveziš in koretkno opišeš stvar v jasni angleščini.
Včasih naredim (tudi kje drugje) črto in spodaj napišem
'google translate': ter skopiraš prevod tvojega oglasa, da pokriješ še tisti del, ki ne govori EN.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lolipop2 ::

Se pravi, da kljub temu, če sem registriran na UK, se lahko prijavim v DE in tam oddam oglas. Pa če bo shipping v EU, bo na UK tudi vidno?

Machete ::

Europäische Union + Großbritannien pokljukaj.
Imaš dve nastavitiv za domače pošiljanje (torej Nemčija) in takoj spodaj za globalno pošiljanje.

To si pokljukaj kakor ti paše pa je.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jonystar ::

Koliko časa ste v zadnjem času čakali, da ste dobili naročene stvari na dom? zanima me za nemški in angleški ebay, če je kdo kaj naročal.

IL_DIAVOLO ::

Ne vem tocno kolko ima veze, s katerega ebaya narocas, jaz ze od pamtiveka naročam na ebay.com, ker se pac oglasuje kot ebay slovenija.

Iz nemcije 5 dni, ce ti to kaj pomaga.

Ales ::

Malo čudno vprašanje. Odvisno od načina pošiljanja. V zadnjem času kakih prav posebnih zamud ni.

Machete ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne vem tocno kolko ima veze, s katerega ebaya narocas, jaz ze od pamtiveka naročam na ebay.com, ker se pac oglasuje kot ebay slovenija.
Iz nemcije 5 dni, ce ti to kaj pomaga.



Kašen ebay slovenija?
Ebay.com je neoptimalna izbira za iskanje in kupovanje. Prvič so prednostno zadetki iz usa, drugič imaš vse v dolarjih, tretjič veliko zadetkov iz EU s tem zgrešiš.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

Aha, sem res dobil tak občutek, kaj mi samo ameriko ponuja, ce sem pa dal nearest first :)

kixs ::

Kupim nekaj in dobim na email obvestilo od eBaya:

Thanks for making your first purchase with eBay.

Sem pa long time member in 500++ feedbacka :))

ETI3n ::

Po dolgem času sem si rekel, da sebi nekaj kupim, malo razvajanja ne škodi nikomur.Vse prav (kupoval sem od Angleža), ter vse skupaj vplačal 38 funtov, tip vse porihta ter pošlje, ampak seveda brez sledilne kode.Seveda pobaram ga, če mi lahko zaupa sledilno kodo, in pade mi v oko, ko reče da bo postnord poskrbel za dostavo, ampak saj vemo da nord oskrbuje Skandinavske države.In sodeč po sledilni kodi se paket trenutno dostavlja na Švedsko, se pravi poslal je v napačno državo.Včeraj sem mu odpisal vsaj 3 normalna sporočila, a na nobena se ne odziva, se pravi kratko se mu jebe.V Ebayu mi piše dostava do 8 januarja, a kaj se mora res počakati do tistega dne? Da lahko sprožim claim refund?

kixs ::

Najbolj sovrazim take:

"Sorry, you were outbid. This item sold for..."

ko sem drugi najvisji bidder... potem pa gledas, ce bi dal kak evro vec, bi morda zmagal avkcijo... sam tega ne mores vedet in vcasih potem pride do neracionalnih dvobojev in se cena dvigne skyhigh :lol:

lolipop2 ::

ETI3n je izjavil:

Po dolgem času sem si rekel, da sebi nekaj kupim, malo razvajanja ne škodi nikomur.Vse prav (kupoval sem od Angleža), ter vse skupaj vplačal 38 funtov, tip vse porihta ter pošlje, ampak seveda brez sledilne kode.Seveda pobaram ga, če mi lahko zaupa sledilno kodo, in pade mi v oko, ko reče da bo postnord poskrbel za dostavo, ampak saj vemo da nord oskrbuje Skandinavske države.In sodeč po sledilni kodi se paket trenutno dostavlja na Švedsko, se pravi poslal je v napačno državo.Včeraj sem mu odpisal vsaj 3 normalna sporočila, a na nobena se ne odziva, se pravi kratko se mu jebe.V Ebayu mi piše dostava do 8 januarja, a kaj se mora res počakati do tistega dne? Da lahko sprožim claim refund?


Seveda! Prodajalce lahko ukrepa in v tem času preusmeri pošiljko nazaj do tebe, pa bo vse OK. 9.1. pa lahko ukrepaš

kixs je izjavil:

Najbolj sovrazim take:

"Sorry, you were outbid. This item sold for..."

ko sem drugi najvisji bidder... potem pa gledas, ce bi dal kak evro vec, bi morda zmagal avkcijo... sam tega ne mores vedet in vcasih potem pride do neracionalnih dvobojev in se cena dvigne skyhigh :lol:


haha, klasika.
Jaz sem enemu iz ZDA, ki je prodajal z začetno ceno 20$ rekel, da mu dam 80$, če mi sedaj proda, da ne čakam sredi noči - čez nekaj dni. Pa je rekel, da ni šans.
Potem sem na dan poteka zanalašč bedel do pol 3 zjutraj in čakal, pa bidal v zadnji sekundi in kupil za 40$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

kixs ::

Js skoz snipam, ce gre, gre, ce ne gre, ne gre. Zmoti me edino takrat, ko sem drugi najvisji bidder in ce zmagam in je med drugim in tretjim velika razlika. Sem moral imeti to sreco, da je bil se en "norec". Sicer bi lahko kaksno rec ugodno kupil.

Evo, spet:

"How exciting! Your first purchase is confirmed"

ETI3n ::

lolipop2 je izjavil:

ETI3n je izjavil:

Po dolgem času sem si rekel, da sebi nekaj kupim, malo razvajanja ne škodi nikomur.Vse prav (kupoval sem od Angleža), ter vse skupaj vplačal 38 funtov, tip vse porihta ter pošlje, ampak seveda brez sledilne kode.Seveda pobaram ga, če mi lahko zaupa sledilno kodo, in pade mi v oko, ko reče da bo postnord poskrbel za dostavo, ampak saj vemo da nord oskrbuje Skandinavske države.In sodeč po sledilni kodi se paket trenutno dostavlja na Švedsko, se pravi poslal je v napačno državo.Včeraj sem mu odpisal vsaj 3 normalna sporočila, a na nobena se ne odziva, se pravi kratko se mu jebe.V Ebayu mi piše dostava do 8 januarja, a kaj se mora res počakati do tistega dne? Da lahko sprožim claim refund?


Seveda! Prodajalce lahko ukrepa in v tem času preusmeri pošiljko nazaj do tebe, pa bo vse OK. 9.1. pa lahko ukrepaš

kixs je izjavil:

Najbolj sovrazim take:

"Sorry, you were outbid. This item sold for..."

ko sem drugi najvisji bidder... potem pa gledas, ce bi dal kak evro vec, bi morda zmagal avkcijo... sam tega ne mores vedet in vcasih potem pride do neracionalnih dvobojev in se cena dvigne skyhigh :lol:


haha, klasika.
Jaz sem enemu iz ZDA, ki je prodajal z začetno ceno 20$ rekel, da mu dam 80$, če mi sedaj proda, da ne čakam sredi noči - čez nekaj dni. Pa je rekel, da ni šans.
Potem sem na dan poteka zanalašč bedel do pol 3 zjutraj in čakal, pa bidal v zadnji sekundi in kupil za 40$.
Update: Mi je odpisal, češ se zgovarja na napako Royal Maila (v odgovor mi je posredoval fotkano sliko, ki res dokazuje Slovenijo kot destinacijo, ki jo je navedel ob pošiljanju), in zgleda tile bedaki so jo lepo poslali na Švedsko, in bi nekako pričakoval da bodo preusmerili tu k nam.Ker če razumem, da je v nekem primeru pošiljka dostavljena bodivedi komu tam, ali sem dejansko potem upravičen do refunda? Zna kej PayPal težit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ETI3n ()

kixs ::

Pocakaj, najveckrat se zgodi, da gre posiljka namesto v Slovenijo, na Slovasko, vendar potem pride vseeno do nas, ker jo oni preusmerijo.

Ce je dejansko poslal na napacen naslov, potem si seveda upravicen do refunda. Ce gre za napako poste, pa bos dobil paket z zamudo ali pa bo on dobil vrnjeno domov. Sledenje po vse kazalo. Ti pa se vedno lahko odpres "case", ce je rok za dostavo mimo.

lolipop2 ::

Meni je enkrat pošiljka šla namesto k meni v Indijo in tam kolovratila, potem pa je po nekaj mesecih prispela do mene :D

ETI3n ::

kixs je izjavil:

Pocakaj, najveckrat se zgodi, da gre posiljka namesto v Slovenijo, na Slovasko, vendar potem pride vseeno do nas, ker jo oni preusmerijo.

Ce je dejansko poslal na napacen naslov, potem si seveda upravicen do refunda. Ce gre za napako poste, pa bos dobil paket z zamudo ali pa bo on dobil vrnjeno domov. Sledenje po vse kazalo. Ti pa se vedno lahko odpres "case", ce je rok za dostavo mimo.

Evo en mali update.In sicer sem kar direktno poklical na PostNord, in so dejansko paket preusmerili tu v Slovenijo.Od 16.12, se vedno pise “ Odprava iz tranzitne izmenjalne pošte”
Se mi zdi so nase poste v guzvi...

kixs ::

Trenutno so vse poste zasedene... tako je vsako leto ob tem casu, letos pa zaradi korone se toliko bolj... kaj ces... samo da pride ;)

Kvinta ::

Zakaj ma zdaj vedno več UK prodajalcev v oglasu Import charges ? če pa kolikor jaz vem je eno leto poskusne dobe za ta Brexit po tem takem ne bi smeli te opcije označit seveda ,če jim išeš se butle nardijo 8-O
A.C.A.B

Freezy ::

Poskusna doba je potekla. VB štarta s carinami z novim letom.

Kvinta ::

Poskusna doba je do 31.12 in še ni potekla plus tega vse kar je od začetka narejeno v UK bi moglo bit Import charges free tudi po tem datumu kolkor je meni jasno.

Zdaj čitam malo tam na Uk Ebay community pa zgleda da je Ebay to nastavo že 23.12 boli njih K 1 tedn gor al dol.

Sicer pa mi je malo že vseeno bo našo neko alternativo nekje v Španiji ali kjerkoli drugje v EU.
A.C.A.B

lolipop2 ::

A na drugi strani imajo Angleži enako uvozne dajatve, če na ebayu kupijo robo od prodajalca iz EU?

Machete ::

Če pošlješ preko global shipping programa, drugače ne. (Predvidevam).
Pomeni samo, da se potem v lastni režiji zafrkavajo z dajatvami ali pa grejo bingo, če bo šlo čez brez.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Freezy ::

Verjetno imajo noter vkalkuliran čas poštnine. Sem nekaj pošiljal v VB in je prejemnik želel imeti stvar do božiča (24.12.), ker naj bi po tem datumu že pošiljka ostala nekje na relaciji pošta/carina čez praznike.
Uvozne dajatve in carino imajo tudi Angleži, seveda.

lolipop2 ::

Se mi zdi,d a bo sedaj bolj "donosno" na ebay.de iti. Na UK bohve, če bo kdo kaj kupil, če bo še davek oz. carina za njih

jocoj ::

Ni pomembno na katerem ebayu kupiš, ampak od kod je kupljeno blago dejansko poslano. Npr. tudi na uk in de ebayu je na tisoče kitajskih prodajalcev.

Kvinta ::

Na Ebay Uk forumu prodajalci jokajo full vsaj kolkor sem danes bral je dostim promet zelo pado eni celo pišejo ,da se jim je promet za par dni popolnova ustavo 8-O
A.C.A.B

ETI3n ::

kixs je izjavil:

Trenutno so vse poste zasedene... tako je vsako leto ob tem casu, letos pa zaradi korone se toliko bolj... kaj ces... samo da pride ;)

Zgleda da je bil paket nazaj poslan v Anglijo, in glej ga zlomka, ta isti prodajalec prodaja izdelek, katerega bi mi moral poslati nazaj, ali pa vsaj obvestiti, bi ze nekako prezivel.Ker sodec po feedbackih ima par slabih ocen, ces niso dobili dostavljeno.Jebes Angleze, na siroko se jih bom izogibal...

Ales ::

Najboljše da se kar celega planeta izogibaš, ker na njej stanuje nek goljufivi/nesposobni/krneki prodajalec. ;)

Na drugih planetih te težave ni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Machete ::

Jaz sem veliko z UK naročval, predvsem kose za mx in pa marsikaj v bistvu. Sedaj bo to malce zreducirano, če ne bo cena več konkurenčna. S tem brexitom so si naredili medvedjo uslogo po mojem mnenju. Pridobili pa so eno samo komplikacijo in stroške.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lolipop2 ::

Včeraj so nek trgovinski dogovor sprejeli. Nisem pa zasledil, kaj naj bi vključeval. Mogoče bo "normalno" naprej?

Kvinta ::

Edino severna Irska ostaja v EU kolkor sem zdaj prebral samo ta pa Ebaya nima :D
A.C.A.B

lolipop2 ::

Kvinta je izjavil:

Edino severna Irska ostaja v EU kolkor sem zdaj prebral samo ta pa Ebaya nima :D


a ni to ebay.ie ?

Ales ::

Nekdo od vaju ne loči med Republiko Irsko in Severno Irsko, po možnosti kar oba... :P

lolipop2 ::

Ales je izjavil:

Nekdo od vaju ne loči med Republiko Irsko in Severno Irsko, po možnosti kar oba... :P


haha :) prehitro tipkamo

Btw, ko smo ravno pri ebayu, ali kdo ve, koliko časa paketi ponavadi iz ZDA stojijo v Erlanger, global shipping sorting center?
Meni od 20.12. tam počiva paket. A je upanje, da bodo odposlali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Kvinta ::

Ales je izjavil:

Nekdo od vaju ne loči med Republiko Irsko in Severno Irsko, po možnosti kar oba... :P


Idi si čitat na Wikipedio meni se ne da ukvarjat z otroci
A.C.A.B
««
99 / 109
»»