» »

[Java] Tezava z risanjem na JPanel

[Java] Tezava z risanjem na JPanel

NeOman ::

Pozdrav,

da na kratko opisem problem, ki je v osnovi nastal zato, ker se ze 2 leti nisem ukvarjal z Javo in so nekatere stvari izpuhtele. No, da na kratko najprej orisem problem. Poleg objekta Main imam se 2, ki skrbita; eden za prikaz interface-a (objekt GUI), drugi pa skrbi za izrisovanje grafov (objekt Graf).

Tezava nastane, ko v GUI.java izrisem celoten interface, ki vsebuje 3 zavihke, ki jih naredim z JTabbedPane, nato pa na vsakega od zavihkov dodam po 1 JPanel.

Situacija

Interface se mi sicer lepo prikaze in naceloma mi zadeve funkcionirajo tako kot treba, dokler ne pride do izrisovanja grafov. V eni izmed metod programa izvrsim tudi tole.

Napaka se pojavi pri izrisovanju, graf.makeGrid(g) mi namrec tega ne postavi v Panel2. Ta postane bel. Ce imam ob tem dogodku odprt Panel1 pa lahko vidim dolocene dele izrisane metode, tam kjer JTextArea ne pokrije prvega zavihka (Panel1).

Morda kaksen nasvet?

Opomba: Metoda makeGrid(Graphics g) preverjeno deluje in pravilno izrise zahtevano.

medobear ::

Ne razumem najbolje. Potomec katerega widgeta pa je razred Graph? Recimo da je JPanel, ga dodaš na Panel2. Zakaj potem metodi makeGrid podaš Graphics objekt od Panel2? Če pa ni, potem pa ne vem zakaj ga dodaš Panel2.
Pa nekje maš Panel2, nekje pa Panel2Panel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c#] Več panelov na eni Formi

Oddelek: Programiranje
5733 (560) zigi
»

[Netbeans-Java]Embossing,blurring,sharpening

Oddelek: Programiranje
71116 (1018) t3hn0
»

[Java] Zmešnjava

Oddelek: Programiranje
462046 (1551) ]Fusion[
»

Programiranje "Šah-a" v Javi

Oddelek: Programiranje
264201 (3717) OwcA
»

rac. crknil

Oddelek: Strojna oprema
121079 (952) misso

Več podobnih tem