» »

TN, S-IPS, MVA, PVA, S-PVA matrike??

TN, S-IPS, MVA, PVA, S-PVA matrike??

mesoreznica ::

OK torej sem se odločil kupit nov monitor. Začnem brskat, jih gledat zbirat informacije. In začnem brat o TN, S-IPS, MVA, PVA, S-PVA matrikah. Aha vse jasno. In tako oborožen z novim znanjem začnem brskat med monitorji na voljo da bi potem bral teste.

In potem naletim pri veliko prodajalcih na tole:

Pod tehničnimi podatki:

Matrica: TN + film TFT

Pod opisom pa tole:

narejenih v S-IPS tehnoligiji, ki danes velja za najbol kakovosten tip TFT matrike.

Sem najprej mislil da so se zmotili. Pa potem to najdem pri kupu prodajalcev za različne monitorje.

Torej kako je lahko TN matrika narejena v S-IPS tehnologiji? Nič jasno. Kaj je zaj to? S-IPS ali TN?

Gre za napako v opisu pri vseh ali meni ni nekaj jasno?

Hvala z odgovore.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Mavrik ::

Napaka v opisu. TN ne more bit S-IPS. Če je poceni, potem je sigurno TN ;)
The truth is rarely pure and never simple.

mesoreznica ::

Recimo tale. Glih poceni ni: KLIK

Še nekaj. Pri Philipsu imajo zapisano kot tip zaslona WSXGA+. Sem iskal po Googlu pa mi njihovi opisi nič pametnega ne povejo. Bolj kot ne govorijo o resoluciji.

Naj povem da iščem predvsem neobčutljivost na vertikalni kot. Neznosno me namreč moti potemnitev slike pri gibanju gor dol. Barve me niti ne ganejo tako veliko. In kolikor vidim je to največji problem z TN tehnologijo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

kixs ::

WSXGA+ je samo locljivost ekrana.

Vec - WSXGA Wide XGA%2B @ Wikipedia

Nic novega ne bos postudiral. Poglej v ze odprte teme od Kaj kupiti 22"; 24" in 26"

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

mesoreznica ::

WSXGA+ je samo locljivost ekrana.

Vec - WSXGA Wide XGA%2B @ Wikipedia

lp


Sem vido tole ja. Samo to je vse kar imajo pri Philispu dopisano zraven.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

kixs ::

Gres na stran:

http://www.flatpanels.dk/panels.php

in vpises model monitorja. Izpise ti tip ekrana in proizvajalca - ne vedno.

lp

mesoreznica ::

Odlično, hvala ti za tole.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

WSXGA+ je samo locljivost ekrana.

Vec - WSXGA Wide XGA%2B @ Wikipedia

Nic novega ne bos postudiral. Poglej v ze odprte teme od Kaj kupiti 22"; 24" in 26"

lp



Sem prebral vse te teme. Tam so ljudje zadovoljni z Samsungovimi 245B+, 2253 monitorji. Sem si jih ogledal in zame nis vredni počenega groša. Rajši ostanem na svojem CRT-ju. Te TN matrike so popolnoma neuporabne zame. Zato iščem naprej. Sem si ogledal kup monitorjev in kot vidim so zame v igri samo S-IPS, MVA in S-PVA matrike.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

kixs ::

Ja. CRT-ji imajo svojo prednost. Pri LCD-jih pa dejansko velja, koliko denarja, toliko muzike. Pa se potem dobis kaksnega z velikim Input-lagom in si lahko zadovoljen s 700-1000€ manj v zepu. Zato pa vedno recem, kaj bos delal in kaksne so prioritete? Vedno so na koncu kompromisi! Dejstvo je, da si lahko tudi s 1000€ vrednim monitorjem nezadovoljen in v koncni fazi raje odstejes 4x manj denarja in vsaj ves, da ne mores pricakovati TOP kvalitete. To pac ponujajo TN monitorji. Dobro ceno in eno veliko slabost (vidne kote).

Doma imam Sony 21" CRT in Samsung 19" TN LCD v DualView. Dejansko me TN matrika sploh ne moti. Ves, da ne smes veliko pricakovat. Noben LCD pa ni dober prav za vse - sej verjetno se motim?!

Sem se ze sprijaznil, da bom na dober in ne pregresno drag LCD cakal se nekaj casa. :|

lp

Fizikalko ::

mesoreznica, tisti Nec s tvojega linka je en beden, drag TN.

Za 50 EUR več dobiš 24" MVA: LG L245Wp. Google it.

mesoreznica ::

mesoreznica, tisti Nec s tvojega linka je en beden, drag TN.

Za 50 EUR več dobiš 24" MVA: LG L245Wp. Google it.


Ja sem videl potem na linku ki ga je dal kixs97. 245WP pa je trenutno na vrhu moje lestvice.

Primer grdega natega: KLIK. Dejansko gre za TN, opisujejo pa v podatkih da je S-IPS.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

IVo ::

Fizikalko dokler ga v živo ne vidiš ne moreš govoriti! Tehnologija OptiClear naredi svoje pri kakovosti slike!

bluefish ::

Verjetno še eno od mnogih imen za UltraBright, TrueColor,... Skratka svetleč premaz, ki barve na račun odseva v zaslonu naredi bolj žive.

imagodei ::

- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi S-IPS in PVA LCD monitorji ki se dobijo pri nas

Oddelek: Kaj kupiti
196650 (5414) Zheegec
»

Nakup LCD zaslona

Oddelek: Kaj kupiti
183239 (2970) lasse007
»

Nevednost o LCDjih.

Oddelek: Kaj kupiti
164604 (3831) bluefish
»

Igre in širokozaslonski 16:9 ekrani

Oddelek: Igre
352704 (1827) Jaffa

Več podobnih tem