» »

Frame-i

Frame-i

lol-a ::

Pozdravljeni!

Za spletno stran uporabljam cms sistem joomla. Za prvo stran sem naredil dva frame-a (index.html in footer.html) in sicer 90% strani sem nastavil, da je moj index.php ostalih 10% pa da je footer frame (footer.html) v katerem je streaming radio. Problem pa je sledeč:
Sedaj mi vedno na vrhu za domeno piše: www.mojadomena.com ne glede na to kar sem kliknal na strani.
Prej mi je recimo pisalo, ko sem kliknal na svoji strani na zanimivosti - je v url naslovu napisalo: www.mojadomena.com/zanimivosti

Sedaj, ko pa sem vključil dva frame-a, zaradi live straminga imam zaradi tega majhne težavice.

1. Uporabnik ne more linkati zadev, kot na primer: v kategoriji zanimivosti, bi link do ene novičke rad posredoval svojemu prijatelju. Sedaj to ni možno, ker je vedno url www.mojadomena.com

2. Za svojo prvo stran v brskalniku imam slotech.com . Ko vpišem naslov moje spletne strani www.mojadomena.com in kliknem na "zanimivosti", nato na "pomembno danes", nato na "fancy" itd. Nato v brskalniku kliknem "Nazaj". V normalnem primeru bi me moralo odpeljati na podstran, ki sem jo predhodno gledal....v tem primeru, torej ko sem naredil frame me pa vrže kr nazaj na slotech.com

Prosim vas, da mi pomagate razrešiti ta dva problema.

Lep pozdrav!

netanyahu ::

Vse opisano je normalno za spletno stran z okvirji. Tudi zaradi tega že nekaj let nihče pri zdravi pameti ne uporablja več.

Če res hočeš radio, ki neprestano igra (slaba ideja), se stran s pluginom ne sme reloadati. Možnosti so:
1. Radio odpreš v popup oknu. To je možno samo na zahtevo uporabnika s klikom na povezavo; avtomatska popup okna se blokirajo.
2. Celotno spletno stran narediš v Flashu, ki dinamično nalaga vsebino.
3. Na začetku se naloži en HTML dokument, ki nadaljno vsebino nalaga dinamično z JavaScript HTTP zahtevami.

Rešitvi 2 in 3 sta slabi, saj imata poleg drugih tudi obe pomanjkljivosti, ki ju navajaš za okvirje, tako da ostane možnost 1. Tako rešitev ima npr. radio fm4.orf.at (povezava Stream na vrhu strani).

hamax ::

Hehe, ajax se da lepo sprogramirati, da deluje back in spreminjanje url-ja. Je pa nekaj dela.
Imas pa tudi ze narejena orodja, ki to podpirajo. Naprimer google web toolkit.

lol-a ::

Aha ok. Zdj pa še eno vprašanje.
Zadeva sicer dobro deluje, razen zgoraj napisanega. Zanima me še nekaj:
Samo v firefox-u se mi včasih dogaja, ko pridem na stran in ko recimo kliknem na zanimivosti, nato na šport (ta dva sta navedena kot primer) in se želim vrniti nazaj z klikom na "Nazaj" na brskalniku (v zgornjem levem kotu) mi stran vrne kar na www.google.com (stran, ki jo imam za začetno v firefox-u). Kaj bi lahko bil tu problem??

V ostalih brskalnikih mislim, da deluje brez problemov.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domena in preusmerjanje

Oddelek: Izdelava spletišč
81196 (872) bastadu
»

Ne odpre spletne strani...

Oddelek: Omrežja in internet
6703 (640) Jonathan
»

IIS6 in domena

Oddelek: Izdelava spletišč
11964 (884) techfreak :)
»

preusmeritev

Oddelek: Izdelava spletišč
131379 (1212) Blisk
»

Postavitev DNS serverja

Oddelek: Omrežja in internet
92018 (1714) RedOS

Več podobnih tem