» »

Domena in preusmerjanje

Domena in preusmerjanje

AljosaNix ::

Živ.

Mene pa zanima naslednje:

1. Imamo registrirano domeno in prostor. Rad bi registriral svojo "custom" domeno, ki bi mi obiskovalca preusmerila že na obstoječi prostor.

npr. sedaj: www.test.si potem pa naredim svoj page na www.test.si/mojprostor in bi rad da mi www.mojadomena.com preusmeri na www.test.si/mojprostor oz kaže na ta prostor.

Kako se to naredi?

Hvala

Lep pozdrav,
Aljosa

gregy ::

če sem te prav razumel, potrebuješ samo redirect meta tag v headerju

URL redirection @ Wikipedia
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

kihc ::

Kot je gregy reku, to lahko tam kjer nastavljaš kam kaže domena daš record type na url redirect, vpišeš tvoj link in to je to.
x

AljosaNix ::

hm. kakor razumem ciljata na to da se v apacheju popravi zapis... samo je problem v tem da naša stran ni na našem strežniku ampak gostujemo... vse kar bi rad je to da obdržimo staro stran, jaz pa preostali prostor uporabim npr. za svoj portfelj (karkoli pač) pa bi rad da bi moja registrirana domena kazala na ta moj portfelj.

dejansko recimo je ena domena www.glavna.si stara stran, recimo v root v podmapi moje pa je moja stran npr... www.glavna.si/mojamapa ampak bi rad da bi do tega v spletu dostopal z npr. www.mojadomena.si

Hvala za odgovore,
Aljoša

kihc ::

Ko boš ti šel na www.mojadomena.com a bi rad, da se ti v browserju pokaže www.glavna.si/mojamapa ALI da naslov ostane www.mojadomena.si vidiš pa vsebino kot je na www.glavna.si/mojamapa?

V prvem primeru, je to to kar je napisano 2 posta višje, v drugem je pa pomoje malo več komplikacij, ker moraš vse skupaj nastaviti na strežniku (virtual server), kar ti mora omogočat ponudnik.
x

Utk ::

Ma kakšen virtualen strežnik. DNS zapis (za novo domeno) nastaviš enako kot za www.test.si, samo da dodaš še /mojprostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bastadu ::

Tudi mene zanima identična zadeva, in sicer na hosting serverju imam internetno stran v podmapi, tako da do nje lahko dostopam na www.mojadomena.si/podmapa. Kaj narediti da bo stran odpiralo na www.mojadomena.si in da bi podmapo obdržal?

bluefish ::

Kater panel imaš pri hostu?

bastadu ::

Plesk@domovanje.com :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava domene z google sites

Oddelek: Pomoč in nasveti
121175 (1038) Ales
»

IIS6 in domena

Oddelek: Izdelava spletišč
11964 (884) techfreak :)
»

Težava s hostingom

Oddelek: Pomoč in nasveti
5931 (856) dfajt
»

DNS strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
227192 (6781) jype
»

preusmeritev

Oddelek: Izdelava spletišč
131378 (1211) Blisk

Več podobnih tem