» »

Star Wars: Episode II

Star Wars: Episode II

Tr0n ::

Kak te to, da se ni teme na ta film? Vasi komentarji?

Moj komentar: "Ne zeli si, da Yoda odlozi svojo palico!" ;)
  • spremenilo: Tr0n ()

andrej ::

hehe, dobra! Finta je ta Yoda, ja:D

boha ::

yoda vs. dooku - hudo!

hehe najboljši stavek v filmu - ko obi wan reče anakinu: zakaj imam občutek, da me boš enkrat pokončal?

boljši film od enke, sicer malce preveč kičast s parimi neumnostmi (jar jar npr.), ampak drugače ok!

PaJo ::

Hm...
Kaj naj recem film kar cool, mogoce bi lahko bil se boljse posnet, samo ne glede efektov ampak glede zgodbe, katera bi lahko bila bolj napeta:D

No drugace pa komaj cakam na 3-tjo episodo, samo sranje, ko nebo prej kod v 3-eh letih;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

mene motijo, da so nekatere scene prevec dolgovezne. pa se ena finta me ful moti. Ko amidala pristane v pesku, pa potem pride do nje en vojakec. Ona na zacetku ful stoka, aa aa, potem pa jo on vprasa ce je ok, pa se ona vstane kar tak. Kot da nebi blo nic, kot da se nebi nic kotalila nic. Ta scena je ful slaba. Je se nakaj drugih scen, ki niso ravno dobre ampak na splosno je film zelo dober za sw fana.

Tr0n ::

Yop, pa igranje Hayden Christensen-a alias Anakin Skywalkerja, no ja, bolj leseno vse skupaj.

boha ::

nekaj neumnosti, ki so me zmotile:

jar jar binks, delegat v parlamentu - nuff said
nepoškodovanje anakina/amidale pri padcu iz plovil - res cheap
obisk obi-wana pri klonerjih - dan odprtih vrat...
scena z anakinovo materjo - smrt; 10 let je rabil da jo je šel iskat??

se bo še kaj našlo...

Taras_Bulba ::

Hja Amidala je v vsaki drugi sceni drugače oblečena. Le kje najde čas?
boha: valda da se Anakin ni poškodoval, če je pa skor jedi ;)
Pa un vesoljc, ki ga je Obi-Wan obiskal glede klonov, bi lahko mal sumničav postal, glede na to, da Obi-Wan sploh ni vedel za kaj se gre.
Pa ne vidi se kako Anakin in Amidala nardita Luka in Leio.

Ampak film kot celota je pa za vseh 25 prstov obliznit, tko da komi čakam, da pride DVD;)

Tr0n ::

"Pa ne vidi se kako Anakin in Amidala nardita Luka in Leio."

Hehe, ce pa sta se komaj porocila. D00h! :)

andrej ::

mene tudi moti premali poudarek na pomembnih zadevah. Recimo, pri raznih bojih kot v oni tovarni itd so ti boji jako razvleceni, medtem ko druge scene, pomembne za nadaljevanje sploh niso. Recimo, ko mu roko odreze, ali pa na koncu ta poroka. Jao, to je blo par sekund in ce nisi dobro pazo to sploh ni bla poroka, ampak en pogovor s tistim clovekom (ki se je potem umaknik), ki se je pac koncal s poljubom... dolocene stvari bi res lahko naredli boljse...

Gh0st ::

Baje bi moglo po izvirniku bit mal več romance, se pravi ko Amidala in Luke nardita otroka... tko eni pravijo.

drugače je film tehnično zelo dober, zgodba je zelo dobra, Amidala (Natalie Portman) je zelo lepa :8) ...

Sam neki mi ne gre u kabl... kje se zdej zgodba začne? nekje sem bral da je episode I samo predzgodba in da se zgodba začne šele v II delu...
Mi kdo plis razloži?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

andrej ::

kaj mislis, kje se zacne zgodba? Katera zgodba? a SW? Dobro vprasanje, ampak tukaj ni pravega odgovora. Mas recimo SW stripe, ki sezejo 4000 let pred 4. del SW. Tako da ne vem ce sploh lahko reces, da se zgodba nekje zacne...

d-mon ::

Joo, kako nagnusen film. Vceri sem ga gledal.

Komad napak.
Najprej naj omenim dolgovezenje scen. Recimo na zacetku preganjanje po mestu. Ja a je lahko scena se daljsa? Pa fora, k je Anakin kr enkrat vedu koga sledit :)
Film je spet ena cela politika. Aja, pa cel film temelji na nakljucjih.
Se ene par napak:
Una zival, k cakajo na usmrtitev popraska Amidalo in je krvava po hrbtu. Seveda pol ni vec.
En je ze omenil sceno, ko pade Amidala pol dol z avioncka, pa je cist OK.
Pa una z mat fora. K je mati 10 let cakala, da bo lahko sinu v rokah umrla.
Pa preden gre Anakin iskat mati, ko kaze senco na bajti. A je kdo pogledal naslednji kadr, kje je bila senca in kje je bila prej (stene, kjer je bila senca od prej sploh ni).
Pa recimo se eno. Ko Obi-Wanu ne dela long range oddajnik, pa se vsede v plovilce in ima del obleke zunaj, ker se ni dobro usedel. Naslednji kader je close up pol pa spet malo stran in valda obleka je zdej cool, ni vec zunaj.
Aja, pa v filmu je tolk oseb pa tolk politicnega dogajanja, da mi proti koncu ni blo nc vec jasn kaj se dogaja.

A je kdo opazil, da je tale George Lucas malo razocaran, ker ga ne marajo?
Npr, scena (z zvokom vred), ko gre Anakin po mati na tistmu motorcku - Koga spominja na Lord Of The Rings?
Koga spominja scena pri usmrtitvi Amidale, Anakina in Obi Wana v tistem ala rimskem koloseju. Koga spominja na Gladiatorja?

Mislim da je George Lucas bil jezen, ker mu niso dodelili rezije za tista dva filma in sedaj kaze da bi bil temu kos. Ampak jaz dvomim...
Ze glede zgoraj napisanega kiksa glede kontinuitete, dvomim, da ma tip 3 ciste. Vsaj dober crew naj si naredi. Se posebej naj zamenja tajnico rezije, k bi mogla gledat za kontinuiteto!


No ja...bom se se kaksne napake spomnil.

Nuff said...
[D-mon]

Binji ::

Jst sam ne vem kaj morjo vsak film tko skomercializirat da probajo dat notr kar si gledalci zelijo. Jebes kaj si gledalci zelijo, tipo nej nardi kar si je on zamislu, sej je sam tu nardilo iz 4., 5. in 6. dela uspesnico. Ze Episode 1 vem da je bil preprosto prevec nacickan in kicast namesto da bi bil preprosto preprost in strogo funkcionalen. Kje so umazane, zdelane celade iz 4. dela? So samo se plasci, cisti kot direkt iz cistilnice, na prasnem, blatnem planetu.
Jok brate, odpade
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

andrej ::

ma v vseh filmih mas take fore. Samo poglej Gladiatorja. Za muziko pa se ravno nebi strinjal, ker je ta ista kot pri vseh ostalih epizodah.

Tr0n ::

Ja, pa en majhen problemcek je tudi ta, da ljudje ogromno pricakujejo od teh filmov, ker imajo pac nek zelo visok kultni status.

Meni se je film kr dopado, razen mogoce par dolgoveznih scen, ki bi lahko bile krajse in nekatere, recimo yoda fight, ki bi lahko bile daljse, tako kot je ze nekdo prej napisal. Drugace pa "let the force be with you my fellow slo-techers!" :)

Aja pa Gandalf, ce se enkrat topic spremenis, bom Yodo poklical! :|

Jinxy ::

Kaj je z vami ljudje? Vsi vidite v filmu sano napake in stvari, ki vas motijo?! Zakaj potem hodite v kino??
Tako kot VSAK drug film tudi ta ni popoln, kljub temu pa je po mojem mnenju odličen film, definitivno pa precej boljši od Episode I.

Zakaj pa recimo nihče ne omenja napak v filmu Matrica, za katerega sem prepričan da boste vsi reki da je sploh in oh super film...napak v njemu kar mrgoli, pa tega nihče ne omenja, samo to da je film blazno v redu....c'mon! :(

Star Wars: Episode II je zame eden najboljših iz serije! Na film je treba gledati kot na celoto, ne pa da vas razne malenkosti tako motijo, da potem cel film samo o tem premišljujete

andrej ::

hehe, napacno si nas razumel. vecina nas je sw fanov in nam je episode 2 zelo vsec. Malo smo samo diskutirali o napakah, ki jih tak ma vsak film...:D

|might| ::

Jinxy je zlo prou povedu! Vsi iščete same napake in morte vedt da majo vsi filmi napake! Med prejšno trilogijo in ta novo trilogijo je med filmi zlo velka razlika! Zdej več ne morjo uporablat stare trike z plastiko pa to!!! To vse je preteklost zdej je prihodnost v računalniški grafiki.....!

Binji ::

Nej jo uporabljajo kukr cejo sam da jo uporabljajo lih prou.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

SI_J ::

Da ne bomo sam kritiziral...
Nisem vedel, da zna R2D2 leteti. Pa tako se je matral po stopnicah...
Yoda je pa itak zmagal. CAR! 8-)

Binji ::

No sm ga pogledal, moj komentar pa je da je fajn film, edino tisto s Padme ko pade je res cudno, pa se Yoda se v tistem spopadu mal prespretnu giblje glede na to kaksen je drugace. Pa se nobene razlage ne dobimo.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tito ::

No sej zdej me boste mel za kretena al pa še kej druzga sam zanima me kako se te vojna zvezd sploh sledijo? Kot jst vem je bla prva v 77ih in kr epizoda 5 ??? Kdaj pa so ble 1-4 pa nevem! Lepo bi blo, k mi bi kdo to mal razjasnil!

p.s. Ne hodim v videoteko, v kinu jih pa nisem gledal saj sem premlad! (poslužujem se divx@Osu ali DC++ :D )

Hvala!

andrej ::

prav si ugotovil. najprej so posneli in predvajali 4, 5 in 6 del. Potem so posneli 1 in 2 in 3 del. ;) TO pa baje zato, ker takrat ni blo tehnologije, s katero bi blo mozno narest vse specialne efekte, ki si jih je izmislo za 1, 2 in 3 del. Drugace pa zgodbe od SW sezejo 4000 let pred 4. delom.

PaJo ::

Hm...
Andrej se nisi malo zmotiv v casu? Namrec kako je lahko potem Luk Anekenov sin in se tako mlad? Malo si zajebal letnice, vsaj po moje;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tr0n ::

Kaj si ni Lucas kasneje izmislo prve tri?

Binji ::

PaJo: nope se ni zajebou. Filmi pa so seveda tam 30 let pred Episode 4, vendar je po moje mislu se stripe itd.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

andrej ::

tocno tako. Stripi sezejo najdlje, okrog 5000 let pred 4. delom. Knjige sezejo bistveno manj v "zgodovino". Za filme pa tak vemo:D

poglej tole zanimivo zgodbo.

TrOn: hmja, kaj ves. mogoce. mogoce je vedo zakaj se gre, ni pa se mel v glavi tocne zgodbe. sem nekje prebral da je sele pisal 1, 2 in 3 del, zato tudi ni blo knjig prej o tocno tej zgodbi.

andrej ::

aja:
1. del 32 let pred 4. delom: A new hope
2. del 22 let
3. del 20 let

PaJo ::

Hehe, no to sem misliv, cas med prvo in cetrto episodo mi je bil malo predolg 4000let:D
No kar se pa tice knjig, stripov in podobnega, pa vem da obsaja na tono materjala, ce le clovek uspe vse prebavit:)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

pa ce mas dinar seveda. Mas taksne tipe, ki kupijo isti izvod knjige vec krat samo zaradi tega, da majo vse primerke knjige z razlicnimi naslovnicami. Tak majo recimo par izvodov iste knjige, ki se razlikujejo samo v sliki na platnici:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Wars: Episode VII (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
664151415 (108148) D3m
»

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
828917 (4904) Brane22
»

StarWars kratka vsebina celotne trilogije?

Oddelek: Sedem umetnosti
81432 (1264) BigWhale

Več podobnih tem