» »

Tiha konfiguracija

Tiha konfiguracija

MTB ::

Sestavljam mašino, za katero je zaželeno, da je precej tiha. Prioriteta niso igre, čeprav je možno, da kdaj kaj odigram. Osnovne komponente so nekje okvirno znane, ne vem še za napajalnik in hlajenje za procesor, mogoče kakšne alternative pri disku in grafiki?
Trenutno pogledujem proti naslednji konfiguraciji:

plata: Asus P5Q deluxe
proc: Intel Pentium Core 2 Duo E8400
grafika: ASUS EN8600GT SILENT/2DHT
RAM 2*2 GB DDR2 1066
disk: Samsung F1 640GB
pekač: NEC AD-7203S
napajalnik: ?
hladilnik za proc: ?

Aja, pa pri predlogih prosim za komponentne, ki se jih da relativno lahko dobiti pri nas.
  • spremenil: MTB ()

fosil ::

Malo pobrskaj na teli strani. Imajo veliko uporabnih stvari za tišanje pcja.
Tako je!

ShARk63 ::

Napajalnik: Enermax MODU82+ 625W

Bellzmet ::

Zakaj pa 625W za takšen comp?

IVo ::

Shark63 ne pretiravat. 550W napajalc bi bil še premočan za tak računalnik. Pomoje bi tudi brez problema delal na 420W napajalcu.

Tomson ::

Zakaj? Ker je to trenutno najtišji napajalnik na trgu!

Review
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Steinkauz ::

In? Dandanes so skor vsi napajalci z vsaj 120mm ventom tihi. Jst mam lc 420w in je neslišen na 30 centi, ponavad je največji problem disk in pa grafa...

Bellzmet ::

Jaz imam LC 550W in imam škatlo pod mizo - se ga nič ne sliši. Pač odvisno koliko denarja dat. Tale predlagani stane 150 EUR8-O

kixs ::

Fantje, ce pri teh napajalcih ne slisite ventilatorja, potem ne pomeni, da je napajalnik (ventilator) tako tih. Ampak to, da imate cel sistem prehrupen :))

lp

ShARk63 ::

OK, sej ce je 150e prevec, obstajajo cenejsi modeli MODU82+ serije. Drugace pa lahko pogledas se kaksen Corsair HX 520W. Samo ne mi govorit o tihih LC napajalnikih ker je to za lase prvleceno. Kot je reku kixs79, cel sistem je prehrupen. :)

Bellzmet ::

@kixs97: grafično in matično imam pasivno hlajeno. Na procu je big thypoon, ki je neslišen (700 obratov), potem pa še 2x 12 cm venta na 1000 obratih (ali še manj, če je odprt samo Word in podobno). In ne - napajalnika se ne sliši.

lp

ShARk63 ::

Kaskno ohisje in disk imas?

kixs ::

@kixs97: grafično in matično imam pasivno hlajeno. Na procu je big thypoon, ki je neslišen (700 obratov), potem pa še 2x 12 cm venta na 1000 obratih (ali še manj, če je odprt samo Word in podobno). In ne - napajalnika se ne sliši.

lp


Imas kar dobro postimano - imam zelo podobno. Pa si ziher glede tistih 1000 obratov na 12cm ventih? Ker tak napajalnik sem tudi sam imel, pa vsekakor ni bil neslisen - ni bil tudi neki hrupen, ampak slisalo se ga je. Lahko probas tako, da med delovanjem ustavis ventilator.

Kot ze pred mano sprasuje, katero ohisje imas?

Je pa vse odvisno tudi od "background noise" in tudi lastne obcutljivosti.

Ce bos sel gledat na silentpcreview.com stran, bos videl, da ni ravno veliko tihih napajalnikov.

lp

Bellzmet ::

Disk je WD 500gb. Ohišje je Cooler Master, se mi zdi da Centurion (samo ene 3 leta star model). No sedaj če malo bolj poslušam in izklopim vse ventilatorje, se na 1,5-2m sliši samo disk. Je pa res, da imam comp pod mizo in je napajalnik sigurno ene 2m stran od ušes (sem kupil še podaljške za kable).

Tako da jaz še vedno trdim, da je tale LC zame čisto dovolj tih. Pa 12cm vente imam na cca. 900 obratov ne 700.

Skratka, disk je glasnejši od napajalnika.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Bellzmet ::

Je pa res, da celoten comp ni neslišen.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362990 (2053) Steinkauz
»

Silent Comp

Oddelek: Kaj kupiti
212612 (1950) knap
»

Tih in zmogljiv računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
142422 (2180) bate
»

Napajalnik fanless?

Oddelek: Kaj kupiti
191934 (1684) wooted
»

tih napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101272 (1123) SSH

Več podobnih tem