» »

Pomoč, pomoč, pomoč =(

Pomoč, pomoč, pomoč =(

WiLd_WiNd ::

Holla...

Ravno naročil nov p.c. in mi je ta stari p.c. ˝odpovedal˝. Ker je pa bil namenjen staršema, bi ga rad ponovno usposobil.

Baje da mu je pošlo nekaj med matično ploščo in/ali rami in/ali procesorjem. Nič ne morem potrditi, ker se ne spoznam dosti na šraufanje. =)

Slednje se je zgodilo, ko je moj vrli brat dal notri še 256 rama (baje jih je narobe obrnil ali pa je storil kako drugo neumnost, ki jo ni izdal... ne me vprašat, kako mu je uspelo, drugorazredni geek pač =( ...)

Ker je pc star (sempron, 256 mb rama (oz 512...), as rock matična), mi je bilo svetovano, da se ne splača popravljati posamezne kose ali jih menjavati posamično in da naj zamenjam kar vse troje.


Kolega mi je svetoval naj vržem stran procesor, matično in rame (brat je za to poskrbel), ter tako v računalniku ostane 160 gb sata diska (7200, 8mb), 500w napajalnik (2 leti star) in dvd ter dvd-rw, pa ohišje (chieftech dragoon, pografitirano =))..
Nato naj preostale kose doštukam mankajoče: kupim eno low budget matično, core duo procesor (ali amd, baje da je vseen za osnovno rabo) in nove rame (ter grafično če ni integrirana) in naj ga starši naprej uporabljajo.
Da naj kar kišto nesem na servis, pa da bodo tam doštukali... Da za 200€ dobita starša čisto zadosti za tisti word in excell.

Ampak sprašujem se ali ni nevarno da bodo nove komponente v nevarnosti zaradi starih, saj nisem 100% kaj je vzrok nedelovanja. Oziroma ali lahko poškodovan disk/napajalnik (ki je sicer vse skupaj prižgal in napajal z elektriko, tudi po bratovi ˝intervenciji˝), poškoduje nove komponente?...

Četudi bi se bil pripravljen odpovedati napajalniku, me matra predvsem disk, saj imam gor še vse podatke (ker sem dork, imam zadnji back-up od maja =( ...)

Upam da sem bil dovolj jasen?

Hvala za vso pomoč!

kmetek ::

za 240 maš cel nov PC...prodaj ostale komponente......

za disk, psu, pekač in ohišje boš dobil dobrih 60-70€.....skopiraš podatke na nov pc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri sestavi Zverine od računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8918128 (6930) overklocker
»

Prekratka žica na napajalniku???

Oddelek: Pomoč in nasveti
324619 (3671) kronos_10_
»

Pomoč pri sestavi računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
284507 (3437) future
»

težave z novim PC prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
262007 (1660) mjk
»

ali je možna okvara napajalnika zaradi napačno nameščenih ramov?

Oddelek: Strojna oprema
131404 (1001) Pyr0Beast

Več podobnih tem