» »

[težava] ganymede 822+ in ASUS RX3041

[težava] ganymede 822+ in ASUS RX3041

VanDyk ::

Lep pozdrav!

Po dolgem času se spet oglašam, ker sem mnenja, da mi boste tukaj najprej svetovali. Ko sem letos nadgradil svojo povezavo iz 1mbit na 4mbit so mi dostavili nov modem (Ganymede 822+) in od takrat naprej se me držijo same težave v navezi z routerjem. (Drugače internet deluje brezhibno - direkt modem -> računalnik)

Na modemu imam izklopljen DCHP server, ter autoconnect. Na routerju imam nastavljeno enako kot prej, tako da mi z uporabniškim imenom in geslom kliče modem. (pppoe connection) DCHP server seveda ON.

Težava je, da se modem in router nikakor nočeta sporazumeti. Zadeva je pri takšnih nastavitvah delovala kar nekaj časa, težave so se pojavile ob izpadu električne energije ali prekinitvi povezave. Takrat sem na vpostavitev povezave (modem - router) moral čakati kar nekaj časa. 6-8ur.

Včeraj sem prišel po 10 dneh z morja in po več kot 12 urah se še vedno ne razumeta, čeprav so nastavitve enake kot prej. Na SiOLu sem naletel na gluha ušesa, češ da oni niso odgovorni za dodatno strojno opremo - router.

Ima kdo slučajno kakšen predlog. Trenutno laufam tako, da imam na modemu nastavljen autoconnect in sem router uporabil kot switch. Še vedno pa bi hotel router (asus) uporabljati kot router, če ga že imam. :P


LP,

vandyk

Izi ::

Ganymede 822+ je modem in router v eni škatlici.
Dejansko je precej zmogljiv router, na katerega lahko priklopiš 4 računalnike, če se prav spomnim.
Ob Ganymede 822+ ne potrebuješ nobenega drugega routerja.
Njegov IP je 192.168.1.1 in na tem naslovu preko internet brskalnika nastaviš, da ti deluje kot router, ker v default nastavitvah deluje samo kot modem.
Zraven Ganymede 822+ si moral dobiti knjižico, ki si jo le preberi, nastavitev je precej in priporočam tudi uporabo vgrajenega požarnega zidu, ki je precej bolj zanesljiv kot tisti softwareski na računalniku.

VanDyk ::

Žal lahko do nastavitev dostopam samo kot user. (Jp SiOL)

Zdaj sem dejansko nastavil, da mi deluje kot router.

Avtomatski connect (pppoe) - vnesel sem username in password.
Nato sem omogočil DCHP server, več pravic pa nimam. Deluje pa zdaj mislim da podobno kot router.

Izi ::

Administratorsko geslo ni znano in ga niti ne potrebuješ.
Kot user lahko nastavljaš vse potrebno.
To kar si že naredil, potem lahko nastavljaš požarni zid, se pravi odpiraš in zapiraš porte za vsak priklopljeni računalnik posebej in pa za vsakega od tisti 4 vhodov zadaj lahko nastaviš kako naj se obnaša.
Če je priklopljen računalnik mora biti nastavljen kot "data" če se ne motim, ker tja notri se lahko vtika tudi televizija in telefon. Lahko pa vse 4 vhode nastaviš za računalnik, če nimaš televizije.

VanDyk ::

V bistvu imam na en port povezan router kot switch, tako da tako ali tako ni nič narobe. Se pa da nastaviti na data ja.

Čeprav me še zmeraj bega, zakaj ganymede 822+ nisem mogel nastaviti kot modem in obesiti gor router. :\

Pa dobro, v prvi vrsti mi je pomembno, da sem malce zaščiten. Vidim, da si napisal, da je kr OK router, torej ni panike. Samo, da so porti zaprti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VanDyk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226931 (6554) Lukael
»

Nastavitev routerja Linksys wrt54gl

Oddelek: Omrežja in internet
910735 (8853) Vsenafarbos
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169442 (9111) Hanzek
»

težava z linksys wrt54gl

Oddelek: Omrežja in internet
72162 (2029) logout
»

ADSL nastavitve za ganymede822+

Oddelek: Omrežja in internet
205875 (3896) Tilen

Več podobnih tem