» »

Kingston Data Traveler problem

Kingston Data Traveler problem

atair ::

Pozdravljeni.
Ko Kingstonov DataTraveler GB ključek vtaknem v USB, se pojavi sporočilo o napaki.
One of the USB devices attachedto this computer has malfunctioned, and Windows does not recognised it...
Poskusil sem inštalirati driverje za XP, pa sem našel le za win 98. Če pa hočem te inštalirati, pa mi javi, da ni potrebno.
Kaj storiti?
CS, Mitja

jan01 ::

Ne rabiš nobenih driverjev. Kakšen xp? sp3?
Usb klučki tudi crkavajo, testiraj na drugem računalniku.

Meizu ::

Da si sposodim temo, da ne odpiram nove brezveze.

Sicer nimam Kingstonov ključek ampak vseeno.

Danes sem torej naredil backupe svojih podatkov na USB ključ znamke A-data. K sm ga pozneje vtaknil nazaj v komp (ko sm formatnu sistem) mi je usb sicer prepoznalo, vendar podatkov gor več ni. Pravi mi, da je USB potrebno formatnit. OK, poskusim, kljub spoznanju da sem najverjetneje svoje podatke izgubil, ampak naletim na naslednji error - Formating has not succeded. In potem se format ne izvrši. Sedaj ga ne morem niti uporabljat niti ne morem dostopit do izgubljenih podatkov. Ko kliknem na properties od USB ključka naletim na naslednjo čudnjo stvar - Used space: 0 bytes in Free Space: 0 bytes o.O

Še ena stvar, ki je zelo verjetno pomembna - ključek sem ob formatu sistema pozabil sneti iz USB konektorja. Tako je bil skozi celoten format priključen v sistem. Je morda to krivo?

Pyr0Beast ::

Nop nebi smelo biti. Podatke dobiš nazaj z Get Data Back ..

Zna pa kakšen uporček ali kondenzator odleteti pri cenejših ključkih, ker je kvaliteta spajkanja porazna.
Sam sem tako rešil 64MB ključek (sicer bolj za zabavo, kot zares), ampak stvar še dandanes dela :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Aha. Ok, sam nisem toliko kvalificiran, da bi se s kondenzatorji ubadal, tko da bom delo prepustil komu drugemu če je res to problem. Sam če pa tko pogledaš, so pa tovrstni ključki (4gb je moj) že zelo poceni. Dvomim da se splača s tem ubadat sploh.

Bom pa poskusil s tistim programom. Upam da mi uspe ej...

Pyr0Beast ::

Če se gre za podatke je vedno vredno poizkusiti. :)
So pa res poceni tele stvarce danes. Samo ogibaj se Croshair Voyagerjev, ker so izjemno počasni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Hehe, hvala za nasvete.

Ma no sej nism mel nekih hudih podatkov gor, sam kr mam 1mbit linijo, pa mam gor nekatere datoteke s po 500 in več mb in veš da se mi ne da čakat toliko časa da mi vse to spet potegne dol ta počasen net... ;)

Pyr0Beast ::

Aja, za velike datoteke ta croshair ni tako počasen, samo za kaj manjšega od 10M ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ne bere USB ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
414475 (3508) DeeCoy
»

USB ključ - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
217028 (4265) deninho1989
»

USB kljuc

Oddelek: Kaj kupiti
172560 (1787) Pyr0Beast
»

Corsair Flash Voyager USB 2.0 Drive 16GB

Oddelek: Kaj kupiti
232873 (2444) DejaVu

Več podobnih tem