» »

crknil napajalnik za amino

crknil napajalnik za amino

seljo ::

Ob udaru strele mi je crknil napajalnik za amino (siol tv). Sem klical na telekom kjer so mi povedali da samega napajalnika na morem kupiti...Sedaj me pa zanima če mogoče kdo ve kje bi lahko kupil tak napajalik, mogoče kakšen univerzal ali kaj podobnega. Vsaka info bo dobrodošla.
specifikacije napajalnika: input:100-240v
50-60Hz 0.25a
output:5v 1.2A 6W spodaj pa še piše LPS (-)----(*----(+)
u zivotu sve se vraca sve se placa
  • spremenil: seljo ()

mte ::

Pomoje ga dobiš v vsakem merkurju ali čem podobnem... Važno je da je za 5V (tok/moč imajo verjetno vsi univerzalci večji), isti priključek in isto polariteto (slikica ki si jo narisal). Nesi starega s sabo v trgovino pa bo.
Sicer pa prej preišči stanovanje za kakšno starejšo napravo s podobnim napajalnikom, mogoče pa kaj najdeš...
lp

VolkD ::

Kakšen bi se še našel med kramo. S kje pa si? Če ni predaleč se lahko oglasiš pri meni (Divača).
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Pyr0Beast ::

Kakšen univerzalni bi najbrž zdržal. Samo najprej nastaviš na okoli 3.3V, če ni stabiliziran, kar znese okoli 5V pri nizkih obremenitvah :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

Nikar z nestabiliziranim usmernikom.

Naprave, ki majo 5V napajanje, ga imajo dostikrat zaradi tega ker se logiaka čipovja napaja direktno z napajalca, ta pa ne prenese velikih odstopanj.

Možno in verejtno je, da večina čiperaja itak dela na 3V in je na vhodu svitcher ampak jaz ne bi reskiral s tem.
BTW večinoma boš dobil tak napajalniček ob GSM aparatu ali kaj podobnega.

Skoči na bolšjak, tam je vedno kdo, ki ima polno škatlo starih napajalcev in izberi enega ali več kandidatov.

Rabiš ne tisti stari težki tip z železnim traflcem ampak modernejšo slick, lahko varianto s switcherjem, ki je tudi stabilizirana...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Ponavadi je teh 5V 'standariziranih' :)
Notri je en 'kup' switcherjev, katere itaq' ne briga napetost, za 3.3V linearce pa samo da je cca. 1V+ višja, cca 4.3 pa še nekaj rezerve pa si na 5V :D

Vsekakor pa to delaj samo, če je res potrebno, drugače nabavi nekaj stabiliziranega (hint - Komp ima 5VSB linijo).
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

O samogradnji 5V napajalnika, ki mora biti zanresljiv:

Odličen namig, ki ga je dal VolkD.
Nekoč je bil Slo-tech.

dolenska ::

ma če ga še nimaš ti lahko jaz enga dam. iz kje pa si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATX napajalnik- stabiliziran usmernik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
938244 (6581) h25
»

Preizkus napajalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
373527 (3123) Brane2
»

Chiftek 420W spreminjanje voltaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
806732 (5344) BigSexy
»

AT DC napajalnik za PC

Oddelek: Strojna oprema
161091 (961) wishmaster
»

Drag napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
171052 (799) Gejmer

Več podobnih tem