» »

Računalnik za 500 €

Računalnik za 500 €

Carmack ::

Skupaj sem sestavil mašinco za 500€.Brez monitorja,miške ter tipkovnice.
Konfiguracija:

Matična: ASUS P5K SE 76€
Procesor: Intel Core 2 Duo E4600 98€
Pomnilnik: Patriot (2x1GB)40€
Grafika: nVidia GeForce 8800GT 512MB 145€
Trdi disk: Western Digital Caviar Blue 320GB 60€
Napajalnik: LC Power LC6550GP 550W 40€
Ohišje: Spire FinIII 19€
Optična enota: NEC DVD/RW LabelFlash 24€
--------------------------------------------------
SKUPAJ: 502€

Sedaj pa me zanima kaj vi menite o tem sistemu.
Zaželjeni predlogi in pohvale!
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

mesoreznica ::

Zamenjaj 8800GT za HD4850. Ostalo ej OK če ne boš navijal veliko.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

dzinks63 ::

Ni slabo, toda vzami rajši procesor E7200, 2.53 GHz, 1066MHz, 3MB, BOX za 103€, pa še naviti se ga da ko keks.

bili_39 ::

Procesor kot ga je priporočil džinks in namesto 329 GB WDja vzemi 640 za 73€ (pri elektroniki).

Carmack ::

Em...računalnik ni zame,tip pa ni zahteven,navijalec sploh ne,sin bo verjetno igral igre,ciljal sem na to da bi bil kolikor toliko aktualen še nekaj časa.
Drugače pa hvala za hitre odgovore...
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Carmack ::

Hm,če vzamem ta procesor bi blo verjetno še rame dat hitrejše ane..
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

dzinks63 ::

Ni potrebno. Tisti patrioti so še predobri, saj so najbrž ddr2 800 (delajo bp do fsb 400 in še malo čez če je treba. Ta E7200 je 1066MHz, kar pomeni, da dela na fsb 266, tako da imaš lufta še pa še.

Vuli ::

Ti patrioti sploh niso slabi rami. Mam v predalu 2 modula po 1GB (moder hladilnik) delajo na CL4 do 900Mhz. Do 950 gredo z 2.3v, kar je več je pa malo čuden odziv. Rabijo pa privzeto 2.0V, na 1.8V ne delajo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

mesoreznica ::

Rabijo pa privzeto 2.0V, na 1.8V ne delajo.
Uporaben podatek.

@Carmack nujno menjaj grafo za HD4850. Se ti bo še najbolj poznalo od vseh sprememb.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Carmack ::

No,potem ramov ni treba menjati,na frekvenco se sami nastavijo al jih je treba malo ruknt v BIOS-u?
Potem samo grafična kartica...20€ dražja je od 8800GT.
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

mesoreznica ::

No,potem ramov ni treba menjati,na frekvenco se sami nastavijo al jih je treba malo ruknt v BIOS-u?
Potem samo grafična kartica...20€ dražja je od 8800GT.


9€ dražja in precej hitrejša HD4850

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Carmack ::

jaja....no sej ubistvu sem prelen da bi pogledal druge trgovine .... uglavnem to bi bilo na kratko to.
ju3 ko pridem z dela si bom bolj podrobno pogledal cene.

Hvala!!
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

BlackHole ::

Bom kar to temo uporabil. Kateri procesorji so zdaj bolj ugodni glede na cena/hitrost? Amd ali Intel. Vidim, da večina kupuje Intel. Kako pa je s pregrevanjem, oboji (istega ranga) enako?
LP Marko

Planetarium ::

AMD Phenom malo si preberi to temo ter preglej reviewe na googlu. Pač primerjaj procesorja ki ustrezata tvojemu budgetu iz obeh taborov. Mislim da bo tko najboljs ce noces brat samga kreganja. Gre pa moj glas defenitivno Intelu!

Zgodovina sprememb…

Ted ::

Inteli so sicer hitrejši, dobiš pa za isto ceno eno jedro več pri AMD-ju. Če rabiš več jeder (za igre sta načeloma dovolj 2 jedri) in nimaš dosti denarja pol je moj glas za AMD:) .
Mah...

BlackHole ::

Število jeder me ne zanima tako, kot sama končna hitrost oziroma uporabnost. Kaka igra bo že padla, drugače pa ne rabim nekih visokih zahtev. Pač, napočil je čas za nabavo novega računalnika.
LP Marko

Planetarium ::

kar bi sam popravil:

ASUS P5Q - 99€
Intel Core 2 Duo E7200 - 107€
Sapphire Radeon HD4850 512MB - 152€
SATA2 SAMSUNG 320GB 16MB - 47€

- matična niti ni tako pomembna lahko komot pustiš P5K ter s tem prišparaš okoli 20euričev
- procesor vidim da si našel 4600 za 98 kar se po mojem mnenju totalno ne splača saj dobiš za 10eurov dosti boljši proc
- grafična kartica je itak klasika, trenutno je brez veze kupovat kaj drugega
- disk si nekam drag našel zato sem ti nalimal ceno iz elektronike.

Če pustiš P5K na predračunu ter vzameš disk iz elektronike za to ceno si na 500 eurih, vendar pa je seveda pogoj da naštete komponente kupiš tam kar ti pa pomojem ni ravno OK.

Zgodovina sprememb…

Carmack ::

Če pustiš P5K na predračunu ter vzameš disk iz elektronike za to ceno si na 500 eurih, vendar pa je seveda pogoj da naštete komponente kupiš tam kar ti pa pomojem ni ravno OK.


??

Sej tu ni nekga predračuna,pač sem malo pogledal na mimovrste.com in nekako zbobnal skupaj nekaj vsaj približno dobrih komponent.
Zato sem se pa na vas obrnil=)
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Planetarium ::

mal sm se narobe izrazil, mišljenio je blo na temu "predracunu" ki si ga prlimav. Čist mimogrede poglej si malo cene na funtech.si ter elektronika.si ter jih primerjaj z mimovrste. Lahko pri marsikateri komponenti kr lepo prišparaš.

Carmack ::

No,sedaj me pa še zanima kako naložiš Win XP Pro SP2 na sata hdd.
gonilnikov namreč ne najdem na spletni strani asusa:S.
ali je možno da bi uporabil možnost da se disk "predstavi" kot IDE,potem ko bi naložil winse bi pa vrgu gor sata gonilnike in spremenu nazaj v SATA?
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

keitai ::

kako naložiš? tako kot vedno. Sata disk pač ne rabi gonilnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

mesoreznica ::

Tudi jaz že dolgo časa nisem rabil nobene diskete z SATA gonilniki. Nazadnje je to bilo kdaj? Nforce2?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Carmack ::

Disketa z gonilniki maybe?
na načinu sata mi winsi napišejo da nimam prikljopljenega diska.

LP
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Planetarium ::

Ponavadi je blo da si ob začetku instalacije pritisnu F8 če se ne motim ali nekaj takega ko te je opozorilo spodaj sa si instaliral raid pa sata kontrolerje. Sej pravim kakor se sponim zdej nevem kako je pa zihr ni tako ker večina novih PCjev nima disketnika. Nevem možno je da je kakšen tip autoruna na disku ali pa moraš zadevo urediti prek USB ključa. Malo pogooglaj pa boš kej najdu.

No Can Do ::

v BIOS-u daš na disable native SATA mode
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5Q-E ter E8200

Oddelek: Kaj kupiti
312409 (1434) Oktan
»

Računalnik do 550 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565624 (4386) mera
»

Nov PC za osnovnošolca:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564613 (3693) mesoreznica
»

Mnenje o Računalniko

Oddelek: Kaj kupiti
71044 (769) tilinho20
»

PC po komponentih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1137225 (5028) Gutjerez

Več podobnih tem