» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
493 / 507
»»

FlyingBee ::

Koliko ti pomeni, da se to izvede v 20 minutah namesto v 30?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

LuIK ::

Kam v kakovostnem rangu sodijo firme Transcend, Kingston, Intenso, Patriot, Lexar? Kaj od tega je ok oz. vsaj solidno?

Predvidevam, da to ni rang Samsung/Crucial, vendar iščem nekaj manjše kapacitete za zmontirat v ohišje. Gre za prenos manjših datotek, a večjega števila (zato ne želim, da se mi potem kaže napaka: datoteka je poškodovana - ker copy-paste ni uspel ipd.).

hvala!

darkolord ::

To so vse generiki. Proizvajalce flash pomnilnika in SSD kontrolerjev lahko prešteješ na prste ene roke, vsi omenjeni imajo pa samo eno izmed kombinacij tega. Samsung je edini, ki uporablja svoj pomnilnik in svoj kontroler.

Katerikoli 3D TLC z DRAM naštetih proizvajalcev bo OK. Če je predrago, 3D TLC brez DRAM. Če je predrago pa pač QLC.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

FlyingBee je izjavil:

Koliko ti pomeni, da se to izvede v 20 minutah namesto v 30?


Nič, saj zato se tudi ne sekiram. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

Če tedensko kopiraš 150 GB podatkov, bi jaz definitivno gledal nekaj boljšega. Če ne zaradi drugega tudi zaradi količine zapisanih podatkov. Samo teh 150 GB je namreč povprečno 20 GB na dan, mislim pa da je bilo svoje čase rečeno, da zahteven uporabnik naredi 10 GB zapisov dnevno. Kaj veliko se ta cifra pomojem ni spremenila.

Tiste številke v Magicianu verjetno ne lažejo, ampak pokažejo cache. Tako da je za povprečnega uporabnika tudi QVO povsem dovolj. Zatakne se pri malo resnejših workloadih.

sbawe64 ::

Kateri sata ssd (kapaciteta 240 / 260 gb, velikost 2.5") je sedaj bestbuy ?
SLC še dajejo notri ?


Kupil bi na MV https://www.mimovrste.com/ssd-diski?o=_... .

Z intenso 256 gb (kupljen par let nazaj) imam dobre izkušnje.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

hojnikb ::

SLC že lep čas ni več v uporabi, še MLC ni skoraj nikjer
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Bx500 je povsem ok
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Han ::

Če bo SSD bolj obremenjen, je boljša izbira MX500.

scipascapa ::

razlika med BX in MX je nekje 10-15% in 2 leta extra garancije ter seveda boljši performance.

darkolord ::

Pri sekvenčnih prenosih - ko se SLC cache nafila - je MX 2x hitrejši.

Res je no brainer, MX je PRECEJ boljši.

sbawe64 ::

Glede na ta ruski test https://www.techpowerup.com/forums/thre...
bo najverjetneje prišel Samsung SSD 860 EVO 250GB.
2020 is new 1984
Corona World order

BorutK-73 ::

Najboljši SSD je še vedno samsung, ampak je pa zato tudi dražji.

12bot34 ::



Zanima me, ko kloniram iz 250GB ssd na 1TB ssd celotni disk, ali lahko zmanjšam ti dve označeni particiji na tako velikost kot jo imata na originalnem disku, saj sta trenutno 4krat večji?

PrimozR ::

Kaj pa če uporabiš copy without resizing in potem na koncu narediš resize?

Kaj pa imaš na zadnji particiji? Recovery?

12bot34 ::



Tole so vse particije na trenutnem ssdju. Kako pa se praviloma clone dela? Če dam copy without resizing dobim unallocated space. Verjetno ga moram potem v disk managerju samo allocatat c particiji?

PrimozR ::

Ja, to je standarden postopek, ampak se pri tebi lahko zatakne, ker imaš na koncu recovery particijo. Ne vem, če boš lahko dodal tisti plac C-ju in premaknil recovery particijo na konec z Windows orodji... Nisem pa na tekočem z orodji, če kaj zna to narediti bolje.

A lahko kopiraš particijo po particijo?

sbawe64 ::

12bot34 je izjavil:



Zanima me, ko kloniram iz 250GB ssd na 1TB ssd celotni disk, ali lahko zmanjšam ti dve označeni particiji na tako velikost kot jo imata na originalnem disku, saj sta trenutno 4krat večji?

Seveda.
2020 is new 1984
Corona World order

12bot34 ::



S free clone softwareom mi sploh ni pustilo izbrati opcije za resizanje. Trenutno imam unallocated space, probam z disk managerjem particiji d allocatat prostor in dobim tole sporočilo.

Kako naj zdaj razširim d particijo?

beta1 ::

Ja, čist prav ti je napisalo. Poglej 800MB particijo imaš vmes OS D: in Unallocated. Kak naj razširi, če ima vmes particijo.

Particijo moraš premakniti čisto na desno.

Google ti bo prijatelj. LP
Huawei LTE CPE master.

MrStein ::

easeus partition manager , recimo
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

Če bi naredil fresh install takoj, bi bil že zdavnaj gotov.
Ne me narobe razumeti, sem za kloniranje diskov, ampak po mojih izkušnjah se je pokazalo za izgubo časa. Fresh install imaš v 10 minutah, potem pa še kakšno uro da vse ostalo inštaliraš.

12bot34 ::

Zakaj bi bilo kloniranje izguba časa? Sej enkrat ko veš postopek, gre to zelo hitro. Po kloniranju samo premaknes tisto particijo, ki ti je vmes med unallocated space in c particijo in v disk managerju potem brez problema razširiš c particijo. Postopek ti ne vzame več kot 5 min dela.

PrimozR ::

BorutK-73 je izjavil:

Če bi naredil fresh install takoj, bi bil že zdavnaj gotov.
Ne me narobe razumeti, sem za kloniranje diskov, ampak po mojih izkušnjah se je pokazalo za izgubo časa. Fresh install imaš v 10 minutah, potem pa še kakšno uro da vse ostalo inštaliraš.

Fresh install delaš, ko je računalnik nov. Oz. če se ti iz nekega razloga tako daleč sesuje OS. Windows 7 in naprej se po mojih izkušnjah ne, prej zamenjaš HW kot potrebuješ fresh install.

Kloniranje je še kako smiselno, ker ti vzame X minut za klon in to je to, delaš naprej kot da se ni nič zgodilo. Iz istega razloga si delam tedensko backup sistemske slike na NAS, da v primeru odpovedi SSD-ja zamenjam HW, restoram image in delam naprej kot da se ni nič zgodilo.

Ni pogojev, da bom porabljal čas, da si nazaj nastavim vse, kar sem nastavil, ker DEFINITIVNO to ni ena ura. Bolj par dni, da pofočkaš vse detajle. Not fucking worth it.

BorutK-73 ::

Tudi sam si delam backup z Acronisom.;)
Problemi so ko bi rad migriral na nov večji disk in se particije potem ne ujemajo.

gddr85 ::

kako ne ujemajo? nardiš klon os/boot particije na nov večji disk in furaš naprej, potem pa po želji razporediš preostali plac

bili_39a ::

Sam delam z Macrium reflect. Pa ne kloniram, ampak v primeru selitve sistema naredim restore particij iz backupa.

Torej narediš sliko diska (itak rabiš backup), bootaš iz zagonskega USB ključka, ki ga tudi narediš v Macriumu, in narediš restore particij, ki jih želiš. Velikosti particij prilagodiš po izbiri.
Na koncu izbereš naj popravi zagonsko particijo (da pravilno vključi nov sistem) in končano.

mtosev ::

970 evo plus 500gb 102.90eur https://www.mimovrste.com/ssd-diski/sam...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NejcSSD ::

To je pa slaba cena. Na amazonu je bil 124.90 1TB


https://edigital.si/ssd-pogoni/samsung-...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

mtosev ::

Tvoj link je sata drive, moj link na mimovrste je nvme.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NejcSSD ::

Ni res, napaka je pri opisu. Gre za isti disk.

Vmesnik
M.2 PCIe
Hitrost branja
3500 MB/sec
Hitrost zapisovanja
3200 MB/sec
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

mtosev ::

Ja njihov problem, da piše napačno. Še 7eur poštnine pa je skoraj isto.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

Ja njihov problem, da piše napačno. Še 7eur poštnine pa je skoraj isto.

V bistvu tvoj, da se tega oklepaš, ko pa je linkal povsem enak model SSD-ja...

Kdaj je bil 125EUR Plus model na Amazonu? Sem ravno včeraj gledal pa je bil mislim da ~140 al 150 EUR, danes ga sploh ni več (oz. je pri 3rd party 170+ EUR), je pa navaden non-Plus danes cenejši, vsega 114 EUR. 1 TB seveda. Nekih hudih razlik med modeloma ni, Plus ima novejši (96-layer) NAND, načeloma je piko hitrejši, ampak ni to nekaj, kar se bo v praksi občutilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mtosev ::

Pogledam sem naslov in je pisalo sata. Ce je vido, da piše napacno bi lahko reko. Jaz sem samo naslov pogledal. Pac ne preverjam vsako stvar. Pri mimovrste je pisalo pravilno. Jaz za dobrih 12eur razlike ne bi narocal in cakal, da pride iz madzarske. Je pa ta trgovina okay, ker pri njih ze kupoval. Ps vidim, da je pri mimovrste 5let garancije vs 3leta.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

NejcSSD ::

PrimozR je izjavil:

mtosev je izjavil:

Ja njihov problem, da piše napačno. Še 7eur poštnine pa je skoraj isto.

V bistvu tvoj, da se tega oklepaš, ko pa je linkal povsem enak model SSD-ja...

Kdaj je bil 125EUR Plus model na Amazonu? Sem ravno včeraj gledal pa je bil mislim da ~140 al 150 EUR, danes ga sploh ni več (oz. je pri 3rd party 170+ EUR), je pa navaden non-Plus danes cenejši, vsega 114 EUR. 1 TB seveda. Nekih hudih razlik med modeloma ni, Plus ima novejši (96-layer) NAND, načeloma je piko hitrejši, ampak ni to nekaj, kar se bo v praksi občutilo.


Ravno pred kratkim, objavili smo po temah,kjer se objavlja dobre cene. Jaz sem ga vzel.

https://imgur.com/a/djosAte
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Han ::

Funtech ima 500GB 970 EVO Plus na zalogi več kot 13 eur ceneje kot NATEG odlična cena v DOLGAvrsta.

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

TOP ::

Ma kakih 500gb,sedaj se gleda 1TB.Od WD dobiš 1TB.za tak denar,res je da ni Samsung sam v hitrosti nobene razlike.

PrimozR ::

Kakovost krmilnika in pomnilnika? Zaradi tega je Samsung safe opcija...

urkrajnc ::

Vem da se gre tukaj za sistemske diske ampak vseeno. Kaj priporočate za prenosni disk? Rajši še navaden disk ali ssd? Kateri model.. Hvala

hojnikb ::

navadn disk
#brezpodpisa

Han ::

Če bo pogosto v uporabi, definitivno SSD. Bolj praktičen je M.2 v majhnem ploščatem ohišju, npr. Crucial MX500 + Transcend TS-CM80S.

yoco ::

Danes dobim now pc, in bom vstavil svoj 250gb ssd, ki ga imam v trenutnem pcju, za inštalacijo windows 10. Zanima, a je bolje, da ssd preden ga vstavim formatiram a je vseeno?

darkolord ::

Ni ga treba formatirat.

Han ::

Seveda je bolje, da na nowem PC namestiš sistem na prazen SSD.

modelno1 ::

V vsakem primeru ne pozabi na backup.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

PrimozR ::

Načeloma tudi premaknjena inštalacija funkcionira, sploh če je hardware podoben (ista znamka CPU-ja, grafične, itd.), to sicer bolje dela na desktopih, na laptopih se lahko zatakne precej več, ampak ja, fresh install je boljša opcija.

hojnikb ::

če je win10, marsikaj prebavi, dokler uefi/mbr in ahci/ide/nvme štima
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Probaš če gre, itak ti bo win update naložil driverje in programe.
Še vedno ti ostane format in fresh install če ne uspe.

5pellfire ::

Kateri M.2 NMVe SSD (500 GB) bi priporočili za OS + gaming.

Kandidati so:

Samsung 980 500GB
Samsung 970 Evo Plus 500GB
Sabrent Rocket 512GB
ADATA XPG SX8200 Pro 512GB

Plata bo B560 Pro4/pa Steel Legend

darkolord ::

970 EVO Plus

980 je počasnejši, pri SX8200 menjajo komponente (niso več iste kot pri vseh dobrih reviewih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
««
493 / 507
»»