» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
478 / 506
»»

scipascapa ::

mtosev: a zato, da imaš "večjega"? tale ADATA SX8200 PRO je BEST BUY.

jest10 ::

Zato, ker lahko. Ti pa ne moreš

klinker ::

Mtosev menja kisto na 10 let in takrat pac kupi top.
Nic narobe in ga ne rabi simfat.

scipascapa ::

jesto: jaz tudi lahko in kaj zdaj?
klinker: ne šinfam ga. Naj da še 50e napitnine če hoče.
Naj uživa, samo potem naj nas neha spraševati, če se je že vnaprej odločil.

jest10 ::

Jaz nič ne vidim, da se je že odločil. Zanima ga če je xyz še najboljši ali ne.

Dr_M ::

Go optane or go home. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

scipascapa ::

What if he's already home? ;)

hojnikb ::

Dr_M je izjavil:

Go optane or go home. :))

tocno tko. ce hoces met internet tocke, kupis optane.
ce rabis pa nekaj za internete, bo pa random sata ssd preko zadost.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Ce ze nekdo kupuje najdrazji 970 pro, je vseen k, ce se se mal stegne za optane. Drugac pa je dovolj kvalitetne alternative, da ne rabis prodat ledvice.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dominuspro ::

Dr_M je izjavil:

Ce ze nekdo kupuje najdrazji 970 pro, je vseen k, ce se se mal stegne za optane. Drugac pa je dovolj kvalitetne alternative, da ne rabis prodat ledvice.


Ni ravno isti k., če stane 4x toliko. 140€ vs 500+€.

MrStein ::

Info glede MX500: trimani sektorjo vračajo neki random data, kar zna biti nadležno pri image backupu
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

klinker je izjavil:

Mtosev menja kisto na 10 let in takrat pac kupi top.
Nic narobe in ga ne rabi simfat.
ja. res bom počasi nabavil nov komp. pred devetimi leti sn takrat dal 195eur za x25-m g2 80gb. kar je bilo takrat kr dosti denarja. mislim, da večina ljudi leta 2010 ni imela ssdja v kišti in mi ni niti malo žal. nikoli imel kakršnih koli problemov s tem ssdjem. v tem laptopu kateri je v podpisu pa imam 256gb samsung pm871. tedaj si namerno nisem želel nvme, ker če bi rabil kaj kopirati ga ne bi imel kam priklopiti in tudi prenosnik z nvme bi bil dražji. no zdaj smo leta 2019 in mislim, da je ok čas za nvme. samsunga sem omenil, ker so kao najbolj zanesljivi. želim nekaj kaj bom not dal in vedo, da bo vse okay brez razmišljanja. itak bom imel komp za več let in mislim, da je boljše vzeti nvme kot sata ssd. no mislim, da sem razložil kaj mislim in v katero smer razmišljam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FlyingBee ::

Potem nvme s čim daljšo garancijo, pa je stvar rešena.

jelso ::

Zdravo, Kateri NVMe SSD 1TB bi bil najboljši glede na ceno. In ali se splača počakat na božične praznike za nakup?
IntelŸ E8200,Asus P5K Pro,8GB DDR2, Ati Radeon 4870

FlyingBee ::

Po ocenah sodeč je to adata sx8200 Pro, seveda ni edini, treba si je več review testov pogledat in kako se cene gibljejo, kjer misliš kupiti. Mogoče bo ta petek 29. zaradi black friday ali pa do konca leta še kakšna akcija, v vsakem primeru pa moraš že zdaj spremljati cene točno določenim modelom, da veš ali ni nateg znižana cena v petek.

Dr_M ::

SX8200 Pro 1TB je spet GBP99.96 na ang amazonu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kurzweil ::

Kateri M.2 SSD vzeti do 150€ ?
Matična je ASUS Primer B350-PLUS
Pa, da bi bil 1TB

Hvala za namige in predvsem, kje je trenutno najceneje.

scipascapa ::

Pomoje smo 2-3x napisali:

AMAZON UK -> ADATA SX8200 PRO 1TB

100 funtov + ptt.

Kurzweil ::

scipascapa je izjavil:

Pomoje smo 2-3x napisali:

AMAZON UK -> ADATA SX8200 PRO 1TB

100 funtov + ptt.


Hvala, to sem zasledil, ampak me je bolj zanimalo glede kompatibilnosti, ampak sem tudi to preveril in je kul. Je tole cca 50€ ceneje kot pri nas, tako da bom kar tole vzel, edino z garancijo nimam pojma kako je?!

scipascapa ::

mednarodna, amazon, don't worry.

scipascapa ::

rook ::

https://www.unieuro.it/online/SSD/860-E...
Kaj to je isti kot ta iz Amazona?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rook ()

scipascapa ::

da

Kurzweil ::

V glavnem, pravite, da je trenutno najboljše vzet ta ADATA XPG SX8200 Pro 1TB M.2 Gaming Solid State Drive (SSD) iz Amazona ?

scipascapa ::

JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Kurzweil ::

scipascapa je izjavil:

JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


:)) Sorry, se nisem mogu upret... sem naročil zadevo že včeraj... :D Sorry, ker sem se te privoščil... in pa hvala za odgovor, za to pa sem hvaležen... sem pa dejansko vprašal samo zato, ker so te dni začele trgovine s popusti in če je kdo kje zasledil kaj boljšega, ker se lahko cene dnevno spremenijo,... namreč marsikje, kjer sem gledal imajo že zdej black week in so enkrat že zaloge spraznili, da bo potem še za black friday in cyber monday... pa ne bomo šli v podrobnosti, si nas tu verjetno večina deli isto mnenje...

scipascapa ::

dvomim, da bo kaj boljšega te dni.....to je cena v nulo.

kuglvinkl ::

Kurzweil je izjavil:

scipascapa je izjavil:

JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


:)) Sorry, se nisem mogu upret... sem naročil zadevo že včeraj... :D Sorry, ker sem se te privoščil... in pa hvala za odgovor, za to pa sem hvaležen... sem pa dejansko vprašal samo zato, ker so te dni začele trgovine s popusti in če je kdo kje zasledil kaj boljšega, ker se lahko cene dnevno spremenijo,... namreč marsikje, kjer sem gledal imajo že zdej black week in so enkrat že zaloge spraznili, da bo potem še za black friday in cyber monday... pa ne bomo šli v podrobnosti, si nas tu verjetno večina deli isto mnenje...


Kolk je to v EUR, skupaj s shipingom?
Your focus determines your reallity

scipascapa ::

120 nekje?

Kurzweil ::

Ja, tam nekje 120-125, v vsakem primeru pa je to 60€ ceneje, kot pri nas... pa da vidimo, če se bo spet zgodilo, kot se je že parkrat, da sem iz drugega konca EU dobil paket prej, kot pri nas, pa tudi če so imeli napisano rok dobave 1-3 dni :))

scipascapa ::

da te potolažim, naročil 20.11 pa še nisem dobil, poslano preko DHL....moral bi danes, pa nisem.

Kurzweil ::

scipascapa je izjavil:

da te potolažim, naročil 20.11 pa še nisem dobil, poslano preko DHL....moral bi danes, pa nisem.


Ta druga varjanta je tudi vredu... tisto, ko že pozabiš, da si naročil in te potem preseneti :) Priznam pa, da nisem prečekiral kako je z garancijo in v primeru če pošljem tja, če krijejo poštnino vsaj v en konec...

scipascapa ::

hojnikb ::

#brezpodpisa

FlyingBee ::

Zakaj? Ocenjen je dobro, to ni Burst.

tikitoki ::

Za to ceno dobis ze Crucila MX500 1 Tb v akciji.

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

Zakaj? Ocenjen je dobro, to ni Burst.

Težko jemleš resno firmo, ki ob faliranem izdelku odstrane vse sledi (info page, firmware downloadi, formuske diskusije)...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

scipascapa ::

tikitoki je izjavil:

Za to ceno dobis ze Crucila MX500 1 Tb v akciji.


imam 80€ na standby, samo še linke rabimo :)

DePalmo ::

Tudi mene zanima kje bi lahko dobil MX500 1TB za okoli 90 EUR, ga takoj vzamem. Čakam na BF ponudbo in imam naštimana opozorila če doseže tako ceno, ampak ker vem kako je s temi popusti, verjetno nebo nič.

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Amazon je imel precej znizane. Preveri.

dronyx ::

Bom izkoristil kar tole temo za vprašanje. Zanima me kakšne so prednosti oziroma verjetno slabosti SSD priklopljenega prek USB 3.0 glede na eSata? Hitrost USB 3.0 je nekaj nižja, samo še vedno precej hitreje od klasičnega HDD. To sicer ne bi bil sistemski disk, ampak bi gor dal kakšne igre da se hitreje zaženejo.

Han ::

Odvisno od USB (kontrolerja na obeh straneh kabla) in SSD.

USB 3.0 = USB 3.1 Gen1 = ~ 450 MB/s

USB 3.1 Gen2 = ~ 900 MB/s

dronyx ::

Jaz imam sicer starejšo matično ploščo ki ima samo USB 3.0. Recimo zunanji SSD Samsung T5 ima hitrost branja in pisanja čez 500 MBs, torej tu je potem ozko grlo USB 3.0, ampak ne bistveno. To je še vedno cca. 5 krat hitreje od HDD.

scipascapa ::

evo še vedno nisem dobil diska.

Han ::

Kot rečeno je hitrost odvisna tudi od samega USB kontrolerja na plati ali PCIe kartici in SSD ohišju. Če je star ali slab, bodo hitrosti proti 250 MB/s.

MrStein ::

Sicer pri SSD ni toliko pomemben sekvenčni prenos, ampak naključen. In ta zna trpeti pri neoptimalnem USB.

Poglej kaki test.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Kurzweil ::

Evo če koga zanima... ta ADATA 1GB m.2 disk iz UK Amazona... ko pretvoriš v € in dodaš vse poleg, je cena 133€, kar je še vseeno cca 50€ ceneje, kot pri nas.

FlyingBee ::

In za eno poštnino ceneje kot, da iz DE naročiš. Koliko časa potuje iz UK?

Kurzweil ::

FlyingBee je izjavil:

In za eno poštnino ceneje kot, da iz DE naročiš. Koliko časa potuje iz UK?


Sem zdejle pogledal, naj bi dobil že ta petek... naročil pa sam v ponedeljek zvečer
««
478 / 506
»»