» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
447 / 506
»»

robida ::

Pozdravljeni,
sem v dilemi kaj izbrati za zunanji SSD disk na Imac-u (USB-C [3.1 Gen2] priključek oz. Thenderbolt 3).
Kolebam med naslednjimi različicami:
ENAA=> zunanje ohišje: LCPOWER LC-25U3-C1 USB3.1 Type-C za disk 6,35cm (2,5") črno zunanje ohišje (15 EUR) + SSD: Samsung MZ-75E250B/EU 850 EVO 250GB 2.5" SATA3 V-NAND TLC (98 EUR) = (skupaj 113 EUR)
ali
Funtech => SSD 250GB Samsung SSD T5 USB3.1 zunanji MU-PA250B/EU (142 EUR).
Kaj mi priporočate? Lahko tudi kaj tretjega ;-)

gansta ::

Ven je prisel novi Samsung evo 860 serija, ce ima kdo kake veze za dobavo po solidni ceni prosim na zasebno (500gb bi vzel).

Predator X ::

gansta je izjavil:

Ven je prisel novi Samsung evo 860 serija, ce ima kdo kake veze za dobavo po solidni ceni prosim na zasebno (500gb bi vzel).


vzam 850 EVO za 150€, nemčija se dobi za 135€ + poštnina.

tikitoki ::

Predator X je izjavil:

gansta je izjavil:

Ven je prisel novi Samsung evo 860 serija, ce ima kdo kake veze za dobavo po solidni ceni prosim na zasebno (500gb bi vzel).


vzam 850 EVO za 150€, nemčija se dobi za 135€ + poštnina.


Zakaj ne MX500, ki je se cenejsi?

gansta ::

Amm mx500 je pocasnejsi od 860: https://www.pcgamesn.com/samsung-860-ev...

Vprasanje kako je pa z vzdrzljivostjo mx500 napram 860

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

avtek ::

Oj.

V hp probook 4740s bi vstavil SSD za nekje 100€. Je Samsung EVO 850 250gb na mestu, ali priporocate kaj drugega?

Nekaksen pogoj mi je, da bi dobil zadevo cimprej...tako da slovenske trgovine...

Za obstojec HDD pa bi kupil ohisje da bi deloval kot zunanjo, saj nocem zajebat cdroma, ker se potrebuje... Kaksna mnenja in predlogi za normalen denar?

Hvala

ST-777 ::

avtek je izjavil:

V hp probook 4740s bi vstavil SSD za nekje 100€. Je Samsung EVO 850 250gb na mestu...
Samsung EVO 850 250gb za 95,44 € je v redu cena, če kupiš pri nas.
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

tikitoki ::

gansta je izjavil:

Amm mx500 je pocasnejsi od 860: https://www.pcgamesn.com/samsung-860-ev...

Vprasanje kako je pa z vzdrzljivostjo mx500 napram 860


On je svetoval Samsung 850 evo.

avtek ::

ST-777 je izjavil:

avtek je izjavil:

V hp probook 4740s bi vstavil SSD za nekje 100€. Je Samsung EVO 850 250gb na mestu...
Samsung EVO 850 250gb za 95,44 € je v redu cena, če kupiš pri nas.
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...


Hvala!

Sem pa videl, da imajo v BB tudi na 100€, pa lahko že danes prevzamem.
Hvala še enkrat! :)

Ahim ::

avtek je izjavil:

Sem pa videl, da imajo v BB tudi na 100€, pa lahko že danes prevzamem.
Hvala še enkrat! :)

Preden gres na pot preveri ali zadevo dejansko imajo za prodajo.

Pred kratkim sem sel v BB BTC (tisti veliki blizu trznice), ker mi je crknil DVD rekorder, zato sem hotel nabaviti novega. Od tistih vgradnih, katere so imeli v skladiscu, so bili menda vsi "rezervirani" (prodajalec je uporabil dva ali tri razlicne izraze za to, menda je imel priblizno pet kosov), tako da sem naslednji dan veeno bil primoran narociti drugje v Lj. in pocakati se na naslednji dan na prevzem ...

PrimozR ::

Kakšni so potem postopki za poskušanje oživljanja SSD-ja?

Na M500 SMART pravi Total Count of Error bits from flash da je 18, Erase Failure Block Count pa 16. Prej se je zadeva še nekako bootala (preverjal sem z Ultimate Boot CD, pa čekiranje volumna ni dalo napak, razen podatkov v SMART-u), zdaj pa ga BIOS vidi, ampak se kontroler (AHCI BIOS) ne inicializira več, če je SSD priklopljen. Če je priklopljen samo klasični disk je pa OK.

Gre za 3,5 leta star SSD, ki je prve errorje začel kazati (AHCI BIOS je vrgel "SMART ERRORS") pri zagonu naslednje jutro po tem, ko sem skonfiguriral nov sistem :). Kasneje sem ga sicer še parkrat zbudil, nazadnje včeraj (v nameščen Windows), zdaj, po tem ko sem na SSD uspešno skopiral frišno inštalacijo Win10, pa tema.

V vsakem primeru, tudi če g auživim, verjetno je zadeva FUBAR-ed? Zanima me predvsem da vem kaj narediti s kišto, jo prodajati ali celotno vreči na odpad (Q6600, 4x2GB RAMa, 6850, Cooler Master 500 W, Thermaltake Armor Jr., načeloma pa še M500 256 GB in WD 640 GB, oba že bolj uboga, tudi WD kaže ene pre-failure SMART errorje, glede na starost nič presenetljivega).

darkolord ::

Lahko poskusiš:
- priklop v IDE načinu v BIOSu
- priklop med delovanjem
- priklop na USB

Če ti ga prepozna, je edino, kar lahko probaš, firmware upgrade (to si verjetno že naredil?) in secure erase. Če je z njim sicer karkoli res narobe, je sicer malo (nič) verjetno, da se da popraviti.

hojnikb ::

vejretno je sel v self distruct mode, ker so najbrz celice iztrosene. Ista zgodba z intli.
#brezpodpisa

PrimozR ::

Pa ne more bit iztrošen po treh letih pa pol no :D

hojnikb ::

lahko, ce si veliko pisal po njem ;)

je ze dost, da pokuris vse spare sektorje, pa je konc z njim
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

Ne vidim situacije, v kateri bi veliko pisal po njem, ravno to je catch ;)

hojnikb ::

mas sploh podatek, koliko se je pisal po njem ? vcasih lahko kake cist banalne zadeve grozno velik pisejo (recimo google earth)
#brezpodpisa

PrimozR ::

Pogledam popodlen, sem ga včeraj zvečer priklopil pri prižgani kišti pa se je zadeva zbudila. Tudi AHCI se zbudi s priklopljenim SSD-jem.

PrimozR ::

Evo, sestavil vse skupaj in se končno priklopil tudi na mrežo s staro kišto. Tista 16 in 18 sta manj kritična, ko SMART odpreš s Crucialovim Storage Executivom - 18 je % izrabljenosti, 16 pa je 16 eventov reallocationa. App pravi, da je s pogonom vse OK (glede na SMART). Sanitize (secure erase) sem že opravil, mislim da ni bilo nekih sprememb.



Zdajle updejtam še firmware, potem pa na SSD naložim Windows, sledi pa baraža stress testov (Furmark, Intel Burn Test med šihtom), ima še kdo kak drug predlog?

Aja, drive details pravi, da je bilo zapisanih 32 TB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

EDIT2 na zgornji post: Reallocated event count po updejtu FW-ja pravi 0.

darkolord ::

Version MU05 includes the following changes:

Improved Drive latency performance in applications with SMART polling
Improved Compatibility with 3rd party encryption management software
Corrected Reporting of SMART attribute 196 and 183
Increased thermal throttling response on 960GB Capacity for greater reliability
Corrected Upgrade issues experienced on MU03 by some customers
Numerous Bug fixes and stability improvements

stara mama ::

Zdravo!
Kaj priporočate za domačo kišto nižji rang in 128gb (tam do 90EUR)?
Naj bo zadeva kolikor tolikor zanesljiva, Force 3 je zdaj crknil.
Samsunga s to kapaciteto nikjer ne najdem.
Po možnosti, da lahko grem že jutri v katero celjsko trgovino po njega.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Na zalogi: https://www.bigbang.si/trdi-diski/ssd-k...
Drugače je ta boljši, če ga najdeš kje: https://www.bigbang.si/trdi-diski/ssd-m...
Al pa da se stegneš za 250gb samsung pa maš mir za 5 let (lahko ponucaš za naslednji komp): https://www.bigbang.si/trdi-diski/evo-8...

Han ::

Do 90 eur se ti splača počakat na 250GB Crucial MX500.

ST-777 ::

stara mama je izjavil:

Kaj priporočate za domačo kišto nižji rang in 128gb (tam do 90EUR)? Naj bo zadeva kolikor tolikor zanesljiva
Januarja letos sem pri nas kupil novi SSD Samsung 850 EVO 250GB za 95€, morda ga še kje dobiš za to ceno.

kuglvinkl ::

Jaz bom naslednji teden menjal samsunga 830 120 gb, ce ti kaj pomaga.
Your focus determines your reallity

stara mama ::

Ok hvala!
Torej Intenso so še dokaj vredu za doma.
Ekologija™ in Trajnost™

radmannsdorf ::

https://www.mimovrste.com/ssd-diski/tra...
Je tole ok? Starejga Crucial M500 120Gb bi dal vb fotrov komp, zase pa bi vzel tole? V bistvu je lahko tudi 120Gb.

Han ::

Rajši dodaj 10 eur za Crucial MX500.

Transcend je v redu 230S.

Tomson ::

Mislim da je najbolšja opcija v tem rangu Samsung 850 EVO 250GB za 81€ na eDigital ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Han ::

Ga nimajo, poleg tega je še najmanj 2 eur za poštnino.

radmannsdorf ::

Kul, vidim da ma funtech dobre cene ja, kateri je potem best buy do 50€?
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Tomson ::

Han je izjavil:

Ga nimajo, poleg tega je še najmanj 2 eur za poštnino.


Hmm.. Res je, potem pa na Mindfactory za 82€, če se ne motim je brezplačna poštnina ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mtic ::

Prosim malo pomoči za nadgradnjo laptopa.

laptop je HP probook 470 g2, kjer bi vgradil dodatno 120GB ssd, originalnega 750GB hddja pa bi obdržal za hrambo podatkov. Imam nekaj vprašanj:

1. ssd disk bi vzel tegale https://www.mimovrste.com/ssd-diski/kin... je ok ali priporočate kaj drugega v tem cenovnem rangu?
2. ssd bi dal na mesto sedanjega hddj, hdd pa v caddyja namesto optične enote. caddy bi bil npr tale https://www.aliexpress.com/item/TISHRIC... . ali bi vsa ta "rošada" dimenzijsko ustrezala?
3. Winse bi na novo naložil, ali bo komp nove winse "opremil" z licenco samodejno ali bom moral ročno vnašati? Namreč, komp je bil original z winsi 8.1 opremljen, vmes sem ga nadgradil na 10ko, takrat je komp licenco vnesel samodejno. Sedaj pa ne vem če bo enako uredil. Ob nakupu nisem dobil nobenega cdja z winsi ali kakega papirja z licenčnim ključem, je samo na hddju en recovery image, kjer lahko zaženem reset. Vendar tam je itak samo verzija 8.1 gor..

mtic ::

Pod točko 2. sem pozabil vprašati, če je sploh potrebno hdd prestavljati na optični drive? naj bi imeli laptopi manj zmogljiv sata priklop za optično enoto, vendar ne vem ali je to na mojem hpju tudi tako?

BorutK-73 ::

Če je v dvd bayu sata2, je dovolj za hdd. Za ssd pa raje kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Glede HDD in caddyja si preberi tole. Lahko da boš imel težave...

mtic ::

No,ta problem s formatiranjem hddja me niti ne moti toliko, ga nimam namena formatirati, razen če bo nujno potrebno.

Kaj pa kje bi lahko dobil informacije, kateri sata vmesnik ima moj laptop. Sem gledal tule pa piše pri optični enoti sata 1, pri hddjih pa sata 2.6 oziroma tisti modeli, ki imajo tovarniško vgrajen ssd, pa imajo sata 3. Zdej a to pomeni kateri vmesmik ima določena enota al kako?

smacker ::

Ja, zgleda maš optično enoto na sata 1, disk pa na sata 2. Priklop je enak, le hitrosti prenosa se razlikujejo. SSD daš obvezno na sata 2.

bajsibajsi ::

Pri dolocenih prenosnikih (npr. nekateri Acerji) je lahko tezava tudi v tem, da preko konektorja, kjer je priklopljena opticna enota, prej prekine dovajanja energije; posledično ti lahko HDD "zakljucuje" se pred dejanskim procesom izkljucitve; kar ni problematicno, ce je na tem konektorju SSD.

MrStein ::

mtic je izjavil:

No,ta problem s formatiranjem hddja me niti ne moti toliko, ga nimam namena formatirati, razen če bo nujno potrebno.

Ni bil problem formatiranje, ampak da sploh ni delal ( razen za par minut).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buddah ::

V družinskem PCju že 6 leto deluje Samsung 830 (128gb). Zaenkrat se težave nikjer ne kažejo...bi moral kljub temu rutinsko zamenjati disk? Glede na to da SSDji (bojda) mrknejo kar naenkrat?

P.S. 860 EVO vs 850 EVO... kaj točno naj bi bila prednost 860 EVO? Samo zanesljivost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buddah ()

matobeli ::

Ne, samo backup rabiš. Ga pa rabiš tudi z novim diskom.

Lahko pa to narediš, prodaš starega in s tem delno financiraš novega z garancijo. Če čakaš da ti stari crkne ne dobiš nič.

Buddah ::

Razumem ja. Sedanji SSD mi tako ali tako služi kot sistemski disk- na njem ubistvu ne hranim podatkov kot so npr.slike, dokumenti itd. Ampak bi kljub temu rad v naprej preprečil razne neprijetne zadeve glede na to, da računalnik uporabljajo starši :)

Vprašanje če bom dobil kakega kupca za 830 :)

Še kak komentar na 860 EVO vs 850 EVO?

misek ::

Kje bi lahko dobil M.2 SSD velikosti 2242 čimbolj poceni? Lahko tudi rabljen.

hojnikb ::

ebay ?
#brezpodpisa

misek ::

Nič ne najdem tako malega pa poceni.

Izi ::

Ne morem verjeti, da nekdo resno razmišlja o prodaji ali nakupu rabljenega SSD. Kupiti rabljen SSD je enako "pametno", kot kupiti rabljeno zobno krtačko :P

Druga stvar, ki sem jo danes opazil pa je, da mineva točno 3 leta od kar sem kupil mojega 850 EVO in v vsem tem času cena ni padla popolnoma nič. 250 GB model sem takrat v Sloveniji kupil za 100 € in še danes so cene praktično enake.
V treh letih torej na področju SSDjev nismo napredovali popolnoma nič. Sem pričakoval, da bom v tem času za 100 € lahko kupil že vsaj 750 GB model.

misek ::

Izi, ta disk iščem zaradi zamenjave SD kartice v routerju. Tako da tudi če crkne ni panike. Seveda mora biti zaradi tega ustrezna cena. Primerjava z zobno ščetko pa je popolnoma neprimerna :)

hojnikb ::

cene niso padle nic zato, ker so vmes zelo zrastle ;€
#brezpodpisa
««
447 / 506
»»