» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
204 / 506
»»

hojnikb ::

Elyon8472 je izjavil:

Hoj

Samo zanima me, na kaj moram paziti pri preklopu na SSD. Sem šel v nabavo za Samsung 830, pa ga ni za dobit, nove pošiljke naj bi bile pa dražje. Mi je pa zato po 'dobri' ceni prodal intel 330 180Gb. Upam da bo vseeno vredu namesto samsunga 830.

Torej, ali je kaj posebnega kar moram na začetku posodobit, ali preverit, preden zamenjam disk....kakšen firmware upgrade or something :)
Hvala za info.

heh tale 330 180GB zgleda zelo mamljiv za ~130€, sam moti me ta sandforce kontroler (čeprav ma intel firmware..)
#brezpodpisa

Elyon8472 ::

@hojnikb Jest ga dobim za 110€, sej zato mi je pa bil zanimiv. Dobil sem dodatnih 60GB, disk sem tako ali tako moral zamenjati na prenosniku ker stari je bil 5400 in je začel kazati znake slabih sektorjev. Ker načeloma ne opazim razlik v tistih milisekundah, mislim da prav veliko ne bom zgrešil. Res je, da sem hotel samsunga 830 128GB, samo če se ga ne dobi trenutno, bo tudi tale vredu. Isto ima 3 leta garancije, zdej če ima pa precej slabšo zanesljivost kot Sams.830, bom pa videl. C'est la vie :)

hojnikb ::

Elyon8472 je izjavil:

@hojnikb Jest ga dobim za 110€, sej zato mi je pa bil zanimiv. Dobil sem dodatnih 60GB, disk sem tako ali tako moral zamenjati na prenosniku ker stari je bil 5400 in je začel kazati znake slabih sektorjev. Ker načeloma ne opazim razlik v tistih milisekundah, mislim da prav veliko ne bom zgrešil. Res je, da sem hotel samsunga 830 128GB, samo če se ga ne dobi trenutno, bo tudi tale vredu. Isto ima 3 leta garancije, zdej če ima pa precej slabšo zanesljivost kot Sams.830, bom pa videl. C'est la vie :)

kje si ga dobil za 110€ :D
#brezpodpisa

AvtoR ::

Jaz imam pa sledeč problem: 4 leta star samsung F1 750Gb, mi bo zgleda vsak čas izdihnil.
Ker nameravam narediti nadgradnjo iz viste na windows 8, sem razmišljal da bi nabavil nov SSD.
Zanima me če se mi to sploh izplača, glede na to da moja plošča (Gigagyte GA-EP45-DS3) podpira samo SATA2?
Ali bo TRIM funkcija delovala pravilno? Prebral sem da poleg Samsunga 830 dobiš neka dodatna orodja, za za delo z diskom, ampak problem je da je 830 zelo težko dobit...

darkolord ::

Valda se splača. TRIM bo deloval.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

ampak problem je da je 830 zelo težko dobit...

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Cene so šle kot kaže gor, nazadnje je bil 104.

Zgodovina sprememb…

commissar ::

jo
a je kej v slo cenejši samsung 840 pro 128gb kot nakupovanje.net 137,97€

hvala
lp

AvtoR ::

Mene pa zanima ali je Samsung 840 boljša ali slabša izbira kot Samsung 830.
840 namvreč lahko osebno prevzamem 5 minut od doma...Samo preverit moram če je na zalogi...

WarpedGone ::

840 je slabši, 840 Pro je bolši.
Zbogom in hvala za vse ribe

AvtoR ::

Hvala sem pravkar preveril pri prodajalcu. Pa še čakalna vrsta za 840 je 14 dni...
OCZ vertex serijo, mi je ta prodajalec odsvetoval. Ali je še kaj drugega v rangu 830? Tako cenovno kot glede kvalitete?

WarpedGone ::

Naslednje priporočilo je intel 320. Nič bistveno slabši od 830.
Zbogom in hvala za vse ribe

FlyingBee ::

misliš intel 330

AvtoR ::

Ma je tudi z intel 330 problem z dobavo. Baje prihajajo novi335. Kdo ve kaj več o tem?

kmetek ::

330 zaloge kjer kol hočeš, Avtera, Elkotex.
Tudi 335 model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

WarpedGone ::

FlyingBee je izjavil:

misliš intel 330

Mislim 320 ali 330, oboje je ok.
Zbogom in hvala za vse ribe

ST-777 ::

AvtoR je izjavil:

Ker nameravam narediti nadgradnjo iz viste na windows 8, sem razmišljal da bi nabavil nov SSD. Zanima me če se mi to sploh izplača, glede na to da moja plošča (Gigagyte GA-EP45-DS3) podpira samo SATA2? Ali bo TRIM funkcija delovala pravilno?
Imam matično GIGABYTE GA-P35C-DS3R (l. 2007), ki podpira samo SATA2 in Samsung 830. TRIM funkcija deluje pravilno, comp. je precej hitrejši kot s HD-jem.

amigo_no1 ::

Če imaš ahci podporo potem trim dela.

darkolord ::

Ne rabiš AHCI podpore za TRIM. TRIM je ATA ukaz in deluje tudi preko PATA/IDE.

AvtoR ::

Ok! Se pravi da s staro plato načeloma ne bo problemov.
Glede na to da Samsung 830 ni dobavljiv, bom verjetno vzel Intel 330.
Baje je malo počasnejši od 830, ampak pri meni bo itak sata2 omejitev, tako da...;((

ST-777 ::

AvtoR je izjavil:

bom verjetno vzel Intel 330.
INTEL 520 series 120GB za 118€ tudi ni slaba odločitev.
http://www.mlacom.si/intel-520-series-1...

Intel SSD 520 Series Solid State Drive Review, hothardware.com: "Intel also put significant effort into tuning and optimizing the firmware on the SSD 520 series to maximize performance, compatibility, and reliability, which is part of the reason why it’s arriving so much later than other SansForce SF-2200 based drives. And Intel is also offering a 5 year warranty, whereas most competitors in the space offer 3 years."
http://hothardware.com/Reviews/Intel-SS...

dogo ::

ST-777 je izjavil:

AvtoR je izjavil:

bom verjetno vzel Intel 330.
INTEL 520 series 120GB za 118€ tudi ni slaba odločitev.
http://www.mlacom.si/intel-520-series-1...

Intel SSD 520 Series Solid State Drive Review, hothardware.com: "Intel also put significant effort into tuning and optimizing the firmware on the SSD 520 series to maximize performance, compatibility, and reliability, which is part of the reason why it’s arriving so much later than other SansForce SF-2200 based drives. And Intel is also offering a 5 year warranty, whereas most competitors in the space offer 3 years."
http://hothardware.com/Reviews/Intel-SS...

Morda veš zakaj v naših trgovinah navajajo 3 leta garancije , medtem ko na intel strani piše 5 let.

amigo_no1 ::

Trgovec da 3 leta, proizvajalec 5 (rma).

korenje3 ::

čist tko za info... koliko časa se vam boota windows 7?
pri meni je 8 sekund do namizja z nekaj programčki kot so skype in messenger.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

hojnikb ::

A kdo ve, kdaj misli adata kej updejtat svoje ssdje na 5.0.4 firmware ??
kr jst sn trenutno stuck na 5.0.2, zarad katerga mi je write hitrost dost padla (na dobrih 100MB/s pr s510) ker je trim fuč..
#brezpodpisa

RejZoR ::

Nov Crucial M4 update 040H je zunaj!

DOWNLOAD:
http://www.crucial.com/support/firmware...

Changelog:
Release Date: 2012/12/04

- Improved robustness in the event of an unexpected power loss. Significantly reduces the incidence of long reboot times after an unexpected power loss.
- Corrected minor status reporting error during SMART Drive Self Test execution (does not affect SMART attribute data).
- Streamlined firmware update command for smoother operation in Windows 8.
- Improved wear leveling algorithms to improve data throughput when foreground wear leveling is required.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Vsaj nekdo redno updejta svoj fw ;) (unlike adata)
a kdo ve če se da downgrade firmware-a nardit ?
#brezpodpisa

WWDC ::

Imam SSD OCZ Vertex 3 120gb in imam en problem. Sem naredil optimizacijo ssd-ja in s tem vklopil eno funkcijo, da se mi računalnik, ko SSD ni obremenjen ugasne. Ko pa ga prižgem nazaj se mi takoj pojavi namizje. Sedaj me pa zanima katera je ta funkcija?

WarpedGone ::

a kdo ve če se da downgrade firmware-a nardit ?

Če tisto ni 'additive upgrade' potem ja.
Če je additive je vedno zapisan pogoj, kater FW morš met že gor, da lahk daš tega čez.
Zbogom in hvala za vse ribe

hojnikb ::

zdej kaj additive upgrade pomen nwm, vem pa da sn zadevo upgrade-o pred časom na 5.0.2, ko še bug ni bil znan. Je pa zadevca pršla out-of-the box z 3.3.2 firmware-om, tak da bi v teoriji mogu ta delat..
#brezpodpisa

FireSnake ::

Hmmm, moja 830tka noče bootat, če v BIOSu vklopim AHCI.
Šel sem tako daleč, da sem odklopil ostala dva diska (Samsung spinpoint F3).

Inštaliral sem Polkna 8 PRO.

Zdaj imam tako:
Od Sata 1 do 4 moram imet za vse enako.
Ko je priklopljen samo SSD, in je (v BIOSu) na IDE, potem normalno boota.
V tem primeru sta lahko priklopljena tudi druga dva diska in je še vse OK.

Če pa preklopim na AHCI, pa zadeva noče več bootat - četudi je sam na SATA od 1 do 4.
Na 5 in 6 sem dal nastavitev IDE in priklopil druga dva ... in ne dela.

Any ideas?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hojnikb ::

ka si winse inštaliral, ko je bil ssd v IDE načinu ?

hojnikb je izjavil:

zdej kaj additive upgrade pomen nwm, vem pa da sn zadevo upgrade-o pred časom na 5.0.2, ko še bug ni bil znan. Je pa zadevca pršla out-of-the box z 3.3.2 firmware-om, tak da bi v teoriji mogu ta delat..

bom kr lepo počakal na nov fw, ker res nočn ostat z enim 120GB brickom ;((
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

FireSnake ::

Da, in že našel problem:
http://www.techarp.com/showfreebog.aspx...

Ampak .... ker sem frišen v WIN 8 bo hudič registry spremenit ;(( (ker še nimam pojma kako)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

intel 335 http://www.mlacom.si/intel-335-series-2... zna bit dobra stvarca

kmetek ::

/me poboža SAMSUNG 830 256 za 162€ :D

FireSnake ::

NA novo sem inštaliral Polkna 8 - tokrat z vklopljenim AHCI v BIOSu :))

Prenos je zdaj nekje 255MB/s ... kar je še vedno premalo.
Mogoče je kriv tudi povezovalni kabl - ali mora bit za to zadevo poseben kabl, ker zdaj imam kar enega, ki sem ga dobil zraven diska Samsung Spinpoint F3.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

xtrat ::

FireSnake je izjavil:

NA novo sem inštaliral Polkna 8 - tokrat z vklopljenim AHCI v BIOSu :))

Prenos je zdaj nekje 255MB/s ... kar je še vedno premalo.
Mogoče je kriv tudi povezovalni kabl - ali mora bit za to zadevo poseben kabl, ker zdaj imam kar enega, ki sem ga dobil zraven diska Samsung Spinpoint F3.


Koliko imaš star računalnik?

FireSnake ::

Plata je stara ene 2 leti.

Moram danes preverit, če sploh podpira višji prenos ...
Je pa AM3 ...


Sem pogooglal, tale je:
http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM...
EDIT: tole bo krivo:
6 xSATA 3 Gb/s ports Support RAID 0,1,5,10,JBOD
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

daj v sata6g prklop pa bo :)

itk je pa sekvenčna hitrost postranskega pomena ;)
#brezpodpisa

Enron x86 ::

@hojnikb, saj njegova plošča nima 6g priklopa. @FireSnake, ne se sekirat, zaporedne hitrosti branja niso tako važne. Glavno, da je sistem bolj odziven.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

FireSnake ::

Ja, saj zadeva gre .... ampak, imet dobrih 250MB prenosa, namesto 500 ni ravno navdušujoče.
Nič, za zdaj sem zrihtal, kaj sem lahko, čez čas bomo pa kupli novo plato in proc (po dolgem času denarja ne bom dal črno zelenim, ampak modrim) ... to je še edino, kar mi fali.

Čeprav zadeva zdaj res leti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

AvtoR ::

Danes sem v eni od ljubljanskih trgovin uspel najti Samsunga 830 128GB za 99€:)
Zdaj pa veselo na sveže inštalirat winse...

FlyingBee ::

katera je prva črka naziva trgovine?

hojnikb ::

AvtoR je izjavil:

Danes sem v eni od ljubljanskih trgovin uspel najti Samsunga 830 128GB za 99€:)
Zdaj pa veselo na sveže inštalirat winse...

name of the store or your life !!!!!!!!!!
#brezpodpisa

AvtoR ::

Swedata BTC, ampak baje je bil zadnji!
Mogoče še kaj dobijo...

AvtoR ::

Še eno vprašanje ali Samsung Magician deluje pod Win8?

darkolord ::

Deluje.

AvtoR ::

Hvala! vidim da deluje v compatiblity mode.

destiny ::

AvtoR je izjavil:

Danes sem v eni od ljubljanskih trgovin uspel najti Samsunga 830 128GB za 99€:)
Zdaj pa veselo na sveže inštalirat winse...

Prejšnji teden je bil na Amazonu.de v Cybermondey akciji 70€, ampak so vse razpoložljive kose razgrabili v prvih 10. sekundah.. Jest sm na žalost izvisel :(

AvtoR ::

Moji rezultati za Samsung 830:
Sequential Read: 263MB/s
Sequential Write: 251MB/s
Random Read IOPS: 37918
Random Write IOPS: 27346

Ni ne vem kaj, ampak glede na to, da gre za dobre 4 leta staro ploščo, je verjetno to maksimum kar je možno na Sata2 vodilu?

hojnikb ::

Da, to je max kar ga boš vidu na sata2..
#brezpodpisa
««
204 / 506
»»