» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
160 / 506
»»

delavec44 ::

Kako kaže s skupinsko nabavo Samsungov 830? Jaz bi tudi enega.

s51as ::

Kokr zdaj po malo prebranem zastopim...
moram updejtat ASUS P8Z77-V PRO os. ploščo na zadnjo verzijo BIOSA in pa enako za OCZ Vertex 4 na verzijo 1.4.

Itak da se mi ne sanja kako naj posodobim BIOS niti kako naj posodobim SSD če morem to nareddit tako da SSD ne sme bit C: jaz pa nimam drugega diska... slabe volje, zelo. ;(
It's just me myself and I

Xserces ::

asus ima ASUS update prek windowsov ... če se kej zalom ima zdaj mensezdi vsaka plata na driver CD gor starejšo različico biosa ki potem flasha prek dosa
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

pirlo ::

s51as je izjavil:

Kokr zdaj po malo prebranem zastopim...
moram updejtat ASUS P8Z77-V PRO os. ploščo na zadnjo verzijo BIOSA in pa enako za OCZ Vertex 4 na verzijo 1.4.

Itak da se mi ne sanja kako naj posodobim BIOS niti kako naj posodobim SSD če morem to nareddit tako da SSD ne sme bit C: jaz pa nimam drugega diska... slabe volje, zelo. ;(

BIOS lahko updateaš z usb ključem. Poglej USB BIOS Flashback.
Za SSD pa nekaj takega.

Dr_M ::

Asusov firmware lahko posodobis iz usb kljuca, pri tem pa splih ne,rabis prizgat racunalnika. Vec najde goigle.

Anney ::



Tole verjetno imaš? Gre z najmanjšim problemom.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

pirlo ::

Ima kdo izkušnje na Snow Leopardu z SSD-jem? Berem malo forume, ker si mislim nabavit Crucial M4 za Mac Mini-ja 2009 pa me malo skrbi. Ful pišejo o težavah z Trim, ker ga Snow Leopard naj ne bi podpiral. Potem nadalje pišejo da trim sploh ni potreben ker ima disk garbage collector. Zdaj sem pa čist zmeden :).

ST-777 ::

pirlo je izjavil:

Ima kdo izkušnje na Snow Leopardu z SSD-jem?
Morda ti bo koristilo: "Mac OSX Snow Leopard doesn't support or use the Intel SSD TRIM command. Apparently only SSDs from Apple are. It's Apple's fault, not Intel's but annoying nonetheless." http://www.newegg.com/Product/Product.a...

kuglvinkl ::

Nimam Appla, ampak a ni nekdo spisal GUI za zagnat TRIM ukaz? Naredi mau researcha.

TOP ::

Nekaj me zanima,kaj ko nastaviš kontroler na AHCI je treba Windowse na novo naložit.Ker sem priklopil iz IDE na AHCI pa mi ne pride v Winse.

s51as ::

OK Vertex 4 sem posodobil na 1.4 in Bios na 1505.
Sem iz enega prenosnika vzel disk ven in sem ga kar tako priklopil gor in je nekako delovalo.

Zanimivo je da mi prej na SSD ni uspelo naložiti ASUS AI SUITE II zdaj na ta HDD pa je šlo brez problema.

Zdaj bom odklopil ta HDD in windowse ponovno inštaliral na Vertexa in potem probal suite inštalirat še pred vsemi drugimi driverji.

Hvala vsem za nasvete in predloge.
It's just me myself and I

bosmla ::

Zakaj pa bos win na novo istaliral bi moralo delat ze zdaj (verjetno nisi brisal SSD zaradi posodobitve firmwara!?)

korenje3 ::

Komaj čakam da zbenchmarkam svojga hyperxa :)

s51as ::

Tocno tako update na verzijo 1.4 je destruktiven.

Po posodobitvi mi je crknil ventilator na murgenu. To je cudno vrti se z 540 obrati. Ko sem gor dal en 8 cm ventilator je pa normalno delal na 2000 vrtljajev.
It's just me myself and I

Xserces ::

Po posodobitvi mi je crknil ventilator na murgenu. Murgenu? kwa je to?
in kako ti lahko crkne ventilator ce updatas SSD?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

TOP ::

bosmla je izjavil:

Zakaj pa bos win na novo istaliral bi moralo delat ze zdaj (verjetno nisi brisal SSD zaradi posodobitve firmwara!?)

Vem da bi moralo sam nepride do Winsov prej ponovno resetira.

ST-777 ::

TOP je izjavil:

Nekaj me zanima,kaj ko nastaviš kontroler na AHCI je treba Windowse na novo naložit.Ker sem priklopil iz IDE na AHCI pa mi ne pride v Winse.
Poglej tam, kjer piše Enable AHCI: http://www.guru3d.com/article/intel-320...

s51as ::

Xerces tudi meni ni nic jasno...
It's just me myself and I

TOP ::

ST-777 je izjavil:

TOP je izjavil:

Nekaj me zanima,kaj ko nastaviš kontroler na AHCI je treba Windowse na novo naložit.Ker sem priklopil iz IDE na AHCI pa mi ne pride v Winse.
Poglej tam, kjer piše Enable AHCI: http://www.guru3d.com/article/intel-320...

HVALA zdej deluje,da mal testiram če bo kej razlike.

Anney ::

s51as je izjavil:

Xerces tudi meni ni nic jasno...



Jao, ni ti crknil ventilator, ampak ti je bios povozlo s privzetimi nastavitvami in ta ti kontrolira obrate venta, glede na temp, Kaj si prej mel bog si ga vedi.
PWM4-pin fan.:) Hočeš, da ti vrti z 2000 rpm ?:D

Fan Speed:
300 (?30%) - 1600upm (?10%) - regulated by PWM

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Xserces ::

kako ti lahko FIRMWARE od SSDja povozi MB bios? neverjetno
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

TOP ::

Ja pa je razlika in to v branju.V pisanju je pa isto.

Anney ::

s51as je izjavil:

OK Vertex 4 sem posodobil na 1.4 in Bios na 1505.
S


:)

s51as ::

Joj pa ce se mi je ustavil pa napisal da ima cpu fan error. Zdaj sem nastavil da se ne vzburja ce so vrtljaji nad 200 rpm. To se mi ne zdi normalno.
It's just me myself and I

s51as ::

Ok zdaj lahko normalno pišem ker so se windosi naložili.

Torej bilo je takole da ko se je MB naložila je pokazala error CPU fan, ker se je prepočasi vrtel. Potem sem znižal mejo za error na 200 RPM da ne piska. Potem se obrati zvišajo na 500 RPM. Če dam MAX fan se dvignejo na 900-1000RPM. Ne vem ali je to normalno za 12 cm ventilator od Mugen 3 ampak tako je. Temperatura procesorja je pod 25°C

Xserces je izjavil:

kako ti lahko FIRMWARE od SSDja povozi MB bios? neverjetno


Ni mi firmware od SSDja ničesar zbrisal, razen vsebine SSDja. Sem pa updejtal tudi bios osnovne plošče. Čist ločen proces nepovezano eno z drugim.
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

s51as ::

Pa nazaj k temi:

OCZ Vertex 4, 256Gb

 fiemware ver. 1.3

fiemware ver. 1.3


 firmware ver. 1.4

firmware ver. 1.4

It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

zavajon ::

s51as je izjavil:

Pa nazaj k temi:

Nisi šel nazaj k temi, prava tema za to je tale ;)

Mare3 ::

Tudi sam razmišljam o nakupu SSD-ja na katerem bi imel Windows 7, se pravi nekje 120gb bi mi prav prišel. Kateri se najbolj splača za neko nižjo ceno, ker vidim da so zelo dragi :)

kmetek ::

mare3: kaj so dragi? ssd je gratis danes.

Mare3 ::

Jah glede na HDD so dragi gledano kapaciteta - cena. Bom pa tako vprašal katerega priporočate za operacijski sistem ter kje bi se meni to najbolj poznalo pri uporabi.

Shkorc ::

Brez zamere Mare3, si sploh prebral zadnjih nekaj strani te teme?

pirlo ::

kuglvinkl je izjavil:

Nimam Appla, ampak a ni nekdo spisal GUI za zagnat TRIM ukaz? Naredi mau researcha.

Morda se nisem vredu izrazil :). Sem našel trim enabler program, ki prelisiči osx, da misli da ima apple-ov ssd in vklopi trim ukaz. Ni mi pa jasno:
- če sistem ne podpira trima, kaj ti pomaga da ti ga enable-a?
- če je sploh potreben trim? zasledil sem da ima disk vgrajen garbage collector, ki bi naj nadomestil trim ukaz, pa mi tu stvari niso čist jasne ;)

Isotropic ::

kupi unega corsair m4, je nekje 1e/gb

Mare3 ::

Se bo kaj skupinsko naročalo iz tujine mogoče da se priključim?

FlyingBee ::

ima kdo kakšne informacije glede gibanja cen SSD-jem, od kar spremljam to temo, so cene iz 1,5 na 1 eur na Gb padle, kar je super, recimo crucila m4 128 je že pod 1/gb in samsung 830 ni daleč od tega
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Shkorc ::

Res so cene padle, ampak zadnje 2 tedna (v tujini) ostajajo nespremenjene.

Dr_M ::

€ precej pada, tko da je kar cudno, da cene SSDjem padajo (oz M4 se je celo rahlo podrazil).

DoberDan ::

______________________________________________________________________________________________

Pozdravljeni!

Jutri grem v Mlacom trgovino v Lj po SSD disk. Rabim 120GB (ali 128GB) za sistem in programe.

Slišal sem različna mnenja, da je sigurno najbolj ziher izbira Samsung, predvsem glede okvar ipd.
Po drugi strani pa so mi zelo odsvetovali OCZ.

Tako da sem se sedaj vpičil v tega SAMSUNG 830 series 128GB 25/S600 za 153Eur. Vseeno pa se mi zdi malo brezvezno dati 153Eur za SSD, če lahko dobim isto GB za npr. 120Eur.

Tako da, povejte tisti ki kaj veste o tem ali iz prakse, katere firme je še varno gledati? Crucial, Kingston, Intel, Corsair in katere zagotovo ne. Kupujem res za dolgo.
Je Samsung res toooliko nad temi naštetimi firmami, da se splača dati še par 10Eur več zanj?

Alternative:
- INTEL 330 series 120GB 25/S600 138eur
- CORSAIR Force 3 120GB 127eur
- KINGSTON HyperX 3K 120GB 145eur

Prosim samo za odgovore v zvezi s to trgovino :) Hvala!

s51as ::

Če gledaš na tako dolgi rok, poglej še kdo ti nudi največ garancije.
Intel ima za serijo 520 5 let garancije
enako ima OCZ za Vertex 4 serijo
Ne vem kako je z ostalimi ampak mislim da so v glavnem vsi na 3 leta.
It's just me myself and I

TOP ::

Tisti ki imajo 5 let garancije,ti pomen 3 leta tam,kjer si ga kupu,ostala 2 leti pa moraš poslat sam proizvajalcu.

ST-777 ::

@DoberDan, v Mlacom trgovini sem že kupoval in se mi zdi v redu. O tem kako se SSD-ji različnih firm kvarijo, je bilo na tem forumu že precej napisanega. Da ne boš iskal kje, je tukaj link: http://www.macobserver.com/tmo/article/...

Bolj kot ti podatki, se mi zdijo pomembne izkušnje uporabnikov. Na forumu newegg.com je ponekod za en sam model zapisalo komentarje tudi več kot 50 uporabnikov. Na podlagi teh komentarjev, pa že lahko dobiš dokaj realno sliko, kako je s kakovostjo določenega modela SSD-ja.

Ker se zanimaš za SAMSUNG 830 series 128GB, je link tukaj: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

fireX88 ::

@DoberDan

jst imam samsunga, dal sem zanj ~180€ pa mi ni žal, dal bi še enkrat, tako kot kater drug uporabnik ssd-ja od drugega proizvajalca... stvar okusa!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

s51as ::

TOP dobra informacija, tega nisem vedel.

Na splošno zdaj že proizvajalci forsirajo pošiljanje k njim in ne k trgovcu, za SSD to niti ni kak hud problem, ker gre v kuverto je poštnina majhna. Seveda je smola, če gre za sistemski in edini drive v računalniku...

So pa pri OCZju kar počasni, včeraj zjutraj sem oddal vprašanjen a njigov support in do zdaj sem dobil samo obvestilo da so moje probleme vzeli na znanje :D
It's just me myself and I

kuglvinkl ::

Raje nimam, kot da bi šel v Mlacom.

Ampak to je že druga tema, a ne?..

Dr_M ::

kuglvinkl je izjavil:

Raje nimam, kot da bi šel v Mlacom.

Ampak to je že druga tema, a ne?..



Res je, ampak v zadnjem casu so se mocno popravili.

DoberDan ::

Dr_M je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Raje nimam, kot da bi šel v Mlacom.

Ampak to je že druga tema, a ne?..



Res je, ampak v zadnjem casu so se mocno popravili.


No, neprijazni in odrezavi so res zelo, ampak originalno zapakiran SSD je verjetno tu enak kot v katerikoli trgovini, ane. Važna je cena, pol pa adio mare. (garancija pa tut ne bi smela bit problematična, ali pač?)

kuglvinkl ::

Gre za odnos. Me so ga zajebal pred 10 leti, tko da, res raje nimam :). No v resnici, hodim samo še v Funtech, pa klikam iz tujine.

Dejmo se vrniti na temo.

Skyman ::

hoh.de Samsung 830 128gb 104.35€

psytoma ::

Naj mi nekdo pove, kot laiku v SSD svetu. Se mi splača kupiti recimo ta Samsung 830 za mojo Asus p5q pro matično ploščo, ki podpira le sata2.

bluefish ::

Načeloma ja. Sicer bo kak slabši SSD tudi OK.
««
160 / 506
»»