» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
159 / 506
»»

bluefish ::

FuI2cY je izjavil:

Drugače me pa bolj zanima nekaj drugega, čist tko informativno, če se splača v namizni računalnik kupiti OCZ RevoDrive 3 x2? Ali bi izkoristil vso to hitrost branja in zapisovanja?
Računalnik pa uporabljaš za?

s51as ::

Splača se verjetno ne, fajn je pa sigurn FUL :D
It's just me myself and I

Dragi ::

RevoDrive je namenjen za profesionalno uporabo, kjer pogoni opravljajo velike kolicine socasnih I/O zahtevkov ali kjer se rabijo izjemno velike hitrosti branja IN zapisovanja.
Podatkovne baze, scratch/swap pogoni in podobno.

Za vsakodnevna opravila je vec kot dovolj SSD kot sta Crucial M4 ali Samsung 820.

FuI2cY ::

Računalnik ves čas uporabljam za programiranje in tu pa tam za kakšno igro (če je čas :D ). Programiram tako namizne kot spletne aplikacije, tko da uporabljam veliko programov (3DS max, VS2010, Eclipse, NetBeans, MySQL, ...) in prav zaradi tega mi zmanjkuje prostora na 128gb SSD disku. Definitivno bom kupil 250gb SSD, sam sem gledal RevoDrive 3 x2 v tujini, kjer je dosti cenejši, ter tudi 3x hitrejši od teh SSD diskov, tko da bi že še dal nekaj denarja zraven, ga kupil in imel mir za vekomaj :)

Pač tko informativno vas vprašam, pa me ne zanimajo mnenja zaradi cene.

bluefish ::

Nope, pri omenjeni rabi ni pričakovati opaznih razlik.

FuI2cY ::

Super, hvala za odgovor.

Vprašal bi še, glede tega, eni imajo MAX IOPS eni pa ne. je tu opazna razlika, pri ceni je :D Mal sem primerjal Vertex 3 z Crucial M4 in se mi zdi, da je vertex 3 kar dost boljši. samsung 820 je pa že nekje na isti ravni. Kaj pravite, ostanem kar na vertex 3 ali se bolj splača it na katerega drugega, ki je hitrejši ? Kak so pa kaj intelovi ali pa Corsair Force ?

Dr_M ::

kuglvinkl nis reku,da rabs FDE? :>

s51as ::

FuIcY poglej še Vertex 4
It's just me myself and I

FuI2cY ::

Sem gledal malo in je počasnejše zapisovanje in branje...tk da ne vem kk je s tem zj :(

s51as ::

A to pa nisem vedel...
It's just me myself and I

kuglvinkl ::

Dr_M je izjavil:

kuglvinkl nis reku,da rabs FDE? :>


FDE rabm za službeno kišto in je Samsung 830 out. Moram pa zamenat V-40 na svojem desktopu, in zamenjava za to bo ravno ta Samsung :). Službena kišta bo po mojem še malo počakala, k se mi ne kupuje Intla za to ceno. Ajd, ne rečem 120GB za 80 evrov.

Dr_M ::

Kaj pa fali M4?

kuglvinkl ::

A ima FDE, al kaj? Mislm, tak resen FDE?

Dr_M ::

Nevem? :> Se pa splaca raziskat. Nism se nikol zanimal za to, ker ne rabim.

ravsek ::

Vsem, ki smo se menili za groupbuy: sem se odlocil, da ostanem na 64GB M4.. Sem ga kupil komaj en mesec nazaj, pa sem po premisleku sklenil, da bom zaenkrat se malo vztrajal pri tem..

FuI2cY ::

Kaj bi izbrali in zakaj med:
- OCZ Vertex 3 240GB
- Corsair Force Series GT 240GB
- Intel SSD 520 Series 240GB

WarpedGone ::

From the internetz:
...
Based on a days worth of research on the internet (we know how reliable that is), the only SSD I would feel at all comfortable using to protect information would be the Samsung 470. That is my 2 cents.
Zbogom in hvala za vse ribe

McLuzo ::

FuI2cY je izjavil:

Kaj bi izbrali in zakaj med:
- OCZ Vertex 3 240GB
- Corsair Force Series GT 240GB
- Intel SSD 520 Series 240GB

Od teh tri brez dvoma Intel.

FuI2cY ::

McLuzo je izjavil:

FuI2cY je izjavil:

Kaj bi izbrali in zakaj med:
- OCZ Vertex 3 240GB
- Corsair Force Series GT 240GB
- Intel SSD 520 Series 240GB

Od teh tri brez dvoma Intel.


Torej zaenkrat ima 1 glas intel :)

6151 ::

Vertex zaradi večjega write speeda
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

ST-777 ::

FuI2cY je izjavil:

Kaj bi izbrali in zakaj med:
- OCZ Vertex 3 240GB
- Corsair Force Series GT 240GB
- Intel SSD 520 Series 240GB
Intel SSD 520

Na newegg.com so pohvalili njegovo hitrost: "Very fast. Once I get past the BIOS screen, the Windows loading to Windows logon window is under 10 seconds." , "Windows Experience Index score of 7.9!" , "The speed is just UNREAL! Opening MS Outlook or Photoshop takes just a second - literally. Super easy to install and run, no problems at all. No BSOD's at all, very stable. It's INTEL and it ROCKS! Just plug it in and run, could not be better than this..."

http://www.newegg.com/Product/Product.a...

FuI2cY ::

6151 je izjavil:

Vertex zaradi večjega write speeda

Pri teh treh ima Corsair GT za 5 mb več branja in pisanje od Intel-a in OCZ-ja, intel ima za 5k manjši Random 4KB Write...tko da trenutno je pol ta Corsair GT še najboljši od vseh treh

PrimozR ::

Intel. Je najbolj 'ziher' (zaradi testiranja), ampak še vedno je SandForce... Mislim da je iz te teme jasno, da se danes kupuje Samsung 830, če je le mogoče. Z nekoliko manjšim budgetom pa Cruciala.

kuglvinkl ::

PrimozR je izjavil:

Intel. Je najbolj 'ziher' (zaradi testiranja), ampak še vedno je SandForce... Mislim da je iz te teme jasno, da se danes kupuje Samsung 830, če je le mogoče. Z nekoliko manjšim budgetom pa Cruciala.


Sem šel ravno gledat. m4 je za par evrov cenejši od Samsunga.

Dr_M ::

Men ni jasno, zakaj taka sekirancija za tistih nekaj MB/s... Ce bi delal blind test, nihce neb opazu razlike med Intelom G2 in najhitrejsim SF ssdjem. Ampak cifre se prodajajo, predvsem otrokom...

FuI2cY ::

kuglvinkl je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Intel. Je najbolj 'ziher' (zaradi testiranja), ampak še vedno je SandForce... Mislim da je iz te teme jasno, da se danes kupuje Samsung 830, če je le mogoče. Z nekoliko manjšim budgetom pa Cruciala.


Sem šel ravno gledat. m4 je za par evrov cenejši od Samsunga.

Sam imata kar manjšo hitrost branja in pisanja. Tako, da če ne drugo bi potem ostal na Vertex 3, s katero sem trenutno izredno zadovoljen samo kapaciteta mi ne ustreza :D

kuglvinkl ::

Dej poglej kaj gor piše Dr_M.

Zgodovina sprememb…

s51as ::

Posnetek zagona windowsow na Vertex 4 (nekdo je prosil da štopam)
win startup

vidim da ne dela video... bom probal še enkrat...
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

s51as ::

It's just me myself and I

Skyman ::

dobr lavfa tole :D

54j0 ::

Še moj mali Corsair Force 3 120 Gb. Revež ma tisti bedni SF kontroler :).

https://docs.google.com/file/d/0B-0dXH5...

viper66 ::

če je še vedno kakšen kandidat za nakup preko hoh.de naj pošle pm, več nas bo, manjša bo poštnina...

gruntfürmich ::

gruntfürmich je izjavil:

Skyman je izjavil:

...

in koliko imaš ti surov 4k read?


še nisi uspel pognat testa?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Skyman ::

Veš nekateri nismo skos za kompom in imamo delovne obveznosti.

4k read se nism zagnal tud rezultat je primeren HDD diskom

FuI2cY ::

Sem se odločil za intel 520 240GB...končni razlog mi je dal ta test:
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Hvala vsem za nasvete itd.

Sssaga ::

Corsair Force 3 60 GB

SATA 2 vmesnik, H61 plata

gruntfürmich ::

Skyman je izjavil:

Veš nekateri nismo skos za kompom in imamo delovne obveznosti.

4k read se nism zagnal tud rezultat je primeren HDD diskom

dosti dolgo pa da tu trolaš.
daj rezultate pa potem piši kako imaš super druper disk in kako imajo drugi slabe...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

viper66 je izjavil:

če je še vedno kakšen kandidat za nakup preko hoh.de naj pošle pm, več nas bo, manjša bo poštnina...
Sem se mislil pridružit, a se imho ne splača. Vsaj ne za Crucial M4 128GB, ki ga v dveh štacunh v Ljubljani dobiš za 117 EUR plus oseben prevzem. Manj težav z potencialnim uveljavljanjem garancije...

s51as ::

Mislim da se je včeraj zgodba mojega Vertex 4 končala... Sicer nisem še nič "raziskal" ampak mi je dal jasno vedet da je odpovedal poslušnost... Najprej je bil za sekundo nek modr zaslon na katerem se preblar samo windows detected... potem je računalnik ugasnil oz se ponovno zagnal in potem ni šlo naprej od ekrana na katerem piše da nima is kje bootat.
V biosu SSD normalno zazna. :'(

Imel sem ga pa cele 3 dni...
It's just me myself and I

kmetek ::

wow.

ST-777 ::

@s51as, morda ima tvoj Vertex 4 težave z matično ploščo in bo bolje, če v biosu premakneš nastavitev iz AHCI mode na IDE. Eden od uporabnikov OCZ Vertex 4 je napisal tole: "Will not boot Windows 7 with Asus Z77 board while in AHCI mode, constant blue screens at Windows startup." http://www.newegg.com/Product/Product.a...

s51as ::

Uf hvala za nasvet in link...
Ravno sem oddal vprašanje na tech support, kjer so tudi hoteli podatke o sistemu...

A ni IDE slabše kot AHCI?

Pa še eno vprašanje, na katerega, se bojim da že vem odgovor, a podatki so še tam in dosegljivi?
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

Janac ::

kje tam?

ST-777 ::

s51as je izjavil:

A ni IDE slabše kot AHCI?

Pa še eno vprašanje, na katerega, se bojim da že vem odgovor, a podatki so še tam in dosegljivi?
@s51as, moj SSD je na IDE deloval počasneje kot na AHCI.

Podatki so morda še dosegljivi s kakšnim drugim OS-om, ki ga zaženeš iz CD. Nekoč sem za preizkus WIN 7 zaklenil z geslom, zagnal free Slax (pocket operating system) iz CD-ja in sem imel dostop do vseh podatkov na disku.

Robert ::

Zanima me ali ob nakupu SSD diska (Vertex 4 ali katerekoli drug) dobiš zraven tudi adapter (3,5")za vgradnjo v računalnik ali ga je potrebno dokupti

ST-777 ::

Moj SSD Intel 320 je imel adapter priložen.

Okapi ::

Moj pa ne. Dobiš jih v različnih "konfiguracijah".

O.

TOP ::

Robert je izjavil:

Zanima me ali ob nakupu SSD diska (Vertex 4 ali katerekoli drug) dobiš zraven tudi adapter (3,5")za vgradnjo v računalnik ali ga je potrebno dokupti

V večimna primerov ja ni pa nujno,še posebej če je OEM verzija,tam sigurno ne.Poglej na uradni strani in tam piše,kaj vse dobiš.Po mojih izkušnjah sem največ dobil pri Samsungu 830,če primerjam napram OCZ in M4.

NoBody- ::

Huh glihkar dobil vertex 4 256gb iz hoh.de, upam da bo moj deloval dlje kot je s51as, drugače bom prekleto jezen na celotno stvar 8-O

s51as ::

NoBody- mislim da ne boš imel težav. Srčno upam da je bil moj žalostna izjema...
It's just me myself and I
««
159 / 506
»»