» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
153 / 506
»»

opeter ::

@DRAGI: po mojem bi moralo tako delovati kot si napisal.
Se pa popolnoma strinjam s kuglvinkl. Glavno je, da imaš podatke dodatno zavarovan. Pa naj bo to na dodatnem disku ali kako drugače.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mitja358 ::

M4 za 130€ pri nas. Kaj pa čakajo s cenami od 830-ke?

TOP ::

SSD so več neverjetno poceni.

darkolord ::

No ja, glede na velikost so še zmeraj neverjetno dragi :)

opeter ::

darkolord je izjavil:

No ja, glede na velikost so še zmeraj neverjetno dragi :)


Podpis. Plus tega so pri nas cene nenormalne. Se vidi, da smo majhen, nepomemben trg, kjer ni prave konkurence, predvsem pa ni masovne prodaje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

NoBody- ::

Torej prisel je cas da si omislim ssd za v moj racunalnik. V ozji izbor sem izbral vertex 4 in samsung 830 oba v velikosti 256gb. Na netu je ogromno testov pa se kljub temu ne morem odlocit. Vertex 4 ima sedaj nov kontroler in ne uporablja vec sandforce, samsung pa ima tako svoj kontroler ki naj bi bil izredno dober vsaj kolilo berem po netu.

Vase mnenie kateri se bolj izplaca oz. predvsem kateri je po vasem boljsi. Recmo da v tem primeru cena ne igra vloge.

Lp

mtosev ::

pametni ljudje itak ne kupujejo hardware v SLO,ampak v nemčiji:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

mtosev je izjavil:

pametni ljudje itak ne kupujejo hardware v SLO,ampak v nemčiji:D
No ja, meni sta crknila dva SSDja, enega sem kupil v tujini, enega pri nas. Za menjavo prvega sem čakal okrog tri tedne, za drugega (pri Dinokompu) 2 dni.

bosmla ::

Kako naj "pripravim" Crucial m4, za premestitev iz ene masine v drugo? Torej, da ga popolnoma izbrisem in nastavim na "zacetno stanje".

freesty ::

dinokomp.at ma m4ko za 120€. Zgleda so se sirli al ka?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mtosev ::

dino.at? me zanima kaj dino dela v avstriji? slovensko tržišče je premalo za dinota?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mihec87 ::

thats what i heard(pa še v planu)..

Skyman ::

mtosev je izjavil:

dino.at? me zanima kaj dino dela v avstriji? slovensko tržišče je premalo za dinota?

sei lahko je pa obratno glede na to da so cene okoli 15€ cenjse od drugih trgovin me nebi presenetilo da bi bilo obratno..

Brainstorm ::

120gb Samsung 830 že za 120€ http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk... kar lepo pada cena.

turbolenca ::

Brainstorm je izjavil:

120gb Samsung 830 že za 120€ http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk... kar lepo pada cena.


Tole se pa že splača..........

radecan ::

evo, prvi dan s samsungom 830 naokoli in moram reči, da sem zaenkrat kar zadovoljen, itak se ne more primerjati s hdd-jem :)
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

gruntfürmich ::

že kar lepo tolčejo 1€/GB in navzdol. kje so še zadnji dvomljivci da si jih nabavijo?:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

RejZoR ::

No ja, če smo iskreni je še vedno preklemano draga zadeva. Je pa s ceno evro na gigabajt vsaj bolj sprejemljivo.
Ampak samo nekako do 120GB. Pogojno 256GB s predpostavko, da ti bojo prednosti SSD-ja dejansko v celoti koristile.
Ker za tako ceno se prodajajo (oz so se) hitrejši 2TB diski. Sam sem za svojega 2TB dal okoli 230 EUR. Mi pa je bila kapaciteta prvotnega pomena, takoj za njo pa hitrost. Če bi imel drugačne prioritete bi verjetno dal enak denar za 256GB SSD...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihec87 ::

Ko enkrat probaš SSD ni več poti nazaj...SSD pač ni lih za storage, super kombinacija je ssd za tekoče delo za storage pa klasika trdi disk..

RejZoR ::

Imam oba tipa diskov, pa se ne strinjam...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Potem pa delas nekaj narobe.

mihec87 ::

Ker?
Če rabiš par 100gb storage pač ni ssd ravno cenovno ugodna rešitev(ravno tako je za .mp3 ali pa posnetke/fotografije vseeno z katerega diska se predvajajo)..tako pa z kombinacijo dobiš željeno placa+hitrost itd...

Sam vem da brez SSD ne grem več..

stock ::

Se strinjam, če daš SSD ven, je tako kot bi se presedel za kak starejši računalnik, vsako nalaganje nekaj mučka xD

TOP ::

RejZoR je izjavil:

Imam oba tipa diskov, pa se ne strinjam...

Ti si verjetno edini na tem forumu s tako trditvijo.

bosmla ::

bosmla je izjavil:

Kako naj "pripravim" Crucial m4, za premestitev iz ene masine v drugo? Torej, da ga popolnoma izbrisem in nastavim na "zacetno stanje".

Nihce?

RejZoR ::

TOP je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Imam oba tipa diskov, pa se ne strinjam...

Ti si verjetno edini na tem forumu s tako trditvijo.


Zakaj že? Da bi dal 90 EUR za boot disk, da se mi sistem zbudi 15 sekund hitreje? Cold boot s HDD-jem je pod 1 minuto. S tem da 99% časa dajem sistem v Hybrid Sleep, ki mi sistem zbudi v ene 10 sekundah. Ker ga dejansko ne ugašam ampak dajem v spanje so tud vsi podatki vedno v cachu (imam 6GB RAMa) kar pomeni, da se vsi programi, ki jih uporabljam zaganjajo enako hitro kot tebi na SSD-ju. Igre so pa itaq tko velike, da jih tud ti ne moreš imet na SSD-ju in jih imaš na HDD-ju poleg SSD-ja. Torej, kaj točno si že dosegel s tem? Nič. Zapravil si ful keša zato da lahko zdej rečeš, da imaš cold boot ful hiter. Kot da kišto ugašaš in prižigaš vsake 2 uri...

Druga zgodba je s prenosnikom kjer imam SSD in kjer boot pride do izraza ker ga običajno ne dajem v sleep razen kadar je na štromu, podhranjenost tovarniških 5400RPM diskov se še kako pozna tko da je tud tle precej razlike, ni se mi več treba obremenjevat s tresljaji in šoki in poraba je za mišji organ manjša, laptop je sedaj precej bolj hladen, ne čuti se tresljajev diska in bistveno tišji je. Ker so na SSD-ju čist vsi podatki pa tud do vseh hitro dostopam, jih pa je prostoru primerno manj.

Vem kaj je razlika in ti ni treba pametovat. Pa pusti tiste 3 ljudi, ki bojo SSD dejansko koristili za produktivnost in bojo imel na SSD-ju programe za urejanje slik ali videa ter programerji, kjer jim surova hitrost dostopa do podatkov res nekaj pomeni in z njim služijo denar. Vse ostalo pa je pred točko, ko bojo SSD-ji ali smešno poceni ali pa povsem nadomestili HDD-je eno navadno preseravanje in šminka. Sploh če imaš namen zraven SSD-ja v kišti imet še navaden HDD, kar je za moje pojme čista traparija. Drugo so specifična mesta uporabe kot so pasivni HTPC-ji, netbooki in laptopi kjer vzameš SSD s 3/4 drugih razlogov kot zgolj hitrost in je slednja samo dober stranski učinek...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

mihec87 ::

Ja dobr če folk dela bedarijo kot si napisal(igre,programi na hddju) pol mi je jasno ja v čem je težava...Meni pač hitrost,tišina odtehta ceno..128gb ssd vrh glave(za windows igre in vse ostalo), kramo pa odlagam na prejšnji 320gb...

Prenosniki pa itq dan in noč..

No kakor komu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

RejZoR ::

Povej mi kam naj dam ~500GB Steam špilov na SSD? Al mi boš ti financiral enega 512 gigabajtnika za pol tisočaka?
Pa tud sicer, dandanes špili ne loadajo nivojev vsak 5 korakov ampak imajo praktično vsi seamless streaming levelov. Kar pomeni, da v štartu čakam 10 sekund dlje kot ti (wow), kasneje pa ni nobene razlike, ker se stuff itaq streama v ozadju. Pa tistih 10 sekund razlike bi bilo samo pri špilih ala Battlefield 3. Pri drugih bi bila razlika bistveno manjša in nevredna omembe.

Me ni treba prepričevat, zmečem precej keša v računalnike ampak tle me pa noben ne bo prepričal, da bi z SSD-jem karkoli omembe vrednega profitiral. Zapravljam keš, samo ne v tri krasne ampak ga racionalno porabim. SSD v glavni kišti skupaj s HDD-jem pač ni racionalno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TOP ::

RejZoR je izjavil:

Povej mi kam naj dam ~500GB Steam špilov na SSD? Al mi boš ti financiral enega 512 gigabajtnika za pol tisočaka?
Pa tud sicer, dandanes špili ne loadajo nivojev vsak 5 korakov ampak imajo praktično vsi seamless streaming levelov. Kar pomeni, da v štartu čakam 10 sekund dlje kot ti (wow), kasneje pa ni nobene razlike, ker se stuff itaq streama v ozadju. Pa tistih 10 sekund razlike bi bilo samo pri špilih ala Battlefield 3. Pri drugih bi bila razlika bistveno manjša in nevredna omembe.

Me ni treba prepričevat, zmečem precej keša v računalnike ampak tle me pa noben ne bo prepričal, da bi z SSD-jem karkoli omembe vrednega profitiral. Zapravljam keš, samo ne v tri krasne ampak ga racionalno porabim. SSD v glavni kišti skupaj s HDD-jem pač ni racionalno.

Pa dobro človek božji pomiri se mal,ker te bo še kaj zvilo,še tako je zunaj vroče.Če se ti SSD nezdi uporabna zadeva ga pač ne kupiš in bašta,će pa ga si potle ga prodaš in je stvar rešena,ne pa tukaj čis vse povrsti citirat kako SSD nima neke prednosti.Rajši napiši da tebi ne predstavlja neke prednosti,meni osebno ja in še 99% drugim.Kar se tiče racjonalnosti,ti ziher si nekaj kupil,kar se drugim ne zdi racjonalno pa kaj čmo.To je stvar vsakega posameznika,kaj je racjonalni nakup in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

WarpedGone ::

Kislo grozdje je huda reč.
Maš pač situacijo, ko si avta ne moreš privoščit in se moraš okol cijazit s traktorjem.
To ni krivda avtomobiliov ampak tvoja lastna.

Zapravljam keš, samo ne v tri krasne ampak ga racionalno porabim.

500GB steam špilov? Muhahahha, tough luck sine.
Porabljaš ga sigurno, sam ne temu rečt racionalno ampak emocijsko.
Zbogom in hvala za vse ribe

gruntfürmich ::

hja, sem že jst ugotavljal da pospešek ni tako drastičen na ssd.ju, pa čeprav ne bom nikoli več imel na glavnem kompu sistem na hdd.ju.
ampak pri današnjih (oz. prejšnjih) cenah hdd.jev, in ceni 128gb ssd.ja (ki sta primerljivi) je odločitev katerega uzeti kar težavna. namreč nima vsak potrebe po 2tb+ disku, ampak mu 100gb omogoča zelo lagodno delo. po drugi strani pa maneverskega prostora pri kopičenju glasbe ali filmov kar hitro zmanjka.
vseeno pa po mojem mnenju velika večina ljudi nima potrebe po 1t disku in lahko za takšno ceno mirne duše uzame 128gb ssd, ki pa bo vseeno pospešil odzivnost kompa do morda celo WOW vsklika...

btw razor, 500gb legalnih igric?
vem da igre na steamu zavzemajo veliko, ampak jst imam 2 inštalaciji in na hdd je celotna, na ssd pa samo tista, ki jo najpogosteje igram.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

bravo, res je lepo prebrati od nekoga, ki napiše tako kot vsi mislimo in je generalno tudi res, seveda nekateri resnično rabijo SSD, ampak to je bolj ... kakorkoli 130 eur za 128gb M4 ni več veliko
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

gruntfürmich ::

FlyingBee je izjavil:

kakorkoli 130 eur za 128gb M4 ni več veliko

in v tujini so 128gb M4 že pri 100€. skratka ni izgovorov:))

aha, pa še nekaj je okoli hdd.jev; niso vsi enako hitri!
če bo folk gledal najcenejše in jih primerjal s ssd.ji, se bo morda zgražal. ampak ti najcenejši so pravzaprav šrot. ker sem ravnokar montiral enega slabšega namesto samsunga f3 (sem težil v drugi temi z migracijo sistema :D), in moram povedat da je razlika velika. ampak ti boljši so tudi par 10EUR dražji od najcenejših, in potem se tudi prišparana vsota napram ssd.ju zmanjša.
ker samo dober hdd je lahko primerljiv s ssd.jem (čeprav dejansko ni, ampak razlike bodo veliko manjše kot slab hdd vs ssd), ampak cenovno pa ta varianta ni več tako zelo ugodna napram hdd.ju.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

hja, sem že jst ugotavljal da pospešek ni tako drastičen na ssd.ju,


Iz HDDja na SSD ni neka huda razlika, ampak it nazaj na HDD je tako, kot bi sel na triglav z 200KG tezkim ruzakom. :))
Na bolje se hitro navadis, na slabse tezko.

Enmu folku enostavno ni jasen koncept SSD + HDD. Sistem + storage. Ampak od tega osebka tega niti ne mores pricakovat. Ker je "najpametnejsi" :)):))

WarpedGone ::

Seveda, ker on ve da je racionalno met 500 GB špilov na disku...
Ko bo zadeve plačeval z lastnim denarjem, bo malo šans da nafila 100gb disk z legano robo.

. po drugi strani pa maneverskega prostora pri kopičenju glasbe ali filmov kar hitro zmanjka.

Ključna beseda je kopičenje.
Nekater ne morejo ničesar vršt stran, drug ne morejo ničesar pustit brez kopiranja na lasten disk.
2 obraza iste bolezni. Kdor ima srečo, ga s časom to spusti (/me gleda v 2 metra visok stolp iz starih CDjev polnih starega softvera, mp3jev, filmov, ...).
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

gruntfürmich je izjavil:

btw razor, 500gb legalnih igric?
vem da igre na steamu zavzemajo veliko, ampak jst imam 2 inštalaciji in na hdd je celotna, na ssd pa samo tista, ki jo najpogosteje igram.


Ok, ni samo Steam, vmes je še par drugih verzij ampak ja, vse legalno. 245 iger na Steam-u, 53 na GOG, 3 na Origin in ene 30-40 retail verzij. S tem da nimam vseh naloženih pa imam čez 500GB zasedenega placa. Če bi naložil res čist vse bi pomoje imele ne 600-700GB zasedenega placa.

Tud načeloma bi lahko nalagal in brisal posamezne ampak pol moraš čakat par ur, da se stvar zvleče dol preden jo lahko poženeš. Tko pa imam vedno vse na dosegu in lahko poženem točno karkoli si zmislim v danem trenutku.

@WarpedOne
Mater si pameten. In na pdolagi česa veš da jezst nimam tolk originalnih špilov? A si jih mogoče ti plačal, da lahko pametuješ o stvari okoli katere nimaš ABSOLUTNO nobenega pojma?
In ja, plačal sem s svojim denarjem. A si fouš?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

TOP ::

RejZoR je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

btw razor, 500gb legalnih igric?
vem da igre na steamu zavzemajo veliko, ampak jst imam 2 inštalaciji in na hdd je celotna, na ssd pa samo tista, ki jo najpogosteje igram.


Ok, ni samo Steam, vmes je še par drugih verzij ampak ja, vse legalno. 245 iger na Steam-u, 53 na GOG, 3 na Origin in ene 30-40 retail verzij. S tem da nimam vseh naloženih pa imam čez 500GB zasedenega placa. Če bi naložil res čist vse bi pomoje imele ne 600-700GB zasedenega placa.

Tud načeloma bi lahko nalagal in brisal posamezne ampak pol moraš čakat par ur, da se stvar zvleče dol preden jo lahko poženeš. Tko pa imam vedno vse na dosegu in lahko poženem točno karkoli si zmislim v danem trenutku.

@WarpedOne
Mater si pameten. In na pdolagi česa veš da jezst nimam tolk originalnih špilov? A si jih mogoče ti plačal, da lahko pametuješ o stvari okoli katere nimaš ABSOLUTNO nobenega pojma?
In ja, plačal sem s svojim denarjem. A si fouš?

Ti si pač izjema,da igraš toliko iger,zate definitivno ni SSD,sam 500gb iger mater moraš pa biti prov zasvojen z igrami,ali pa njihov zbiratelj.

WarpedGone ::

Mater si pameten. In na pdolagi česa veš da jezst nimam tolk originalnih špilov? A si jih mogoče ti plačal, da lahko pametuješ o stvari okoli katere nimaš ABSOLUTNO nobenega pojma? In ja, plačal sem s svojim denarjem. A si fouš?

Pričakoval sem natanko tak odziv. Čez 5 do 10 let boš razumel. Če boš mel srečo.

Information Hoarding
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Ne, imel nisi nobenega argumenta pol si pa neki nabijal v tri krasne v upanju da boš izpadu jack.
Ne vem na podlagi česa lahko trdiš, da nimam tolk špilov, ker nisi niti videl moj Steam account niti nisi plačal za vsako posamezno igro na njem. Ja, upam, da boš čez 5 do 10 let dojel kakšne bedarije si stresal po forumih...

EDIT:
In zdej se boš obešal na hrčkanje stvari. Oh how fuckin childish...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

otroci mir!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Skyman ::

Crucial m4 SSD 128GB 2.5" SATA III 97.90€ http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk...

kuglvinkl ::

Ja, dost je blo.

500GB špilov na disku je posebna situacija in iz nje lahko potegneš samo posebne zaključke.

Zato moraš v smislu kulturnega dialoga poudariti, da _zate_ SSD ne predstavlja izboljšanja. _Zame_ predstavlja izboljšanje v vseh pogledih in ozirih (če bi dal malo manj keša za njih, ne bi bil nič hud).

Še nekaj je treba vedeti, ko se govori o cenah SSDje. Imejte pred očmi relativne cifre. 90 evrov v absolutnem pomenu seveda je preklet veliko za sistemski disk (=položnice za 1 mesec), relativno pa je pač odvisno od posameznika. Eni lahko, drugi ne.

gruntfürmich ::

ko sem kupoval računalnik pred poplavami, je prišel 64gb M4 verjetno krepko čez 100€, in sem kupil dober hdd: f3 500gb za 45€.
dandanes sta ceni teh dveh oz. dobrega hdd.ja in vstopnega ssd.ja približno enaki. brez obotavljanja bi se odločil za ssd.

1tb ali 2tb se lepo sliši ja, ampak če ti to predstavlja pretežno prazen prostor (80% ljudi), potem je to izredno slab nakup.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

trololo2 ::

kuglvinkl je izjavil:


Zato moraš v smislu kulturnega dialoga poudariti, da _zate_ SSD ne predstavlja izboljšanja.


Roko na srce tudi zanj bi predstavljal izboljšanje. Vse ključno se premakne na SSD, ostalo navlako pa na HHD. In potem kar naenkrat opaziš, kako ti utihnejo tudi HHDji, čeprav še vedno delaš z njimi. Samo tistega ruženja in premikanja glave je veliko manj.

Drugače pa sem novopečeni lastnik Crucial M4 64GB. Na hitrost se hitro privadiš, meni osebno več pomeni tišina. Sem malo cincal med 64GB in 128GB verzijo, dokler nisem opazil da imam pravzaprav trenutno OS particijo veliko le 40GB pa še ta ni zasedena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

NoBody- ::

NoBody- je izjavil:

Torej prisel je cas da si omislim ssd za v moj racunalnik. V ozji izbor sem izbral vertex 4 in samsung 830 oba v velikosti 256gb. Na netu je ogromno testov pa se kljub temu ne morem odlocit. Vertex 4 ima sedaj nov kontroler in ne uporablja vec sandforce, samsung pa ima tako svoj kontroler ki naj bi bil izredno dober vsaj kolilo berem po netu.

Vase mnenje kateri se bolj izplaca oz. predvsem kateri je po vasem boljsi. Recmo da v tem primeru cena ne igra vloge.

Lp

opeter ::

No, jaz sem si arhiv špilov (katere sem kupil na Gog in Dotemu) izpisal na DVD-je. Res je, da sem porabil 34 DVD-jev, ampak jih imam lepo katalogizirano s programom WhereIsIt in takoj hitro najdem željeno igro na DVD-ju. Steam igre (na svojem računu jih imam 126) pa imam nameščene trenutno le tri, ki jih igram.

Da pa bi imel vse špile nameščene na računalniku ... uh, te bi bilo še 1 TB premalo.

A ni smisel tega oblačnega računalništva, da imamo čim manj podatkov pri "sebi"?
Pri teh igrah na Steamu pa je itako tako kot v knjižnici. Valve lahko bilokdaj prekine "izposojo", pa boš ostal brez vsega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

Razen tega da očitno nihče ne bere kar pišem je itaq čist brezveze. Eni očitno še niste slišal za cache. Ki je btw like 100x hitrejši od kateregakoli SSD-ja trenutno na trgu in to z odzivnim časom v nanosekundah in ne milisekundah. Ampak prav, gonite svoj "kakšna razlika je". Ker je ni. Na laptopu je ja, na desktopu pa praktično nobene. Razen če si hardcore video editor al pa programer, kar pa spet pade v isti koš kot ste vi mene vrgi s 500GB špilov kot "poseben primer". Ki to ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

NoBody- je izjavil:

NoBody- je izjavil:

Torej prisel je cas da si omislim ssd za v moj racunalnik. V ozji izbor sem izbral vertex 4 in samsung 830 oba v velikosti 256gb. Na netu je ogromno testov pa se kljub temu ne morem odlocit. Vertex 4 ima sedaj nov kontroler in ne uporablja vec sandforce, samsung pa ima tako svoj kontroler ki naj bi bil izredno dober vsaj kolilo berem po netu.

Vase mnenje kateri se bolj izplaca oz. predvsem kateri je po vasem boljsi. Recmo da v tem primeru cena ne igra vloge.

Lp


Samsung 830 je po prebranem na različnih straneh zelo dobra izbra. Za Vertex pa ne vem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

Crucial M4, Samsung 830 al pa Vertex 4. S temi 3 nimaš kaj falit, pri Vertexu je pač edini faktor cena, če ga kje ujameš ugodno go for it.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

A inteli so že out of the picture?
««
153 / 506
»»