» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
135 / 506
»»

ST-777 ::

Pred več kot devetimi meseci sem kupil pri nas Intel 320 120GB, cena pa je danes skoraj enaka.

Mr Hilter ::

ST-777 je izjavil:

Pred več kot devetimi meseci sem kupil pri nas Intel 320 120GB, cena pa je danes skoraj enaka.


To je pa tvoj problem. €/giga lepo pada.

Spock83 ::

Kakšen problem? To je samo + za njega.

Mr Hilter ::

Spock83 je izjavil:

Kakšen problem? To je samo + za njega.


Njegov problem da ne prizna padca cen SSD € na gigabajt. Oziroma ne ve za druge kot Intel.

Boobiz ::

Spock83 je izjavil:

Kakšen problem? To je samo + za njega.


Problem v smislu, da je kupit rabljen SSD skoraj enako kot kupit rabljen avto pri slovenskem šiptaru. :P
I'm drunk, what's your excuse?

RejZoR ::

Zakaj? Vsi SandForce diski recimo imajo vgrajen števec "kilometrine", ki ga naši vrli sloveneljni ne morejo previjat nazaj. Če se ti gre za to, lahko preveriš koliko prenosov ima za sabo in koliko % življenja mu je še ostalo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spock83 ::

RejZoR je izjavil:

Ja, kar kul programček. Imaš pa še SSD Tweaker, ki ga dobiš tukaj:
http://elpamsoft.com/Downloads.aspx?Nam...

Edino Hibernation file in Pagefile moraš izklopit ročno. Prvega z uporabo komande "powercfg -h off" (v commandline z admin pravicami), drugo pa preko My Computer nastavitev.


Zakaj bi izklapljal pagefile?

Boobiz ::

Valda, saj ma avto tud diagnostiko in servisno knjigo ampak si še vedno mal šibek v kolenih.

Anywayz, rejzor, tebi SSDLife pokaže throughput data?
I'm drunk, what's your excuse?

Spock83 ::

Boobiz je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Kakšen problem? To je samo + za njega.


Problem v smislu, da je kupit rabljen SSD skoraj enako kot kupit rabljen avto pri slovenskem šiptaru. :P


Povprečna doba naj bi bila okoli 8 let za SSDje. Torej, redko kdo bi ga znucal v tako kratkem času. Pač pred nakupom bi bilo fajn dodaobra testirati in to je to.

Mr Hilter ::

Nažalost ni števca do kdaj bo zdržal kontroler. A ni to glavni crkovalec pri SSD, je sploh že kdo znucal celice???

ST-777 ::

Mr Hilter je izjavil:

Njegov problem da ne prizna padca cen SSD € na gigabajt. Oziroma ne ve za druge kot Intel.
O padcu cen SSD-jev v evrih na gigabajt sem na tem forumu že pisal, in sicer, da se v tujini že dobijo SSD-ji po ceni, ki je nižja od 1 € na 1GB. Omenil sem le, da ima firma, kjer sem kupil SSD, skoraj enako ceno za isti model, kot pred 9 meseci.

Je pa tudi v mojem interesu, da cene SSD-jev čim bolj padejo. Manj bom plačal za novi SSD z večjo kapaciteto, ko ga bom kupoval za namizni računalnik in prenosnik.

RejZoR ::

Boobiz je izjavil:

Valda, saj ma avto tud diagnostiko in servisno knjigo ampak si še vedno mal šibek v kolenih.

Anywayz, rejzor, tebi SSDLife pokaže throughput data?


Ne, Crucial M4 nima števca prenesenih podatkov. Sem pa pri Corsair Force 3 120GB lahko prebral ta podatek.

Mr Hilter je izjavil:

Nažalost ni števca do kdaj bo zdržal kontroler. A ni to glavni crkovalec pri SSD, je sploh že kdo znucal celice???


To je že res, se pa načeloma s SMART sistemom da določene stvari predvidit. Ne vedno ampak v večini primerov. Ponavadi se kontrolerjem sfuzla če delaš gor kakšne nevsakdanje vragolije. Npr kako se SandForci zabašejo in nikoli opomorejo, če jih s sintetičnimi testi write povsem iztrošiš, preden garbage collector sploh vskoči. V normalnih pogojih tega nikoli ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tezaab ::

Spock83 je izjavil:

Zakaj bi izklapljal pagefile?

Pagefile = swap file = tisti del pomnilniske hierarhije, ki ga winsi pisejo na disk. Posledicno to pomeni, da se vanj zelo pogosto pise in iz njega bere, ce imas malo RAMa.
V primeru, da imas RAMa zadosti (ze 4GB je za Windows 7 dovolj), ti pa pagefile sluzi le za zasedanje drugace uporabnega prostora na disku, na SSDju pa se za krajsanje zivljenske dobe diska, zaradi pisanja.
Poleg tega, sistem svoje fajle bere z SSDja veliko hitreje kot z navadnega diska, torej je uporabnost swap-a na SSDju se toliko bolj omejena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tezaab ()

Spock83 ::

A ni, če imaš dovolj delovnega pomnilnika se swap file avtomatično ne uporablja? Zna pa priti prav, pri kakšni požrešni aplikaciji.

Tezaab ::

Mislim, da winsi uporabljajo swap file ne glede na to koliko pomnilnika imas. Poleg tega ga sistem nastavi na velikost primerljivo s kolicino RAMa (meni npr. je ustvaril 6GB velik swap file, imam pa 8GB RAMa).

radecan ::

Pozdravljeni!

Nekaj časa že spremljam to temo in me zanima vaše mnenje:
-namen imam kupiti 60gb ssd, na katerem bi imel pač OS in master collection; odločam se med temi tremi
http://www.mlacom.si/intel-520-series-6...
http://www.mlacom.si/corsair-force-3-60...
http://www.mlacom.si/ssd-solid-state-dr...
katerega bi mi priporočili? Imam plato p67...sam bi najraje intelovega 520, ker ima tudi 5 letno garancijo.


Hvala za pomoč in lp!
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

kuglvinkl ::

Zakaj pa pri Mlacomu? Jeez.

No, čeprav cene niso slabe. Sam morebitno uveljavljanje garancije bo jeba.

U Njemačkoj je 520 že 90 evrov. Ko se vrnem bo verjetno to common cena :).

K moram zamenjat Intla 40-V za sistemca in ga dat punci (z W7). Men bo pa sedel ta 60 GB.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Ni problemov z garancijo v mlacomu. Sploh to ni vec slaba stacuna. Ubistvu nikoli ni bla, samo folk je prevec napihoval...

nUUb ::

Sata III in sata II sta po priklopu identična priključka, razlika je le v hitrosti samega transferja 3 oz 6 gb/s. To se pravi da lahko kupiš crucial ssd pa ga priklopiš na p5q ampak bo delalo na 3gb/s transferju. Edina rešitev v kolikor hočeš izkoriščati top transfer med napravama je nakup pci-ex Sata III kontrolerja kot je npr tale :
http://www.ttc.si/a/3014_Krmilnik-USB-3...

Sprobal na Corsair Force 3 120Gb SSDju, sranje da večjega ni. Ni vredno denarja. Lahko najdem fotke primerjav. Sam sem tudi mislil, če je pa ASUS, pa da bo dobro, samo ima Marvellov kontroler.

Tole je bolj švoh, ali?
 Corsair Force 3 120Gb

Corsair Force 3 120Gb



Z ATTO benchom sem zadovoljen, tale AS SSD me malo matra.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

Boobiz ::

Dr_M je izjavil:

Ni problemov z garancijo v mlacomu. Sploh to ni vec slaba stacuna. Ubistvu nikoli ni bla, samo folk je prevec napihoval...



Nekoč kupil defektno 6600GT pri njih, meni nikakor ni delovala oz. vsakič ko sem pognal kak špil se mi je sistem skrešal. Valda se na servisu po celi noči idlanja to ni zgodil, pa mi jo še vseeno niso hotli zamenjat. Ko sm dokončno popizu, sm doplačal 5 jurjev za isto kartico druzga proizvajalca in deluje še danes :D

V bistvu problem ni tolk trgovina, kolikor je (bil) tist tečni fotr ki (je) dela(l) na servisu.
I'm drunk, what's your excuse?

nUUb ::

Boobiz je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ni problemov z garancijo v mlacomu. Sploh to ni vec slaba stacuna. Ubistvu nikoli ni bla, samo folk je prevec napihoval...



Nekoč kupil defektno 6600GT pri njih, meni nikakor ni delovala oz. vsakič ko sem pognal kak špil se mi je sistem skrešal. Valda se na servisu po celi noči idlanja to ni zgodil, pa mi jo še vseeno niso hotli zamenjat. Ko sm dokončno popizu, sm doplačal 5 jurjev za isto kartico druzga proizvajalca in deluje še danes :D

V bistvu problem ni tolk trgovina, kolikor je (bil) tist tečni fotr ki (je) dela(l) na servisu.

Ki še vedno dela + tista baba. Sem imel podoben problem z HDDjem. Po nesreči se mi je odlomil zobek pri L povezavi SATA štroma. Trdil mi je, da se lahko zaradi tega konektor napačne obrne in tako naprej. Nikakor mi ga niso hotli zamenjat. HDD je pa bil Seagate 640Gb verzija 10(morda 9), če se ne motim.

Edit: Mlacom prodajalna (zgoraj) je v redu, sem za hec vprašal, če imajo kaj reklamnega materiala in za hec pokazal na plakat Sapphire-ove grafe. Potem sem že trpal v avto :), kupil pa sem en 40mm ventilator.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

Mr Hilter ::

Un stari je bil za pop. tečen, tista punca pa niti ene stvari ne komplicira (so mi nazaj zastonj poslali ker nisem imel časa med tednom it iskat).
Mlacom je fajn, so pa tudi boljše. Kakor kdaj.

RejZoR ::

nUUb je izjavil:

Boobiz je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ni problemov z garancijo v mlacomu. Sploh to ni vec slaba stacuna. Ubistvu nikoli ni bla, samo folk je prevec napihoval...



Nekoč kupil defektno 6600GT pri njih, meni nikakor ni delovala oz. vsakič ko sem pognal kak špil se mi je sistem skrešal. Valda se na servisu po celi noči idlanja to ni zgodil, pa mi jo še vseeno niso hotli zamenjat. Ko sm dokončno popizu, sm doplačal 5 jurjev za isto kartico druzga proizvajalca in deluje še danes :D

V bistvu problem ni tolk trgovina, kolikor je (bil) tist tečni fotr ki (je) dela(l) na servisu.

Ki še vedno dela + tista baba. Sem imel podoben problem z HDDjem. Po nesreči se mi je odlomil zobek pri L povezavi SATA štroma. Trdil mi je, da se lahko zaradi tega konektor napačne obrne in tako naprej. Nikakor mi ga niso hotli zamenjat. HDD je pa bil Seagate 640Gb verzija 10(morda 9), če se ne motim.

Edit: Mlacom prodajalna (zgoraj) je v redu, sem za hec vprašal, če imajo kaj reklamnega materiala in za hec pokazal na plakat Sapphire-ove grafe. Potem sem že trpal v avto :), kupil pa sem en 40mm ventilator.


Ti to resno? Ok, res je fizična poškodba na katero se lahko obešajo ampak če narobe obrneš SATA konektor zaradi odlomljenega jezička, potem sploh ne bo nobenega kontakta. Ker so kontakti samo na enis trani, ne na obeh. Torej sploh ne bi funkcioniralo in nič se ne bi pokvarilo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

Dost o Mlacomu.

nixnix ::

Uff.
Zdravo. Prebedel sem tole noc...
Na pogled povsem preprosta situacija - dodat nov (HDD2 Samsung), nov SSD M4 in obenem starega (HDD1 Seagate) zamenjati. Plan: naredim image file sistemskega diska, skopiram ostale podatke HDD1=>HDD2, se to in to, pa je.
Pa ni!

Probal sem svasta, od Acronisa, Paragona, Easusa, CloneZille, do nekih obskurnejsih programckov, ki pa niso naredili nic vse skupaj.

Vmes sem videl, da je tezava mogoce v tem, da je celoten HDD1 "dynamic", kar je ocitno tovarniska nastavitev, jaz tega nisem diral. Tud sicer se skor nic ne spoznam na te reci, za nakup sem vas tu ze spraseval.
SITUACIJA:
Particije HDD1:
- System C, cca 150 GB
- DATA cca 150 GB
- se enih par particij, ki sluzijo menda HPju al kaj ...

Particije HDD2:
- rezervirano za sistem 100GB (kot dodatek za vse programe, ki ne bodo na SSD)
- DATA 800GB

SSD je pa 64 GB Crucial.

Acronis iz Win sporoca (Win in USB verzija), da ne more naresti Disk Clone. (Plus da se ga zdaj ne morem znebiti ker mi javlja neko napako ko se Win postavijo, obenem pa ko hocem odinstalirat javi, da ni instaliran. Svasta.)

Paragon Drive Copy sporoca podobno: "Cannot migrate OS on dynamic volume" ... Potem sem naredil backup s Paragonom, ga prenesel na SSD (in mi cestital, takrat sem si ze jaz sebi tudi : ), vendar mi je ob bootu potem napisal, da mi manjka nekaj (najbrz MBR). Pogledam forume, nato poiskal Windows Rescue CD, po mukah nasel nekje ta ISO, ga dodal USB GRUBu in probal resit z njim to tezavo ... Pravi, da ne more.

CloneZilla sem ze pozabil (je bilo sredi noci), ampak tudi ni slo ... startal z USB. Od zacetka je bilo obetavno videt, sicer.

Naredil sem si tudi nek multi boot USB z Grubom in par ISO-ti (mdr. Acronis), pa nic uspeha.

Sprva sem imel na sistemskem disku preko 90Gb zasedeno in sem mislil, da bom valjda resil tezavo, ce to spucam (in naredim sproti se defragment, to je vsaj en dosezek minue noci). Zdaj je z vso saro, ki je letela proc s C particije podatkov se za cca 45 Gb, kar bi moralo pa ze lepo pasat na 64 Gb. Sem mislil. Pa sem se ustel tudi tu, sem potem videl zjutraj, ko je bil defrag fertik, image pa se zmer ni bil za narest na noben nacin od gornjih.

Razmisljam, da bi se najbolje naredil, ce za vikend pac na novo namestim Win7 na SSD, da bo vse OK in se pac ubadam neki casa da to stvikam. Kot varnostno kopijo pa bi vseeno rad iz HDD1 prenesel obstojec sistem na HDD2, da lahko v nujnem primeru bootam iz HDD2, ce ze kaj pozabim (certifikate, bookmarke, jadajada). Prostora je dovolj.

A sem se prevec razpisal - prosim za kaksen napotek kako bi se najpametneje lotil, ker imam ze manjko idej.

In hvala, ce se komu da ...

N.

RejZoR ::

Jezst sem delal z EASEUS Todo Backup Free in EASEUS Partition Master. Sicer sam OS sem migriral ampak je problem, da se potem zgonijo recovery particije.

V tem primeru je najbolje naredit sledeče.

Obnovi sistem z uporabo HDD-ja nazaj na tovarniško preko recovery particije. Ko to narediš jo skrči in prenesi na SSD (krčenje in prenos naredi EASEUS Todo on the fly brez da spreminjaš izvirni disk). Pobriši recovery del particije in raztegni glavno. Sedaj pa naredi nov disk image backup iz katerega boš nato naprej obnavljal sistem. HDD-ja še ne briši dokler ne preveriš če sistem na SSD-ju ne deluje kot bi moral.

To je sicer delovalo ampak je recovery particija bila neuporabljena (in neuporabna), ker jo itaq pobrišeš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mr Hilter ::

@nixnix: Stari disk shrani na podstrešje, na nov SSD pa frišni OS inštaliraj?

Kaj se toliko bojite na novo inštalirat? Itak obvezen frišen OS po zamenjavi železnine, tiste programe že naložiš. Al kaj?

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Matr ko berem take zadeve, mi kar privzdigne pisker... Pa kak image sistema delat no u PM. Ce vstavljas SSD disk naredi vsaj prvic freaking fresh instal OSa, nalozi ustrezne driverje in potvikaj zadevo, da bo vsaj enkrat stimalo. Sele potem si naredi image, ki ti bo sluzil za v nadaljnje...

Mr Hilter ::

Laptopa nimam. Potem koda iz nalepke pa msdn image ne prebavi če menjaš disk?

nixnix ::

Ah ja, ravno sem se naredil sliko da jo pripnem, pa zdaj berem... in v bistvu zdaj razumem - sej to me je ze mal prevec veselilo, ker je nekdo par strani nazaj mi napisal, da z Acronis ali Paragon pa naceloma brez tezav to spedenas. Zal mi je pa samo v tolk, ker je zdej na sistemu vse kar rabim (pa tudi tisto, kar ne), no, pa se mi s temi recmi naceloma potem vec ne da ukvarjat - lenoba pac.
Bo pa bolje tako, sem tudi jaz razmisljal da ga brez veze serjem s tem ...
Slika: http://ScrnSht.com/aoqdcc

Tudi z recovery particijo se ne bom vec ukvarjal, hvala sicer za tvoje napotke, Rejzor. Ampak meni gre tu predvsem za trenutno delovanje z vsemi fonti, certifikati, vse kar naceloma je in tega sploh ne vem, enkrat sem se pa moral ukvarjat in vse nastavitve, sploh ne tolk za tovarniske windse. Jih tudi fizicno se imam nekje za svezo instalacijo.

Zdaj me samo matra to, da bi "za vsak primer" prenesel obstojeci image iz HDD1 na HDD2, da prvega potem lahko permanentno pozabim. Se bom potrudil in porocam.

Hvala vsem se enkrat!

N.

s51as ::

Na laptopu sem dobil linux pa nobenega CDja, samo recovery particija je gor.
It's just me myself and I

Mitja358 ::

kuglvinkl ::

Otroc...

Mitja358 ::

Gledal sem tale dva videa, ki kaže kaj vse se naj izklopi za SSD.





To je pametno izklopit vse ali samo premakniti page file na HDD?

Tezaab ::

Page file: ja.
System restore: ja.
Hibernate: ja.
Glede TRIM-a ne vem, meni ga je sistem sam vzgal. Verjetno takrat, ko sem pognal WEI.
Indeksiranje: ja.
Write caching: ne vem (prvic slisim, da je kdo to spreminjal).
Prefetch in superfetch: to sem prepustil Intelovemu programu, da zrihta kot ve in zna (Intel 520 SSD).

opeter ::

Če izklopiš System Restore, kako potem ponastaviš sistem, če gre kaj po zlu? Ali pa indeksiranje? Brez vklopljenega indeksiranja je vsaj pri meni iskanje dokaj počasno.

Trenutno imam navadni disk za sistem in programe (WD 250 GB), ampak ga bom moral kmalu zamenjat, ke že dokaj počasno deluje in čudno cvili (tudi testni podatki z HD Tune niso ravno spodbudni ...).

Zato sem razmišljal, kaj bi kupil do 90 € in kolikor gledam, je najboljša izbira klasični, 500 GB_ni trdi disk, ali?
Kaj priporočate?

Za podatke ima na voljo en 1,5 GB-ni SEAGATE disk iz leta 2009.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mitja358 ::

Če ti je 64GB premalo, kupi rabljenega. Jaz sem kupil Intel X25-M G2 80 GB za 70€ in je v odličnem stanju. Gor imam Win7 + programe in je še čez 50GB prosto (z izklopom hibernacije in premikom page file-a).

Mr Hilter ::

opeter je izjavil:

Če izklopiš System Restore, kako potem ponastaviš sistem, če gre kaj po zlu? Ali pa indeksiranje? Brez vklopljenega indeksiranja je vsaj pri meni iskanje dokaj počasno.

Trenutno imam navadni disk za sistem in programe (WD 250 GB), ampak ga bom moral kmalu zamenjat, ke že dokaj počasno deluje in čudno cvili (tudi testni podatki z HD Tune niso ravno spodbudni ...).

Zato sem razmišljal, kaj bi kupil do 90 € in kolikor gledam, je najboljša izbira klasični, 500 GB_ni trdi disk, ali?
Kaj priporočate?

Za podatke ima na voljo en 1,5 GB-ni SEAGATE disk iz leta 2009.


Jaz imam 2x spinpoint f4 320gb v RAID 0 (640 GB). Bom pa kmalu prešel prenosnika in bo pač SSD to pa prodal.

Na žalost za RAID ne najdem več testa, 1x F4 ja pa tu:

http://blog.testfreaks.com/review/revie...

RejZoR ::

Jezst imam System Restore še vedno vklopljen na SSD-ju. Mi je preveč uporabna funkcija, da bi jo izklopil. Ostalo pa sem izklopil, prefetch, indexing, hibernation, pagefile, to sem vse izklopil.

Čeprav je zanimivo, da mi je hibernation fajl na SSD-ju zasedal samo okoli 2,5GB pa čeprav imam 4GB RAMa. Ponavadi je bil tud hibernation fajl velik toliko kot si imel RAMa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spock83 ::

Jaz nisem nič izklopil in mi SSD tri leta normalno dela.

PrimozR ::

Tezaab je izjavil:

Page file: ja.
System restore: ja.
Hibernate: ja.
Glede TRIM-a ne vem, meni ga je sistem sam vzgal. Verjetno takrat, ko sem pognal WEI.
Indeksiranje: ja.
Write caching: ne vem (prvic slisim, da je kdo to spreminjal).
Prefetch in superfetch: to sem prepustil Intelovemu programu, da zrihta kot ve in zna (Intel 520 SSD).

Zakaj bi izklopil indeksiranje?!?!

EDIT: no, tudi system restore je mal WTF zakaj bi izklapljal. Po eni strani, če imaš dovolj RAMa, je tudi pagefile nesmiselno dajati na HDD. Ja, jeba je z izrabljanjem celic, ampak načeloma naj OS itak ne bi šaril po pagefajlu z dovolj RAMa, ane? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Jaz sem izklopil vse, razen page file nastavil na fiksno 1GB.
System restore sem hotel enkrat uporabit, pa itak ni delal pol nc tko kot bi mogl. Tko da, izklopil.
Indeksiranje izklopil za SSD, ker po SSDju le redko kaj iscem, mogoce kdaj kaksno sistemsko datoteko, tako da ni potrebe po tem.

Mitja358 ::

Kaj pa tole drugo funkcijo je pametno izklopit oz. obkljukat?

 null

null

opeter ::

Saj ravno zato sem vprašal. Zakaj bi izklopil indeksiranje? Mislim, ni logike. A vi nikoli ne iščete datoteke po disku?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

Mah, kupijo hiter disk, potem jih je pa strah pisati po njem.8-)

O.

MadMax ::

Kar me spominja na ravnateljico v osnovni šoli:
šola je kupila takrat pregrešno dragega (zaradi dajatev državi) Sinclair ZX Spectrum.
Seveda je bila uporaba strogo prepovedana, ker bi ga lahko pokvarili.
Za v njeno vitrino pa je bil odličen....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

RejZoR ::

opeter je izjavil:

Saj ravno zato sem vprašal. Zakaj bi izklopil indeksiranje? Mislim, ni logike. A vi nikoli ne iščete datoteke po disku?


SSD-ji imajo načeloma tako hiter lookup, da indexiranja ne rabiš. Že to, da mi antivirus opravi full scan sistema v 6 minutah namesto v 20-ih pove veliko. In tud brez indexiranja mi išče enako hitro kot z njim. In to po celem disku, ne samo indexiranje datoteke.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Boobiz ::

Zakaj bi rabu search? Vse kar mam na disku mam tako urejeno da vedno vem kje je.
I'm drunk, what's your excuse?

Mitja358 ::

Niso vsi kot ti.

Boobiz ::

Mitja358 je izjavil:

Niso vsi kot ti.



Evo, če bi bil Okapi bi začel zaradi te izjave srat po tebi in sejat svojo modrost, pa ne bom.
(Ja, še vedno sm hud za spoilanje v temi o spartaku. Pizda.)
I'm drunk, what's your excuse?
««
135 / 506
»»