» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
178 / 506
»»

Groove ::

Corsair Force 3 120GB vs Intel S330 120GB? :D

hojnikb ::

Groove je izjavil:

Corsair Force 3 120GB vs Intel S330 120GB? :D

Če že morš sandforce, potem defenitivno Intel.
Naj te suhe številke ne zavedejo.. :P
#brezpodpisa

Groove ::

Hja, Corsairja mam trenutno, pa me zanima, če se splača za Intela zamenjat :D

hojnikb ::

Če ga že maš potem ne..
#brezpodpisa

gruntfürmich ::

Ganon je izjavil:

Naj za sistemski disk vzamem 120GB ali 60GB? Na njem bo res samo OS in programi, nič drugega.

če gledaš kakšen crucial ali samsung je razlika med 64-128 samo 30€. tko da tam skoraj nimaš kaj študirat...
načeloma pa bi moralo 60 zadostovati za ne preveč velik progr.files direktorij.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ducttape ::

Novice iz agt...

Zaradi zamude pri pošiljanji bomo opremo dobili jutri, 8.8.2012 me 11.00 in 12.00 uro.

Zasekamoz ::

Meni so rekli, da obstaja možnost da dobijo pošiljko šele v četrtek ali petek (očitno gre za 3 različne pošiljke).

BlaY0 ::

Par strani nazaj sem pogledal...

A potem se trenutno najbolj izplača Samsung 830 128 GB? Kaj pa za starejši SATA II (3 leta) laptop (price-performance)? Zadosti bi mi bil 64 GB.

nodrim ::

Eno vprašanje ... trenutno imam v laptopu navaden trdi disk .. dodati hočem še Samsung 830, ki ga hočem potem spremeniti v glavni sistemski disk ... problem je pa v tem, da medtem ko na SSD nameščam nov sistem in vse programe, moram nujno imeti še polno delujoč sistem z vsemi programi na starem trdem disku ...

v škatli sem dobiš še SATA -> USB kabel ... je mogoče računalnik bootati kar na SSD, ki je na tem kablu .. lahko ga tudi vstavim v laptop (imam 2 baya za disk) in potem mogoče kar v BIOSU izberem kateri disk naj se zboota ... bi to šlo? da pač preklapljam v BIOSu med obema, dokler SSDja ne spravim v uporabno delovno stanje?

parkrat sem že prebral, da je ob namestitvi sistema na SSD dobro, da je SSD edini pogon v računalniku? kako je s tem?

darkolord ::

- Daš SSD v laptop
- V BIOS izklopiš stari disk
- Namestiš OS na SSD
- Vklopiš stari disk
- Preklapljaš med starim in SSDjem, dokler si ne urediš vsega na SSDju

matjazek ::

Ima kdo kako idejo, kako na novo instalirat W7 na SSD, hkrati pa uporabiti OEM kodo, ki je napisana na prenosniku?
Kje sploh dobiti tapravo verzijo W7 Home premium, da bo koda delovala?


Hvala, M.
Za domovino, z biciklom navhrib!

macgajver ::

No še moje lastne izkušnje z SSD diski.
V enem rač imam intla x25 80gb že kar dolgo časa stvar deluje super windowsi letijo.

No za gaming mašino sem si pa zdej ubodu še intla 330 120gb k so cene mal padle.

slika


V benchu je razlika huda ampak lahko mirno povem da pri normalni uporabi se pravi delovanje windowsev internet in če poženeš razne programe sta oba tako hitra da ne porajtaš razlike pač ni nobenga čakanja mogoč 330 še bolj bliskovito vse odpira ampak kot pravim to ne porajtaš.

Tko da pomoje vseen kakšn maš ssd disk bl važn je da gledaš kolk je stabiln zanesljiv da ne doživljaš kakšnih plavih oken potem. Za intla lohka rečem kar imam izkušen da zaenkrat še nobenih težav.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

ST-777 ::

matjazek je izjavil:

Ima kdo kako idejo, kako na novo instalirat W7 na SSD, hkrati pa uporabiti OEM kodo, ki je napisana na prenosniku?
iz diska, ki je sedaj v prenosniku narediš zrcalno kopijo sistemske particije, nato to sistemsko particijo naložiš na SSD.

S Samsungovim SSD-jem zadeva poteka, kot je prikazano na videu tam, kjer piše PC upgrade: http://www.samsung.com/us/computer/memo...

s51as ::

matjazek, mislim da nebi smel bit problem, saj nekaj hardwera lahko zamenjaš/dodaš pa še vedno deluje.
It's just me myself and I

matjazek ::

Hvala za odgovore!

Mal me se znanje matra, zato me zanime še naslednje:
-verjetno je najboljše, da dam na prenosniku clean reinstall in potem tisto sistemsko particijo kopiram na SSD, kanje?
-kako pa kopiram sistemsko particijo? A se to naredi s kakim Acronisom ali pride z diskom že kak program?


Hvala!
Za domovino, z biciklom navhrib!

ST-777 ::

@matjazek, boljši je clean reinstall. Skupaj z diskom je možno dobiti tudi program: http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk...

matjazek ::

Hvala!

A lahko še eno vprašanje...na videu od Samsunga se vidi, da najprej priklopi SSD preko USB-ja na prenosnik in gor skopira podatke. A to pomeni, da se SSD kar tako priklopi preko USB ali rabiš tisto enoto, kamor vstaviš disk?
Za domovino, z biciklom navhrib!

ST-777 ::

@matjazek, ni potrebna posebna enota. Samsung SSD 830 Serie 128GB Notebook Upgrade Kit 2.5" vsebuje USB kabel za povezavo med prenosnikom in SSD-jem.

OmegaM ::

Pozdravljeni.

Nekje sem pred časom bral katere nastavitve, service v windows 7 ni potrebno več poganjat.

Pa ne najdem, mi lahko kdo tu kaj namigne?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

SkyNet ::

Tukaj je en obsežen vodič, vendar ne vem če so servisi vključeni v njega: http://www.overclock.net/t/1156654/sean...
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Izi ::

OmegaM je izjavil:

Pozdravljeni.

Nekje sem pred časom bral katere nastavitve, service v windows 7 ni potrebno več poganjat.

Pa ne najdem, mi lahko kdo tu kaj namigne?

- SuperFetch (ta vsebuje tudi ReadyBoost)
- DIPM (Device Initiated Power Management)
- Defragmenter

Samo te 3 servise namenjene zgolj HDD-jem se na SSD-jih nikoli ne uporablja. Vse ostalo je enako za HDD ali za SSD.

hojnikb ::

Izi je izjavil:

OmegaM je izjavil:

Pozdravljeni.

Nekje sem pred časom bral katere nastavitve, service v windows 7 ni potrebno več poganjat.

Pa ne najdem, mi lahko kdo tu kaj namigne?

- SuperFetch (ta vsebuje tudi ReadyBoost)
- DIPM (Device Initiated Power Management)
- Defragmenter

Samo te 3 servise namenjene zgolj HDD-jem se na SSD-jih nikoli ne uporablja. Vse ostalo je enako za HDD ali za SSD.

afaik ssdji uporabljajo dipm/HIPM (pri sandforcu je bil to tud eden izmed vzrokov za bsode). Sam ta funkcija ma pa itk smisel samo v prenosnikih..
#brezpodpisa

Izi ::

hojnikb je izjavil:

Izi je izjavil:

OmegaM je izjavil:

Pozdravljeni.

Nekje sem pred časom bral katere nastavitve, service v windows 7 ni potrebno več poganjat.

Pa ne najdem, mi lahko kdo tu kaj namigne?

- SuperFetch (ta vsebuje tudi ReadyBoost)
- DIPM (Device Initiated Power Management)
- Defragmenter

Samo te 3 servise namenjene zgolj HDD-jem se na SSD-jih nikoli ne uporablja. Vse ostalo je enako za HDD ali za SSD.

afaik ssdji uporabljajo dipm/HIPM (pri sandforcu je bil to tud eden izmed vzrokov za bsode). Sam ta funkcija ma pa itk smisel samo v prenosnikih..

Imaš prav, na desktop mašinah je po defaultu itak vedno izklopljen in sem ga nesmiselno omenjal.
Servis je delan samo za prenosnike, podpirajo ga samo nekateri SSD-ji in SATA mora biti obvezno v AHCI načinu, da lahko dela.

Se pravi na desktop mašinah je treba biti pozoren samo na SuperFetch, da je izklopljen in da Defragmenter ni naštiman za občasno defragmentacijo SSD-ja.
SuperFetch na SSD-jih nima nobenega smisla, čeprav ne škodi pravzaprav nič, razen da po nepotrebnem poganjaš nek servis. Defragmentacija pa je poleg tega, da lepo po vrsti sortirani podatki prav nič nič ne pohitrijo SSD, po drugi strani celo močno škodljiva, saj bi se SSD zaradi velikanskega števila prepisovanj podatkov sem in tja po enoti, precej hitro iztrošil.

Tomson ::

Torej pri SSDju kot sistemski disk Superfetch izklopimo?

Kako pa se po slovensko imenuje SeuperFetch, ker pod Services Superfetch ne obstaja ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Izi ::

Tomson je izjavil:

Torej pri SSDju kot sistemski disk Superfetch izklopimo?

Kako pa se po slovensko imenuje SeuperFetch, ker pod Services Superfetch ne obstaja ?

Kolikor vem so imena servisov enaka ne glede na jezik sistema.
Je pa to Windows 7 ime, v Windovs XP se je servis imenoval Prefetch, če se prav spomnim. če imaš XP torej izklopi Prefetch.

A si gotov, da znaš zagnati prikaz vseh servisov? Ne mislim samo tistih zagnanih ampak vseh obstoječih.
Če ne najdeš preko bližnjic lahko vpišeš direkt ukaz za zagon, ki je:
services.msc‎
Odpre se ti list vseh (okoli 150) servisov in če v njem ni Superfetch potem je nekaj hudo narobe s tvojim Windows 7 sistemom ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

NejcSSD ::

Tudi jaz ga nimam, kako je slovensko ime

Izi ::

Imata prav, nek idiot se je spomnil, da bi bilo pametno prevesti tudi nekaj servisov in kakšnih 15 izmed 150-ih je res prevedeno, da jih nihče na svetu ne more več najti :P
Superfetch servis so prevedli v "Hitrejši zagon".

NejcSSD ::

Hehe, če imam SSD lahko potem ta "hitrejši zagon" disablam??

fireX88 ::

NejcSSD je izjavil:

Hehe, če imam SSD lahko potem ta "hitrejši zagon" disablam??


da, čist enostavno, vrži ssd v smeti pa uzami disk izpred 10ih let :D
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Izi ::

NejcSSD je izjavil:

Hehe, če imam SSD lahko potem ta "hitrejši zagon" disablam??

"Superfetch" oziroma "Hitrejši zagon", deluje tako, da spremlja katere datoteke največkrat zaganjamo in si to zapomni. V prihodnje vse te večkrat rabljene datoteke takoj po zagonu sistema prekopira v RAM in ko jih potrebujemo se iz RAMA pač hitreje preberejo. Programi se tako hitreje zaganjajo.
Na HDD je to delovalo odlično in zadeva mora biti vklopljena.
SSD pa je že tako hiter, da vse skupaj nima več smisla. Intel je celo izračunal, da vsaj če je sistem na Intelovih SSD-jih, celoten sistem deluje malenkost počasneje, če je Superfetch vklopljen. Zato tudi Intelov Toolbox vklopljen Superfetch takoj označi kot sistemsko napako in priporoča izklop.

Jaz se strinjam. Superfetch je sistem, ki ves čas teče v ozadju in spremlja katere datoteke se največkrat potrebujejo, kar na celotno hitrost verjetno ne deluje ravno blagodejno, čeprav kaj bistveno tudi ne more upočasniti sitema.
Potem je tu še upočasnitev takoj po zagonu sistema, ko se morajo vse izbrane datoteke prebrati in prenesti v RAM.
Na koncu pa Superfetch porablja nekje do polovice celotnega RAMA, seveda pa ga po potrebi sprosti, če ga kakšen program potrebuje. Ob sprostitvi pa mora spet vse jovo na novo prekopirati v RAM.
Ker je SSD tako hiter, lahko v celoti gledano z uporabo Superfetcha, s sistemom, ki teče v ozadji in premetavanjem datotek iz RAMA in nazaj vanj, dejansko doseženo ravno nasprotni učinek od želenega in vse skupaj celo malenkost upočasnimo.
Ne bo pa seveda nič narobe, če Superfetch oziroma hitrejši zagon pustite teči.

Tomson ::

Sem preveril in je pri meni "disabled". Očitno Win7 zaznajo SSD in ga sami izklopijo ali pa ga je Intel Toolbox izklopil ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tezaab ::

Win7 zaznajo SSD in primerno nastavijo dolocene zadeve, ce pozenes Windows Experience Index (ne, ne vem kako je to prevedeno v slovenscino). Ampak, ce se prav spomnim, mi je Intelov Toolbox kljub temu javil, da je se nekaj potrebno izklopiti.

kayz1 ::

Po vseh težavah z Agt.si sem naročil Samsung "830 Series SSD" 7mm 128 GB iz Enaa.com in ga dobil v dveh dneh.
Prišel je tudi 2nd HDD Caddy iz kitajske.
Pošraufam in vstavim vse v laptopa, inštaliram Windowse updejta in poinštaliram driverje.

Benchmark prejšnjega sistemskega diska:
 HDD

HDD


Benchmark Samsunga:
 Before

Before



Potem flasham BIOS, da omogočim SATA2:
Thinkpad Bios page

Po naslednjem postopku:
1) Created a bootable USB drive with the following files: DOS USB boot drive - Vista Forums - http://www.vistax64.com/tutorials/19141...
2) Copied over my bios download, version 1.29 for my laptop, and used ISO #1. Extracted the files via Winrar and copyied directly onto the USB drive.
3) Changed my boot priority in BIOS to load the USB drive first.
4) Booted to the DOS prompt.
5) Ran the following command: FLASH2.EXE /U
6) Waited for this process to finish, followed by a long beep, and a reboot.
7) Removed the USB stick and the computer started right up.

Benchmark Samsunga po flešanju modificiranega biosa:
 After

After

NejcSSD ::

Če jutri ne pride pošiljka na AGT, grem tja po denar, me sploh ne zanima.

ST-777 ::

@NejcSSD, nakup SSD-ja po povzetju je boljša rešitev, ker lahko prekličeš naročilo kadarkoli hočeš in ti ni treba hoditi v firmo po svoj denar, ki si jim ga prej nakazal.

Če ima firma več naročil kot izdelkov, bo prej poslala kupcem, ki so naročili po povzetju, ker vedo, da je preklic enostaven. Tisti, ki so vplačali vnaprej, pa pridejo kasneje na vrsto, ko se pošilja roba, saj je manj verjetno, da bodo zahtevali vrnitev denarja, ko predolgo čakajo, poleg tega se ta vrnitev denarja lahko celo zelo zavleče.

Dr_M ::

Hehe, ocitno so se pri OCZju neki naucil.

http://geizhals.at/eu/811048
http://geizhals.at/eu/759203

Kdo prvi ugane, kaj je razlika? :D

fireX88 ::

flash memory...micron/intel
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

s51as ::

In kakšna je razlika?
It's just me myself and I

OmegaM ::

Memory controler :)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

s51as ::

Aha... A SSD ima tudi somin, kot cashe al kako?
Kaj pa je zdaj bolje/drugače, kot je bilo prej?
It's just me myself and I

OmegaM ::

Ima ja.
Ampak, če si to mogoče zamenjal za Memory controller, pol ni to to.
Vsak izmed teh diskov ima nek kontroler, prejšnje verzije, npr. ima sandforce, pri katerem naj ne bi bili tako zanesljivi.
To pa tu poteka debata že en čas.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

s51as ::

Sej VERTEX 4 nikol ni imel sandforce kontrolerja... Indilinx od vedno.
It's just me myself and I

hojnikb ::

A ne delata intel pa micron skupaj flash čipov, al ma še micron kake svoje fab-e ?

Either way, tokrat so vsaj bli pošteni da so označl, da gre za nov flash (vertex 2 anyone ?)
#brezpodpisa

nodrim ::

takle, zinštalirani novi winsi in potweakan SSD ... spodi sta info in benchmark .. mi kaj manjka? so hitrosti kul? računalnik je Dell XPS L702x

 SSDinfo

SSDinfo



 SSDmark

SSDmark

M-XXXX ::

Kolega kupuje nek sorazmerno poceni cca 60GB disk. Kaj priporočate? Prav tako bi potreboval 2.5 ohišje za v DVD enoto...

Prodaja kdo kaj rabljenega?

NejcSSD ::

A je kdo dobil ta teden SSD od agtja?? Tip na agtju mi je natvezil, da se je nemškim dobaviteljem sesul software za skladiščenje in da zato ni nobenih podatkov o zalogi diskov niti o pošiljkah ki jih dobivajo.....

WarpedGone ::

Prav tako bi potreboval 2.5 ohišje za v DVD enoto...

Predvsem za to reč NIČESAR plačat. En kos žice je vrh glave dovolj. Če že nisi zadovoljen s selotejpom.
Zbogom in hvala za vse ribe

ST-777 ::

Na tem forumu je bilo že večkrat omenjeno, da si uporabnik želi zanesljiv SSD. Novi Plextor je ena od možnosti.

"Podjetje Plextor je predstavilo novo linijo SSD diskov oznake M5 Pro, ki bo v prvi vrsti namenjena nekoliko zahtevnejšim uporabnikom in podjetjem. Novi SSD diski so zasnovani na krmnilniku Marvell 88SS9187 Monet in omogočajo hitrosti branja in pisanja do 540 oz. 450 MB/s, ob 94.000 (branje) in 86.000 (pisanje) IOPS-ih. Večjedrni krmilnik omogoča ohranitev navedenih hitrosti prenosa podatkov tudi pri največjih obremenitvah celotnega sistema." Vir: racunalniske-novice.com

Cena?
"This morning I found the M3 Pro 256GB for right around $260" http://www.tweaktown.com/reviews/4880/p...

ST-777 ::

Še nekaj v zvezi z zanesljivostjo SSD-ja Plextor M5 Pro:

"Vsak posamezni disk gre skozi postopek posebnih testov, ki se opravljajo pri precej visokih temperaturah, hkrati pa vsak disk prestane simulacijo dolgotrajne uporabe. Plextorjevi diski serije M5 Pro bodo na voljo s kar 5-letno garancijo ... Plextor je nove diske opremil tudi s posebno tehnologijo dvojne zaščite podatkov s pomočjo 128-bitnega sistema samodejnega popravljanja napak ter posebnega algoritma, ki bo poskrbel za pravilno branje podatkov skozi ves »življenjski cikel«." Vir: racunalniske-novice.com

hojnikb ::

Lepo da je spet kej novega na marvellu baziranga ;)
Tale sandforce z miljon razlićnih proizvajalcov že mal najeda .. :P
#brezpodpisa
««
178 / 506
»»