» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
137 / 506
»»

Jst ::

No, jaz sem svojega prvega, ki je bil 30GB in je imel tisto napako, ko je kar zatrokiral za sekundo, sam uničil. Itak sem ga dobil zastonj, rabil ga nisem, pa sem ga 1 teden imel pod stress testom - stalno prepisovanje čez celih 30GB, - potem sem med tem vlekel power kabel ven pa not pa sata kabel ven pa not,... Zanimivo, da je med posodabljanjem firmware-a, ko sem ga prikrajšal za elektriko, potem še vedno delal. Ampak je crknil v nekaj dneh potem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

smejko ::

Jaz imam pa Intel 520 120GB SSD in mislim da če bi še enkrat kupoval bi izbral isto,... zadeva špila kot mora. Predhodno sem imel Vertex 3 in moram priznat da se pri Intel počutim bolj varno :)

TOP ::

smejko je izjavil:

Jaz imam pa Intel 520 120GB SSD in mislim da če bi še enkrat kupoval bi izbral isto,... zadeva špila kot mora. Predhodno sem imel Vertex 3 in moram priznat da se pri Intel počutim bolj varno :)

Lepo da se počutiš varno sam kaj misliš,da Intel ne more crknit.

smejko ::

Dosti manj crkujejo kot Vertex 3, in ko enkrat zgubiš vse potem tudi malo na zanesljivost gledaš ;) pač moje mnenje

Spock83 ::

No jaz niti enenem kosu trde in bliskovne shrambe ne zaupam. Pa ni važna znamka ali tehnologija. Kdor ima podatke smamo na enem mestu je revež/nevednež/neumnež.

gruntfürmich ::

bi upal trditi da se v 99,9% nič ne zgodi če imaš podatke samo na enem disku...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

technolog ::

99,99%

Spock83 ::

gruntfürmich je izjavil:

bi upal trditi da se v 99,9% nič ne zgodi če imaš podatke samo na enem disku...


To je nekako tako, kot bi vse svoje premoženje vlagal v samo en sklad. Potem pride kriza...

pirlo ::

Kaj pa lahko tak pomembnega zgubiš na 120GB disku? Slike, glasbo, videje in podobno si itak hraniš še na nekem zunanjem disku.

Spock83 ::

Govorim na splošno. Za vse diske. Recimo moja punca obeluje v Photoshopu in v Rhinotu. Shrani pa na desktop v svojo mapo. Vedno ji trobim, da shranjuje na NAS. No zdaj sem kar naredil, da se avtomatično posynca vsak dan. Enkrat je že bil problem...

Okapi ::

Kaj pa lahko tak pomembnega zgubiš na 120GB disku?
Kakšno diplomsko, doktorat, knjigo, ki si jo pisal eno leto, in podobne malenkosti. Ampak seveda, z računalnikom moraš najprej kaj koristnega početi, ne samo igric drkat in filmov gledat, da lahko kaj pomembnega izgubiš.>:D

O.

s51as ::

Ergo... ne delat pomembnih stvari.
It's just me myself and I

mihec87 ::

Okapi je izjavil:

Kaj pa lahko tak pomembnega zgubiš na 120GB disku?
Kakšno diplomsko, doktorat, knjigo, ki si jo pisal eno leto, in podobne malenkosti. Ampak seveda, z računalnikom moraš najprej kaj koristnega početi, ne samo igric drkat in filmov gledat, da lahko kaj pomembnega izgubiš.>:D

O.


Če se dela kaj od teh stvari oz zadevo ki je pomembna se dela redno vsaj en backup nekam drugam-usb ključ,prenosni disk,dvd,oblak...Če se tega ne dela je človek ignorantski bedak ali pa zadeva ni dost pomembna..

Dokler delanje backupa ne bo prišlo v navado se bo pač poslušalo študente ki so zgubli diplomske ker jim je negdo spizdil računalnik al pa je šel v franže..No saj Kotar je še vedno na voljo..

PrimozR ::

http://www.pixmania.si/si/uk/11827479/a...

In pa še notebook varianta: http://www.pixmania.si/si/uk/11306084/a...

Je komu jasno, kaj predstavlja mz-7pc128b? D naj bi bil desktop, za B se mi pa sanja ne. Čist pogon, brez adapterjev, vijakov in podobnih reči morda?

Tezaab ::

Bi znalo bit to, ja. Se posebej ce pogledas slike izdelka.

Anney ::

Tako, full kit ima to oznako (MZ-7PC128D/AM).

Jst ::

Jaz, medtem ko čakam na Ivy, (kupim takoj ko pride), moram premisliti, če bi kupil SSD Cache... Po testih, ki sem jih videl, je zadeva super. Prvič imaš HDD hitrost, drugič si pa že na SSD hitrosti. Super za Entertainment Računalnik, katerega sploh ne ugašam, največ kar gre, gre v Sleep vsake toliko in pa obvezni mesečni reset zaradi Windows Update.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Kakšno diplomsko, doktorat, knjigo, ki si jo pisal eno leto, in podobne malenkosti. Ampak seveda, z računalnikom moraš najprej kaj koristnega početi, ne samo igric drkat in filmov gledat, da lahko kaj pomembnega izgubiš.>:D

YO!


no, ergo. v 99% tako pomembnih stvari folk ne dela s kompom. potem pa še daj faktor 99% zanesljivost diskov, pa imaš 99,99% možnosti da se kaj takega ne bo zgodilo.
je potem še vedno neumen vsak ki ima samo 1 disk???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

technolog ::

PrimozR je izjavil:

http://www.pixmania.si/si/uk/11827479/a...

In pa še notebook varianta: http://www.pixmania.si/si/uk/11306084/a...

Je komu jasno, kaj predstavlja mz-7pc128b? D naj bi bil desktop, za B se mi pa sanja ne. Čist pogon, brez adapterjev, vijakov in podobnih reči morda?


Jebemtiš je padla cena. Jaz sem kupil 1 mesec nazaj, je bilo še 175€. Isto prek pixmanie (ebay).

Izi ::

PrimozR je izjavil:

Je komu jasno, kaj predstavlja mz-7pc128b? D naj bi bil desktop, za B se mi pa sanja ne. Čist pogon, brez adapterjev, vijakov in podobnih reči morda?

Točno to. B je Brez dodatkov. Kaj točno črka pomeni ne vem verjetno pa gre za oznako "Bulk", ki je mednarodna oznaka za blago brez embalaže.
D=Desktop
N=Notebook
B=Bulk

kmetek ::

Cene padajo zato, ker jih sedaj veliko več prodajo....

Dami ::

Zej ne vem kok je resnice v tem, sam zadeva zgleda mal prehudo da bi blo res (postal en model na Hardforumu)

http://postimage.org/image/jkfwpd5d9/

http://postimage.org/image/ammx3b6d1/

I can't say much due to a NDA but I work for a SSD company and we'll will be releasing that 80GB drive in a few weeks for less than those two corsair drives. It'll be a complete game changer in the solid state market.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tezaab ::

Ce je res, bo treba hitro uvest sata IV.

RejZoR ::

Dami je izjavil:

Zej ne vem kok je resnice v tem, sam zadeva zgleda mal prehudo da bi blo res (postal en model na Hardforumu)

http://postimage.org/image/jkfwpd5d9/

http://postimage.org/image/ammx3b6d1/

I can't say much due to a NDA but I work for a SSD company and we'll will be releasing that 80GB drive in a few weeks for less than those two corsair drives. It'll be a complete game changer in the solid state market.


Karkoli že to je bo definitvno delovalo blagodejno na nas, končne potrošnike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

ja seveda. plus tega bodo izdali super zmogljive baterije.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

RejZoR ::

In zakaj to ni možno? Zakaj bi vsi šli s flowom 500 in 1 različice enih in istih SSD pogonov? Se res ne spomnite obdobja prvih SSD-jev, ko je na sceno uletel Indelinx? Pa malo kasneje SandForce katera sta ponujala mindblowing performance za tisti čas napram konkurenci. Zakaj misliš da zdej to ni možno? Ker roko na srce, ob trenutni nasičenosti SSD trga moraš res ali ponudit noro dobro ceno al pa mora pogon izstopat po zmogljivosti. Če uspejo spakirat oboje v skupni paket pa še toliko bolje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Izi ::

RejZoR je izjavil:

In zakaj to ni možno? Zakaj bi vsi šli s flowom 500 in 1 različice enih in istih SSD pogonov? Se res ne spomnite obdobja prvih SSD-jev, ko je na sceno uletel Indelinx? Pa malo kasneje SandForce katera sta ponujala mindblowing performance za tisti čas napram konkurenci. Zakaj misliš da zdej to ni možno? Ker roko na srce, ob trenutni nasičenosti SSD trga moraš res ali ponudit noro dobro ceno al pa mora pogon izstopat po zmogljivosti. Če uspejo spakirat oboje v skupni paket pa še toliko bolje.

Ne moreš izdelati nekaj, kar vodila na matičnih ploščah ne dopuščajo. Skozi zgodovino smo imeli vedno bolj ali manj neizkoriščena vodila, v času SSD-jev pa se je vse spremenilo. Uvedba novega vodila vedno traja 5 do 10 let in SATA 3 smo ravnokar uvedli, še vedno je glavnina računalnikov na SATA 2. S SATA 3 bomo morali živeti še vsaj naslednjih 5 let.

V resnici pa je tistih 550 MB/s, ki ga omogoča SATA 3 povsem dovolj za naslednjih 5 let. V tej temi je bilo že neštetokrat omenjeno, da zaporedni prenos podatkov nima popolnoma nobene vrednosti in ne pove nič o hitrosti enote.
Hitrost običajnega naključnega pretoka podatkov komajda dosega zmogljivosti SATA 1. Na SATA 2 danes popolnoma vsi SSDji dosežejo svojo polno hitrost, pa je vodilo še vedno izkoriščeno komaj do polovice, kje je še SATA 3, kjer najhitrejši današnji SSDji povprečno izkoriščajo komaj okoli 10 do 15 procentov njegove prepustnosti.
Zaporedni prenos podatkov pa pride v poštev samo ko se kopira velike količine podatkov med dvema SSDjema. Kokoli ljudi pa ima 2 SSDja? Če že imaš 2 SSDja jih vežeš v RAID polje. Prav nihče ne svetu pa nima dveh SSDjev zato, da bo neprestano kopiral več 10 GB podatkov iz enega na drugega in spet nazaj, zato tudi nihče na svetu ne rabi podatka o hitrosti zaporednega prenosa podatkov.

Če pa pustimo ob strani dejstvo, da več kot SATA 3 še dolgo ne bomo rabili, imamo še vedno na razpolago PCIe vodilo, ampak to je navadno preseravanje, ki v praksi ne prinese nobene pohitritve ne glede koliko SSDjev boš vezal v RAID 0 polje. Pridobivaš samo nekoristno zaporedno hitrost.

Najprej je treba razvijati SSD kontrolerje, ti so trenutno največje ozko grlo. Čez kakšne 2 ali 3 generacije kontrolerjev pa bo dejanska potreba po SATA 4.

Če pa rad gledaš visoke številke nekaj 1000 MB/s zaporednih prenosov pa to ni noben problem doseči tudi s povsem povprečnimi današnjimi SSDji. 4 navadne SSDje priklopljene na SATA 3 in vklopiš RAID 0 in boš imel takoj več kot 2000 MB/s prenosa podatkov. Ampak v praksi ne bo zadeva popolnoma nič hitrejša, v bistvu bo vse skupaj za nekaj procentov počasneje, pa še 4-krat večja možnost bo, da se bo kaj pokvarilo in boš izgubil vse podatke.
SSDji na PCIe vodilih pa niso nič drugega kot v RAID 0 vezani SSDji na eni sami plošči.

Omejitev 550 MB/s za SATA 3 velja samo za posamezno vodilo. Vsaka matična ima vsaj 4 SATA vodila, ki jih upravlja isti kontroler in lahko torej dosegaš 2200 MB/s z vključenim RAID 0 na vsakem današnjem SATA 3 računalniku, če namesto ene enote kupiš 4.

RejZoR ::

Kje pa piše, da je zadeva SATA rešitev?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MooM ::

Gledam/kupujem nek 120-128GB SSD za laptopa. Kaj je trenutno najbolše razmerje cena/kvaliteta?
Gledam tole:
http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk...
Napisane hitrosti so zelo dobre, ampak kakšna je realnost? Kaj pa zanesljivost? Je res INTEL 520 toliko boljši, da odtehta 40€ več.

Lp

PrimozR ::

RejZoR je izjavil:

In zakaj to ni možno? Zakaj bi vsi šli s flowom 500 in 1 različice enih in istih SSD pogonov? Se res ne spomnite obdobja prvih SSD-jev, ko je na sceno uletel Indelinx? Pa malo kasneje SandForce katera sta ponujala mindblowing performance za tisti čas napram konkurenci. Zakaj misliš da zdej to ni možno? Ker roko na srce, ob trenutni nasičenosti SSD trga moraš res ali ponudit noro dobro ceno al pa mora pogon izstopat po zmogljivosti. Če uspejo spakirat oboje v skupni paket pa še toliko bolje.

A sta sekvenčno branje/pisanje pohitrila za desetkrat? Torej?

Seveda so te cifre popolnoma možne, ne pa za 'ceno, nižjo od Corsairjev' - za nizko ceno torej. Če ne drugega potrebuješ veliko število kanalov, s tem pa tudi veliko število čipov, da zmoreš takšne številke. Ali pa nove čipe IN kontroler, kar pa je drago za zasnovo, torej nizka cena spet pade v vodo.

Izi je izjavil:

RejZoR je izjavil:

In zakaj to ni možno? Zakaj bi vsi šli s flowom 500 in 1 različice enih in istih SSD pogonov? Se res ne spomnite obdobja prvih SSD-jev, ko je na sceno uletel Indelinx? Pa malo kasneje SandForce katera sta ponujala mindblowing performance za tisti čas napram konkurenci. Zakaj misliš da zdej to ni možno? Ker roko na srce, ob trenutni nasičenosti SSD trga moraš res ali ponudit noro dobro ceno al pa mora pogon izstopat po zmogljivosti. Če uspejo spakirat oboje v skupni paket pa še toliko bolje.

Ne moreš izdelati nekaj, kar vodila na matičnih ploščah ne dopuščajo. Skozi zgodovino smo imeli vedno bolj ali manj neizkoriščena vodila, v času SSD-jev pa se je vse spremenilo. Uvedba novega vodila vedno traja 5 do 10 let in SATA 3 smo ravnokar uvedli, še vedno je glavnina računalnikov na SATA 2. S SATA 3 bomo morali živeti še vsaj naslednjih 5 let.

V resnici pa je tistih 550 MB/s, ki ga omogoča SATA 3 povsem dovolj za naslednjih 5 let. V tej temi je bilo že neštetokrat omenjeno, da zaporedni prenos podatkov nima popolnoma nobene vrednosti in ne pove nič o hitrosti enote.
Hitrost običajnega naključnega pretoka podatkov komajda dosega zmogljivosti SATA 1. Na SATA 2 danes popolnoma vsi SSDji dosežejo svojo polno hitrost, pa je vodilo še vedno izkoriščeno komaj do polovice, kje je še SATA 3, kjer najhitrejši današnji SSDji povprečno izkoriščajo komaj okoli 10 do 15 procentov njegove prepustnosti.
Zaporedni prenos podatkov pa pride v poštev samo ko se kopira velike količine podatkov med dvema SSDjema. Kokoli ljudi pa ima 2 SSDja? Če že imaš 2 SSDja jih vežeš v RAID polje. Prav nihče ne svetu pa nima dveh SSDjev zato, da bo neprestano kopiral več 10 GB podatkov iz enega na drugega in spet nazaj, zato tudi nihče na svetu ne rabi podatka o hitrosti zaporednega prenosa podatkov.

Če pa pustimo ob strani dejstvo, da več kot SATA 3 še dolgo ne bomo rabili, imamo še vedno na razpolago PCIe vodilo, ampak to je navadno preseravanje, ki v praksi ne prinese nobene pohitritve ne glede koliko SSDjev boš vezal v RAID 0 polje. Pridobivaš samo nekoristno zaporedno hitrost.

Najprej je treba razvijati SSD kontrolerje, ti so trenutno največje ozko grlo. Čez kakšne 2 ali 3 generacije kontrolerjev pa bo dejanska potreba po SATA 4.

Če pa rad gledaš visoke številke nekaj 1000 MB/s zaporednih prenosov pa to ni noben problem doseči tudi s povsem povprečnimi današnjimi SSDji. 4 navadne SSDje priklopljene na SATA 3 in vklopiš RAID 0 in boš imel takoj več kot 2000 MB/s prenosa podatkov. Ampak v praksi ne bo zadeva popolnoma nič hitrejša, v bistvu bo vse skupaj za nekaj procentov počasneje, pa še 4-krat večja možnost bo, da se bo kaj pokvarilo in boš izgubil vse podatke.
SSDji na PCIe vodilih pa niso nič drugega kot v RAID 0 vezani SSDji na eni sami plošči.

Omejitev 550 MB/s za SATA 3 velja samo za posamezno vodilo. Vsaka matična ima vsaj 4 SATA vodila, ki jih upravlja isti kontroler in lahko torej dosegaš 2200 MB/s z vključenim RAID 0 na vsakem današnjem SATA 3 računalniku, če namesto ene enote kupiš 4.

Ker hitro branje pa pride v poštev samo pri kopiranju z SSD-ja na SSD, ja. Ko pa bereš v RAM je pa hitrost kar naenkrat nepomembna. Aja, čak, ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

gruntfürmich ::

daj rejzor malo razmišljaj s svojo glavo. kdaj pa se je nekaj abnormalno boljšega ponudilo kar naenkrat, instant, za isto ceno? to so samo sanje bluzerjev...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

Po cca 10 urah uporabe mi je crknil Samsung 830. :'( Na enem PCju pravi "SMART command failed" (seveda ne deluje potem) potem ko nekaj časa čaka pri listanju diskov, na drugem PCju pa na istem mestu čaka v neskončnost.

fireX88 ::

darkolord je izjavil:

Po cca 10 urah uporabe mi je crknil Samsung 830. :'( Na enem PCju pravi "SMART command failed" (seveda ne deluje potem) potem ko nekaj časa čaka pri listanju diskov, na drugem PCju pa na istem mestu čaka v neskončnost.


what what?? meni še vedno lepo deulje.. kaj si ga mogoče flešal pa ti je "zmanjkalo" štroma?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

darkolord ::

Ne. Dobil sem ga z naloženim zadnjim firmware-om.

Računalnik je bil prižgan nekaj ur, ko sem želel potem en fajl shraniti, je disk kar zaštekal (približno tako, kot takrat ko čakaš, da se navaden HDD zbudi iz sleepa)... Po kakšne pol minute se je kišta rebootala (nisem videl, ali je bil BSOD ali ne), potem se pa ni zbootal več.

Mr Hilter ::

@darkolord : meni je trdi disk enkrat delal samo pol ure, tako da šit happens.
Probaj še na drugem računalniku (lahko ti je SATA, štrom... crknil), potem pa veselo nazaj v trgovino.

ST-777 ::

@darkolord, na forumu je nekdo zapisal: Big Problems with Samsung Series 830 SSD, v odgovoru pa je nekdo drugi omenil, da morda njegov Samsung 830 ni kompatibilen z njegovim sistemom. Več o tem se lahko prebere tukaj: http://forums.lenovo.com/t5/W-Series-Th... Morda ti bodo odgovori na forumu forums.lenovo.com pomagali rešiti tvoj problem.

darkolord ::

Ja sem pomislil na to (Samsung pa to...), ampak sem probal še na drugem kontrolerju (PC se reboota ko pride do bootanja) in drugem PCju ("zmrzne" - čaka v neskončnost - pri seznamu priključenih diskov)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

dr.Akula ::

Lepo prosim za nekaj vaših nasvetov :)
Kupujem ssd in se odločam med dvema inteloma: Intel 520 120GB in Intel 320 120GB (mogoče bi se pri 320 seriji odločil za 160GB verzijo).

Je ta odločitev kakšen "nobrainer" in za brez veze kompliciram ali ima vsak od njih svoje prednosti? Glede slabosti vem samo to, da naj bi serija 520 imela Sandforcev kontroler, ki naj bi tudi bil razlog za množične odpovedi pri drugih diskih. Je to res?

Na matični imam sata 2 vodilo (enkrat v bližnji prihodnosti se bo to sicer spremenilo na sata 3), ampak kolikor mi je znano naj to nebi bilo kakšno ozko grlo za vsakdanjo rabo.
ni podatka

fireX88 ::

Sata vodilo nebo ozko grlo za ssd. Ok, mogoče bo malo performce pal, vendar dvomim. Razlika med 520 in 320 je v hitrosti zapisovanja in branja. Če imaš trenutno navad HD boš občutil razliko v hitrosti že pri 320, vendar če je le 3€ razlike, bi jst uzel 520. Drugač ti bo pa 120GB vrh glave, če boš imel le sistemsko particijo in vse programe katere nucaš!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

ST-777 ::

Na newegg.com ima SSD Intel 520 boljše ocene kot serija 320: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

dr.Akula ::

Pa tudi boljše cene :D Hec.
Kolikor sem zdajle bral (tule je še najboljše opisano) naj 520 serija nebi imela problema s Sandforce kontrolerjem. Ima gonna get me one.

Hvala za oba odgovora.
ni podatka

Mitja358 ::

Vsekakor 520.

smejko ::

520

Zheegec ::

Je ta odločitev kakšen "nobrainer" in za brez veze kompliciram ali ima vsak od njih svoje prednosti? Glede slabosti vem samo to, da naj bi serija 520 imela Sandforcev kontroler, ki naj bi tudi bil razlog za množične odpovedi pri drugih diskih. Je to res?

320 serija ima precej star kontroler in ni ravno najhitrejša glede na konkurenco. 520 serija je pa trenutno super zadeva, Sandforce kontroler pa najboljši na trgu za domače uporabnike. Načeloma je praktično vse s SandForce kontrolerjem trenutno dobra izbira. Intel 520, OCZ Vertex3, Agility3, Corsair Force3, novi Kingstoni (200v+ ali kako je že oznaka) itd...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dr.Akula ::

Evo najlepša vam hvala za odzive, že naročil intel 520 120 GB :D
Mogoče še komu pomaga telih par odgovorov.
ni podatka

kamuee ::

Pozdravljeni
Kupujem nov računalnik z ssd-jem. Zanima me kateri ssd naj bi bil ok, gledal sem samsung 830 128GB, zanimam me pa še mnenje ostalih, ki ste na forumu da se lažje odločim. Dos tljudi mi je predlagalo samsunga sam po testih baje da je počasen pri random write-u.

Mnenja, komentarji dobrodošli!!

FlyingBee ::

od tistega proizvajalca, ki ima najmanj reklamacij ... škoda ker nimam linka na katerem bi bil seznam proizvajalcev in odpovedi ssd-jev v %
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

fireX88 ::

jst ma samsunga pa sm cist zadovoljen z njim. sj sm dal printscreen v sorodno temo ki je v strojni opremi,tam si se malo preberi!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

trnvpeti ::

ST-777 ::

FlyingBee je izjavil:

škoda ker nimam linka na katerem bi bil seznam proizvajalcev in odpovedi ssd-jev v %

Članek: A Peek Into SSD Reliability na tomshardware.com http://www.tomshardware.com/reviews/ssd... govori o teh reklamacijah.

Presenetljivo visok je Return Rate za SSD OCZ Agility 2 120 GB (6.7%) in Seagate Barracuda 7200.11 160 GB (16.0%).

Zanimiv je tudi podatek o prodaji SSD-jev: "iSuppli predicts approximately 15 million solid state drives will be sold during 2011. This represents a 118 percent expansion in the industry, which sold 6.9 million units in 2010". http://forum.crucial.com/t5/tkb/article...
««
137 / 506
»»