» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
2 / 506
»»

PaX_MaN ::

madicho ::

Potem je nekje isto ali počakam, da naredijo ~100giga velociraptor ali pa da bo ssd-ju padla cena pod 200?
Me, myFriend and WorldWideWeb

PaX_MaN ::

Počakaj, da pade cena, ker Velociraptor (IMO) pokuri neprimerno več, pa še greje se kot kalorifer.

tilinho20 ::

O to je pa super za pozimi. :) SAm pihat bi mogu še vame. :D

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Keyser Soze ::

Jeeej, 150$ za tale adapter in en kup denarja za SD cards.

Tak da, tole je "cheap way" SSD. =P
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Bah, raje počakam na "normalno" rešitev oziroma izdelek.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

sss ::

OCZ Introduces Enhanced Core V2 SSD


Featuring new architecture, the Core Series SSD V2 will be available in up to a massive 250GB capacity and delivers enhanced speeds of up to 170 MB/s read and 98 MB/s write speeds with an improved seek time of less than 0.2-0.3ms


Vir: hothardware.com

Vlad Tepeš ::

Velociraptor (IMO) pokuri neprimerno več, pa še greje se kot kalorifer


Moj ima 37 stopinj - brez kakega ventilatorja v bližini, kar se mi ne zdi ravno veliko!

WarpedGone ::

>> Moj ima 37 stopinj

Nekdo laže, najverjetneje termometer. Ali pa maš -10 stopinj v sobi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vlad Tepeš ::

Možno da termometer laže, je pa na otip topel, ni vroč, kar je zame čist kul.

Jst ::

Saj VelociRaptor se v nasprotju z Raptorjem greje manj. Upoštevati moraš še masivni hladilnik, ki ga obdaja, da je velikosti 3.5" (sam VelociRaptor je 2.5" - iz tega hladilnika ga lahko tudi vzameš ven, a ni priporočljivo).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyr0Beast ::

8G usb ključek je cca. 23€ ... pa je tudi SSD imho.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarpedGone ::

>> pa je tudi SSD imho.

Jah, je bolje da ne mešamo USB ključkov v SSD kategorijo, ker jih sistem drugače obravnava. Glavna razlika pa je vmesnik. USB 2.0 ma teoretični maximum nekje pri 60MB na sekundo, praktični pa še precej niže zaradi protokola. Naj lepo iste flash čipe zalotajo na tiskanino pred njih pa en sposoben SATA / FLASH kontroler z spodobno visoko paralelizacijo in ma da stvar leti. Če je en flash čip sposoben brat podatke s kakimi 30MB/s, mora 8 vzporedno vezanih čipov bit sposobnih brat z 240MB/s. 16 pa s pol giga na sekundo. Stvar kontrolerja.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pyr0Beast ::

To je tudi res, sam za kakšen Set-up and leave it server je že klučeraj več kot dovolj. Za kakšne hitrejše prenose pa lahko še vedno zalavfaš 'navadni' disk. [:D]

Drugače so pa čiperaji sposobni dosegat kar neverjetne hitrosti, sam kaj ko kontroler ni nevemkako zmogljiv.
Lep primer je Crosharir Voyager, pri katerem se lahko obesiš, če mu vržeš gor en kup majhnih datotek.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

black ice ::

OCZ Core V2 cene
30 GB
60 GB
120 GB
250 GB

read: 170 MB/s
write: 98 MB/s

2x250GB v Raid 0 - mljac 8-)

kakšni so pa NAND čipi? Isti kot pri Core v1 - MLC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Tilen ::

2x250GB v Raid 0 - mljac 8-)

2500€ v raid mljac mljac mljac...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

black ice ::

2x250GB v Raid 0 - mljac 8-)

2500€ v raid mljac mljac mljac...

Saj nisem rekel da že letos... ;)

arjan_t ::

http://en.expreview.com/2008/08/13/inte...

240MB read 170MB write SLC

koyotee ::

Saj nisem rekel da že letos... ;)


saj cez leto ali dve bodo pa diski podobne velikosti kot so sedanji za podoben denar
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pesimist ::

Ah ja meni se zdi da je 32GB premalo kot sistemski disk. Ze Vista64 ob instalaciji recommenda 38GB primarne particije. Jaz jo mam sicer 36GB in se samo 13GB free. Medtem nimam dobenih iger gor in samo osnovne programe kot openoffice,winrar,nero..
Razen ce bos izkljucno omejil c: na osnovne programe pa visto. Igre pa pod dobenim pogojem na c: To tak ze zaj delam tak pri navadnem HDDju tak da mi nebi bil problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

d0rK ::

32GB je dost za Windows in programe. Obsebno imam loceno 15GB Vista in 15 GB Programi, pa niti ena particija ni polhna.


Je pa res da je 64GB bl udobno, pa nanj vrzes se igre...Pol pa vse ostale podatke na navadne diske.

sss ::

dork, dovolj je morda zate. Če imaš pa še kak špil gor pa prehitro presežeš 32 GB

WarpedGone ::

Povej mi en pameten razlog zakaj bi igrce dajal na sistemsko particijo?

Če mislš vse gor tlačit pol je itak brezveze da se sploh matraš s particijami. Počiš eno 750 GB oz. kolkr maš pač velik dist in bo sigurno dost placa na sistemski particiji za čisto vso solato, ki ti pride pod prste al pa bo sploh disk premajhen.

Če se greš pa red pa nima bit sistem kaj 20gb velik.
Zbogom in hvala za vse ribe

Keyser Soze ::

Igre pa itak pašejo pod sistem. V bistvu bi bila že igrica lahko kar sama po sebi sistem. =)

Pa še hitrejše dela, če je direkt na c:. =P
OM, F, G!

d0rK ::

Ne vem no, ce dajes igre na sistemsko particijo pol sploh ne vidim zakaj bi loceval karkol.

Osebno mam rad sistemsko particijo popolnoma nezapacano. Zato mam vse loceno.


Kaksno vlogo pa ma sploh disk pri igrah? A ni tko da se velik del le-te nalozi v RAM. Ne?

Zato sem tudi rekel da ce hoces imetu tudi igre na SSD disku, potrebujes 64GB. Pa je spet vrh glave.

LuGi ::

Že lep cajt imam 20Gb za sistem..in je zmeraj vsaj 6-8Gb prosto. Meni bi odgovrajal 20Gb SSD =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Volta ::

Tudi meni bi bil verjetno dovolj.

Pyr0Beast ::

Jst mam za sistem 2.5G, Page file je ločen na drugi particiji. Prostora vrh glave dovolj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pesimist ::

moj c: zavzema trenutno tocno 21Gb. Dodatni programi so samo NERO,Openoffice ki so omembe vredni po velikosti. Ostalih 5 je picajzelskih. Mam pa 8GB rama tak da si page file naredi primerno velik. Tudi C:\Users\Sawyer\AppData\Local\Temp sem na roko spraznil tistih 700MB od nerota ki se iz neznanega vzroka nena sam popuce ter ostalo nesnago. Spet iz neznanega vzroka nena windows disk cleaner vidi tega foldera. Mogoce podatki niso odovol stari nevem. Pa se mam vedno samo 21GB zasedeno. Lahko bi se pagefile sprazno verjetno pri tem ramu. Noja 32Gb bo na knap ce se gledas da bi konvertal kake movije. Super program recimo shranjuje temporarne filse pravtako v tisti folder tak da sem ga samo zarad tega najso, ker sem gledal kam zavraga dava super podatke kljub nastavitvi da jih nej na e: daja.

Drugace mene tudi mika ta 32GB disk za primarno particijo. Samo cena nej do nekje 100€ prvo pride.

Je pa vprasanje kolko se bi to poznalo na visti z 8GB rama 5 minut po zagonu zaradi superfetcha. Ce vse osnovno v ram spravi verjetno zelo malo oz nic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jst ::

Meni bi tudi odgovarjal 32GB SSD za sistem. Kot sem omenil, bi mi bilo super, če bi dva takšna dal v raid0. Na HardDisk-u pa vse ostalo plus še shadow copy sistema, če se kaj zalomi. Raid0, pa SSD mi ne daje občutka neke varnosti.

Sawyer: ti si, ob 8GB rama, brez skrbi izključiš swap. Že pri meni - imam sicer "samo" 4GB - se pozna, ko sem izklopil swap. Resda je več rama zasedenega, ampak free ram is a wasted ram. Tudi ob igranju, mi še ni nikoli karkoli zatežilo, da mi primanjkuje rama.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Imam vprašanje: A pozna kdo kakšen postopek/nastavitev/program, da bi Sistemsko particijo kakšen background servis, backup-iral drugam? Shadow copy na drug disk, s tem, da se to ne bi dogajalo v real time, ampak ob idlanju?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

win64 ::



Samo tk za primerjavo... Samsung F1 640GB.

Pa še dva enaka diska v raid 0



Primerjaš zadevo in presodiš...

kaj pa naključno branje?
ta test je samo branje podatkov, ki so zapisani edn za drugim

DixieFlatline ::

Cene znajo še hitreje pasti, kajti Intel vstopa velikopotezno na trg SSDjev.(proizvodnja štarta že čez 1 mesec)
http://www.tomshardware.com/news/intel-...
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

kuglvinkl ::

V Nemčiji so zadeve splošno dobavljive, v Avstriji zelo težko, pri nas je pa, kaj naj rečem... Bo treba še kakšen teden, dva počakat.

kuglvinkl ::

Uvoznik se je kot kaže odločil, da bo uvozil 64 in 128 GB, ne pa 32 GB. Pizda, kot bi hotu bit zraven, ko so ubil J.F.K-ja.

Sori, s 64 GB nimam kaj počet. Mislm, ne vem za kaj bi si kupoval parcelo, kateri ena vztrajno pada, gor pa ne nameravam nič imet.

Keyser Soze ::

Tujina je bolj prijazna od naših predragih trgovcev.

Sploh ne vem, zakaj se ubadaš s tem, kaj bodo uvozili k nam in kaj ne.
OM, F, G!

Volta ::

@kuglvinkl

Počakaj nekaj cajta, da tiste največje navdušence, ki bodo šli takoj v trgovine po to, mine veselje. Sem sigurn, da se bo kak tedn po nakupu že našel kdo, ki bo prodajal npr. 64GB mašinco za veliko manj dnarja, kot je stal novi. Pol pa kupiš zadevo in profitiraš big time!

kuglvinkl ::

@Keyser, pizdu mater, en kurc je to vpliv EU.

@Volta. treba vedet, da še vedno delam na AXP in mam vsega dost.
Your focus determines your reallity

Volta ::

Hehe, ti verjamem.

PaX_MaN ::

@Keyser, pizdu mater, en kurc je to vpliv EU.

Hehe.

Keyser Soze ::

@Keyser, pizdu mater, en kurc je to vpliv EU.

Ni ŠE. Bo pa. Ko bomo začel množično hodit čez mejo po izdelke, ki so cenejši in brez uvoznih dajatev, naši trgovci bodo začeli pa propadat. Skoraj prelepo da bi bilo res.


Jebena pizdarija, če se izrazim podobno tebi, je pa to, da ne morem pogledat enga jebenga Wall-E-ja v kinu, brez da mi slovenceljni gobezdajo poleg. To je prava jeba. =)
OM, F, G!

kuglvinkl ::

While it's great that prices for the original Core Series are falling, it should be noted that a number of issues have cropped up with the drives. A number of owners have reported corruption and stuttering problems with the SSDs on the OCZ Flash Products Support Forums and OCZ is currently gathering reports from owners experiencing stuttering issues and problems with multi-tasking.

Laptop Magazine also confirmed the performance issues with OCZ's original Core Series SSDs, while some are even experiencing the same problems with the new Core Series V2 drives (the new drives were released in Europe before making an appearance in the U.S.).

http://www.dailytech.com/article.aspx?n...

Torej... stay away od V1 serije. In bo treba še neki časa počakat, da pride V2 in da jo userji stestirajo. Potem bo uletel že Intel.

Jebiga, bom zajahal kakšnega starega Raptorja za ene pol leta.
Your focus determines your reallity

Loki ::

kdaj pa pride v2?
I left my wallet in El Segundo

black ice ::

Mislim da je že zunaj.
http://geizhals.at/a358570.html

d0rK ::

Intel® 80GB X25-M Review

80 giga, v ameriki naj bi koštal cirka 600 dolarjev. Ce bojo uporabl taprav tecej pri pretvarjanju v EUR, bo kr uredu cena za 80 giga.

huelz ::

Sej 32GB SSDje se da dobit pri nas.
In glede na to, kam gre dolar zadnje case, ne verjamem, da se bo kmalu zadeva kaj konkretno pocenila.

kuglvinkl ::

Zelo se splača prebrati super članek na Anandtechu o trenutnem stanju SSD-jev. Pri "el cheapo" MLC SSD-jih gre običajno za kombinaacijo Micronovoega kontrolerja in MLC čipov, ponavljam, bistvena je ta kombinacija. - ki se izkaže za neuporabno. Poglejte si IO meter številke in vam bo vse jasno (skor sekundden lag pri zapisovanju 4 kb file - Messenger). Torej, pozabte tudi na V2, če ima to kombinacijo. s MLC čipi samimi ni nič narobe - X25-M je dokaz za to.

In zdej. Lahko greste po SLC, ki je še vedno zverinsko drag (Mtorn, OCZ, Samsung) ali pa po Intelovega MLC. Ki bo, kot je navedeno zgoraj, koštal 600$ za 1k kosov, z okusom 80 GB. To je Mainstream verzija.

Lahko pa zamete extreme verzijo, se pravi 32 GB, ki je narejen iz SLC čipv. in ima deklarirane prenose (250/170). Zaenkrat bodo dobavljivi v 32 in 64 GB verziji. Kolk bo cena, je uganka, govori pa se med 200 in 300 evri za 32 GB varianto.

Kolk se je Intel resno lotil posla. Vssak drive ima od oka 7% več placa od deklariranega, da se ahko teh 7% blokov označi za izrošene in še vedno ostanemo na deklaarirani velikosti. Nice.

Še enkrat, preberte si članek. Verjetno bo na voljo kmalu resen test extreme verzij (ne pa nek kurčev 3D vantage test in HDTach...).
Your focus determines your reallity

_Dejan_ ::

jst imam Mtron 16GB IDE in je superca disk :D sem zelo zadovoljan...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

WarpedGone ::

Hvala za link!
Zbogom in hvala za vse ribe
««
2 / 506
»»