» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
495 / 507
»»

Han ::

Han ::

Shoppster ima še malo cenejši 1TB Crucial MX500.

https://shoppster.si/SSD_diski/SSD_disk...

orbika ::

Hvala vsem! To je to. Crucial MX500. Hvala, Han!

gddr85 ::

pa ko bo montiral, 4 od 6 je sata3, da ne bo dal v sata2..

PrimozR ::

Dobil 120 GB Netaca z Aliexpressa, SM2258XT kontroler in 4 flash čipi TSEF32BP3BH10102111, Google ne najde ničesar. Logika (število in serijska) diktira, da gre za 32 GB paketke, torej ima načeloma zadeva še 8 GB rezervnega flasha.


hojnikb ::

Rezervnega flasha je še več, sam ni advertised :) Tut 128GB ssd ma rezervni flash, čeprav ma 32GB čipe.

Je pa dober da je SM kontroller, ti vsaj niso totalni drek.
#brezpodpisa

PrimozR ::

No sej, kupljen je za test enega sistema, ki ga počasi dajem skupaj (čeprav je eskaliralo, ker sem najprej mislil stestirati matično, ampak sem danes kupil nov CPU in dodaten RAM) pa da bo v prihodnosti nekako v predalu, če bo treba kaj na hitro sprobati. Torej če ni povsem shitty (HDD nivo shitty-ja=, potem je all good.

hojnikb ::

to je isti kontroler, ki ga najde v kakih brand name ssdji (bx500 recimo) tko da bo kul.
#brezpodpisa

PrimozR ::

Ja sej vem, je blo mišljeno kot da je še bolje, kot potrebujem oz. kot je bil namen kupiti.

mat xxl ::

Kaj je nekako dober nakup SSD diska na M2 vodilu, torej kvaliteta / cena v nekje 1 TB varianti, bo dodatni drugi disk v prenosniku.

Originalni je HP, vendar po googlanju dokaj drag pri nas nekje 180 eur mpc, pa ne bi toliko keširal, za dodatnega.

opeter ::

PrimozR je izjavil:

Unused NAND blocks je pri meni 2235. A Percent Lifetime Used gre od 100 dol al od 0 gor (Crucial pravi da od 0 gor). Sem na 95 pri skorajda 40 TB zapisov.


Ja imam pri enem SSD-ju takšne podatke:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

mat xxl je izjavil:

Kaj je nekako dober nakup SSD diska na M2 vodilu, torej kvaliteta / cena v nekje 1 TB varianti, bo dodatni drugi disk v prenosniku.

Originalni je HP, vendar po googlanju dokaj drag pri nas nekje 180 eur mpc, pa ne bi toliko keširal, za dodatnega.

Samsung 970 evo plus, 980, etc.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

modelno1 ::

Sprašuje za SATA ne NVME. Glej Samsung 860 evo, ne qvo, ali Crucial mx500.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

PrimozR ::

modelno1 je izjavil:

Sprašuje za SATA ne NVME. Glej Samsung 860 evo, ne qvo, ali Crucial mx500.

Od kje ti to? Piše M2 vodilo, kar je lahko ali PCIe, ali SATA ali pa celo oboje (ampak PCIe verjetno je). Torej bi bilo RES fino preveriti, kaj laptop podpira. Za kater laptop gre?

mat xxl ::

Gre za tegale : https://www8.hp.com/si/sl/laptops/produ...

Je sicer v boljši konfiguraciji, gor je navedena najosnovnejša za ssd pa navajajo : fiksni pogon PCIe(R) NVMe™

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

WizzardOfOZ ::

Rabil bi 8 hitrih SSD SATA diskov velikosti 1TB ali več (SATA priklop). Priklopljeni bodo na SAS raid kontroler v serverju.
Kateri so trenutno P/P za svoj denar, pa da ne crknejo ravno hitro?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PrimozR ::

mat xxl je izjavil:

Gre za tegale : https://www8.hp.com/si/sl/laptops/produ...

Je sicer v boljši konfiguraciji, gor je navedena najosnovnejša za ssd pa navajajo : fiksni pogon PCIe(R) NVMe™

Itak, NVMe/PCIe.

Han ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Rabil bi 8 hitrih SSD SATA diskov velikosti 1TB ali več (SATA priklop). Priklopljeni bodo na SAS raid kontroler v serverju.
Kateri so trenutno P/P za svoj denar, pa da ne crknejo ravno hitro?

Samsung 860 Pro. Za pol manj cekinov dobiš 860 ali 870 EVO ter Crucial MX500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

PrimozR ::

Predvsem je vprašanje, kaj se bo z njimi delalo. Premetavalo desetine oz. stotine gigabajtov na dan gor in dol? Al samo serviralo iste podatke z malo zapisi?

WizzardOfOZ ::

premetavalo se bo ogromno podatkov v in iz baze.

2 virtualki bosta gor. ena z bazo in druga za izračune na milijardah podatkov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Torej bo nekaj od Samsunga (870 EVO/PRO, ne QVO!) kar smiselno, če ne bi bilo bolje iti kar v smeri kakšnega datacenter pogona. Ampak SAS pogoni so pa od 250 € na TB naprej. Samsungi pa od 100 naprej.

Seznam pogonov od 1 TB naprej z ratingom 500+ TB zapisov:
https://geizhals.eu/?cat=hdssd&xf=252_9...

WizzardOfOZ ::

V serverju so že bili diski, samo 200GB, bili so pa intel sata ssd.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Han ::

Če ciljaš na zanesljivost in "trajnost", boš kupil Samsung 860 PRO.

WizzardOfOZ ::

kaj pa micron ssd-ji. so kej boljši al je to samo še en kitajc?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

crucial je subbrand microna, so....
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

samo kaj je bolje crucial al micron. sem videl že kar nekaj micronovih ssd v serverjih. pa mal cenejši so od samsungovih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Han ::

Crucial je bolj "desktop" znamka, Micron bolj "server/enterprise". Micron 5300 MAX je dražji kot Samsung 860 PRO.

WizzardOfOZ ::

Sem gledal 5200, ki so cenejši.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PrimozR ::

Kot omenjeno, Crucial je 'cestna' znamka Microna, Micron je pa v prvi vrsti proizvajalec pomnilniških (RAM in Flash) čipov. Nekaj SSD-jev se prodaja tudi pod Micron imenom. Kvaliteta? Hja, včasih Micron flasha ni bilo, niti ni bilo Intelovega. Bil je samo IMFT, ker sta Intel in Micron imela joint venture (Intel Micron Flash Technologies). Takrat drugega kot IMFT čipov nisi hotel. Danes podoben status uživa Samsung. Je pa Micron prevzel Intelov delež, Intel pa je očitno opral roke od proizvodnje flash pomnilnika.

Jarno ::

Drugače pa so solidna opcija tudi Kingstonovi SSD-ji, po reviewih sodeč kar dober kompromis med ceno, kapaciteto in zmogljivostjo, plus 5 let garancije.
#65W!

WizzardOfOZ ::

smo že na cenejših. kingstona bom mal pogledal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PrimozR ::

Če ti zanesljivost & co ni pomembna, potem je preprosto:
https://geizhals.eu/?cat=hdssd&sort=r&x...

12bot34 ::

Oj, sem danes dobil konektor za povezat sata ssd z asus laptopom. Konektor bi moral biti zagotovo pravi, saj sem ga narocil pri našem asus serviserju, kjer sem ob naročilu dal tudi serijsko številko prenosnika.
Takole sem povezal ssd s prenosnikom




Problem je, ker ne vem, če sem sploh pravilno povezal, saj mi prenosnik ssdja ne zazna ali moram tudi kaj v biosu nastavit, da mi ga bo zaznalo?

mat xxl ::

Čakaj malo, pa zamenjal bi samo disk, ne pa vodil...., ja lahko, kaj ni ok, si dal zadnji dostopen bios gor ?

darkolord ::

Kabla pomoje nisi prav dal not, izgleda čisto zunaj. Ponavadi pride noter do črtice. A si odprl "vratca", položil kabel in zaprl vratca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jimmb0 ::

Samo kratko vprašanje, če je kaka bistvena razlika med :
Kingston A2000 SSD disk
https://www.mimovrste.com/ssd-diski/kin... in
Gigabyte NVMe 1 TB
https://www.mimovrste.com/ssd-diski/gig...
Hvala za odgovore in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimmb0 ()

WizzardOfOZ ::

Gigabytov je hitrejši
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PrimozR ::

Kingston ima DRAM, Gigabyte ne. Kingston je na Silicon Motion kontrolerju, Gigabyte na Phison. Sta pa oba 3D TLC.

Jaz bi od teh dveh Kingstona. Je pa Samsung 970 EVO slabih 160 €...

12bot34 ::

Da malo obrazložim. Prej diska tu ni bilo, zato sem moral tudi posebej kabel narociti. Kakšnih vodila naj bi zamenjal?

Ne, vratc nisem odprl ampak samo potisnil notri, saj nisem upal nic na silo delati.oz. sploh nisem vedel, da so to vratca.

Ste prepričani, da so vratca?

Han ::

Ja, sem ti že zadnjič poslal "review" povezavo s fotkami. Dvigneš zatič, vstaviš kabel in zapreš nazaj...



12bot34 ::

Hvala za pomoč, mi je uspelo.

urkrajnc ::

Iščem 1tb nvme ssd z čim večjim TBW-jem. Izbire je polno, nimam pa pojma kak je s kontrolerji in temi zadevami da je vredu?
https://geizhals.eu/?cat=hdssd&xf=252_1...

Hvala!

destroyer2k ::

samsung 970 pro ima 1200tbw. Ampak pazi da je 970 pro, ker novejši 980 pro ima pol majn.

Han ::

To si pa malo mimo pihnil, če primerjaš nejvečji 1TB 970 Pro in največji 2TB 980 Pro.

Ostali, začenši z npr. Corsair Force Series MP600 2TB, imajo nekajkrat višji TBW, a večinoma Phison kontroler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

destroyer2k ::

Primerjavo sem dal za 1tb velikost, kot je OP izrazil željo. Če greš primerjat večjo kapaciteto, potem bo vzdržjivost večja, če je primerjava ista tlc-tlc itd..

Han ::

Drži, ampak 980 Pro je TLC, 970 Pro pa MLC...

Morison ::

Bom kar tukaj vprašal.
V namizni računalnik bi rad dodatno priklopil še SSD disk. Trenutno je priklopljen samo HDD disk.
Ta HDD disk naj bi ostal v računalniku. Problem je ker ne vem kako oziroma na kaj naj priklopim ta dodaten SSD disk. Namreč nimam še enega kabla(številka 1) tega z manjšim-ožjim priljučkom.
Tega z širokim(številka 2-3) imam še dva. Je važno katerega uporabim?
Je važno kam priklopim tega št.1? Kabel z vtičem št.1 je priklopljen v sata0, sata1 gre na enoto za snemanje. Sata2,3,4 so še prosti.
Kabla nimam. Kot gledam je cel kup teh kablov. Kot sem gledal potrebujem sata kabel. Mi lahko svetujete katerega moram kupit, da bo delovalo. Na kaj moram bit pozoren?
Hvala.


darkolord ::

Katerikoli. Kupiš "SATA kabel" in bo OK.

V vmesnem času lahko uporabiš tega od optičnega pogona (CD/DVD-ROM).

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

2 in 3 sta kabla iz napajalnika in dovajata elektriko. Kar ti potrebujes je 1, ki je podatkovni kabel.

Za 3 evre je ok, recimo https://www.mimovrste.com/ostali-adapte...

Zacasno lahko uporabis tudi kabel, ki gre na enoto za snemanje.

Morison ::

Hvala za odgovor fanta.
Zanima me še priključek 3 (na 1 in 2 je bil priključen HDD disk in bo kar tako ostalo)namreč v tistem šopu sta še dva priključka št. 3 ali je važno na katerega priključim, da ne bom kaj skuril. Do sedaj je bilo to vse mrtvo.
Sata kabel potem ni važno v katero vtičnico priklopim, Sata 2,3,4 so še proste?
««
495 / 507
»»