» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
392 / 506
»»

hojnikb ::

Jap, nx7010 je ide, torej ssd ni x25..
#brezpodpisa

assez ::

Za čist nezahtevno rabo potrebujem en cheap 60GB kitajski ssd. Kaj priporočate?

hojnikb ::

gloway al pa kinfast
#brezpodpisa

assez ::

Kateri izmed teh dveh je boljši in od katerega prodajalca kupujete?

hojnikb ::

ni nekih razlik (tocno si lahko pogledas v hitrost hdd temi) je pa kingfast 4gb vecji
#brezpodpisa

šernk ::

osebno še čakam da pride kingfast, dal sem zanj 20,7eur in zatežil kitajcem preko sporočila da bodo gor navedli resnično vrednost, tako da upam da me cariniki ne bodo oskubli za njihovo delo, ki stane cca 150eur/ura.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

assez ::

šernk je izjavil:

osebno še čakam da pride kingfast, dal sem zanj 20,7eur in zatežil kitajcem preko sporočila da bodo gor navedli resnično vrednost, tako da upam da me cariniki ne bodo oskubli za njihovo delo, ki stane cca 150eur/ura.


Pri katerem prodajalcu si ga naročil?

šernk ::

http://www.ebay.com/itm/401107862721?_t...

če bo vse vredu naj bi prišel sedaj v prihajajočem tednu, če je šel pa na izlet okoli svet ga bom čakal pa še kak mesec :)

se mi ne mudi, ker iščem še kak poceni rabljen ram, pa bo treba zgleda novega nabavt, ker rabljeni so dražji ;(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

assez ::

šernk je izjavil:

http://www.ebay.com/itm/401107862721?_t...

če bo vse vredu naj bi prišel sedaj v prihajajočem tednu, če je šel pa na izlet okoli svet ga bom čakal pa še kak mesec :)

se mi ne mudi, ker iščem še kak poceni rabljen ram, pa bo treba zgleda novega nabavt, ker rabljeni so dražji ;(


Kakšen ram rabiš, morda imam kaj primernega.

šernk ::

DDR3 4GB, če je 1600MHz, sam pač ja...za 16eur ga v trgovini dobim novega.

se pa vse bolj nagibam da bi 2x4GB dual channel nabavu 1866MHz, pa sedanjo palčko pol prodal.

za rabljenega se mi pa ne splača dajat 15eur + 3eur poštnine, če dobim za 16-19eur novega pa se ustavim spotoma v funtechu čez 14 dni ko bom že 100m stran. sam ne vem če bom preživel 14 dni če pride SSD v roku enega tedna :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PrimozR ::

šernk je izjavil:

osebno še čakam da pride kingfast, dal sem zanj 20,7eur in zatežil kitajcem preko sporočila da bodo gor navedli resnično vrednost, tako da upam da me cariniki ne bodo oskubli za njihovo delo, ki stane cca 150eur/ura.

Pomojem je cena bolj neskončna, ker jim lahko linkaš izdelek, pa to včasih še vedno ni dovolj dobro. Pa če se naprdnejo in preverjajo, navkljub napisani pravi ceni, lahko zaračunajo (žal je pošiljko sprejela mati, ki je morno plačala, čeprav sem ji rekel, naj v tem primeru zavrne).

EDIT: da ne omenjam njihovih brilijantnih opisov izdelkov - "[random cifra] (pošiljka iz Kitajske)".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

šernk ::

ma vem, sam upanje ostaja. če mi bodo hotli pa računat bom probal pa s pritožbo če mi bo kaj uspelo. pač če bo pisalo gor SSD disk, 23,59$ al tam nekje ima da so tiho, ker nimajo popolnoma nobene podlage za težit saj sem poskrbel da bo uvoz narejen pravilno. Je pa sedaj tudi vprašanje kaj bo kitajc v resnici napisal gor. ampak mi gre na živce ko dobim paket za 10eur gor piše pa vrednost 2$ ;(

za drobnarije se ne sekiram, kak disk znajo pa že pogledat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

japol ::

Po moje te ne bodo ocarinili ne vem koliko. Lahko ti dam primer, mogoče pomaga, mogoče pa ne:
iz amerike sem naročil nekaj tehničnega, cena je bila okoli 62EUR, zraven sem poštarju poravnal carini 20EUR, se pravi skupaj me je vse koštalo cca 82EUR.
glede na to da imaš slabih 24$, je to po tečaju (odvisno kdaj) še manj v evrih in po moji oceni (pa mi sporoči če se motim) bi mogoče ampak res mogoče plačal max 10EUR pa mislm da sem kar krepko preveč vzel.
Kdaj si naročil? bo trajalo cca 3 tedne da pride? No lahko 12 dni ali pa 160dni ;) ali pa dobiš denar nazaj, pa čez čas pride pa še paket ;)

Pa še nekaj, glede na cene (če gledam 256 Samsung evo) se mi zdi da je bolj kupiti pri nas v trgovini kot pa prek spleta. A se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

amacar ::

Ce ga ocarinijo bo placal vec, postopek 7€ + ddv 5€ = 12€, skupaj ze cca 34€, za 40€ so pa 120gb v slo.

SuperVeloce ::

Pa še nekaj, glede na cene (če gledam 256 Samsung evo) se mi zdi da je bolj kupiti pri nas v trgovini kot pa prek spleta. A se motim?

Kakšni trgovini? Bigbang? Comshop? Kdaj si nazadnje primerjal cene fizičnih trgovin s spletnimi? Če imaš sproti med opravki možnost v kakšni trgovini kupiti po spletni ceni (če kombinirajo z možnostjo osebnega prevzema), potem že mogoče
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

šernk ::

od kje bodo davek pobral? iz lune? SSD je 20,7€, tečaj eura ne bo v enem mesecu toliko padel da pridem na 22eur torej osnove za davek ni.

izognit se probam le tistih 4-5 eur stroškom za pregled pošiljke. imam pa več kot 200 nakupov iz evrope, kitajske in USA tako da vem na pamet kakšni so stroški.

120GB SSD mi je uporaben trenutno točno nič, ker je samo 6x prevelik za linux in 2x premajhen da bi naredil dual boot z windowsi (ki jih pa v tem trenutku ne rabim drugje kot na prenosniku, katerega prižgem 5x letno za 10min). kar pomeni da mi bo 60GB SSD zadostoval vsaj do naslednje večje nadgradnje računalnika. to zna bit pa ko odpove matična. zakaj torej sedaj dati 40eur za nekaj kar ne bom rabil nikoli v življenju, če lahko dam max 26eur za isto stvar? če že bo v prihodnosti v prenosnik šel 250GB SSD ampak to samo če ga bom kdaj spet bolj rabil, drugače ne.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PrimozR ::

Tudi če se tečaj spremeni, pošlješ izpisek iz banke, kjer si plačal 21 €. Problem rešen.

matobeli ::

Če se hoče izognit strošku pregleda in poizvedbe za ceno, kako mu koristi da pošlje izpisek za 21eur?

Šernk: zabičaj kitajcu naj da pravo vrednost. Ampak ne preveč slovnice uporabljat, "write 20.7$usd on package" je nekaj kar zastopjo, "please make sure that you fill cn22 form correctly", pa je po mojih izkušnjah kar preveč. V najslabšem primeru, plačaj poštarju potem pa odpri dispute in zahtevaj stroške nazaj.

AC_DC ::

PrimozR je izjavil:

Tudi če se tečaj spremeni, pošlješ izpisek iz banke, kjer si plačal 21 €. Problem rešen.

Carina uporablja uradni tečaj BS za vsak mesec posebej.
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...
Za preračun vrednosti blaga iz druge valute v EUR se upošteva srednji tečaj Banke Slovenije, ki velja predzadnjo sredo v preteklem mesecu in je zabeležen in javno objavljen na ta ali naslednji dan. Zaradi valutnih nihanj se menjalni tečaji preverijo vsako sredo v mesecu s tečajno listo, objavljeno predzadnjo sredo preteklega meseca. Če se v primerjalnem obdobju posamezna valuta spremeni za pet ali več odstotkov, se spremenjeni valutni tečaj vnese v mesečno tečajno listo. Menjalni tečaji za preračun vrednosti blaga v EUR so objavljeni pod naslovom Tečajne liste

šernk ::

sam tako, ne sprašujem za nasvete ampak samo povedal sem za druge kako sem sam naročil, ker vse zgoraj napisano že vem, pridejo pa info morda komu drugemu prav :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

baggio12 ::

Kateri program uporabiti za kloniranje diska? Ni mi problem zamenjati disk in na novo naložiti vse, ampak bi na tem računalniku menjal samo disk, obdržal pa bi sistem, ker se mi ne da vsega na novo delat od ambilighta, do inštalacije vseh programov, itd. Je pa zaželjeno, da je program enostaven za začetnika, ker tega nisem še nikdar počel.
Trenutno imam 450gb hdd (zaseden na 70gb), menjal pa bom za 240gb ssd. Tukaj nebi smelo biti problemov (ali pač)?

darkolord ::

Če kupiš Samsung SSD, potem uporabiš Samsung Data Migration.

Drugače pa npr. Macrium Reflect Free.

baggio12 ::

Sem naročil SanDisk, ta pa nima priloženega software-a. Je Macrium dober in enostaven za uporabo?

MrStein ::

baggio12 je izjavil:

Kateri program uporabiti za kloniranje diska?

Easeus ali MiniTool (tadrugi je meni OK deloval, s CD-ja oziroma USB ključka zagnan).
Glej v tej temi: SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (išči po zgornjih besedah)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

ease us todo backup dela super, kar se tiče kloniranja.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

dd bs= if=/dev/prvi of=/dev/drugi

hojnikb ::

tole zna bit težavno, če je ciljni disk manjši
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ce je poln ja
in ko je poln, bo isto z ease in tudi kaksnim drugim

baggio12 ::

Bom se probal malo zajebavat čez vikend. Najprej pa naredim backup sistema, pa se potem lotim kloniranja.

MrStein ::

trnvpeti je izjavil:

ce je poln ja
in ko je poln, bo isto z ease in tudi kaksnim drugim

Ne, ker tista prilagodita razpored.
Pri dd pa lahko gre narobe N stvari.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

trnvpeti ::

>Ne, ker tista prilagodita razpored.
kaj prilagodi?

>Pri dd pa lahko gre narobe N stvari.
kaj gre narobe?

MrStein ::

Particijske tabele, alignment, NTFS interne stvari.
N stvari, ki jih začetniki očitno ne poznajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

baggio12 ::

Sem danes dobil disk, in mi ni dalo mira, pa sem si kar vse zrihtal :). Ne morem verjeti, da mi je ratalo v prvo. Uporabil sem program Easeus todo backup, kloniral disk, ga zamenjal in racunalnik dela dalje :). Hvala fantje za pomoc :).

baggio12 ::

Še primerjava z HDD :)

 Primerjava

Primerjava

jest10 ::

4k pisanje je zelo švoh. Nekaj imaš narobe.
ahci vklopljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

baggio12 ::



Popravljen rezultat?

hojnikb ::

poženi še as ssd
#brezpodpisa

baggio12 ::

šernk ::

SSD kingfast k6 je doma. 10 dni od naročila, prišel je mimo carine, čeprav kitajci so kitajci...

napisali so gift in 20$ ;(

če mi najde kdo kak zanesljiv test program za linux ga lahko pa zaženem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

TRIROG ::

So tele hitrosti v redu za Cruciala M500 256 GB?

amacar ::

Takšne sem imel js na m500 128gb, samo je očitno še enka stara verzija programa, tako da sam 4k lahko primerjaš

Han ::

So.

TRIROG ::

Hvala!

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Nisem čist prepričan, če je tale tema ustrezna za moje uprašanje. V primeru, da ni se opravičujem :). Glede na to, da imam kar vredu sistem, kar se tiče komponent sem se odločil, da si nabavim še en ssd. Trenutni imam notri WD caviar blue 1TB disk zraven pa bi dodal še en ssd kapacitete 128 ali 256GB. Iščem nekaj za čim nižjo ceno, pa fajn bi bilo, da so ponube iz slovenskih strani ni pa nujno. Lp

TRIROG ::

Če prav razumem zadnjih par strani bo Best buy verjetno SanDiskov SSD Plus v željeni kapaciteti ... Sicer bo pa zagotovo vedel povedati hojnikb, ki je kar avtoriteta na tem področju IMO.

d4vid ::

Heh, jaz sem na stacionarcu zadovoljen tudi s 60GB kingstonom. Sam da je Home in Program Files zlinkano na drug disk, SSD pa pod deep freezom :)

SSD je pa obvezen za katerokol kisto, v soli so na HDDjih i5 pocasnejsi kot moj Pentium v laptopu...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

matobeli ::

Dejte mi prosim povedat če so tele številke OK. Se mi zdi da se stanje upočasnjuje (nimam pa nobenih drugih meritev).

Samsung 840 120G, SATA2 J1900



A je ta SSD iz tiste serije ki ima probleme? Se problemi sploh začnejo kazat če je vsak dan v pogonu?

SuperVeloce ::

840 niso imele toliko problemov (dokaj redke ubistvu). Za te benchmarke to itak ne vpliva, ker so podatki sveže zapisani. Tukaj kvečjemu kakšen nedelujoč TRIM in slab controller vplivata na stanje...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

840 ima tudi read degradation probleme, ampak so precej manj očitne, ker traja dalj časa, da pride do izraza (posledica večje litografije).

Itk pa, secure erase pa gasa. Bo vedno frišna hitrost :)

Domobrancek je izjavil:

Pozdravljeni. Nisem čist prepričan, če je tale tema ustrezna za moje uprašanje. V primeru, da ni se opravičujem :). Glede na to, da imam kar vredu sistem, kar se tiče komponent sem se odločil, da si nabavim še en ssd. Trenutni imam notri WD caviar blue 1TB disk zraven pa bi dodal še en ssd kapacitete 128 ali 256GB. Iščem nekaj za čim nižjo ceno, pa fajn bi bilo, da so ponube iz slovenskih strani ni pa nujno. Lp

http://www.edigital.si/ssd-pogoni/sandi...
http://www.edigital.si/ssd-pogoni/sandi...

To je to, za budget. Če boš pa kej drugega kupoval, se pa absolutno izogibaj kakemu Blast-u
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

matobeli ::

Ok, super. Kaj pa same hitrosti, štimajo? AHCI je vklopljen, trim je vklopljen, aligment je ok, še kaj?

Ker imam res na sumu da bi moralo bit malo višje, sploh tiste številke pri katerih sata2 ni bottleneck

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()
««
392 / 506
»»