» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
391 / 506
»»

2f4u ::

HEEELP,(za starše iščem 70+ boga mi pa nimajo časa čakat... :) )

Za ASROCK HT-100, i3, 8GB Ram kupujem SSD. Ker sem jst čist iz te teme... katerega naj vzamem?

128 najraj... nekje 40-50evrčkov...

Je kje kakšna akcija SSD128(+-)?


V preteklosti je bil zraven (ala intel 330) tudi SW, da prestavi sistem na SSD; ali to obstaja še pri vseh teh ceneje.si al se to sedaj drugače naredi...
Ima pa SATA2, 3tji port še prost (1vi je HDD,2gi je DVD 3tji frei).

dj_uro ::

Dej zadihej pa povej oz. napisi v normalnem tonu/taktu
vw-klub.si

Invictus ::

Kdaj bo folk začel uporabljati

ceneje.si in
geizhals.eu?

A je tako težko?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

kuglvinkl je izjavil:

Kaj pa zanesljivost Muskina, so kakšni reporti?

Interno je praktično identičen crucial bx100ki, tko da go figure...
#brezpodpisa

2f4u ::

Ej, sem pogledal že prej pa mi ceneje vrže samo 1ga SATA2! Ni glih izbire. INTEL ssd disk 530 Series 180GB 2.5"/celih 131Eu LoL

Boljši Predlog?

Napisal sem za "SW system transfer" zato ker ne poznam kaj je na trgu danes.

hojnikb ::

#brezpodpisa

2f4u ::

Ok, pol mi naj pa eden razloži kako naj kupim sata3 SSD pa ga povežem na SATA2? Pogledal sem če je kje kakšen kabel adapter pa kot sem rekel; ne znajdem se.
Ne rabim zaušnice, rabim pomoć; ok, dam pa v novi vasi/hudinji za pivce.
:)

gddr85 ::

tko da ga notr utakneš

hojnikb ::

sata1g==sata2g==sata3g. Konektorji so identični, protokol tudi. Razlika je sam v hitrosti.
#brezpodpisa

d4vid ::

Ce mas sata 1 disk bo delal tudi na maticni s sata 3 in obratno. Niso to socketi za ram, tam pa res ne spravis noter ddr2 v ddr3 rezo (s kladivom sicer gre, ampak delalo pa ne bo).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

2f4u ::

Eeeee to sn rabu; ok, jasn; kaj pa power cord? Na boardu je zraven za DVD power cord; tega za SSD ne rabim verjetno - se motim?

Slikca 4 od 11; power switch, bel connector je notri na voljo...
http://www.hardwareheaven.com/2010/08/a...

Pa še tisto me zanima; za system transfer - ali obstaja program, ki naredi transfer iz HD na SSD?

darkolord ::

Macrium Reflect Free.

Spock83 ::

d4vid je izjavil:

Ce mas sata 1 disk bo delal tudi na maticni s sata 3 in obratno. Niso to socketi za ram, tam pa res ne spravis noter ddr2 v ddr3 rezo (s kladivom sicer gre, ampak delalo pa ne bo).


Ni nujno. Ponavadi plošča z Sata 1 je predpotopna, potem pa tudi ima kakšen BIOS, ki ni čisto kompatibilen z SSDji. Tukaj je loterija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

d4vid ::

To sem spustil, da se tale ne prestrasi. Naceloma kar je sata 2 bi moralo prepoznat ssd. Ni pa nujno. Se zgodi da intel chipset ne zazna ssdja. samo to je bios problem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

imaaš tudi obratne probleme, ko star ssd ne dela na novih čipsetih :)

Tisti pozorni bralci že vedo o kateri firmi krmilnikov govorim :)
#brezpodpisa

OvCa77 ::

2f4u je izjavil:

Ej, sem pogledal že prej pa mi ceneje vrže samo 1ga SATA2! Ni glih izbire. INTEL ssd disk 530 Series 180GB 2.5"/celih 131Eu LoL

Boljši Predlog?

Napisal sem za "SW system transfer" zato ker ne poznam kaj je na trgu danes.

v eleclercu majo za 40€ z odštetim bonusom ssd plus
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

AvtoR ::

Če sem prav bral zgornje poste, je to eden redkih poceni SSD pogonov z MLC?
Potem je to dober nakup?

hojnikb ::

tako.
#brezpodpisa

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

sata1g==sata2g==sata3g. Konektorji so identični, protokol tudi. Razlika je sam v hitrosti.

No, v SATA 2.0 so malo izboljšali konektorje (klip). Sicer pa paše vse skup.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

baggio12 ::

Rabim še en ssd za glavni računalnik pri hiši. Je pa prenosnik z i3, 8gb ram, W8.1, sata3. Za storage imam zunanji disk.
Samsung 850 Evo (250Gb) ali SanDisk SSDplus (240Gb)? Je Samsung vreden cca.30€ več?

PrimozR ::

d4vid je izjavil:

Ce mas sata 1 disk bo delal tudi na maticni s sata 3 in obratno. Niso to socketi za ram, tam pa res ne spravis noter ddr2 v ddr3 rezo (s kladivom sicer gre, ampak delalo pa ne bo).

Dremel.

Beta2 ::

Leclerc ima sedaj SanDisk SSD Plus v katalogu, cene niso švoh :).
 SSD Plus

SSD Plus

jukoz ::

Hej!

Kakšni so pa kaj Intelovi diski? Intel 535 Series 480GB? Je vreden svoje cene?

http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/t...

hojnikb ::

niti slučajno.
#brezpodpisa

D3m ::

Če bi bila cena tam 128, kot Kingston še ne rečemo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

tole je vredno glih ene 120€ give or take. Intel nalepka je vredna pol kurca, k ni ene intel komponente noter.
#brezpodpisa

youPlonker ::

Imam probleme z random read/write hitrostmi na novem SanDisk SSD Plus 240GB ( SDSSDA-240G-G25 ):



Kaj bi lahko bilo narobe? Imam Win10 in Medion Akoya E6416.

hojnikb ::

write caching vklopi v device managerj. Čekiraj alignment v as ssd. Preveri če nimaš kak agresivne power saving funkcije vkloplene (te ubijejo random performance)...
#brezpodpisa

borisk ::

tema ima za vsako 10 trani več ko jo pogledam. potrebujem 3kom 120gb za pisarniško delo, podatki so na serverju. računalničar mi ponuja kingston v300 za 37€ kot budget ponudbo. a je to to?

hojnikb ::

37€ z davkom ?
#brezpodpisa

borisk ::

120g brez davka

hojnikb ::

raje tole then
http://www.edigital.si/ssd-pogoni/sandi...

3 komadi te pridejo 2€ cenej po kosu pa še đabe poštnino maš.
#brezpodpisa

2f4u ::

jst vzamem 1ga. Al grem pa v leklerk

borisk ::

drugač pa v300 ni problematičen ali kaj? za 2 € ne bom ravno spufal firme.

hojnikb ::

sandforce je (potencialni problemi) in dost počasni so nekateri (pač odvisno na kak flash naletiš).
#brezpodpisa

D3m ::

Ni problematičen. Če pa kaj pride je pa garancija.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Beta2 ::

hojnikb je izjavil:

raje tole then
http://www.edigital.si/ssd-pogoni/sandi...

3 komadi te pridejo 2€ cenej po kosu pa še đabe poštnino maš.


V Leclercu je z bonom še ceneje 39,99€ ne vem pa če to dajejo tudi na firmo.

youPlonker ::

hojnikb je izjavil:

write caching vklopi v device managerj. Čekiraj alignment v as ssd. Preveri če nimaš kak agresivne power saving funkcije vkloplene (te ubijejo random performance)...


Sem preveril, vse štima, razen alignment v as ssd:



A je za to mogoče kriv EaseUS Todo Backup? Kloniral sem sistem iz prejšnjega SSDja na nov SSD prek USB3.0, obkljukal sem opcijo "Optimize for SSD".

hojnikb ::

alignment popravi pa bodo hitrosti kot se šika
#brezpodpisa

PrimozR ::

Ljudje, firme velikokrat naročajo v eni trgovini oz. servisu (magari zaradi vez), čeprav zaradi cen to ni smiselno. Drugo trgovino in pošiljanje po pošti bi morda ponekod še upravičili, nakup na bone v Leclrecu, brez davka na firmo ali pa po 'consumer' poti, pa lahko sanjate. Pravim firmam 5, 10, 50 ali 500 EUR ne pomeni prav veliko. Če se rabi, se rabi. Če je crknilo, kupiš novo. Važno je, da se dela.

borsik magari vprašaj, kaj lahko dobavijo, brande in/ali modele, pa se bo povedalo, kaj vzeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

youPlonker ::

hojnikb je izjavil:

alignment popravi pa bodo hitrosti kot se šika


Hvala za pomoč, aligment mislim da sem popravil, vendar imam še zmer slab performance:




Je še kaka fora? Se mogoče laptop ne razume s tem diskom?

hojnikb ::

še sreča, da sandforce ne podpira tlcja :)

youPlonker je izjavil:

hojnikb je izjavil:

alignment popravi pa bodo hitrosti kot se šika


Hvala za pomoč, aligment mislim da sem popravil, vendar imam še zmer slab performance:




Je še kaka fora? Se mogoče laptop ne razume s tem diskom?

to je to, več od tega ne pričakuj. Moj primerek je mel podobne hitrosti.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

lopov ::

Rabim predlog za nakup IDE SSD za vgradnjo v stari HP nx7010. Pred leti sem vgradil (se mi zdi) Intel X25 80 Gb kateri je sedaj crknil, lastnik pa ne želi menjati laptopa, pač pa le nov disk. Kapaciteta je lahko tudi 60 Gb, ni toliko podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

D3m ::

lopov je izjavil:

Rabim predlog za nakup IDE SSD za vgradnjo v stari HP nx7010. Pred leti sem vgradil (se mi zdi) Intel X25 80 Gb kateri je sedaj crknil, lastnik pa ne želi menjati laptopa, pač pa le nov disk. Kapaciteta je lahko tudi 60 Gb, ni toliko podatkov.


IDE SSD?

Hočeš reči SATA 3?

recimo

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
|HP EliteBook|R5 6650U|

d4vid ::

SSD disk na IDE boš preplačal da te bo bolela glava. Bolje da za tist denar kupiš drug laptop s sata prikljuckom.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jukoz ::

IDE SSDji so ratali drago ko hudič. Poglej za IDE2CF konverter + CF karticami.

Pred par leti sem konverterje kupil na zalogo, sedaj pa samo menjam CF kartice - seveda za uporabo v starih kištah. Obstajajo tudi konverterji na 2 CF kartici, ker je to tako ali tako en IDE "kabel" in imaš potencialno lahko 2 diska oz 2 CF kartici. CF 16GB in 32GB s o poceni.

Ravno kak mesec nazaj sem zamenjal na enem HP nx7010 crknjen disk z 16BG Kingston CF kartico - hitrosti ne vem, neki vsaj na nivoju navadnega diska. Lubuntu dela super gor, winXP sem pa naložil samo toliko da sem lahko updajtal bios

hojnikb ::

http://geizhals.eu/sandisk-z400s-128gb-...
http://www.ebay.com/itm/Sell-Good-M-2-N...

kasneje lahko kamot nadgradi na večji ssd tako, da pač swappa tega sandiska za kej drugega.
#brezpodpisa

lopov ::

Thx, hojnikov predlog mi je še najbolj všeč, predlagani 128 Gb bo pa prej crknil preden bo treba menjati zaradi pomanjkanja prostora 8-)

Za začetek sem naročil 2 adapterja (15,91 EUR, poštnine ni), pol pa vidimo kako naprej, kateri disk, kapaciteta ...

PrimozR ::

A ni pa nikomur prebilo, da je X25, ki je baje crknil, SATA disk?

lopov ::

Hoj, sem napisal, da "se mi zdi" kar se oznake tiče, nx7010 je definitivno IDE :)
««
391 / 506
»»