» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
349 / 506
»»

hojnikb ::

Looking at you, RejZor :)

Dr_M je izjavil:

Ma ne, tej isti tepci bodo hotel met 16TB za 100e.

Osebno se nebi branu navadnega diska za tak dnar....

Na ssdji si pa itk nebi upo met tok podatkov >:)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SuperVeloce ::

16TB si jaz tudi na hdd nebi upal imeti. Oziroma pod enakim pogojem, z backupom
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

šernk ::

kaj pa zamujamo? pač jebat ga...cene padajo, osebno bom SSD kupil ko ga bom rabil in nič prej (beri ko bom resno potreboval solidworks, autocad itd...). trenutno mi je pač vseeno ali se chrome zaganja 0,2 sekundi ali 1 sekundo. računalnik dajem pa vedno v suspend.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

šernk je izjavil:

kaj pa zamujamo? pač jebat ga...cene padajo, osebno bom SSD kupil ko ga bom rabil in nič prej (beri ko bom resno potreboval solidworks, autocad itd...). trenutno mi je pač vseeno ali se chrome zaganja 0,2 sekundi ali 1 sekundo. računalnik dajem pa vedno v suspend.

šernk, kdo te pa sili? Izgleda, kot da te mi silimo, ti se pa na vse pretege braniš. Ne rabiš se matrat. Itak je SSD brez veze.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

matobeli ::

Sem ravno inštaliral svežo 10ko na leptop z HDD, preden sem ugotovil da je za počasnost kriv HDD sem že pretestiral rame, termalno pasto menjal, spihal hladilnik.

Ampak tako je, kot da bi mel gips na nogi.

Dami ::

16tb na 2.5" jebemti, če pa to ne bo brcnal WD pa Shitgate v rit da začneta kej novosti ven devat pol pa tud ne vem. Seagate je vsaj dal 8tb SMR ven, WD se pa samo z barvicami igra.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Dr_M ::

A gremo stave pobirat, kaksna bo cena za tistle samsungov ssd?

Bo 30.000e dovolj?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

19,999$ :)
#brezpodpisa

Dr_M ::

Ce pogledam trenutne cene vecjih ssdjev, zna bit bit 100.000e ali 500.000.

Ena sandiskova 5TB pizdarija pride skoraj 100.000e.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Ja ampak to verjetno ni SATA, temveč PCIe? PCIe rešitve so precej dražje.

Dr_M ::

Samsungov ssd je pa SAS, kar je isti k. kar se cene tice.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spock83 ::

Jaz z novo konfiguracijo dobim še M.2 PCIe x4 Komaj čakam :) Kdo ve ali SM951 podpira NVMe ali nima to veze?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Spock83 ::

Kdo ve ali SM951 podpira NVMe ali nima to veze? npr: http://www.eventus.si/diski-ssd/i_2879_...

A kdo ve če je ta AHCI ali NVMe verzija

hojnikb ::

SM951 ne podpira nvme, SM951-Nvme različica pa.
#brezpodpisa

Spock83 ::

Malo brksal za pametne teste pa nič ne najdem. Je kaj razlike?

hojnikb ::

#brezpodpisa

Spock83 ::

Hvala za info. Hm samo je itak težko dobiti NVMe verzijo.

hojnikb ::

Imo je brezveze sploh kupovat pci-e ssdj, razn če ga _res_ rabiš.

Za tak dnar lahko daš skor 4-way raid0 navadnih sata6g.

Treba bo počakat na večjo razširjenost NVMe in pripadajočih kontrolerjov, potem pa v nabavo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Spock83 ::

Ma dobim Z170 pa bi tudi to imel gor. Če je že na voljo.

hojnikb ::

No, če imaš viška zelencov, go for it :)
#brezpodpisa

Spock83 ::

Ma je velika razlika višek zelencev ali če dobim zelo poceni :)

hojnikb ::

Kok je to zelo poceni ? :)
#brezpodpisa

Spock83 ::

Vojaška skrivnost :P

hojnikb ::

Sj lahko čist potiho na uho :)
#brezpodpisa

Spock83 ::

Ma sem delal en projekt pa so mi še malo dolžni tako da dobim vse skupaj za simbolično ceno.

pisco ::

ali se splača dati nekaj 10eur več za Crucial MX200 v primerjavi z BX100 (250GB)? Je sploh kaj bistvene razlike v praksi, razen na papirju?

hojnikb ::

ne, nesplača se.
#brezpodpisa

soulpatch ::

ok...fix bom menjal hdd z ssd

ker je hdd 1tb in ga bi imel za navlako(filmi, slike, muska) bi ga obdrzal v laptopu in sicer bi ruknil ven DVD enoto in s caddyjem

ker so pri nas cene faking 2much napram kinezom, me zanima a je vseeno kje in kaj kupim, samo da je 12,7mm 2,5'' caddy?

moram biti še na karkol drugega pozorn

tnx m8s

ST-777 ::

soulpatch je izjavil:

... me zanima a je vseeno kje in kaj kupim, samo da je 12,7mm 2,5'' caddy?
Pri firmi buy-deals.co.uk so cene različne in odvisne od modela laptopa.
http://www.buy-deals.co.uk/hp-probook-6...

dr.Akula ::

ST-777 je izjavil:

soulpatch je izjavil:

... me zanima a je vseeno kje in kaj kupim, samo da je 12,7mm 2,5'' caddy?
Pri firmi buy-deals.co.uk so cene različne in odvisne od modela laptopa.
http://www.buy-deals.co.uk/hp-probook-6...

Če se ne mudi, je iz kitajske ene pol ceneje, tisto kar dobiš pa identično temu na linku. V ebay search naj enostavno vpiše model laptopa in zraven doda "caddy".
ni podatka

pisco ::

Ali je komu jasno kakšna je razlika med tema dvema diskoma, ker ima na koncu drugačno oznako:

Samsung 850EVO 250GB, MZ-75E250RW
Samsung EVO850 250GB, MZ-75E250B/EU

fujtajksel ::

A ma mogoče RW zraven USB-to-SATA kabel?

ST-777 ::

fujtajksel je izjavil:

A ma mogoče RW zraven USB-to-SATA kabel?
Google pravi, da ima.
http://www.amazon.co.uk/electronics/dp/...

CyberPunk ::

Prvic fasal BSOD, ki je verjetno povezan s SSD. In sicer Bad Pool Caller, bug check code je 0x000000C2, povzrocitelj pa menda iaStor.sys. To se je zgodilo par dni po vklopu Momentum Cache in takrat, ko me ni bilo pri racunalniku oz. je bil bolj ali manj idle. Pocakam in ce se bo ponovilo, je verjetno najboljse, da ugasnem Momentum Cache?

krepki ::

krepki je izjavil:

Kaj pa menite o M2 SSD,hčerka bo verjetno vzela HP ProBook 450 G2 in ta imam možnost vgradnje omenjenega diska.

Kateri M2 SSD pa moram kupit za ta prenosnik?

D3m0r4l1z3d ::

m.2 je super zadevca, ampak pri čem točno bi se poznalo v namiznem PC-ju, če je že notri ssd mx100 256?

malo offtopic: a je RAMdisk za kaj? imam 16gb (2x8)ram in prevsem igre igram, a bi se splačalo 8gb za RAMdisk dat, ker igre več kot 8gb ne rabijo

hojnikb ::

> namiznem PC-ju, če je že notri ssd mx100 256?


praktično nič
#brezpodpisa

Mare2 ::

CyberPunk je izjavil:

Prvic fasal BSOD, ki je verjetno povezan s SSD. In sicer Bad Pool Caller, bug check code je 0x000000C2, povzrocitelj pa menda iaStor.sys. To se je zgodilo par dni po vklopu Momentum Cache in takrat, ko me ni bilo pri racunalniku oz. je bil bolj ali manj idle. Pocakam in ce se bo ponovilo, je verjetno najboljse, da ugasnem Momentum Cache?

Si naložil firmware?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

hojnikb ::

vrži dol tisti cache program in intel sata driverje (uporabi microsoft ahci).

Testiraj če bo bolje
#brezpodpisa

CyberPunk ::

MS namesto tega?


A tole se odinstalira, pa Windows potem sami instalirajo MS driverje? Tole (in pa Intel Rapid Storage Technology aplikacija v trayu) je sicer gor ze od zacetka in ni bilo nikoli tezav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

hojnikb ::

jap
#brezpodpisa

PrimozR ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

m.2 je super zadevca, ampak pri čem točno bi se poznalo v namiznem PC-ju, če je že notri ssd mx100 256?

malo offtopic: a je RAMdisk za kaj? imam 16gb (2x8)ram in prevsem igre igram, a bi se splačalo 8gb za RAMdisk dat, ker igre več kot 8gb ne rabijo

Kaj misliš naložiti v teh 8 GB?

M.2 bo na desktopu pomojem uporaben bolj ali manj na ITX sistemih, ker se tako znebiš enega (edinega) trdega diska v 2,5 oz. 3,5 palčnem formatu. V ATX kištah, ki jih itak še vedno kupujejo vsi in imajo potem na 99 % prazne, pa ni razlike. Razen če dobiš za primerljiv denar PCIe M.2 pogon, potem je ta načeloma nekaj hitrejši.

CyberPunk ::

hojnikb je izjavil:

jap

Kakšne pa so pravzaprav razlike med Intelovimi in Microsoftovimi driverji, če gre za Win7 64-bit?

ST-777 ::

CyberPunk je izjavil:

A tole se odinstalira, pa Windows potem sami instalirajo MS driverje? ... in pa Intel Rapid Storage Technology
Morda ti bo v pomoč: Uninstalling the Intel(R) Rapid Storage Technology driver http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

"... in many cases Intel(R) Rapid Storage Technology is not like most software that you generally can uninstall from Control Panel's Add/Remove Programs, etc. If you attempt to do it improperly, given the impact this specific driver can have on your system/the way it alters your boot configuration, you may not be able to boot your OS after its removal."

hojnikb ::

CyberPunk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

jap

Kakšne pa so pravzaprav razlike med Intelovimi in Microsoftovimi driverji, če gre za Win7 64-bit?

intlovi driverji majo bolši random performance
#brezpodpisa

hojnikb ::

Še en trn v peti s tem sandforce-om...

Danes ugotovil, da na Adata s510 (sandforce-2000, async nand, zadn firmware) _ni_* možna inštalacija Win10. Sprobano na 3h sistemih.


*ugh*



*Inštalacija je uspela, ko sem naredu prvi del installa na na drug disk in potem clon na to adato...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mailer ::

Počasi bo treba kupit večji ssd disk. Zdaj imam Samsunga in pri tem ostanem, izbiram pa med tema dvema:
Samsung SSD 850 EVO SATA 6Gb/s 250 GB
Samsung SSD 840 EVO Basic 250GB SATA 6Gb/s
Razlika v ceni je minimalna.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

darkolord ::

850 EVO

eales ::

Potrebujem nasvet znalcev: kateri SSD, velik okoli 250GB za cca 100€ je trenutno best buy? Preferiram nakup v Sloveniji :)

darkolord ::

BX100?
««
349 / 506
»»